СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/7376/25
ун. № 759/27348/25
08 грудня 2025 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління ГУНП в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні за №42024112320000056 від 03.07.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
19.11.2025 слідчому судді Святошинського районного суду м. Києва надійшло вказане клопотання, в якому слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтовано тим, що Слідчим управлінням ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №42024112320000056 від 03.07.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до СУ ГУНП в Київській області надійшла заява з приводу того, що депутатом ІНФОРМАЦІЯ_2 - ОСОБА_4 умисно внесено неправдиві відомості до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».
Встановлено, що відповідно до акту №12/22 від 11.01.2022 ІНФОРМАЦІЯ_1 проведено вторинний контроль декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2020 рік, поданої 07.04.2021 ОСОБА_4 , депутатом ІНФОРМАЦІЯ_2 до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якої у розділі 3 «Об'єкти нерухомості» декларації виявлено розбіжність між відображеними у декларації відомостями та інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також у розділі 6 «Цінне рухоме майно - транспортні засоби» декларації виявлено розбіжність між відображеними у декларації відомостями та інформацією з Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
Суб'єктом декларування не зазначено відомостей про:
- об'єкт нерухомості - будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_2 , які відповідно до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі ДРРП) станом на 31.12.2020 належав йому на праві власності та набутий 15.07.2020;
- нежитлове приміщення загальною площею 73 кв. м., за адресою: АДРЕСА_3 , яке відповідно до відомостей ДРРП станом на 31.12.2020 належало йому на праві власності та набуто 15.07.2020;
- нежитлове приміщення загальною площею 58,7 кв. м., за адресою: АДРЕСА_4 , яке відповідно до відомостей ДРРП станом на 31.12.2020 належало йому на праві власності та набуто 15.07.2020;
- нежитлове приміщення загальною площею 58,7 кв. м., за адресою: АДРЕСА_5 , яке відповідно до відомостей ДРРП станом на 31.12.2020 належало йому на праві власності та набуто 15.07.2020;
- транспортний засіб - легковий автомобіль LAND ROVER RANGE ROVER, 2013, який відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру транспортних засобів станом на 31.12.2020 належав йому на праві власності та набутий 08.04.2015;
Згідно підпункту «в», пункту 1, частини першої, статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами декларування є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування депутати місцевих рад.
Положенням ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня шляхом заповнення на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 за електронною адресою « ІНФОРМАЦІЯ_3 » подавати декларацію за минулий рік за формою, що визначається ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 № 448/21 від 23.07.2021 затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджено форму декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якої:
- згідно із ч.1 Розділу II «Формування та ведення Реєстру» до Реєстру включаються такі електронні документи (далі - документи): декларації, у тому числі виправлені декларації, що подаються відповідно до Закону; повідомлення про відкриття суб'єктом декларування або членом його сім'ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента, передбачені Законом; повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені Законом;
- згідно із ч.2 Розділу II «Формування та ведення Реєстру» суб'єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб'єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі;
- згідно із ч. 3 Розділу II «Формування та ведення Реєстру» суб'єкт декларування повинен зареєструватися у Реєстрі з використанням особистого ключа та кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. Під час реєстрації у Реєстрі суб'єкт декларування повинен зазначити адресу особистої електронної пошти, що використовуватиметься для надсилання йому повідомлень, та контактний номер телефону;
- згідно із ч. 4 Розділу II «Формування та ведення Реєстру» зареєстровані в Реєстрі суб'єкти декларування мають право: доступу до персонального електронного кабінету після автентифікації із використанням особистого ключа та кваліфікованого сертифіката відкритого ключа; у разі потреби подавати з використанням програмних засобів Реєстру заявки на зміну особистого ключа для доступу до персонального електронного кабінету (заявки розглядаються адміністраторами системи Реєстру не пізніше наступного робочого дня після їх отримання); змінювати адресу особистої електронної пошти та контактний номер телефону в персональному електронному кабінеті; створювати, змінювати, зберігати та видаляти чернетки документів у персональному електронному кабінеті; подавати документи у разі їх відповідності технічним вимогам до форми і проходження контролю щодо правильності заповнення, переглядати подані ними документи; подавати виправлені документи у строки та в порядку, визначені Законом; отримувати в персональному електронному кабінеті та на адресу особистої електронної пошти, зазначену в персональному електронному кабінеті, електронні повідомлення про підтвердження подання документів, попередження про необхідність подання документів до Реєстру, інші повідомлення;
- згідно із ч.5 Розділу II «Формування та ведення Реєстру» після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб'єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства. Інші повідомлення, які суб'єкт декларування направляє за допомогою персонального електронного кабінету, також підписуються шляхом накладання на них особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства;
- згідно із ч. 6 Розділу II «Формування та ведення Реєстру» кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).
