Справа № 129/2843/25
Провадження по справі № 2-а/129/105/2025
"10" грудня 2025 р. Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Капуша І.С.,
розглянувши без участі сторін та їх представників в м.Гайсині в порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Опольська Наталя Михайлівна, до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
11.08.2025 року позивач ОСОБА_1 , в особі представника - адвоката Опольської Н.М. звернувся до Гайсинського районного суду Вінницької області із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що постановою начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 полковника ОСОБА_2 від 17.02.2025 року за справою про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210 КУпАП ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 17000 гри.
Відповідно до постанови про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» і абз. 2 пп. 1 та пп. 7 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 р. (до 05.01.2023 року абз. 2 п. 1 Правил військового обліку призовників і військовозобов'язаних затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 7 грудня 2016 р.), не перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних за своїм задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, зазначене підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та відсутністю військово-облікового документа з відповідною відміткою про взяття на військовий облік за своїм місцем проживання, і має ознаки ухилення громадянина ОСОБА_1 від військового обліку та є порушенням правил військового обліку в частині не перебування на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Позивач вважає вказану постанову незаконною і такою, що підлягає скасуванню, оскільки 13.06.2025 року у застосунок «Дія» позивачу надійшла постанова про відкриття виконавчого провадження, стягувачем у якому є Відповідач.
Із викладеним у Постанові Позивач не погоджується, адже не був присутнім ані при складані протоколу про адміністративне правопорушення, ані при винесені постанови. Про час, дату та місце розгляду справи його повідомлено не було, пояснення до протоколу ним не надавалися, про притягнення до відповідальності Позивача Відповідачем не повідомлялося.
Водночас зазначено, що позивач проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_1 .
Постанову було винесено 17.02.2025р., проте копію Позивачу вручено не було, докази щодо її направлення відповідачем не надано, що є порушенням строків, вказаних у ч.1 ст.285 КУпАП, оскільки за приписами ч.1 ст.285 КУпАП постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено. Копія постанови вручається під розписку. У разі якщо копія постанови висилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.
Згідно відміток у військовому квитку позивача, ОСОБА_1 знято з військового обліку військовозобов'язаних, 08.02.2025 року зараховано в запас призовною комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 та прийнято військову присягу 03.04.2025 року у військовій частині НОМЕР_2 .
Враховуючи викладене, позивач вважає, що суб'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення відсутня, а оскаржувана постанова №89 від 17.02.2025 року підлягає скасуванню.
Ухвалою Гайсинського районного суду Вінницької області від 12.08.2025 року відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено проводити в порядку спрощеного позовного провадження, визначено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.
21.08.2025 року на адресу суду через підсистему «Електронний суд» надійшов відзив на позовну заяву, поданий представником відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 , який у відзиві проти задоволення позовних вимог заперечує, обґрунтовуючи тим, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є військовозобов'язаним та не перебуває на військовому обліку за зареєстрованим місцем проживання в ІНФОРМАЦІЯ_5 , що підтверджуються даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів громадянин ОСОБА_1 , як військовозобов'язаний по віку не включений до зазначеного реєстру, та не перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в жодному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, про що свідчить статус «не прив'язаний до військкомату».
08.02.2025 року Позивач особисто прибув для взяття на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_6 та написав заяву про взяття на військовий облік (зареєстрована за вхідним №1290 від 08.02.2025 року), та у зв'язку із відсутністю військово-облікового документа, написав заяву про видачу військового квитка (зареєстрована за вх.4048 від 08.02.2025 року)
08.02.2025 року, при опрацюванні звернення Позивача про взяття на військовий облік та видачу військово-облікового документа старшим офіцером відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_3 майором ОСОБА_4 було виявлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в порушення вимог абз.2 пп.1 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 р. не перебуває на військовому обліку за зареєстрованим місцем проживання.
08.02.2025 року, старшим офіцером відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_3 - майором ОСОБА_5 , уповноваженим складати протоколи про адміністративні правопорушення наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 №1169 від 25.12.2024 року, на підставі статей 235, 254, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення було складено протокол №89 про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП відносно ОСОБА_1 (за вхідним №1292 від 08.02.2025 року), згідно якого: громадянин ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» і абз. 2 пп. 1 та пп. 7 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 р. (до 05.01.2023 року абз. 2 п. 1 Правил військового обліку призовників і військовозобов'язаних затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 7 грудня 2016 р.), не перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних за своїм задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, зазначене підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та відсутністю військово-облікового документа з відповідною відміткою про взяття на військовий облік за своїм місцем проживання, і має ознаки ухилення громадянина ОСОБА_1 від військового обліку та є порушенням правил військового обліку в частині не перебування на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Громадянину ОСОБА_1 було роз'яснено положення ст. 63 Конституції України про те, що особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом, а також права та обов'язки передбачені ст. 268 КУпАП (знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі).
Повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться о 16 год. 00 хв. 17.02.2025 р. в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 , каб. 6, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .
В графі пояснення та зауваження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, щодо суті порушення і змісту протоколу громадянин ОСОБА_1 власноруч зазначив: «додаю пояснення, зауважень та доповнень немає».
Другий примірник протоколу ОСОБА_1 отримав 08.02.2025 року, про що свідчить його особистий підпис у відповідній графі протоколу.
До протоколу додається: копія паспорта громадянина України та РНОКПП ОСОБА_1 , копія заяви та пояснення ОСОБА_1 , витяг з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на громадянина ОСОБА_1 , рапорт старшого офіцера відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_3 майора ОСОБА_6 .
Згідно пояснень наданих ОСОБА_1 від 08.02.2025 року за вх.№1290 зазначив: «Я, ОСОБА_1 , через незнання правил військового обліку по теперішній час не перебував на обліку за місцем проживання у ІНФОРМАЦІЯ_7 . Свою вину визнаю і в подальшому зобов'язуюсь не порушувати».
В графі заяви, клопотання громадянин ОСОБА_1 власноруч зазначив: «Прошу справу розглянути без моєї участі».
17.02.2025 року на вказаний у протоколі про адміністративне правопорушення час, будучи належним чином повідомленим про час і дату розгляду, ОСОБА_1 не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_3 на розгляд справи про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП.
Згідно статті 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Згідно статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
ОСОБА_1 був повідомленим про дату й час розгляду справи та заявив клопотання про розгляд справи без його участі, 17.02.2025 року на 16 год. 00 хв. не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_3 для розгляду справи про адміністративне правопорушення, тому розгляд справи відбувся без участі громадянина ОСОБА_1 відповідно до статей 276-280 КУпАП.
Відповідно до абзацу 2 підпункту 1 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до частини 3 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» призовники, військовозобов'язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік.
Також, зазначив, що взяття на військовий облік громадянина, який підлягає взяттю на військовий облік військовозобов'язаних за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання здійснюється за його особистої присутності та в його військово- облікових документах проставляються відповідні відмітки про взяття на військовий облік.
Таким чином, законодавством покладається на військовозобов'язаних обов'язок з дотримання правил військового обліку, зокрема виконання обов'язку перебувати на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, що встановлений абзацом другим підпункту 1 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487 та пунктом 2 частини 1 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», а також частиною 3 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та підпунктом 7 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів встановлений 7-денний строк для виконання обов'язку зі взяття на військовий облік після зміни місця проживання. Отже, особа яка притягується до адміністративної відповідальності усвідомлювала протиправний характер своєї бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки та свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно абз.4 п.15 Порядку №1487 від 30 грудня 2022 року., у разі звернення призовника, військовозобов'язаного або резервіста до ТЦК та СП за новим задекларованим місцем проживання в його військово-облікових документах проставляються відповідні відмітки про взяття на військовий облік за новим місцем проживання.
Так, керуючись п.15 та п.81 Порядку 1487 від 30 грудня 2022 року на вимогу посадових осіб відділення військового обліку та бронювання пред'явити свій військово-обліковий документ військовозобов'язаного громадянин ОСОБА_1 повідомив, що раніше не отримував військово-облікового документу військовозобов'язаного та на обліку військовозобов'язаних не перебував.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 як військовозобов'язаний по віку не включений до зазначеного реєстру, та не перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в жодному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, про що свідчить статус «не прив'язаний до військкомату».
Згідно п.2 ч.1 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» взяттю на військовий облік військовозобов'язаних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України: які звільнені з військової служби в запас та не зараховані до військового оперативного резерву; призовники, які пройшли базову загальновійськову підготовку з додержанням умов, передбачених частиною 11 статті 1 цього Закону; які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову службу» та підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних; зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України; які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від направлення для проходження базової військової служби; які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників; які звільнені із служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування в запасі; які старші 25 років і раніше не перебували на військовому обліку; які прибули після відбування покарання з установ виконання покарань.
