Ухвала від 08.12.2025 по справі 522/14746/24

Справа №522/14746/24

Провадження №1-кс/522/6731/25

УХВАЛА

08 грудня 2025 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Приморського районного суду м. Одеси клопотання старшого слідчого слідчого відділення відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_4 , про обрання запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання відносно

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, уродженця с. Кірова Донецької області, громадянина України, фізичної особи-підприємця, з вищою освітою, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

підозрюваного в рамках кримінального провадження №42023163030000084 від 15.09.2023 року у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_4 ,

підозрюваного ОСОБА_5 ,

ВСТАНОВИВ:

У провадження слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси надійшло клопотання старшого слідчого слідчого відділення відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_4 , про обрання запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного в рамках кримінального провадження №42023163030000084 від 15.09.2023 року у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що СВ ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023163030000084 від 15.09.2023 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 367 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 08.08.2023 більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено за результатами проведення закупівлі між комунальної установи «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м. Одеси» (далі КУ «ЦФГДЗУСО») в особі директора ОСОБА_6 (в подальшому - Платник) і ТОВ «Централізоване протипожежне охоронне спостереження», в особі директора ОСОБА_7 , (далі - Підрядник») укладено договір підряду №123-У-КР (ідентифікатор закупівлі UA-2023-08-08-006508-a), з назвою предмета закупівлі: «Капітальний ремонт підвальних приміщень (захисної споруди- найпростіше укриття)

в Одеському закладі дошкільної освіти «Ясла-садочок» №123 Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Отрадна, 1. Звіт про який 08.08.2023 опубліковано у системі для здійснення публічних закупівель «Prozorro».

Згідно п. 1.1 Договору підряду Підрядник зобов'язується на свій ризик виконати Капітальний ремонт підвальних приміщень (захисно споруди - найпростішого укриття) в Одеському закладі дошкільної освіти «Ясла- садок» № 123 Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Отрадна, 1, по КЕКВ 3132 ( ДК 021:2015-45450000-6 - «Інші завершальні будівельні роботи» ( надалі- роботи) з використанням власних матеріалів в обсязі передбаченому погодженим Сторонами зведеним кошторисом з розрахунком динамічної ціни, що є невід'ємною частиною Договору, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити ці роботи.

Відповідно до п. 2.1 Договору підряду (результатом виконаних робіт за цим Договором) є виконання Підрядником робіт в обсязі передбаченому погодженим Сторонами зведеним кошторисом з розрахунком договірної ціни.

Так, п. п. 3.1, 3.5. Договору підряду визначено, загальна вартість робіт за Договором визначена на підставі Договірної ціни, що є невід ємною частиною цього Договору і становить за КЕКВ 3132- 1 668 681, 49 гривень ( один мільйон шістсот шістдесят вісім тисяч шістсот вісімдесят одна гривня 49 копійок), у тому числі ПДВ 20 % - 278 113, 58 гривень ( двісті сімдесят вісім тисяч сто тринадцять гривень 58 копійок). Платник проводить виплати за виконані Підрядником роботи, на підставі оформленого підписами і печатками акту приймання виконаних будівельних робіт (ф № КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт (№ КБ-3).

Відповідно до п.п. 5.1-5.4 Договору підряду визначено, що здача та приймання робіт здійснюється поетапно за мірою їх виконання. Замовник приймає виконані роботи у строк до 4 робочих днів з дня одержання акту приймання виконаних будівельних робіт (ф. № КБ - 2в). У разі виявлення Замовником під час прийняття виконаних робіт недоліків, Сторони складають акт виявлених недоліків, що підписується уповноваженим представником Сторін. Недоліки, виявлені під час прийняття виконаних робіт, усуваються Підрядником за власний рахунок, якщо вони виникли з вини Підрядника.

