Рішення від 09.12.2025 по справі 160/23685/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2025 рокуСправа №160/23685/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сластьон А.О. розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

Суть спору: 18 серпня 2025 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , в якій позивач просить суд:

-визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо невірного обчислення грошового забезпечення військовослужбовця ОСОБА_1 , за період проходження служби з 26.02.2022року по 19.06.2025 року, а саме розрахунку посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років , надбавки за особливе проходження служби, премії, допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань та інших виплат, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань без урахування прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого на 01 січня відповідного календарного року, встановлених Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" станом на 01.01.2022 рік в сумі 2481,00 грн, Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" станом на 01.01.2023 рік в сумі 2684,00 грн, Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" станом на 01.01.2024 рік в сумі 3028,00 грн, Законом України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" станом на 01.01.2025 рік в сумі 3028,00 грн, на відповідні тарифні коефіцієнти та невиплати їх в повному обсязі;

-зобов'язати військову частину НОМЕР_1 провести перерахунок грошового забезпечення військовослужбовця ОСОБА_1 , за період проходження служби з 26.02.2022 року по 19.06.2025 року, посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років , надбавки за особливе проходження служби, премії, допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань та інших виплат, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення урахуванням прожиткового мінімуму соціально-побутових питань з для працездатних осіб встановленого на 01 січня відповідного календарного року, встановлених Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" станом на 01.01.2022 рік в сумі 2481,00 грн, Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" станом на 01.01.2023 рік в сумі 2684,00 грн, Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" станом на 01.01.2024 рік в сумі 3028,00 грн, Законом України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" станом на 01.01.2025 рік в сумі 3028,00 грн., зобов'язати відповідача провести перерахунок на відповідні тарифні коефіцієнти та виплатити їх в повному обсязі з урахуванням раніше сплачених сум;

-визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо не нарахування у повному обсязі та невиплати військовослужбовцю ОСОБА_1 поточної індексації грошового забезпечення за період з 26.02.2022 року по 31.12.2022 року із застосуванням базового місяця березень 2018 року, без урахування перерахованого посадового окладу та складових грошового забезпечення;

-зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 провести нарахування та виплатити поточну індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 , військовослужбовцю за період з 26.02.2022 року по 31.12.2022, 01.01.2024 по 19.06.2025 року із застосуванням базового місяця березень 2018 року, з урахуванням перерахованого посадового окладу та складових грошового забезпечення;

- зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію за втрату частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати грошового забезпечення, за період з 02.03.2022 року по день фактичної виплати, відповідно до закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" від 19.10.2000 року № 2050-ІII (зі змінами та доповненнями).

?В обґрунтування позовної заяви позивачем зазначено, що відповідачем було допущено протиправну бездіяльність щодо непроведення йому нарахування грошового забезпечення з 26.02.2022 до 19.06.2025 з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня відповідного календарного року, що є підставою для зобов'язання відповідача здійснити відповілний перерахунок грошового забезпечення. Також, позивач вказує на наявність підстав для перерахунку індексації грошового забезпечення з урахуванням актуальних окладів. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом для захисту своїх порушених прав.

19 серпня 2025 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного провадженн без виклику сторін.

03 вересня 2025 року від відповідача Військової частини НОМЕР_1 надійшов відзив на позовну заяву, в якому вказано, що грошове забезпечення позивачу виплачувалось виходячи з прожиткового мінімуму станом на 2018 рік у розмірі 1762 грн.. Також зазначає, що не відповідають дійсності обставини ненарахування та невиплати позивачу індексації грошового збаезпечення. Позовні вимоги про виплату втрати частини доходів відповідач вважає передчасними. З цих підстав просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

03 вересня 2025 року від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій позивач не погоджується з доводами відповідача, викладеними у відзиві. Просить суд задовльнити позовні вимоги.

Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 у період з 26.02.2022 до 19.06.2025 проходив військову службу у Військовій частині НОМЕР_1 .

19.06.2025 наказом командира військової частини НОМЕР_1 № 124 солдата ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу Військової частини НОМЕР_1 .

16.06.2025 року позивач через свого представника звернувся до командира військової частини НОМЕР_1 з проханням надати документи про нараховане та виплачене грошове забезпечення позивача за час проходження служби.

Листом від 27.06.2025 №691/11869 Військова частина НОМЕР_1 надала запитувані документи позивачу, ознайомившись з якими, позивач вважає, що йому не нараховувалось у повному обсязі грошове забезпечення та індексація.

Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам та запереченням проти них, суд зазначає таке.

