438/1383/25
6-а/465/4/25
судового засідання
09.12.2025 м. Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі головуючого судді Кушнір Б.Б., з участю секретаря Штокало С.-М. Р., заявника ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Львові в режимі відеоконференції скаргу Липи Богдана Ярославовича на дії (бездіяльності) державної виконавчої служби, -
До Франківського районного суду м. Львова звернувся ОСОБА_1 із скаргою на дії (бездіяльності) державної виконавчої служби.
Заявник у судовому засіданні в режимі відеоконференції заявив клопотання про залишення зазначеної скарги без розгляду.
При вирішенні питання щодо наявності підстав для залишення скарги без розгляду, суд виходить з наступного.
Частиною 3 ст. 9 КАС України встановлено, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 166 КАС України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності, передбачає право позивача на порушення провадження в суді та право розпоряджатися позовними вимогами на свій розсуд.
Підстави для відмови у залишенні позовної заяви (заяви) без розгляду законодавством не передбачені, оскільки відкликання позовної заяви (заяви) є безумовним правом особи, яка звернулася до суду із позовом (заявою).
Відповідно до положень ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
З огляду на викладені обставини, враховуючи що чинним процесуальним законодавством, не передбачено порядку залишення без розгляду даної скарги, суд вважає за необхідне застосувати за аналогією правові наслідки, передбачені у п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України та залишити дану скаргу без розгляду.
Керуючись ст. ст. 7, 9, 166, 240, 241, 243, 248, 250, 254, 256 КАС України -
постановив:
Скаргу ОСОБА_1 на дії (бездіяльності) державної виконавчої служби, - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повної ухвали суду.
Суддя Кушнір Б.Б.