Відповідно до абз.2 пп.1 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постаново. Кабінету Міністрів України №1487 від 30 грудня 2022 року військовозобов'язані повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районний (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Відтак, законодавством покладається на військовозобов'язаних обов'язок з дотриманням правил військового обліку, зокрема виконання обов'язку перебувати на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, що встановлений абз.2 підпункту й пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487 та п.2 ч.1 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Проте громадянин ОСОБА_1 в порушенні вимог п.2 ч.1 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та абз.2 п.1 ч.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів №1487 від 30 грудня 2022 року (до 05.01.2022 року абз.2 п.1 Правил військового обліку призовників і військовозобов'язаних затверджених постановою Кабінеті Міністрів України №921 від 7 грудня 2016 року) не перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних за своїм задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, зазначене підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та відсутністю військово-облікового документу з відповідною відміткою про взяття на військовий облік за своїм місцем проживання, і має ознаки ухилення громадянина ОСОБА_1 від військового обліку та є порушенням правил військового обліку в частині не перебування на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
В теорії адміністративного права під триваючим правопорушенням розуміють тривале невиконання вимог правової норми у вигляді дії або бездіяльності. Характер триваючого правопорушення оцінюється судом в кожному конкретному випадку індивідуально. Верховний Суд у постанові від 11 квітня 2028 року у справі №804/401/17 зазначив, що триваюче правопорушення- це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадках усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Згідно ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Внаслідок своєї бездіяльності громадянин ОСОБА_1 , вчинив триваюче правопорушення, яке закінчилось у лютому 2025 року, коли останній звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявою про взяття його на військовий облік, відтак строки для притягнення громадянина ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку згідно ст.38 КУпАП не порушені.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно статті 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Відповідно до статті 277-2 КУпАП повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи.
Положеннями ч.1 ст.283 КУпАП передбачено, що розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Постанова повинна містити: найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.
За порушення правил військового обліку передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.210 КУпАП та враховуючи, що з моменту оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 року №303/2014 «Про часткову мобілізацію» та до цього часу в Україні діє особливий період то громадянин ОСОБА_1 , підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210 КУпАП.
При встановленні розміру штрафу на виконання загальних правил накладення стягнення за адміністративне правопорушення, що передбачені ст.33 КУпАП було встановлено, що особа яка притягується до адміністративної відповідальності: офіційно непрацевлаштована, на утриманні осіб немає, правопорушення вчинено умисно, оскільки особа яка притягується до адміністративної відповідальності усвідомлювала протиправний характер своєї бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки та свідомо допускала настання цих наслідків.
Обставини, що пом'якшують відповідальність відповідно до ст.34 КУпАП є щире каяття винного.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.35 КУпАП обставиною, що обтяжує відповідальність є вчинення правопорушення в умовах стихійного лиха або за інших надзвичайних обставин, такою надзвичайною обставиною є введений на території України воєнний стан.
Згідно зі статтею 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
На підставі вищевикладеного і керуючись статтями 210, 235, 245, 247, 276-280 та статтею 284 КУпАП 17.02.2025 року Постановою №89 за підписом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 Позивача було визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 17 000 гривень 00 копійок (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок).
Копію постанови Позивачу направлено рекомендованим листом за трекінгом №2440000121093 (дане підтвердження міститься в матеріалах адміністративної справи №89)
Диспозиція статті 210 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність саме за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку.
З матеріалів справи вбачається, що складений уповноваженою особою ІНФОРМАЦІЯ_8 протокол про адміністративне правопорушення від 08.02.2025 року відповідає положенням ст. 235 та 255 КУпАП.
В зазначеному протоколі відображено дату та місце його складання, повну інформацію про особу правопорушника, суть вчиненого правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення. Громадянину ОСОБА_1 роз'яснено положення ст. 63 Конституції України, його права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, що підтверджується підписом Позивача у протоколі.
В протоколі також зазначено дату та час розгляду справи про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 вручено другий примірник протоколу, що підтверджується його підписом у відповідній графі протоколу.