Щодо здійснення відповідачами перерахунку грошового забезпечення, включаючи всі складові такого грошового забезпечення (основні та додаткові) та одноразові види виплат за період з 26.02.2022 до 19.05.2023 із врахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня відповідного календарного року.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Приписами ч.4 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Так, Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017р. № 704 (далі - Постанова № 704) встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 4 Постанови №704 в редакції, чинній на момент прийняття постанови, визначено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначалися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Додатки 1 та 14 до Постанови №704, в яких у вигляді таблиці зазначені відповідні тарифні коефіцієнти, мають примітки пояснюючого характеру. Зокрема, у цих примітках наведена інформація щодо арифметичної дії (множення), яка застосовується при обчисленні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням, в залежності від відповідних тарифних коефіцієнтів, та наведені правила округлення розрахунків. У цих примітках норми права не містяться.

Згідно з приміткою 1 Додатку 1 до Постанови №704, посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

У подальшому, постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103) до Постанови №704 були внесені зміни, внаслідок яких пункт 4 Постанови №704 було викладено у новій редакції, а саме: "Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.".

Проте, зміст приміток до Додатків 1 та 14 до Постанови №704 не був приведений у відповідність з нормою пункту 4 цієї ж постанови.

Згідно з Постановою №704, в редакції Постанови №103, розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням, як складових грошового забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу, є стала величина - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законом на 01.01.2018, а мінімальна заробітна плата (чи її частина) для розрахунків розмірів цих окладів не застосовується.

Разом з тим, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови №103, яким було внесено зміни до пункту 4 Постанови №704.

Отже, з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/6453/18 діє редакція пункту 4 Постанови №704, яка була чинною до зазначених змін.

При цьому, порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач, у зв'язку із втратою чинності положеннями пункту 6 Постанови №103 та змін до пункту 4 Постанови №704, не змінився.

Наведена позиція відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у рішенні від 17.12.2019 за результатами розгляду зразкової адміністративної справи №160/8324/19.

Отже, з 29.01.2020 - дати набрання чинності судовим рішенням у справі №826/6453/18 виникли підстави для визначення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Аналогічні правові висновки містяться у постанові Великої Палати Верховного Суду від 11.12.2019 по справі №240/4946/18, постанові Верховного Суду від 18.02.2021 у справі №200/3775/20-а, постанові Верховного Суду від 11.02.2021 у справі №200/3757/20-а.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» встановлено, що станом на 01.01.2022 прожитковий мінімум на одну працездатну особу складає - 2481, 00 грн.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» встановлено, що станом на 01.01.2023 прожитковий мінімум на одну працездатну особу складає - 2684, 00 грн.

Приписами ч.2 ст. 265 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду, не регулює питань щодо можливості застосування нормативно-правових актів, визнаних судом протиправними. Предметом її регулювання є встановлення моменту втрати чинності нормативно-правовим актом, визнаним судом нечинним.

Суд наголошує на неможливості виконання положення нормативно-правового акта, визнаного судом протиправним та таким, що прийнятий поза межами повноважень, не в порядку та спосіб, що передбачені законом.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов виснову про те, що у період з 26.02.2022 до 19.05.2023 грошове забезпечення позивача мало обчислюватися із використанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2022 за Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», станом на 01.01.2023 за Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік».

Отже, підлягають задоволенню позовні вимоги позивача про визнання незаконними дії відповідачів в частині нездійснення перерахунку грошового забезпечення (щомісячних та одноразових) та інших додаткових видів грошового забезпечення за період з 26.02.2022 до 19.05.2023 із врахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлено на 01 січня відповідного календарного року.

Також, порушені права позивача підлягають захисту шляхом зобов'язання військової частини НОМЕР_2 здійснити перерахунок грошового забезпечення позивача з 26.02.2022 до 19.05.2023.

Щодо нарахування і виплати грошового забезпечення за період з 20.05.2023 до 19.06.2025.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481(далі - постанова №481), яка набрала чинності з 20.05.2023 року, змінено пункт 4 постанови №704, в зв'язку з чим з цієї дати норма права має наступну редакцію: установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Постановою №481 визначено обчислення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб виходячи з розміру 1762 гривні, а не з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня відповідного календарного року.

Отже, у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 12.05.2023 №481, яка набрала чинності з 20.05.2023, відсутні підстави для перерахунку грошового забезпечення позивача за період з 20.05.2023 до 19.06.2025 із використанням показника прожиткового мінімуму для працездатної особи станом на 01.01.2023, на 01.01.2024, на 01.01.2025.

Дійсно, в подальшому рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14 березня 2025 року у справі №320/29450/24, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2025, визнано дії Кабінету Міністрів України при прийнятті Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481 неправомірними. Визнано протиправним та нечинним пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481 стосовно внесення змін до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Зазначене рішення набрало законної сили 18.06.2025, відтак, саме з цієї дати виникають підстави для розрахунку грошового забезпечення, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня відповідного календарного року.

В спірний період з 20.05.2023 до 19.06.2025 пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481 був чинним.

Відтак, у відповідача не було підстав для обрахунку грошового забезпечення позивача з 20.05.2023 до 19.06.2025, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2023, 01.01.2024, 01.01.2025.