Статтею 46 Закону України «Про запобігання корупції» визначено перелік відомостей, які зазначаються у декларації. Відповідно до п.1 ч.1 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції» у декларації зазначаються відомості про прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць і рік народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його отримання), серію та номер паспорта громадянина України, суб'єкта декларування та членів його сім'ї, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб'єкта декларування та членів його сім'ї (у разі формування такого унікального номера), зареєстроване місце їх проживання, а також місце фактичного проживання або поштову адресу, на яку суб'єкту декларування Національним агентством може бути надіслано кореспонденцію, місце роботи (проходження служби) або місце майбутньої роботи (проходження служби), займану посаду або посаду, на яку претендує, та категорію посади (якщо така є) суб'єкта декларування, у тому числі належність до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, суб'єктів декларування, які займають посади, пов'язані з високим рівнем корупційних ризиків, а також належність до національних публічних діячів відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Відповідно до п.2 ч.1 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції» у декларації зазначаються відомості про об'єкти нерухомості, що належать суб'єкту декларування та членам його сім'ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право. Такі відомості включають: а) дані щодо виду, характеристики майна, місцезнаходження, дату набуття майна у власність, оренду або інше право користування, вартість майна на дату набуття його у власність, володіння або користування; б) у разі якщо нерухоме майно перебуває у спільній власності, про усіх співвласників такого майна вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі якщо нерухоме майно перебуває в оренді або на іншому праві користування, про власника такого майна також вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Також,відповідно до п.3 ч.1 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції» у декларації зазначаються відомості про цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, що належить суб'єкту декларування або членам його сім'ї на праві приватної власності, у тому числі спільної власності, або перебуває в її володінні або користуванні незалежно від форми правочину, внаслідок якого набуте таке право. Такі відомості включають: а) дані щодо виду майна, характеристики майна, дату набуття його у власність, володіння або користування, вартість майна на дату його набуття у власність, володіння або користування; б) дані щодо транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а також щодо їх марки та моделі, року випуску, ідентифікаційного номера (за наявності). Відомості про транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми зазначаються незалежно від їх вартості.
Водночас, відповідно до п.5 ч.1 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції» у декларації зазначаються відомості про інші корпоративні права, що належать суб'єкту декларування або членам його сім'ї, із зазначенням найменування кожного суб'єкта господарювання, його організаційно-правової форми, коду Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, частки у статутному (складеному) капіталі товариства, підприємства, організації у грошовому та відсотковому вираженні.
Положеннями п.5-1ч.1 ст.46Закону України «Про запобігання корупції» передбачено,що у декларації зазначаються відомості про юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб'єкт декларування або члени його сім'ї.
У відповідності до п.7 ч.1 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції» у декларації зазначаються відомості про отримані доходи суб'єкта декларування або членів його сім'ї, у тому числі доходи у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), отримані як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, гонорари, дивіденди, проценти, роялті, страхові виплати, аліменти, благодійна допомога, пенсія, доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, подарунки, а також соціальні виплати та субсидії у разі виплати їх у грошовій формі та інші доходи. Такі відомості включають дані про вид доходу, джерело доходу та його розмір.
Згідно з абз. 3 ч. 2 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» дані про об'єкт декларування, що перебував у володінні або користуванні суб'єкта декларування або членів його сім'ї, зазначаються у декларації, якщо такий об'єкт перебував у володінні або користуванні станом на останній день звітного періоду або протягом не менше половини днів протягом звітного періоду.
У зв'язку із вищевикладеним в органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до речей та документів (виїмки), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: всіх декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування поданих ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , із зазначенням відомостей, які відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 47 Закону України «Про запобігання корупції» є інформацією з обмеженим доступом; звітів (висновків, довідок, перевірок) щодо всіх декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування поданих ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; інформації, щодо дати, часу та місця (із зазначенням ІР-адреси) подання декларацій та зміни до них; інформації щодо унікальних ідентифікаторів документів для заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з можливістю вилучення їх копій в друкованому та/або електронному вигляді.
У судове засідання слідчий не з'явився, надав заяву в якій просить розглядати клопотання у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Клопотання слідчого, погоджене з прокурором, яке надійшло до суду відповідає вимогам КПК України.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, щодо персональних даних особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Згідно п.6 ч.1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і документи, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом.
Слідчий суддя дійшов висновку про необхідність надати слідчому дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому в особливо важливих справах слідчого управління ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , групі слідчих у даному кримінальному провадженні на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення їх копій, які зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: всіх декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування поданих ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , із зазначенням відомостей, які відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 47 Закону України «Про запобігання корупції» є інформацією з обмеженим доступом; звітів (висновків, довідок, перевірок) щодо всіх декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування поданих ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; інформації, щодо дати, часу та місця (із зазначенням ІР-адреси) подання декларацій та зміни до них; інформації щодо унікальних ідентифікаторів документів для заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Визначити строк дії ухвали один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів, відповідно до положень ст. 166 КПК України.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1