10 грудня 2025 рокусправа № 640/17611/19
місто Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гулика А. Г.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін справу за позовом ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області про скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії
І. Стислий виклад позицій учасників справи
до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла справа за позовом ОСОБА_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області, місцезнаходження: 02152, м. Київ, вул. Березняківська, 4-А, у якому просить суд:
- скасувати рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання ОСОБА_1 від 26 квітня 2019 року №16960700;
- зобов'язати Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області повторно розглянути заяву та документи ОСОБА_1 про оформлення (видачу) посвідки на тимчасове проживання.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 26.04.2019 позивач подала до відповідача заяву та пакет документів для оформлення (видачі) посвідки на тимчасове проживання. Пакет документів, окрім заяви, складався з: паспорту, що відсканований та повернутий заявнику; перекладу паспорту; договору страхування; діючої візи, що підтверджує законність перебування на території України; дозволу на застосування праці іноземців серія АА №036125; зобов'язання ТОВ «УКРДРУЖБА», на якому працевлаштовано ОСОБА_1 на посаді Директора. Відповідно до п. 3.14 Тимчасового порядку розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, Наказ Міністерства внутрішніх справ України 15.07.2013 № 681, заявник протягом місяця з дня отримання копії рішення про відмову у видачі посвідки або про скасування раніше виданої посвідки має право на його оскарження. Позивач вважає, що відповідач протиправно прийняв рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання ОСОБА_1 від 26 квітня 2019 року №16960700.
29.11.2019 від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить суд відмовити у позові повністю. Відзив обґрунтований тим, що 16.04.2019 до Управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії надійшла доповідна записка начальника управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства щодо перевірки місця проживання позивача. Під час проведення перевірки встановлене, за вказаною адресою в квартирі 101 проживає громадянка України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка в письмовій формі повідомила, що проживає за вказаною адресою протягом року. Позивача, зазначеного на фото, ніколи не бачила. За повторним виїздом підтвердила, що позивача, зазначеного на фото, ніколи не бачила. Позивач на телефонні дзвінки співробітників ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області не відповідає. Таким чином, перевіркою поданих документів виявлені обставини, які потягнули за собою відмову в оформленні посвідки на ім'я позивача, а саме: перевіркою місця проживання, вказаної в заяві-анкеті, позивача не виявлено та встановлено, що остання за зазначеною адресою не проживала та не проживає. Відповідно до підпункту 9 пункту 61 Порядку оформлення територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС відмовляє іноземцю або особі без громадянства в оформленні або видачі посвідки, у разі, коли встановлено факт подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів. Враховуючи обставини, ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській видало позивачу рішення №169607000 від 26.04.2019 про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання в Україні. З таких підстав вважає, що рішення № 169607000 від 26.04.2019 про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання в Україні ОСОБА_1 є правомірним.
ІІ. Рух справи
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.10.2019 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення її недоліків. У встановлений в ухвалі строк позивач недоліки позовної заяви усунув.
Ухвалою від 04.11.2019 суддя прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження в адміністративній справі.
На виконання Закону України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» та відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 №399, судова справа передана Львівському окружному адміністративному суду.
За результатами автоматизованого розподілу справу передано на розгляд судді Гулику А.Г.
Ухвалою від 24.02.2025 суддя прийняв справу до розгляду.
Заходи забезпечення позову та доказів, у тому числі шляхом їх витребування, не вживались.
ІІІ. Фактичні обставини справи
26.04.2019 позивач подав до відповідача заяву та пакет документів для оформлення (видачі) посвідки на тимчасове проживання.
Пакет документів, окрім заяви, складався з:
- паспорту, що був від сканований та повернутий заявнику;
- перекладу паспорту; договору страхування; діючої візи, що підтверджує законність перебування на території України; дозволу на застосування праці іноземців серія АА № 036125;
- зобов'язання ТОВ «УКРДРУЖБА», на якому працевлаштовано ОСОБА_1 на посаді Директора.
08.07.2019 ОСОБА_1 отримала рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання від 26.04.2019 № 169607000, видане Центральним міжрегіональним управлінням Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області.
Відповідно до Рішення № 169607000 від 26.04.2019 ОСОБА_1 відмовлено в оформленні (видачі) посвідки на підставі підпункту 9 пункту 61 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 322.