У подальшому, 08.08.2023, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, між замовником: Одеським закладом дошкільної освіти «Ясла-садочок» №123 Одеської міської ради в особі директора ОСОБА_8 , що діяв на підставі Статуту (далі - Замовник) з однієї сторони, Комунальна установа «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м. Одеси» (далі

КУ «ЦФГДЗУСО») в особі директора ОСОБА_6 (в подальшому - Платник) з другої сторони, та Фізична особа - підприємець ОСОБА_5 (далі - Виконавець), що діяв на підставі кваліфікаційного сертифікату від 29.12.2021 серія АТ № 009712, виданого атестаційною архітектурно-будівельною комісією з іншої сторони, за адресою місто Одеса, вулиця Канатна, 134, укладено договір № 123 -У-ТН (надалі - Договір), відповідно до положень якого:

Розділ 2. «Предмет договору» Замовник доручає, а Виконавець зобов'язується здійснювати технічний нагляд, який є складовою частиною зведеного кошторисного розрахунку робіт з капітального ремонту підвальних приміщень (захисної споруди- найпростіше укриття) в Одеському закладі дошкільної освіти «Ясла-садочок» №123 Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Отрадна, 1. Платник сплачує за послуги з проведення технічного нагляду код ДК 021:2015- 71520000-9: Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт по КЕКВ: 3132.

Розділ 3. «Вимоги до предмету договору» визначено, що здійснення технічного нагляду за роботами по капітальному ремонту на Об'єкті виконуються відповідно до «Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури» затвердженого постановою Кабінету міністрів України «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури» від 11 липня 2007 року № 903.

Розділ 4. «Вартість робіт та порядок розрахунків» пунктами 4.1. - 4.3 загальна вартість здійснення технічного нагляду за роботами по капітальному ремонту на Об'єкті складає 20 391 гривень 00 копійок (двадцять тисяч триста дев'яноста одна гривня 00 копійок), без ПДВ. Платник проводить виплати за виконані Виконавцем роботи, на підставі оформленого підписами і печатками Замовника, Платника і Виконавця акту виконаних робіт на здійснення технічного нагляду. Зазначений акт підписується Сторонами після закінчення робіт по капітальному ремонту на Об'єкті.

Розділом 5 «Права та обов'язки сторін» пунктами 5.1-5.12. виконавець зобов'язаний:

5.1.1. Якісно й у встановлений Сторонами термін виконувати дії, передбачені п. 3.1. даного Договору;

5.1.2. Здійснювати технічний нагляд відповідно до вимог затвердженої проектної документації.

5.1.3. При здійсненні технічного нагляду контролювати дотримання під час робіт по капітальному ремонту умов і норм, передбачених Порядком визначення вартості будівництва в Україні, ДБН, ДСТУ й діючими на Україні будівельними нормами й правилами й державними стандартами.

5.1.4. Перевіряти відповідність виконуваних робіт до погодженої

й затвердженої проектно-кошторисної документації, технічним умовам і вимогам діючих норм і правил.

5.1.5. Перевіряти відповідність обсягів і якості виконаних робіт по капітальному ремонту на Об'єкті до проектно-кошторисній документації.

5.1.7. Перевіряти відповідність виконаних робіт по капітальному ремонту, конструкцій, виробів, матеріалів і встаткування проектним вирішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам і іншим нормативним документам.

5.1.8. Контролювати ведення журналу проведення робіт за встановленою формою, фіксувати дати початку й закінчення основних видів робіт, брати участь у складанні актів на приховані роботи. Вносити відповідні записи в «журнал проведення робіт», викладати свої вимоги, що стосуються ведення журналу й ходу виконання робіт.

5.1.9. Контролювати наявність у повному обсязі виконавчої документації від початку ведення робіт до їх закінчення.

5.1.10. Перевіряти виконання підрядником вказівок і приписань, виданих за результатами технічного нагляду;

5.1.11, Перевіряти й візувати правильність складання й відображення обсягів виконаних робіт, а також цін на використані під час капітального ремонту на Об'єкті конструкцій, виробів, матеріалів і обладнання в Акті приймання викопаних будівельних робіт (форма КБ-№2В).

5.1.12. Складати Акти по здійсненню технічного нагляду.

5.2. Виконавець має право:

5.2.1. Одержати оплату за здійснення технічного нагляду згідно з вимогами даного договору.

Розділ 5. «Права та обов'язки сторін» пункти 5.3, 5.3.4, 5.3.8, 5.3.9. Замовник зобов'язаний: надати Виконавцю комплект затвердженої й погодженої проектно-кошторисної документації до початку провадження робіт, а також усі зміни в проектно-кошторисну документацію, які виникнуть під час робіт по капітальному ремонту на Об'єкті; не перешкоджати Виконавцю в реалізації його права здійснювати в порядку й на умовах, згідно даного Договору, контроль над відповідністю проектної документації обсягу і якості виконаних робіт на Об'єкті; надавати Виконавцю Акти виконаних будівельних робіт по капітальному ремонту за формою КБ-2 й довідку про вартість виконаних будівельних робіт за формою КБ-3, накладні й калькуляції на вартість матеріалів, конструкцій і виробів для перевірки й узгодження обсягів викопаних робіт і нарахування витрат з технічного нагляду в розмірі 1,5 % від суми по главах 1-9 форми КБ-2в; Підписати в 3-денний строк з моменту одержання від Виконавця Акти здійснення технагляду відповідно до Договору.

