61022, м. Харків, пр. Науки, 5
08.12.2025 Справа № 905/609/16
Господарський суд Донецької області у складі судді Аксьонової К.І. за участю секретаря судового засідання Вологжаніної К.В., розглянувши
заяву Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля», м. Павлоград, Дніпропетровська область, від 26.11.2025 про заміну сторони виконавчого провадження
у справі № 905/609/16
за позовом Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля» (поточна назва - Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Павлоградвугілля»), м. Павлоград, Дніпропетровська область,
до Державного підприємства «Донецька залізниця», м. Донецьк, Донецька область,
про стягнення вартості недостачі вантажу у сумі 1154,15грн
Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Павлоградвугілля», м. Павлоград, Дніпропетровська область, звернулось до Господарського суду Донецької області із заявою від 26.11.2025 про заміну сторони виконавчого провадження, в якій заявник просить замінити боржника у виконавчому провадженні з примусового виконання наказу Господарського суду Донецької області у справі №905/609/16 - Державне підприємство «Донецька залізниця» (код ЄДРПОУ 01074957) на його правонаступника, Акціонерне товариство «Українська залізниця» (код ЄДРПОУ 40075815). Заяву подано через систему «Електронний суд» 26.11.2025.
Розпорядженням керівника апарату Господарського суду Донецької області №02-01/71 від 26.11.2025 призначений повторний автоматичний розподіл справи у зв'язку з відрахуванням судді Мельниченко Ю.С. із штату суддів (раніше визначений склад суду).
Згідно з протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями Господарського суду Донецької області від 26.11.2025 для розгляду заяви визначено суддю Аксьонову К.І.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 27.11.2025 розгляд заяви призначено на 08.12.2025.
У судовому засіданні 08.12.2025 в режимі відеоконференції взяла участь представник заявника, надала пояснення, якими підтримала заяву та повідомила, що заявником 08.12.2025 через систему «Електронний суд» подано клопотання про долучення до справи матеріалів виконавчого провадження №51991612, а також залучення до розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження №51991612 Авдіївсько-Мирноградський відділ державної виконавчої служби у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (ідентифікаційний код 34827868, 38620) в якості третьої особи, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору; також представник вказала про уточнення вимог щодо заміни сторони виконавчого провадження.
Встановивши відсутність у справі поданого заявником клопотання, суд оголосив перерву у судовому засіданні на 10 хвилин з метою отримання цих матеріалів від канцелярії суду.
Боржник та інші учасники справи не з'явились; про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином. Пояснень по суті заяви не надали.
Після перерви суд продовжив судове засідання та долучив до справи подане заявником клопотання з додатками.
Під час розгляду заяви в судовому засіданні 08.12.2025 втрачено відеоконференцзв'язок з представником заявника з причини виникнення у учасника технічних ускладнень участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд під запис оголосив, що згідно з приписами ч.3 ст.222 Господарського процесуального кодексу України судове засідання продовжується без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
При цьому судом враховано, що ч.3 ст.334 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, суд вважає за можливе розглянути заяву за відсутності учасників справи.
Розглянувши клопотання заявника про залучення до розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження №51991612 Авдіївсько-Мирноградський відділ державної виконавчої служби у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (ідентифікаційний код 34827868, 38620) в якості третьої особи, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні цього клопотання з мотивів відсутності процесуальних підстав для залучення відділу державної виконавчої служби до участі справі в якості третьої особи в розумінні ст.50 Господарського процесуального кодексу України.
Поряд з тим суд зазначає, що згідно з ч.4 ст.334 Господарського процесуального кодексу України ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) не лише учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 242 цього Кодексу.
Про відмову в задоволенні клопотання заявника суд 08.12.2025 без оформлення окремого документа постановив ухвалу в протокольній формі згідно з положеннями ч.5 ст. 233 Господарського процесуального кодексу України.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Рішенням Господарського суду Донецької області від 14.04.2016 у справі №905/609/16 за результатом задоволення позову Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля», м. Павлоград, Дніпропетровська область, з Державного підприємства «Донецька залізниця» (83000, Донецька область, м. Донецьк, вул. Артема, буд. 68, код ЄДРПОУ 01074957) стягнуто на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля» (51400, Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Леніна, буд. 76, код ЄДРПОУ 00178353) вартість недостачі вантажу у сумі 1154,15грн та витрати зі сплати судового збору 1378,00грн.
