Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
11 грудня 2025 року № 520/24611/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марини Лук'яненко, розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДСНС у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом, в якому просить суд:
1. визнати протиправними дії Головного управління ДСНС у Харківській області щодо відмови оформленої листом від 11.09.2025р. за вих.№65130-1-9751/65190 ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) у підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2023р. із зазначенням релевантних показників додаткових видів грошового забезпечення (у середніх розмірах, що фактично були виплачені у відповідному періоді);
2. зобов'язати Головне управління ДСНС у Харківській області (код 38631015, місцезнаходження: 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 8) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), станом на 01.01.2023р. (з урахуванням висновків Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2024р. у справі №520/17961/24, без заниження інших показників) в якій на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Наказу ДСНС України № НС-35 від 13.01.2023р. вказати розмір премії - 220% від оновленого посадового окладу.
В обґрунтування позову зазначено, що на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2024 року у справі №520/17961/24 відповідач виготовив довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 рік, проте, протиправно зменшив у відсотковому виразі розмір премії, вказаний в цій довідці, що зумовило позивача звернутись до суду із зазначеним позовом.
Ухвалою суду від 18.09.2025 відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Адміністративний позов направлено на адресу відповідача у відповідності до норм діючого законодавства та доставлено до електронного кабінету останнього 15.09.2025, що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою про доставку електронного листа. Також, ухвалу суду від 18.09.2025 направлено та доставлено до електронного кабінету останнього 21.09.2025, що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою.
Проте, відзиву на позов у встановлений судом строк до канцелярії суду не надходило, причин поважності його неподання відповідачем не повідомлено.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суд зазначає, що відповідно до положень ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно із положеннями п. 2 ч.1 ст. 263 КАС України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2024 у справі №520/17961/24, яке набрало законної сили 27.09.2024, зокрема, зобов'язано Головне управління ДСНС у Харківській області (код 38631015, місцезнаходження: 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 8) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), станом на 01.01.2023р. відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання та інших видів грошового забезпечення, розмір яких визначається із застосуванням розміру посадового окладу, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, (в редакції чинній на січень 2023р.), процентної надбавки за вислугу років, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2023р.
На виконання вказаного рішення суду Головним управлінням ДСНС у Харківській області виготовлено нову довідку №629 від 30.08.2024 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, для проведення перерахунку пенсії позивача, з наступними показниками: посадовий оклад 4830,00 грн.; оклад за військове звання (прапорщик) 1450,00 грн.; надбавка за вислугу років (50% від посадового окладу та окладу за військове звання) 3140,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби (50% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років) 4710,00 грн.; премія (47% від посадового окладу) 2270,10 грн. Всього грошове забезпечення для обчислення пенсії - 16400,10 грн.
Позивач вважає, що у вказаній довідці про розмір грошового забезпечення зменшено розмір премії у відсотковому виразі, а саме: замість - 47% посадового окладу, на думку позивача, повинно бути - 220% перерахованого посадового окладу.
13.08.2025 позивач звернувся до ГУ ДСНС у Харківській області із заявою про виготовлення уточненої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023р., в якій просив окрім основних видів грошового забезпечення, зазначених у довідці №629 від 30.08.2024р. - вказати додаткові види грошового забезпечення у відсотках що фактично виплачені на відповідній посаді за січень 2023р.
ГУ ДСНС у Харківській області своїм листом від 11.09.2025 вих. №65130-1-9751/65190, у відповідь на звернення позивача, повідомило, що середній розмір виплат додаткового грошового забезпечення, за прирівняною посадою КОМАНДИР ВІДДІЛЕННЯ 46-ДПЧ ПО ОХОРОНІ ЮЛІЇВСЬКОГО НГП ГУ МНС УКРАЇНИ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ, станом на 01.01.2023р., складав: розмір надбавки за особливості проходження служби - 50%; розмір щомісячної премії - 220%.Також відповідач, цим листом від 11.09.2025р. за вих№65130-1-9751/65190 відмовив у виготовленні уточненої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023р. з підстав того, що відсоткові показники преміювання, застосовані у період ведення військової агресії рф проти України у 2022 - 2023 роки, а тому не можуть бути визначені як базові, для порівняння з розміром премій, які виплачувалися у минулі роки та за інших умов.