ОСОБА_1 не погодилась з винесеним Рішенням та подала скаргу на Рішення до Державної міграційної служби України.
За наслідком розгляду скарги Державна міграційна служба України прийняла рішення про відсутність підстав для перегляду (скасування) Рішення про відмову в оформленні посвідки на тимчасове проживання ОСОБА_1 .
Не погоджуючись з рішенням відповідача щодо відмови в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання, позивач звернувся з відповідним позовом до суду.
IV. Позиція суду
Вирішуючи спір по суті, суд керувався такими мотивами.
Відповідно до статті 26 Конституції України іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, повноваження органів державної влади, що беруть участь у визначенні такого статусу та діють в інтересах забезпечення прав і свобод осіб та національної безпеки України, а також встановлює порядок в'їзду в Україну та виїзду з України таких осіб визначає Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 №3773-VI (надалі за текстом - Закон №3773-VI у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Як визначено статтею 1 Закону №3773-VI іноземець - особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав; іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, - іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародним договором України порядку в'їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні; возз'єднання сім'ї - в'їзд та тимчасове або постійне проживання в Україні членів сім'ї іноземця або особи без громадянства, які проживають в Україні на законних підставах та можуть підтвердити відповідними документами наявність достатнього фінансового забезпечення для утримання членів сім'ї в Україні, з метою спільного проживання сім'ї незалежно від того, коли виникли сімейні відносини - до чи після прибуття іноземця або особи без громадянства до України; іноземці та особи без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, - іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України протягом дії візи або на період, установлений законодавством чи міжнародним договором України, або якщо строк їх перебування на території України продовжено в установленому порядку.
Відповідно до частини чотирнадцятої статті 4 Закону №3773-VI іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій тринадцятій цієї статті, уклали шлюб з громадянами України та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період до отримання посвідки на постійне проживання чи набуття громадянства України.
Згідно з частиною чотирнадцятою статті 5 Закону №3773-VI підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною чотирнадцятою статті 4 згаданого Закону, є заява іноземця або особи без громадянства і документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України, дійсний поліс медичного страхування. Якщо шлюб між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства було укладено за межами України відповідно до права іноземної держави, дійсність такого шлюбу визначається згідно із Законом України «Про міжнародне приватне право».
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 №322 затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання (далі - Порядок №322).
Відповідно до пунктів 1, 4 Порядку №322 посвідка на тимчасове проживання (далі - посвідка) є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні. Посвідка видається на строк відповідно до поданих документів, але не більш як на один рік, крім випадків, визначених цим пунктом.
Посвідка видається протягом 15 робочих днів з дати прийняття документів від іноземця або особи без громадянства (пункт 5 Порядку №322).
Згідно з пунктом 9 Порядку №322 оформлення (у тому числі замість втраченої або викраденої), обмін посвідки здійснюється територіальними органами/територіальними підрозділами ДМС через Головний обчислювальний центр Єдиного державного демографічного реєстру у взаємодії з Державним центром персоналізації документів державного підприємства «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» (далі - Центр).
Відповідно до пунктів 11, 12 Порядку №322 Внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр) здійснюється з використанням відомчої інформаційної системи ДМС. Для внесення інформації до Реєстру формується заява-анкета, зразок якої затверджується МВС.
ДМС має право отримувати інформацію про особу з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, в обсязі, необхідному для ідентифікації особи у зв'язку з оформленням посвідки (у тому числі замість втраченої або викраденої), її обміном. Доступ до зазначеної інформації здійснюється з дотриманням вимог Закону України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах» (п. 14 Порядку №322).
Згідно з пунктами 16, 17 згаданого Порядку документи для оформлення посвідки (у тому числі замість втраченої або викраденої), її обміну подаються до державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, центру надання адміністративних послуг (далі - уповноважений суб'єкт) та територіальних органів/територіальних підрозділів ДМС за місцем проживання іноземця або особи без громадянства. Документи для оформлення посвідки подаються не пізніше, ніж за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні.
