Справа №760/23281/25 3/760/6769/25
02 грудня 2025 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Сергієнко Г.Л., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з ГУ ДПС у м.Києві ДПС України щодо
фізичної особи підприємця - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП,-
До Солом'янського районного суду м. Києва надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ФОП ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Виходячи з протоколу про адміністративне правопорушення №3744 від 13.08.2025 року, ФОП ОСОБА_1 06.11.2024 року за адресою: АДРЕСА_2 , порушила порядок ведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: проведення розрахункових операцій через (РРО/ПРРО) без використання режиму програмування кожного підакцизного товару (не зазначено код товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕР), чим порушено п.11 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
У судове засідання ФОП ОСОБА_1 не з'явилась, повідомлена своєчасно про місце і час розгляду справи та від неї не надійшло клопотань про відкладення розгляду справи. Виходячи з ч. 2 ст. 268 КУпАП явка особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.155-1 КУпАП, не є обов'язковою.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення №3744 від 13.08.2025 року та додані до нього матеріали, суд дійшов до наступного висновку.
Згідно з ч.1 ст.9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 155-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Так, судом встановлено, що згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №3744 від 13.08.2025 року ФОП ОСОБА_1 06.11.2024 року за адресою: АДРЕСА_2 , порушила порядок ведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: проведення розрахункових операцій через (РРО/ПРРО) без використання режиму програмування кожного підакцизного товару (не зазначено код товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕР), чим порушено п.11 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Судом також досліджено акт фактичної перевірки від 13.08.2025 року, згідно з яким встановлено, що проведення контрольної розрахункової операції 06.11.2024 було без застосування РРО (ПРРО) без використання режиму програмування кожного підакцизного товару (не зазначено код товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕР).
Таким чином, із врахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про винуватість ФОП ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Статтею 247 КУпАП передбачені обставин, при яких провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема у разі: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу (п.7).
Частиною 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
При цьому, адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП, у чч.3-6 ст.38 КУпАП не зазначено. Отже, стягнення за ч.1 ст.155-1 КУпАП може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення відповідного правопорушення.
Судом встановлено, що згідно з протоколом датою вчинення ФОП ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, є 06.11.2024 р.
Також встановлено, що вищевказаний протокол надійшов в провадження судді Солом'янського районного суду м.Києва вже після спливу тримісячного строку з дати вчинення адміністративного правопорушення, а саме 25.08.2025 року.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 38, 155-1, п. 7 ч. 1 ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд,-
Фізичну особу підприємця - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно фізичної особи підприємця - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, - закрити за закінченням строків накладення адміністративного стягнення на підставі п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва.
Суддя Сергієнко Г.Л.