Вважаючи, що відповідачем у довідці про розмір грошового забезпечення неправильно вказані відомості про премію, позивач звернувся до суду з позовом.
Суд, надаючи оцінку спірним правовідносинам, зазначає наступне.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі за текстом - Закон № 2262-ХІІ).
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців є положення частини третьої статті 43 та статті 63 Закону № 2262-XII.
Так, частиною третьою статті 43 Закону № 2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право встановлювати умови та порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Кабінет Міністрів України постановою від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» затвердив Порядок № 45, який визначає алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема територіальний орган Пенсійного фонду України та державний орган, з якого осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ було звільнено із служби, для реалізації перерахунку раніше призначених пенсій.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсій особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-XII, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.
Суд зазначає, що 30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 5 постанови № 704 керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право установлювати, зокрема, надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років (підпункт 1), а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення (підпункт 2).
Наказом МВС України від 20.07.2018 №623 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - Інструкція №623).
Відповідно до пунктів 1, 2 розділу XVI Інструкції №623 керівники органів управління (підрозділів) мають право в межах фонду преміювання та економії грошового забезпечення здійснювати преміювання осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.
Преміювання осіб рядового і начальницького складу здійснюється в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі, визначеному наказом ДСНС на відповідний рік, але не менше 10 відсотків фонду посадових окладів.
Преміювання осіб рядового і начальницького складу органів управління (підрозділів) здійснюється відповідно до положення про преміювання, розробленого органом управління (підрозділу) з метою визначення порядку матеріального заохочення осіб рядового і начальницького складу органів управління (підрозділів), з урахуванням специфіки та особливостей виконання покладених на них службових обов'язків, своєчасності і точності виконання рішень державних органів та розпоряджень і вказівок керівників органів управління (підрозділів).
Керівник органу управління (підрозділу) має право позбавляти осіб рядового і начальницького складу премії повністю або зменшувати її розмір за грубі дисциплінарні проступки та порушення службової дисципліни, передбачені статтями 58, 59 Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту.
Суд зазначає, що Постанова № 704 не містить імперативної вказівки на обов'язковий відсоток виплати премії.
Чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованих розмірів спірного додаткового виду грошового зобов'язання, який враховуються для перерахунку пенсії, а лише передбачає мінімальні або ж граничні розміри вказаних складових грошового забезпечення. При цьому встановлення граничного розміру вказує на те, що відповідний вид певної складової грошового забезпечення має мінімальні та максимальні кількісні показники, які можуть варіюватися, тобто не є сталими величинами.
Аналіз приписів пункту 5 Порядку №45 дає підстави для висновку, що для перерахунку пенсії щомісячні надбавки, доплати та премія враховуються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Відповідачем не спростовано факту виплати станом на 01.01.2023 премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію.
У випадку позивача, розмір премії у відповідності до положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку №45 у редакції, чинній до внесення змін постановою №103, мали бути визначені у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої його було звільнено на пенсію.
Вказані висновки суду узгоджуються з висновками Верховного Суду, викладеними у постанові від 05.03.2024 у зразковій справі № 380/19324/23, залишеній без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2024.
Відповідач під час розгляду справи правомірність своїх дій щодо зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення премії - 47 % посадового окладу не довів.
Розмір цієї складової грошового забезпечення не є постійним і визначається керівником в залежності від певних обставин, зокрема виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік.
Виходячи з положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45 така щомісячна виплата як премія має бути зазначена у відповідних довідках про розмір грошового забезпечення у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Відповідач не довів дотримання ним вимог абзацу 5 пункту 5 Порядку №45 при оформленні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023 та правильність визначення у цій довідці відсоткового розміру премії (47 %). Відповідних документів, які вказували б, що середній розмір премії станом на 01.01.2023 за прирівняною посадою позивача становить 47 %, матеріали справи не містять.
Таким чином, суд вважає протиправними дії відповідача щодо зазначення в довідці №629 від 30.08.2024, виданій на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2024 року у справі №520/17961/24, відсоткового розміру щомісячної премії - 47 % посадового окладу.
Щодо доводів позивача щодо встановлення премії в розмірі 220 %, то суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 6 розділу ХVІ "Преміювання та нагородження грошовою премією осіб рядового і начальницького складу" Інструкції № 623 наказ про преміювання (витяг із наказу) за минулий місяць передається до фінансового підрозділу не пізніше ніж за 10 днів до встановленого строку виплати грошового забезпечення за поточний місяць.
Тобто, зважаючи на викладені положення, премія виплачується в поточному місяці за минулий місяць.
У позовній заяві позивач посилається на Додаток до Наказу ДСНС України №НС-35 від 13.01.2023 та на лист від 11.09.2025 вих. №65130-1-9751/65190, яким повідомлено, що середній розмір щомісячної премії, за прирівняною посадою КОМАНДИР ВІДДІЛЕННЯ 46-ДПЧ ПО ОХОРОНІ ЮЛІЇВСЬКОГО НГП ГУ МНС УКРАЇНИ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ, станом на 01.01.2023р., складав - 220%.
Натомість, вказані документи не містять відомостей щодо фактично виплаченого середнього розміру премії за прирівняною посадою позивача саме станом на 01.01.2023 (станом на дату, на яку позивач просить видати довідку про розмір грошового забезпечення), а містить відомості щодо середнього розміру премії з січня 2023 року, тобто щодо премії, яка була фактично виплачена в лютому 2023 року.
Окрім того, зазначені розміри премії застосовуються до особового складу в період воєнного стану. Позивач у такий період службу не проходив.
За викладених обставин, суд відхиляє твердження позивача про фактично виплачений середній розмір премії за прирівняною посадою позивача саме станом на 01.01.2023 у розмірі 220%.
В свою чергу, матеріали справи не містять відомостей, що розмір премії за посадою позивача станом на 01.01.2023 становив 220%.
Відомостей щодо визначення за посадою позивача іншого розміру премії станом на 01.01.2023 матеріали справи також не містять.
Отже, зазначений позивачем розмір премії - 220 % посадового окладу не може бути застосований до показників грошового забезпечення за прирівняною посадою позивача в довідці станом на 01.01.2023.
Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню шляхом визнання протиправними дії відповідача щодо відмови, оформленої листом від 11.09.2025 за вих.№65130-1-9751/65190, ОСОБА_1 у підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, зокрема, щомісячної премії - у середньому розмірі, що фактично виплачений за січень 2023 року за відповідною посадою в тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію та зобов'язання Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023 з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, зокрема, щомісячної премії - у середньому розмірі, що фактично виплачений за січень 2023 року за відповідною посадою в тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2023.
В частині позовних вимог про зобов'язання відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку з урахуванням висновків Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2024р. у справі №520/17961/24, без заниження інших показників, суд відмовляє, оскільки вказані вимоги є передчасними та заявлені на майбутнє, адже на виконання вказаного рішення суду оновлену довідку вже виготовлено та у суду відсутні підстави вважати, що відповідачем буде виготовлено оновлену довідку із заниженням інших показників.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до положень статті 139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд
Адміністративного позову - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області щодо відмови, оформленої листом від 11.09.2025 за вих.№65130-1-9751/65190, ОСОБА_1 у підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, зокрема, щомісячної премії - у середньому розмірі, що фактично виплачений за січень 2023 року за відповідною посадою в тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію.
Зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (код ЄДРПОУ 38631015, адреса: 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 8) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), станом на 01.01.2023 з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, зокрема, щомісячної премії - у середньому розмірі, що фактично виплачений за січень 2023 року за відповідною посадою в тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2023.
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (код ЄДРПОУ 38631015) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) частину судових витрат в розмірі 678 (шістсот сімдесят вісім) грн. 27 коп.
Роз'яснити, що судове рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України (а саме: після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду; підлягає оскарженню до Другого апеляційного адміністративного суду у строк згідно з ч.1 ст.295 КАС України (а саме: протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення).
Повний текст рішення виготовлено та підписано - 11.12.2025, з урахуванням наявності безпечних умов для життя та здоров'я учасників процесу, суддів та працівників суду.
Суддя Марина Лук'яненко