Розділ 5. «Права та обов'язки сторін» пунктом 5.4, Замовник має право: контролювати хід надання послуг Виконавцем за даним Договором.

Розділ 5. «Права та обов?язки сторін» пунктами 5.5.1, 5.5.2. Платник зобов'язаний: підписати в 3-денний строк з моменту одержання від Виконавця Акти здійснення технагляду відповідно до Договору; оплатити Виконавцю роботи по здійсненню технічного нагляду протягом 10 (десяти) банківських днів після надходження коштів на рахунок Платника.

Розділ 6. «Відповідальність сторін» пунктом 6.2. застосування санкцій за цим Договором до сторони, яка порушила зобов'язання, не звільняє таку Сторону від виконання своїх зобов'язань за Договором.

Встановлено, що механізм здійснення технічного нагляду під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель і споруд, а також технічного переоснащення діючих підприємств (далі - будівництво об'єкта) визначається Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури (далі - Порядок), який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 903 від 11 липня 2007 року «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури».

Відповідно до п. 2 вказаного Порядку технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема, шляхом знесення) такого об'єкта.

Згідно з п. 3 Порядку технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно - будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат.

Установлено, що ОСОБА_5 08.12.2015 здійснено державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, визначивши основним видом своєї економічної діяльності: 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування

в цих сферах; 74.90 Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у.; 71.11 Діяльність у сфері архітектури; 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування.

Також встановлено, що у ОСОБА_5 наявний кваліфікаційний сертифікат від 29.12.2021, серія АТ № 009712, виданий атестаційною архітектурно-будівельною комісією.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що особи, які здійснюють технічний нагляд, проводять перевірку:

- наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об'єкта, - технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо;

- відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації;

- виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду.

Також, пунктом 5 Порядку визначено, що особи, які здійснюють технічний нагляд, проводять разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів.

Пунктом 6 Порядку передбачено, що особи, які здійснюють технічний нагляд, мають право вимагати від підрядника:

- виконання робіт відповідно до проектно-кошторисної та іншої технічної документації, дотримання вимог нормативних документів щодо порядку виконання і прийняття робіт;

- зупинення робіт у разі застосування ним матеріалів, деталей, конструкцій та виробів, які не відповідають вимогам нормативних документів;

- проведення лабораторних випробувань матеріалів і конструкцій щодо їх відповідності сертифікатам якості, а обладнання - технічним (технологічним) паспортам та своєчасного повідомлення їм про такі випробування;

- усунення відхилень від проектних рішень, недоліків (дефектів) та недоробок і повторного пред'явлення робіт для здійснення технічного нагляду;

- зупинення виконання робіт до оформлення актів огляду прихованих робіт.

Пунктом 7 Порядку передбачено, що у разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об'єкта, та відмови підрядника їх усунути особа, що здійснює технічний нагляд, повідомляє про це замовнику (забудовнику) і відповідній інспекції державного

архітектурно - будівельного контролю для вжиття заходів відповідно до законодавства.

На підставі наведеного, ОСОБА_5 отримавши відповідний Сертифікат, наділений органом місцевого самоврядування спеціальним повноваженням на здійснення технічного нагляду за будівництвом будівель і споруд, під час здійснення якого наділяється передбаченими Порядком повноваженнями, які полягають у здійсненні організаційно-розпорядчих функцій, в тому числі, контролю за відповідністю обсягу та виду фактично виконаних робіт із проектно-кошторисною документацією, а також правом вимагати від виконавця виконувати роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, зупиняти роботи у випадку виявлення невідповідностей та зобов'язувати виконавця усунути виявлені недоліки.

У відповідності до ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом чи законом.