Відтак, позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Стосовно нарахування індексації грошового забезпечення із використанням базового місяця - березень 2018.

В ході розгляду справи встановлено, що індексація грошового забезпечення проведена за період з 26.02.2022 до 31.12.2022 та з 01.01.2024 до 19.06.2025, що підтверджується довідками від 27.06.2025 №691/11869/1, №691/11869/3, №691/11869/4.

При цьому, позивач не погоджується з тим, що індексація обчислена на основі занижених окладів (фіксована база 1762 грн.), що суперечить Закону №1282-ХІІ та Порядку №1078. Позивач наголошує, що сума індексації має враховувати оклади, розраховані виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01 січня відповідного календарного року за наслідком виконання рішення суду в цій справі.

З цього приводу суд зазначає.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Отже, захисту адміністративним судом підлягають порушені права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Отже, обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.

Суд зазначає, що підстави для контролю за розрахунком індексації з урахуванням оновлених окладів відсутні на момент розгляду цієї справи, а позовна вимога у цій частині є передчасною, оскільки відсутні підстави вважати, що відповідач за наслідком проведеного перерахунку грошового забезпечення з 26.02.2022 до 19.05.2023 порушить права позивача та не врахує при обчисленні індексації грошове забезпечення за наслідком виконання рішення суду в цій справі.

Суд не може під час прийняття рішення вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце у майбутньому, тому суд приходить до висновку про відмову в позові в цій частині позовних вимог.

Крім того, судом відмовлено в задоволенні вимог про перерахунок грошового забезпечення з 20.05.2023 до 19.06.2025, відтак, в цій частині не підлягають задоволенню вимоги щодо перерахунку індексації за період з 01.01.2024 до 19.06.2025.

Щодо компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суму невиплаченої індексації грошового забезпечення за період з 02 березня 2022 року до дня фактичної виплати, суд зазначає таке.

Згідно з ст. 1 та 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" №2050-III, підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи). Сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Пунктом 3 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженому постановою КМ України від 21.02.2001 № 159 (далі - Порядок №159) передбачено, що компенсації підлягають грошові доходи, які одержують громадяни в гривнях на території України і які не мають разового характеру, разом із сумою індексації: у редакції, чинній до 14.04.2022 про це зазначено у першому абзаці цього пункту, у чинній редакції у шостому абзаці.

Сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться) (ст. 3 Закону №2050-III).

Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць (ст. 4 Закону №2050-III).

Стаття 7 Закону №2050-III визначає, що відмова власника або уповноваженого ним органу (особи) від виплати компенсації може бути оскаржена громадянином у судовому порядку.

Відповідальність власника або уповноваженого ним органу (особи) за несвоєчасну виплату доходів визначається відповідно до законодавства.

Згідно з пунктом 4 Порядку № 159 сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.

Системний аналіз даних положень дає змогу дійти висновку, що основними умовами для виплати суми компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів та виплата нарахованих доходів.

При цьому виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу.

Отже, компенсація втрати частини доходів може бути обчислена лише з нарахованої особі до виплати суми, яка не була виплачена у встановлені законодавством строки.

В даному випадку перерахунок грошового забезпечення ще не було здійснено відповідачем на виконання рішення у цій справі, відтак, відповідачем ще не нарахована різниця між фактично виплаченим грошовим забезпеченням та тим, яке підлягає виплаті за наслідком перерахунку, тому відсутні підстави для здійснення компенсації втрати частини доходів, оскільки така вимога є передчасною, отже, задоволенню не підлягає.

Отже, позовна заява підлягає частковому задоволенню.

Вирішення питання щодо стягнення судового збору судом не вирішується, оскільки позивач звільнений від його сплати як учасник бойових дій.

Керуючись статтями 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Військової частини НОМЕР_1 (Ідентифікаційний код: НОМЕР_4 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо невірного обчислення грошового забезпечення військовослужбовця ОСОБА_1 за період проходження служби з 26.02.2022 до 19.05.2023, а саме розрахунку посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років , надбавки за особливе проходження служби, премії, допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань та інших виплат, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань без урахування прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня відповідного календарного року, встановлених Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" станом на 01.01.2022 в сумі 2481,00 грн, Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" станом на 01.01.2023 в сумі 2684,00 грн, на відповідні тарифні коефіцієнти та невиплати їх в повному обсязі.

Зобов'язати військову частину НОМЕР_1 здійснити перерахунок грошового забезпечення військовослужбовця ОСОБА_1 за період проходження служби з 26.02.2022 до 19.05.2023, посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за особливе проходження служби, премії, допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань та інших виплат, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня відповідного календарного року, встановлених Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" станом на 01.01.2022 в сумі 2481,00 грн., Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" станом на 01.01.2023 в сумі 2684,00 грн.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя А.О. Сластьон