Враховуючи вищевикладене, Відповідачем з дотриманням вимог КУпАП було правомірно притягнуто Позивача до адміністративної відповідальності згідно ч. 3 ст. 210 КУпАП за порушення останнім правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а саме: вимог п.2 ч.1 та ч.3 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та абз.2 пп.1 і п.п.7 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 р., у зв'язку з неперебуванням військовозобов'язаного ОСОБА_1 на військовому обліку.
Позивачем та його представником відповіді на відзив не надано.
В судове засідання позивач та його представник - адвокат Опольска Н.М. не з'явилися, представник позивача через ситему «Електронний суд» подала суду заяву про розгляд справи без участі представника та позивача, вимоги позову підтримала, порсила задовільнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, подав суду заяву про розгляд справи без участі представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні обставини та відповідні їм правовідносини, суд дійшов висновку про відмову у задоволені позовних вимог з наступних підстав.
Указом Президента України №69/2022«Про загальну мобілізацію» у зв'язку із військовою агресією рф проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової та мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань оголошено про загальну мобілізацію.
Період з моменту оголошення рішення про мобілізацію чи з моменту введення воєнного стану в Україні визначається як особливий період (ст. 1 Закону України «Про оборону України»).
Згідно зі статтями 1,3 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України. Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування в межах їх повноважень. Правовою основою військового обов'язку і військової служби є Конституція України, цей Закон, Закони України «Про оборону України», «Про Збройні Сили України», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію».
За змістом ч. 1 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію'громадяни зобов'язані з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду.
Відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачена статтею 210-1 КУпАП.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , є військовозобов'язаним та не перебуває на військовому обліку за зареєстрованим місцем проживання в ІНФОРМАЦІЯ_5 , що підтверджуються даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів громадянин ОСОБА_1 , як військовозобов'язаний по віку не включений до зазначеного реєстру, та не перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в жодному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, про що свідчить статус «не прив'язаний до військкомату».
08.02.2025 року Позивач особисто прибув для взяття на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_6 та написав заяву про взяття на військовий облік (зареєстрована за вхідним №1290 від 08.02.2025 року), та у зв'язку із відсутністю військово-облікового документа, написав заяву про видачу військового квитка (зареєстрована за вх.4048 від 08.02.2025 року)
08.02.2025 року, при опрацюванні звернення Позивача про взяття на військовий облік та видачу військово-облікового документа старшим офіцером відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_3 майором ОСОБА_4 було виявлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в порушення вимог абз.2 пп.1 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 р. не перебуває на військовому обліку за зареєстрованим місцем проживання.
08.02.2025 року, старшим офіцером відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_3 - майором ОСОБА_5 , уповноваженим складати протоколи про адміністративні правопорушення наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 №1169 від 25.12.2024 року, на підставі статей 235, 254, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення було складено протокол №89 про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП відносно ОСОБА_1 (за вхідним №1292 від 08.02.2025 року), згідно якого: громадянин ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» і абз. 2 пп. 1 та пп. 7 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 р. (до 05.01.2023 року абз. 2 п. 1 Правил військового обліку призовників і військовозобов'язаних затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 7 грудня 2016 р.), не перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних за своїм задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, зазначене підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та відсутністю військово-облікового документа з відповідною відміткою про взяття на військовий облік за своїм місцем проживання, і має ознаки ухилення громадянина ОСОБА_1 від військового обліку та є порушенням правил військового обліку в частині не перебування на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Громадянину ОСОБА_1 було роз'яснено положення ст. 63 Конституції України про те, що особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом, а також права та обов'язки передбачені ст. 268 КУпАП (знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі).
Повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться о 16 год. 00 хв. 17.02.2025 р. в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 , каб. 6, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .
В графі пояснення та зауваження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, щодо суті порушення і змісту протоколу громадянин ОСОБА_1 власноруч зазначив: «додаю пояснення, зауважень та доповнень немає».
Другий примірник протоколу ОСОБА_1 отримав 08.02.2025 року, про що свідчить його особистий підпис у відповідній графі протоколу.
До протоколу додається: копія паспорта громадянина України та РНОКПП ОСОБА_1 , копія заяви та пояснення ОСОБА_1 , витяг з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на громадянина ОСОБА_1 , рапорт старшого офіцера відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_3 майора ОСОБА_6 .
Згідно пояснень наданих ОСОБА_1 від 08.02.2025 року за вх.№1290 зазначив: «Я, ОСОБА_1 , через незнання правил військового обліку по теперішній час не перебував на обліку за місцем проживання у ІНФОРМАЦІЯ_7 . Свою вину визнаю і в подальшому зобов'язуюсь не порушувати».