Таким чином, ОСОБА_5 діючи на підставі кваліфікаційного сертифікату від 29.12.2021, серія АТ №009712, виданий атестаційною архітектурно-будівельною комісією, маючи право здійснювати технічний нагляд за протиаварійними роботами за Договором №123 від 08.08.2023, був наділений органом місцевого самоврядування спеціальним повноваженням на здійснення технічного нагляду, під час якого наділявся передбаченими Статутом «Комунальної установи «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м. Одеси» затвердженого рішенням Одеської міської ради від 07.12.2016 №1414-VII повноваженнями, що полягали в здійсненні організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, а отже, був службовою особою,

в розумінні ч. 3 ст. 18 КК України.

Так, ОСОБА_5 , у період з серпня по жовтень 2023 року, упродовж робочого дня, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не надалось можливим, перебуваючи на території м. Одеса, зокрема за місцем здійснення технічного нагляду за будівельними роботами за адресою: м. Одеса, вул. Отрадна, 1, будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями за спеціальним повноваженням, виступаючи у якості інженера з технічного нагляду на об'єкті: «Капітальний ремонт підвальних приміщень (захисної споруди- найпростіше укриття) в Одеському закладі дошкільної освіти «Ясла-садочок» №123 Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Отрадна, 1», достовірно знаючи обсяг покладених на нього обов'язків, в порушення вимог п. 5 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року №903, п.п. 5.1.4., 5.1.5., 5.1.7., 5.1.11. договору технічного нагляду договір № 123 -У-ТН, діючи зі злочинною самовпевненістю, передбачаючи можливість настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння, але легковажно розраховуючи на їх відвернення, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, хоча мав об'єктивну можливість їх виконання належним чином, під час здійснення технічного нагляду на об'єкті за вказаною адресою, без проведення належної перевірки відповідності обсягів та якості виконаних будівельно - монтажних робіт, якості матеріалів та виробів, що застосовуються у будівництві, затвердженій проектно - кошторисній документації, будівельним нормам і правилам, стандартам і технічним умовам, погодив та завірив власним підписом акти приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в, а саме: Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 10 жовтня 2023 року на суму 405 400, 31 грн., Акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за 26 жовтня 2023 року на суму 380 037, 62 грн., за Договором підряду № 123-У-КР від 08.08.2023 про капітального ремонту підвальних приміщень (захисної споруди - найпростіше укриття) в Одеському закладі дошкільної освіти «Ясла-садочок» №123 Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Отрадна, 1, всього, на загальну суму 1 668 681, 49 гривень (один мільйон шістсот шістдесят вісім шістсот вісімдесят одна гривні сорок дев'ять копійок) без ПДВ.

Вказані акти містять інформацію з виконання робіт які, фактично, виконані не в повному обсязі та не відповідають обсягам та вартості робіт визначених проектно-кошторисною та первинно - звітною документацією в частині фактичного переліку та об'єму кількості матеріалів за найменуванням робіт.

Зокрема, встановлені наступні невідповідності обсягів виконаних будівельних робіт, які зазначені у вказаному Акті, обсягам фактично виконаних робіт:

Згідно Акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року до Договору №123-У-КР від 08.08.2023 щодо проведення робіт з: «Капітального ремонту підвальних приміщень (захисної споруди- найпростіше укриття) в Одеському закладі дошкільної освіти «Ясла-садочок» №123 Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Отрадна, 1. «Улаштування горизонтальної гідроізоляції КР2-6-2 по об'єму 0,8045, Мембрана полівінілхлоридна С1555-108 по об'єму 88,495 кв.м.; на кожні 5 мм зміни товщини бетонного покриття додавати або виключати КР7-27-7 за об'єму 0,8045 кв. м. до товщ. 15 см, Улаштування бетонної стяжки товщ. 20 мм. КР7-17-6за об'ємом 0,8045 кв.м., Улаштування горизонтальної гідроізоляції фундаментів рулонними матеріалами КР2-6-2 по об'єму 0,1493, Мембрана полівінілхлоридна С1555-108 по об'єму 16,423 кв.м., На кожні 5 мм зміни товщини бетонного покриття додавати КР7-27-7 по об'єму 0,1493 кв.м. до товщ. 15 см., Улаштування бетонної стяжки товщ. 20 мм КР7-17-6 по 0,1493 кв.м.

Згідно акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 10 жовтня 2023 року (форма №КБ-2в) вартість виконаних робіт складає. 405 400, 31 грн. у т.ч. ПДВ.