30.04.2016 рішення суду набрало законної сили. 04.05.2016 на виконання рішення Господарським судом Донецької області видано відповідний наказ.
10.08.2016 стягувач звернувся до Відділу державної виконавчої служби Слов'янського міськрайонного управління юстиції (за місцезнаходженням боржника) із заявою про прийняття до виконання наказу Господарського суду Донецької області №905/609/16 від 04.05.2016.
Постановою державного виконавця Слов'янського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області від 19.08.2016 відкрито виконавче провадження №51991612 з примусового виконання наказу Господарського суду Донецької області від 04.05.2016 №905/609/16 про стягнення Державного підприємства «Донецька залізниця» (83000, Донецька область, м. Донецьк, вул. Артема, буд. 68, код ЄДРПОУ 01074957) на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля» (51400, Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Леніна, буд. 76, код ЄДРПОУ 00178353) вартості недостачі вантажу у сумі 1154,15грн та витрат зі сплати судового збору 1378,00грн.
24.05.2019 заступником начальника Слов'янського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області винесено постанову про передання виконавчого документу (наказу Господарського суду Донецької області від 04.05.2016 №905/609/16) на виконання Мирноградському міському відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області.
Постановою начальника відділу Мирноградського міського відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) винесено постанову від 28.02.2020 про прийняття виконавчого провадження №51991612 з примусового виконання наказу Господарського суду Донецької області від 04.05.2016 №905/609/16.
За інформацією з автоматизованої системи виконавчих проваджень станом на 08.12.2025 виконавче провадження №51991612 має статус відкритого; наявна інформація про орган ДВС, який веде виконавче провадження - Мирноградський МВ ДВС ГТУЮ у Донецькій області.
Відомостей про виконання наказу Господарського суду Донецької області №905/609/16 від 04.05.2016 матеріали справи не містять.
Розглядаючи заяву Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля», м. Павлоград, Дніпропетровська область, від 26.11.2025 про заміну сторони виконавчого провадження, суд виходить з таких мотивів.
За приписами ст.129-1 Конституції України судове рішення ухвалюється іменем України та є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідно з ч.3 ст.2 Господарського процесуального кодексу України однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є обов'язковість судового рішення.
Статтею 326 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що судові рішення, які набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і за її межами.
Частиною 6 ст.2 Закону України №4442-VI від 23.02.2012 «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» (назва Закону до внесення змін згідно із Законом № 2210-VIII від 16.11.2017) встановлено, що товариство залізничного транспорту є правонаступником всіх прав та обов'язків Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту.
Відповідно до Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» Кабінет Міністрів України прийняв постанову №200 від 25.06.2014 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» Кабінет Міністрів України, п.1 якої визначив утворити Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця», 100 відсотків акцій якого закріплюються в державній власності, на базі Державної адміністрації залізничного транспорту, підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття, згідно з додатком 1.
Згідно з додатком 1 вказаної постанови Державне підприємство «Донецька залізниця» (код ЄДРПОУ 01074957) увійшло до переліку підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, на базі яких утворюється Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця».
Статутом акціонерного товариства «Українська залізниця», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України «Питання акціонерного товариства «Українська залізниця» від 02.09.2015 №735, товариство є правонаступником усіх прав і обов'язків Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту, серед яких зазначене державне підприємство «Донецька залізниця». Товариство набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації в установленому законом порядку.
За відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державну реєстрацію акціонерного товариства «Українська залізниця» здійснено 21.10.2015.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2018 №938 «Деякі питання акціонерного товариства «Українська залізниця» змінено тип публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» з публічного на приватне та перейменовано його в Акціонерне товариство «Українська залізниця», а також затверджено статут Акціонерного товариства «Українська залізниця» в новій редакції.
Відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо Акціонерного товариства «Українська залізниця» (код ЄДРПОУ 40075815) містять дані щодо юридичних осіб, правонаступником яких є Акціонерне товариство «Українська залізниця», серед яких зазначено Державне підприємство «Донецька залізниця» (код ЄДРПОУ 01074957).
Відповідно до ч.ч. 1, 5 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно з ч.3 ст.3 Закону України №514-VI від 17.09.2008 «Про акціонерні товариства» акціонерне товариство може бути створене шляхом заснування або злиття, поділу, виділу чи перетворення підприємницького (підприємницьких) товариства, державного (державних), комунального (комунальних) та інших підприємств у акціонерне товариство. Товариство вважається створеним і набуває прав юридичної особи з дати його державної реєстрації в установленому законодавством порядку.