В графі заяви, клопотання громадянин ОСОБА_1 власноруч зазначив: «Прошу справу розглянути без моєї участі».
17.02.2025 року на вказаний у протоколі про адміністративне правопорушення час, будучи належним чином повідомленим про час і дату розгляду, ОСОБА_1 не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_3 на розгляд справи про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП.
Згідно статті 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Згідно статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
ОСОБА_1 був повідомленим про дату й час розгляду справи та заявив клопотання про розгляд справи без його участі, 17.02.2025 року на 16 год. 00 хв. не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_3 для розгляду справи про адміністративне правопорушення, тому розгляд справи відбувся без участі громадянина ОСОБА_1 відповідно до статей 276-280 КУпАП.
Відповідно до абзацу 2 підпункту 1 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до частини 3 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» призовники, військовозобов'язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік.
Також, зазначив, що взяття на військовий облік громадянина, який підлягає взяттю на військовий облік військовозобов'язаних за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання здійснюється за його особистої присутності та в його військово- облікових документах проставляються відповідні відмітки про взяття на військовий облік.
Таким чином, законодавством покладається на військовозобов'язаних обов'язок з дотримання правил військового обліку, зокрема виконання обов'язку перебувати на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, що встановлений абзацом другим підпункту 1 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487 та пунктом 2 частини 1 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», а також частиною 3 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та підпунктом 7 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів встановлений 7-денний строк для виконання обов'язку зі взяття на військовий облік після зміни місця проживання. Отже, особа яка притягується до адміністративної відповідальності усвідомлювала протиправний характер своєї бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки та свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно абз.4 п.15 Порядку №1487 від 30 грудня 2022 року., у разі звернення призовника, військовозобов'язаного або резервіста до ТЦК та СП за новим задекларованим місцем проживання в його військово-облікових документах проставляються відповідні відмітки про взяття на військовий облік за новим місцем проживання.
Так, керуючись п.15 та п.81 Порядку 1487 від 30 грудня 2022 року на вимогу посадових осіб відділення військового обліку та бронювання пред'явити свій військово-обліковий документ військовозобов'язаного громадянин ОСОБА_1 повідомив, що раніше не отримував військово-облікового документу військовозобов'язаного та на обліку військовозобов'язаних не перебував.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 як військовозобов'язаний по віку не включений до зазначеного реєстру, та не перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в жодному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, про що свідчить статус «не прив'язаний до військкомату».
Згідно п.2 ч.1 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» взяттю на військовий облік військовозобов'язаних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України: які звільнені з військової служби в запас та не зараховані до військового оперативного резерву; призовники, які пройшли базову загальновійськову підготовку з додержанням умов, передбачених частиною 11 статті 1 цього Закону; які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову службу» та підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних; зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України; які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від направлення для проходження базової військової служби; які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників; які звільнені із служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування в запасі; які старші 25 років і раніше не перебували на військовому обліку; які прибули після відбування покарання з установ виконання покарань.
Відповідно до абз.2 пп.1 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постаново. Кабінету Міністрів України №1487 від 30 грудня 2022 року військовозобов'язані повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районний (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Відтак, законодавством покладається на військовозобов'язаних обов'язок з дотриманням правил військового обліку, зокрема виконання обов'язку перебувати на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, що встановлений абз.2 підпункту й пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487 та п.2 ч.1 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Проте громадянин ОСОБА_1 в порушенні вимог п.2 ч.1 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та абз.2 п.1 ч.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів №1487 від 30 грудня 2022 року (до 05.01.2022 року абз.2 п.1 Правил військового обліку призовників і військовозобов'язаних затверджених постановою Кабінеті Міністрів України №921 від 7 грудня 2016 року) не перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних за своїм задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, зазначене підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та відсутністю військово-облікового документу з відповідною відміткою про взяття на військовий облік за своїм місцем проживання, і має ознаки ухилення громадянина ОСОБА_1 від військового обліку та є порушенням правил військового обліку в частині не перебування на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
В теорії адміністративного права під триваючим правопорушенням розуміють тривале невиконання вимог правової норми у вигляді дії або бездіяльності. Характер триваючого правопорушення оцінюється судом в кожному конкретному випадку індивідуально. Верховний Суд у постанові від 11 квітня 2028 року у справі №804/401/17 зазначив, що триваюче правопорушення- це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадках усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Згідно ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Внаслідок своєї бездіяльності громадянин ОСОБА_1 , вчинив триваюче правопорушення, яке закінчилось у лютому 2025 року, коли останній звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявою про взяття його на військовий облік, відтак строки для притягнення громадянина ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку згідно ст.38 КУпАП не порушені.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно статті 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Відповідно до статті 277-2 КУпАП повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи.