Однак, вартість фактично виконаних будівельних робіт згідно акту №1 за 10 жовтня 2023 рік складає: 303 156,28 грн.

Згідно Акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за 26 жовтня 2023 року до Договору підряду №123- У-КР від 08.08.2023 щодо проведення робіт з: «Капітального ремонту підвальних приміщень (захисної споруди- найпростіше укриття) в Одеському закладі дошкільної освіти «Ясла-садочок» №123 Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Отрадна, 1: «Установлення трапів діаметром 100 мм. КР15-32-12 за об'ємом 0,2.

Згідно акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за 26 жовтня 2023 року (форма №КБ-2в) вартість виконаних робіт складає 380 037, 62 грн. у т. ч. ПДВ.

Однак, Фактична вартість виконаних робіт за актом № 2 за 26 жовтня 2023 року (форма №КБ-2в) складає 206 037,9 грн.

Встановлено, що вартість фактично виконаних робіт при проведенні капітального ремонту підвальних приміщень (захисної споруди - найпростіше укриття) в Одеському закладі дошкільної освіти «Ясла-садочок» №123 Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Отрадна, 1 по договору підряду № 123-У-КР від 08.08.2023 складає: 1 392 437,74 гривень (один мільйон триста дев'яносто дві тисячі чотириста тридцять сім гривень та 74 копійки) без ПДВ.

У зв'язку з чим, на підставі проведеної судової будівельно-технічної експертизи встановлено спричинення матеріальної шкоди (збитків) в особі комунальної установи «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м. Одеси» на загальну суму 276 243, 72 гривень (двісті сімдесят шість тисяч двісті сорок три гривні сімдесят дві копійки).

Отже, обсяги та вартість виконаних робіт за замовленням комунальної установи «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м. Одеси», що включені до актів приймання виконаних будівельних робіт № 1 за 10 жовтня 2023 року та № 2 за 26 жовтня 2023 року, щодо виконаних робіт при проведенні капітального ремонту підвальних приміщень (захисної споруди - найпростіше укриття) в Одеському закладі дошкільної освіти «Ясла-садочок» №123 Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Отрадна, 1, не відповідають фактично виконаним обсягам та вартості робіт на загальну суму 276 243, 72 гривень (двісті сімдесят шість тисяч двісті сорок три гривні сімдесят дві копійки).

Після цього, ОСОБА_5 передав вказані акти до комунальної установи «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м. Одеси» за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 134, для їх подання до органів Державної казначейської служби України з метою реєстрації та взяття на облік і проведення подальшої оплати на розрахунковий рахунок ТОВ «Централізоване протипожежне охоронне спостереження».

Надалі, на підставі вищезазначених документів, що містили завідомо недостовірні відомості, комунальної установи «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м. Одеси» та платіжних інструкцій № 48 від 10.10.2023, № 50 від 26.10.2023 та № 75 від 18.12.2023 на банківський рахунок суб'єкта господарської діяльності - ТОВ «Централізоване протипожежне охоронне спостереження» НОМЕР_1 відкритому в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» безпідставно перераховано грошові кошти у сумі 276 243, 72 гривень (двісті сімдесят шість тисяч двісті сорок три гривні сімдесят дів копійки).

Таким чином, ОСОБА_5 внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків із здійснення технічного нагляду за виконанням будівельно - монтажних робіт, з контролю відповідності обсягів, строків та якості будівельно - монтажних робіт, а також якості матеріалів, виробів, що застосовуються у будівництві, затвердженій проектно - кошторисній документації, будівельним нормам і правилам, стандартам, технічним умовам, через несумлінне ставлення до них, засвідчив своїм підписом Акти приймання виконаних будівельних робіт № 1 за 10 жовтня 2023 року та № 2 за 26 жовтня 2023 року, форми № КБ-2в щодо виконаних робіт при проведенні капітального ремонту підвальних приміщень (захисної споруди - найпростіше укриття) в Одеському закладі дошкільної освіти «Ясла-садочок» №123 Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Отрадна, 1 по договору підряду № 123-У-КР від 08.08.2023, тим самим надав документам статус офіційних, що посвідчують певні факти, які мають юридичне значення та які стали підставою для надлишкового перерахування бюджетних коштів на розрахунковий рахунок Підрядника, чим завдано матеріальну шкоду територіальній громаді міста Одеса, в особі комунальної установи «Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м. Одеси» на суму 276 243, 72 гривень (двісті сімдесят шість тисяч двісті сорок три гривні сімдесят дів копійки), яка в 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину та відповідно до ч. 3 примітки 1 до ст. 364 КК України є істотною шкодою.