Як визначено пунктом 21 Порядку №322 працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта під час приймання документів від іноземця або особи без громадянства перевіряє повноту поданих іноземцем або особою без громадянства документів, зазначених у пунктах 32, 33 і 39 згаданого Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства, своєчасність їх подання, наявність підстав для оформлення та видачі посвідки, наявність відмітки про перетинання державного кордону чи продовження строку перебування або наявність документа, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства в Україні, звіряє відомості про іноземця або особу без громадянства, зазначені в паспортному документі іноземця або документі, що посвідчує особу без громадянства, з даними, що містяться в заяві-анкеті.
У разі виявлення факту подання документів не в повному обсязі або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, або у разі порушення іноземцем або особою без громадянства строків, визначених пунктами 17 і 19 згаданого Порядку, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта приймає рішення про залишення заяви-анкети без руху та негайно (за можливості) вручає під розписку іноземцю або особі без громадянства, або законному представнику повідомлення про залишення заяви-анкети про оформлення посвідки без руху із зазначенням виявлених недоліків з посиланням на порушені вимоги законодавства.
Іноземець або особа без громадянства мають право повторно звернутися до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв'язку з якими їх заява-анкета про оформлення посвідки була залишена без руху, за умови дотримання строків, визначених пунктами 17 і 19 цього Порядку.
У разі відповідності поданих документів вимогам згаданого Порядку працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта з використанням кваліфікованого електронного підпису та із застосуванням засобів Реєстру формує заяву-анкету (в тому числі здійснює отримання біометричних даних, параметрів). Реєстрація заяви-анкети здійснюється із застосуванням засобів Реєстру під час її формування. До заяви-анкети вноситься інформація про номер контактного телефону заявника та адресу особистої електронної пошти (пункт 22 Порядку №322).
Відповідно до пункту 32 Порядку №322 для оформлення посвідки іноземець або особа без громадянства подають:
1) дійсний паспортний документ іноземця (паспортні документи - у разі коли іноземець має одночасно громадянство (підданство) кількох держав (множинне громадянство) або документ, що посвідчує особу без громадянства, з візою типу D (довгострокова віза не вимагається у іноземців та осіб без громадянства, які прибули в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особами, зазначеними у частині дев'ятнадцятій статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», а також в іноземців та осіб без громадянства, які не зобов'язані отримувати таку візу відповідно до зазначеного Закону, інших законів або міжнародних договорів України) та копію сторінки паспортного документа з такою візою.
Іноземці або особи без громадянства, зазначені у частинах двадцятій або двадцять четвертій статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», можуть подавати паспортний документ, строк дії якого закінчився або який підлягає обміну, якщо за отриманням нового документа особа зобов'язана звернутися до органів державної влади країни громадянської належності або країни попереднього постійного проживання, якщо така країна вчинила акт збройної агресії проти України або не визнає територіальну цілісність та суверенітет України, або відмовляється визнавати протиправність посягань на територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема голосувала проти Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй «Про територіальну цілісність України» від 27 березня 2014 р. № 68/262;
2) документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником);
3) переклад на українську мову сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений у встановленому законодавством порядку;
4) дійсний поліс медичного страхування на весь строк дії посвідки (крім іноземців або осіб без громадянства, зазначених у частині двадцять четвертій статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»);
5) документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або документ про звільнення від його сплати;
6) документ, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі наявності).
Іноземець або особа без громадянства під час подання документів для оформлення посвідки пред'являють працівникові територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта оригінали документів, зазначених у підпунктах 1, 2 і 4-6 цього пункту.
До заяви-анкети додаються оригінали документа, зазначеного у підпункті 3 згаданого пункту, і документа, що підтверджує сплату адміністративного збору, та копії документів, зазначених у підпунктах 1, 2, 4 і 6 згаданого пункту, та документа про звільнення від сплати адміністративного збору, засвідчені працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта шляхом проставлення відмітки «Згідно з оригіналом» та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати.
Оригінали документів, зазначених у підпунктах 1, 2 і 4 згаданого пункту, та документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертаються іноземцеві або особі без громадянства.
Замість документів, зазначених в абзацах другому, четвертому-шостому цього пункту, особа, визнана особою без громадянства відповідно до статті 6-1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», подає рішення про визнання особою без громадянства, оформлене в установленому порядку.