Відповідно до ч.15 ст.37 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (в редакції, яка діяла на час реєстрації Акціонерного товариства «Українська залізниця») злиття вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.
Законом України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» визначено правові, економічні та організаційні особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування, 100 відсотків акцій якого належать державі, управління і розпорядження його майном та цей Закон спрямований на забезпечення економічної безпеки і захисту інтересів держави.
Відповідно до ч.ч.3, 6, 7, 9 ст.2 цього нормативно-правового акту: товариство утворюється як публічне акціонерне товариство, 100 відсотків акцій якого закріплюються в державній власності, на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України, а також підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття; товариство є правонаступником усіх прав і обов'язків Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту; оприлюднення затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку підприємств залізничного транспорту, на базі яких утворюється товариство, є офіційним повідомленням для кредиторів про припинення таких суб'єктів господарювання; одночасно з прийняттям рішення про утворення товариства Кабінет Міністрів України формує комісію з утворення товариства, до складу якої входять представники Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, Державної адміністрації залізничного транспорту України, Фонду державного майна України, центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, профспілок, що діють у галузі; комісія у чотиримісячний строк з дня затвердження її складу подає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, для затвердження у місячний строк зведений передавальний акт, зведений акт оцінки майна залізничного транспорту загального користування, а також проект статуту товариства для подання Кабінету Міністрів України; зведені передавальний акт та акт оцінки складаються на основі узагальнених даних передавальних актів та актів оцінки, складених стосовно цілісного майнового комплексу кожного підприємства залізничного транспорту; розмір статутного капіталу товариства визначається під час його утворення згідно зі зведеним актом оцінки майна залізничного транспорту загального користування.
Пунктом 2 розділу ІІІ Перехідних та прикінцевих положень цього Закону встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Слід вказати, що при реорганізації юридичної особи відбувається універсальне правонаступництво. При універсальному правонаступництві все майно особи як сукупність прав та обов'язків, які їй належать, переходить до правонаступника чи правонаступників, при цьому в цій сукупності переходять усі окремі права та обов'язки, які належали на момент правонаступництва правопосереднику незалежно від їх виявлення на той момент. Ухвалюючи рішення про реорганізацію, уповноважений орган юридичної особи спрямовує свою волю на передачу не окремого майна, прав або обов'язків, а усієї їх сукупності.
У процедурі реорганізації підприємств залізничного транспорту у формі злиття все майно, права та обов'язки державних підприємств, які припиняються, переходять до правонаступника Акціонерного товариства «Українська залізниця». Держава не має права вилучити якусь частину майна, зокрема ту, що знаходиться на неконтрольованій території, і не передати її (частину) правонаступнику.
При реорганізації в формі злиття немає значення, чи вказано в передавальному акті про правонаступництво щодо певного майна, прав чи обов'язків, адже правонаступник лише один, що унеможливлює виникнення будь-яких спорів щодо переходу майна, прав чи обов'язків.
За змістом ч.ч. 2, 3 ст.107 Цивільного кодексу України до внесення до них змін згідно із Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», який набрав чинності 13.12.2015, після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами; передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом. Тобто і для передавального акта, і для розподільчого балансу встановлювалися однакові вимоги.
Натомість у редакції, чинній з 13.12.2015, цими нормами установлено, що після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов'язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.
Отже лише при припиненні суб'єкта господарювання шляхом поділу в розподільчому балансі визначається правонаступництво. Внаслідок же злиття, приєднання або перетворення правонаступником є лише одна особа і будь-який розподіл прав та обов'язків при таких видах реорганізації неможливий.
Відповідно до ч.15 ст.37 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (в редакції, що діяла станом на 21.10.2015 - дату реєстрації Акціонерного товариства «Українська залізниця») злиття вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.
Законом України «Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування», постановою №200 від 25.06.2014 Кабінету Міністрів України передбачено наступні етапи проведення реорганізації: 1) інвентаризація майна юридичних осіб, які підлягають злиттю, та складення передавального акта; 2) затвердження статуту нової юридичної особи (Акціонерного товариства «Українська залізниця»); 3) державна реєстрація Акціонерного товариства «Українська залізниця»; 4) припинення державних підприємств залізничного транспорту.
Державну реєстрацію Акціонерного товариства «Українська залізниця» здійснено 21.10.2015, однак припинення Державного підприємства «Донецька залізниця» не зареєстровано.