02.12.2025 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, за кваліфікуючими ознаками: неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним ОСОБА_5 інкримінованого кримінального правопорушення підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, які в їх сукупності свідчать про причетність останнього до вчинення злочину. Зокрема, підозра ґрунтується на: показаннях свідків, які безпосередньо підтвердили обставини вчинення кримінального правопорушення та роль підозрюваного у ньому; висновком експерта, матеріалами кримінального провадження; а також інших процесуальних документах, що у своїй сукупності формують єдину систему доказів, достатніх для повідомлення особі про підозру.

Так, на теперішній час існує ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме, підозрюваний ОСОБА_5 , вільно пересуваючись, може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду.

Відповідно ст. 184 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризику, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії передбачені п. 1 ч.1 ст. 177 КПК України.

В обґрунтування ризику, передбаченого п.1 ч.1 ст.177 КПК України, є той факт, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, та за результатами розгляду справи у суді його може бути призначено покарання, пов'язане з обмеженням волі, тому він може мати намір уникнути кримінальної відповідальності, а також не прибути до слідчого або суду за викликом, тобто можливо із впевненістю стверджувати про наявність ризику того, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та суду.

У зв'язку з викладеним, слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання слідчого та просив його задовольнити у повному обсязі, посилаючись на те, що наявний ризик, передбачений п. 1 ч.1 ст.177 КПК України.

Підозрюваний не заперечував проти задоволення клопотання слідчого.

Розглянувши вищевказане клопотання, заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що СВ ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні№42023163030000084 від 15.09.2023 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 367 КК України.

02.12.2025 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, за кваліфікуючими ознаками: неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним ОСОБА_5 інкримінованого кримінального правопорушення підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, які в їх сукупності свідчать про причетність останнього до вчинення злочину. Зокрема, підозра ґрунтується на: показаннях свідків, які безпосередньо підтвердили обставини вчинення кримінального правопорушення та роль підозрюваного у ньому; висновком експерта, матеріалами кримінального провадження; а також інших процесуальних документах, що у своїй сукупності формують єдину систему доказів, достатніх для повідомлення особі про підозру.

Слідчий суддя встановив, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, та за результатами розгляду справи у суді йому може бути призначено покарання, пов'язане з обмеженням волі, тому він може мати намір уникнути кримінальної відповідальності, а також не прибути до слідчого або суду за викликом, тобто можливо із впевненістю стверджувати про наявність ризику того, що підозрювана може переховуватись від органів досудового розслідування та суду.

Таким чином, з огляду на наведені вище характеристики кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 , слідчий суддя приходить до висновку, що на цьому етапі кримінального провадження запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання з покладенням обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, буде достатнім та необхідним для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та дієвості кримінального провадження. З урахуванням того, що особисте зобов'язання є найменш суворим запобіжним заходом, питання про застосування іншого запобіжного заходу слідчим суддею не розглядається.

Особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 КПК (частина 1 статті 178 КПК).

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 219 КПК України, досудове розслідування має бути завершене протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

За результатом розгляду клопотання слідчого чи прокурора про застосування запобіжного заходу, слідчий суддя застосовує запобіжний захід в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому КПК України.

Питання щодо доведеності вини ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення та правильності кваліфікації її дій слідчим суддею при розгляді клопотання не вирішувались, оскільки підлягають дослідженню при проведенні досудового розслідування та під час розгляду справи по суті.

Керуючись ст.ст. 132, 177, 178, 179, 194, 371-372, 395 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого слідчого відділення відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_4 , про обрання запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного в рамках кримінального провадження №42023163030000084 від 15.09.2023 року у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, задовольнити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді особистого зобов'язання строком на 57 (п'ятдесят сім) днів, тобто в межах строку досудового розслідування, а саме до 02.02.2026 року включно.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов'язки:

- прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду за першою вимогою;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

- утримуватися від спілкування зі свідками, допитами в рамках даного кримінального провадження.

Роз'яснити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що у разі невиконання покладених на нього обов'язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і накладено грошове стягнення у розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого у кримінальному провадженні.

Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя ОСОБА_1