Справа №286/2678/24 Головуючий у 1-й інст. Вачко В. І.
Категорія 70 Доповідач Талько О. Б.
10 грудня 2025 року Житомирський апеляційнийсуд ускладі :
Головуючої суддіТалько О.Б.,
суддів : Григорусь Н.Й., Коломієць О.С.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 23 жовтня 2025 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
Рішенням Овруцького районного суду Житомирської області від 23 жовтня 2025 року відмовлено у задоволенні позову.
30 листопада 2025 року позивачкою, через засоби поштового зв'язку, подано до суду апеляційну скаргу, з порушенням строку на апеляційне оскарження вказаного рішення. В апеляційній скарзі заявлено клопотання про поновлення строку, в обгрунтування якого заявниця вказує, що не мала можливості своєчасно подати апеляційну скаргу у зв'язку з тим, що копію оскаржуваного рішення отримала лише 28 жовтня 2025 року. Вважає, що строк на апеляційне оскарження пропущений з поважних причин та просить задовольнити клопотання.
Розглянувши клопотання, суд приходить до висновку про наявність підстав для поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до вимог ст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження : на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
З матеріалів справи вбачається, що 23 жовтня 2025 року Овруцьким районним судом Житомирської області ухвалено рішення.
Копію вказаного рішення ОСОБА_1 отримала 27 жовтня 2025 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.29).
Отже перебіг строку на апеляційне оскарження, починається з наступного дня тобто, з 28 жовтня 2025 року та закінчується 26 листопада 2025 року. Апеляційна скарга подана 30 листопада 2025 року, зокрема, позивачкою пропущено три дні.
Зважаючи на те, що визначений частиною другою статті 354 ЦПК України процесуальний строк пропущено лише на три дені, беручи до уваги, що це є мінімальним строком пропуску та з метою уникнення надмірного формалізму, суд вважає за можливе поновити пропущений строк.
Керуючись ст.127 ЦПК України, суд
Клопотання ОСОБА_1 задовольнити.
Поновити строк ОСОБА_1 на апеляційне оскарження рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 23 жовтня 2025 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча Судді :