Враховуючи, що відповідно до ч.6 ст.2 Закону України «Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» товариство є правонаступником усіх прав і обов'язків Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту, правонаступництво не пов'язується з державною реєстрацією припинення підприємства залізничного транспорту, а кредиторам не надавалося право вимагати дострокового виконання вимог у порядку, передбаченому ст.107 Цивільного кодексу України, тобто всі їх вимоги перейшли в повному обсязі до Акціонерного товариства «Українська залізниця», датою виникнення універсального правонаступництва Акціонерного товариства «Українська залізниця» щодо підприємств залізничної галузі, які припиняються шляхом злиття, слід вважати дату його державної реєстрації 21.10.2015, з якої воно є правонаступником Державного підприємства «Донецька залізниця».
Такий висновок підтверджується приписами ст.3 3акону України «Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування», яким установлено обмеження в діяльності Державної адміністрації залізничного транспорту України, підприємств залізничного транспорту, що реорганізовуються. Закон передбачає, що з дня прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про утворення Акціонерного товариства «Українська залізниця» і до його державної реєстрації Державна адміністрація залізничного транспорту України, підприємства залізничного транспорту, господарські товариства, 100 відсотків акцій (часток, паїв) яких належать державі та вносяться до статутного капіталу Товариства, не мають права без згоди центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту: вчиняти правочини, які можуть призвести до відчуження майна, вартість якого становить більше 5 відсотків балансової вартості активів Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту на день затвердження останнього балансового звіту; скорочувати чисельність працівників; здійснювати випуск цінних паперів, надавати позики; передавати нерухоме майно в оренду; передавати майно в заставу або безоплатне користування; придбавати акції (частки, паї) у статутному (складеному) капіталі господарських товариств. Ураховуючи, що такі обмеження встановлені саме до дати державної реєстрації Акціонерного товариства «Українська залізниця», можна дійти висновку, що з дати державної реєстрації саме Акціонерного товариства «Українська залізниця» має право на здійснення господарської діяльності та укладення відповідних правочинів, а не державні підприємства, які припиняються.
Стаття 5 Закону України «Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» передбачає, що Акціонерне товариство «Українська залізниця» провадить діяльність, у тому числі пов'язану з державною таємницею, до отримання необхідних ліцензій та інших документів дозвільного характеру на основі відповідних документів, отриманих підприємствами залізничного транспорту, у межах строку їх дії. Отже з дня державної реєстрації Акціонерне товариство «Українська залізниця» мало право здійснювати будь-які види господарської діяльності, які потребували ліцензій чи дозволів, на підставі ліцензій та інших дозвільних документів, отриманих підприємствами залізничної галузі, які знаходилися в процедурі припинення, включаючи Державним підприємством «Донецька залізниця».
Аналогічний висновок щодо застосування норм права у подібних правовідносинах викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.06.2020 по справі №910/5953/17.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Акціонерне товариство «Українська залізниця» є правонаступником Державного підприємства «Донецька залізниця» з дати державної реєстрації Акціонерного товариства «Українська залізниця».
Питання належності відповідача у справі суд не досліджує, виходячи з принципу правової певності (визначеності), який передбачає серед іншого і те, що рішення у будь-якій справі, яке вступило в законну силу, не може бути поставлено під сумнів.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 5 ст. 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
За приписами ч. 1 ст. 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
З огляду на викладене заява Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля» від 26.11.2025 про заміну сторони виконавчого провадження у справі №905/609/16 за висновком суду підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 52, 234, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд
Задовольнити заяву Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля», м.Павлоград, Дніпропетровська область, від 26.11.2025 про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 905/609/16.
Замінити боржника у виконавчому провадженні №51991612 з виконання рішення Господарського суду Донецької області від 14.04.2016 у справі №905/609/16 - Державне підприємство «Донецька залізниця» (83000, м. Донецьк, вул. Артема, буд.68, код ЄДРПОУ 01074957) його правонаступником - Акціонерним товариством «Українська залізниця» (03150, м.Київ, вул. Єжи Ґедройця, буд. 5, код ЄДРПОУ 40075815).
Ухвалу надіслати учасникам справи та державному виконавцю в порядку, передбаченому ст. 242 Господарського процесуального кодексу України.
У судовому засіданні 08.12.2025 суд склав та підписав вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали суд склав та підписав 09.12.2025.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в порядку та строки, визначені Главою 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України.
Суддя К.І. Аксьонова