Іноземець або особа без громадянства можуть подати також інші документи, які підтверджують наявність підстав для отримання посвідки або підтверджують інформацію, зазначену в заяві-анкеті (зокрема, документи, що підтверджують право власності на житло, договір наймання (піднаймання, оренди) тощо). Копії таких документів долучаються до заяви-анкети.
Як визначено підпунктом 11 пункту 33 Порядку №322, крім документів, зазначених у пункті 32, залежно від категорії іноземців та осіб без громадянства, визначених статтею 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», подаються для іноземців або осіб без громадянства, які прибули в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особами, які є громадянами України, або які під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій - тринадцятій статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», уклали шлюб з громадянами України:
документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України. Оригінал документа повертається іноземцеві або особі без громадянства, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта шляхом проставлення відмітки «Згідно з оригіналом» та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати;
паспорт громадянина України, з яким іноземець перебуває у шлюбі, який подається особисто громадянином України (крім осіб, які в період дії воєнного стану не можуть прибути до територіального органу/територіального підрозділу ДМС у зв'язку з проходженням військової служби, за наявності підтвердних документів). Оригінал документа повертається громадянину України, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта шляхом проставлення відмітки «Згідно з оригіналом» та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати.
У пункті 61 Порядку №322 передбачено підстави для відмови в оформленні та видачі посвідки, зокрема, згідно підпункту 9 пункту 61, встановлення факту подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів або встановлено факт визнання недійсною відповідно до вимог пункту 72 згаданого Порядку посвідки, яка подана для оформлення у порядку обміну.
Згідно з пунктом 62 Порядку №322 рішення про відмову в оформленні чи видачі посвідки приймається керівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС чи його заступником. Рішення про відмову в оформленні чи видачі посвідки формується засобами Реєстру та підписується шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису. У випадку відсутності технічної можливості підписання рішення шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису таке рішення підписується власноручно та сканується особою, яка його підписала, до заяви-анкети із застосуванням засобів Реєстру до відомчої інформаційної системи ДМС. Копія рішення про відмову в оформленні чи видачі посвідки із зазначенням причин відмови невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів з дня його прийняття надсилається іноземцеві або особі без громадянства на адресу особистої електронної пошти або рекомендованим листом (у разі відсутності електронної пошти) чи за бажанням іноземця або особи без громадянства вручається особисто.
Як встановив суд, 16.04.2019 до Управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії відповідача надійшла доповідна записка начальника управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства щодо перевірки місця проживання позивача за адресою: АДРЕСА_2 .
Під час проведення перевірки встановлено, що за адресою: АДРЕСА_2 проживає громадянка України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка в письмовій формі повідомила, що проживає за такою адресою протягом року. Позивача, зазначеного на фото, ніколи не бачила. За повторним виїздом за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_2 підтвердила, що позивача, зазначеного на фото, ніколи не бачила. Позивач на телефонні дзвінки співробітників ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області не відповідає.
Отже, перевіркою поданих документів виявлені обставини, які мають наслідком відмову в оформленні посвідки на ім'я позивача, а саме: перевіркою місця проживання, вказаної в заяві-анкеті, позивача не виявлено та встановлено, що такий за адресою: АДРЕСА_2 не проживала та не проживає. Такі обставини свідчать про надання позивачем неправдивих відомостей при заповненні анкет при зверненні за оформленням посвідок на тимчасове проживання.
Позивач в позовній заяві та в ході розгляду справи не зазначив підстав, з яких вважає такі висновки відповідача протиправними, а також не надав суду жодних доказів, які б спростовували висновки відповідача.
Зважаючи на викладене, Центральне міжрегіональне управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області правомірно прийняло рішення № 169607000 від 26.04.2019 про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання в Україні ОСОБА_1 .
У зв'язку з цим, відсутні підстави для задоволення позовної вимоги похідного характеру про зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву та документи позивача про оформлення (видачу) посвідки на тимчасове проживання
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України та частини другої статті 2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд висновує, що у позові необхідно відмовити повністю.
V. Судові витрати
Відповідно до статті 139 КАС України у зв'язку з відмовою у позові повністю, підстави для розподілу судових витрат між сторонами відсутні.
Керуючись статтями 6, 9, 73-76, 242, 243, 244, 245 КАС України, суд
у позові ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області про скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.
Судові витрати між сторонами не розподіляються.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Суддя Гулик Андрій Григорович