09.12.2025Справа №607/17261/25
09 грудня 2025 року м. Тернопіль
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
- головуючої судді Черніцької І.М.
- за участю секретаря судового засідання Кокітко І.В.
- сторони в судове засідання не з'явилися
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради про стягнення аліментів,-
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до відповідача ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради про стягнення аліментів.
Ухвалою судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 15 вересня 2025 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце був повідомлений у встановленому законом порядку. Попередньо, до початку розгляду справи, представник позивача подав заяву про залишення позову без розгляду.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, хоча про час та місце була повідомлена у встановленому законом порядку.
Представник Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради не з'явився, хоча про час та місце був повідомлений у встановленому законом порядку.
Суд, розглянувши заяву про залишення позову без розгляду, прийшов до наступних висновків.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 257 Цивільного процесуального кодексу України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
В силу вимог ч. 3 ст. 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Враховуючи вищенаведені обставини справи та вимоги закону, суд вважає, що заява представника позивача підлягає до задоволення, оскільки не суперечить чинному законодавству і не порушує будь-чиї права чи охоронювані законом інтереси сторін.
Роз'яснити, що залишення позову без розгляду, не перешкоджає повторному зверненню до суду із аналогічним позовом.
Керуючись ст. ст. 13, 257, 259-261, 315, 353-355 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради про стягнення аліментів залишити без розгляду, на підставі вимог п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України.
Роз'яснити, що залишення позову без розгляду, не перешкоджає повторному зверненню до суду із аналогічним позовом.
Ухвала суду набирає законної з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом 15 днів з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на подання апеляційної скарги з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повна ухвала суду складена 09 грудня 2025 року.
Головуюча суддя І.М. Черніцька