Положеннями ч.1 ст.283 КУпАП передбачено, що розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Постанова повинна містити: найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.
За порушення правил військового обліку передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.210 КУпАП та враховуючи, що з моменту оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 року №303/2014 «Про часткову мобілізацію» та до цього часу в Україні діє особливий період то громадянин ОСОБА_1 , підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210 КУпАП.
При встановленні розміру штрафу на виконання загальних правил накладення стягнення за адміністративне правопорушення, що передбачені ст.33 КУпАП було встановлено, що особа яка притягується до адміністративної відповідальності: офіційно непрацевлаштована, на утриманні осіб немає, правопорушення вчинено умисно, оскільки особа яка притягується до адміністративної відповідальності усвідомлювала протиправний характер своєї бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки та свідомо допускала настання цих наслідків.
Обставини, що пом'якшують відповідальність відповідно до ст.34 КУпАП є щире каяття винного.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.35 КУпАП обставиною, що обтяжує відповідальність є вчинення правопорушення в умовах стихійного лиха або за інших надзвичайних обставин, такою надзвичайною обставиною є введений на території України воєнний стан.
Згідно зі статтею 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
На підставі вищевикладеного і керуючись статтями 210, 235, 245, 247, 276-280 та статтею 284 КУпАП 17.02.2025 року Постановою №89 за підписом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 Позивача було визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 17 000 гривень 00 копійок (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок).
Копію постанови Позивачу направлено рекомендованим листом за трекінгом №2440000121093 (дане підтвердження міститься в матеріалах адміністративної справи №89)
Диспозиція статті 210 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність саме за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку.
З матеріалів справи вбачається, що складений уповноваженою особою ІНФОРМАЦІЯ_8 протокол про адміністративне правопорушення від 08.02.2025 року відповідає положенням ст. 235 та 255 КУпАП.
В зазначеному протоколі відображено дату та місце його складання, повну інформацію про особу правопорушника, суть вчиненого правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення. Громадянину ОСОБА_1 роз'яснено положення ст. 63 Конституції України, його права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, що підтверджується підписом Позивача у протоколі.
В протоколі також зазначено дату та час розгляду справи про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 вручено другий примірник протоколу, що підтверджується його підписом у відповідній графі протоколу.
Враховуючи вищевикладене, Відповідачем з дотриманням вимог КУпАП було правомірно притягнуто Позивача до адміністративної відповідальності згідно ч. 3 ст. 210 КУпАП за порушення останнім правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а саме: вимог п.2 ч.1 та ч.3 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та абз.2 пп.1 і п.п.7 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно додатку 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 р., у зв'язку з неперебуванням військовозобов'язаного ОСОБА_1 на військовому обліку.
З огляду на вищевикладене, суд не приймає до уваги твердження позивача про необізнаність та неповідомлення позивача про розгляд справи про адміністративне правопорушення, оскільки ОСОБА_1 був належним чином повідомленим про дату й час розгляду справи під час оформлення відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП, та 17.02.2025 року на 16год. 00 хв. не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 для розгляду справи про адміністративне правопорушення, тому розгляд справи відбувся без участі громадянина ОСОБА_1 , відповідно до статей 276-280 КУпАП, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ст. 268 КУпАП участь у розгляді справи зазначеної категорії не є обов'язковою, тому розгляд справи можливий у відсутності громадянина ОСОБА_1 .
З врахуванням встановлених обставин та наведених вище положень чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що винесена постанова у справі про адміністративне правопорушення № 89 від 17.02.2025 року якою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 210 КУпАП із накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 17000 гривень є законною та такою, що не підлягає скасуванню, а отже у задоволені позовних вимог слід відмовити.
На підставі наведеного та керуючись ст.2,9,90,139,244- 246,255,286,295 КАС України, суд,
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Опольська Наталя Михайлівна, до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: