Ухвала від 05.12.2025 по справі 272/568/25

Справа № 272/568/25

Провадження № 2-во/288/15/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2025 року селище Попільня

Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді -Рудника М. І.,

за участю секретаря судових засідань - Колодяжної Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Попільня Житомирської області заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» про виправлення описки у судовому рішенні,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Попільнянського районного суду Житомирської області перебувала цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

03 грудня 2025 року через канцелярію суду від представника ТОВ «Споживчий центр» надійшла заява про виправлення описки у судовому рішенні, в якому представник позивача просить виправити допущену описку у рішенні суду та виконавчому листі по справі № 272/568/25, а саме: в резолютивній частині зазначити дату народження відповідача ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи.

Судом встановлено, що згідно до рішення Попільнянського районного суду Житомирської області від 01 жовтня 2025 року позов ТОВ «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором задоволено частково. Вирішено стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь ТОВ «Споживчий центр» заборгованість за Кредитним договором № 18.10.2024-100000035 від 18 жовтня 2024 року в розмірі 15260 гривень 00 копійок та сплачений судовий збір в розмірі 1970 гривень 46 копійок. В задоволенні решті позовних вимог відмовити.

Як вбачається з відповіді № 2083342 від 03.12.2025 року з Єдиного державного демографічного реєстру, ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до статті 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Частиною 2 статті 269 ЦПК України передбачено, що питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки (частина 4 статті 269 ЦПК України).

Згідно до частини 1 статті 432 ЦПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий лист таким, що не підлягає до виконання.

За таких обставин, дослідивши матеріали справи та враховуючи, що в рішенні суду та у виконавчому листі не вірно вказана дата народження відповідача, суд вважає за необхідне внести відповідні виправлення, а саме: вказати дату народження відповідача ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись статтями 258-261, 269, 353, 432 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» про виправлення описки у судовому рішенні - задовольнити.

Виправити описку, допущену в рішенні Попільнянського районного суду Житомирської області від 01 жовтня 2025 року по цивільній справі № 272/568/25-2/288/661/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором та у виконавчому листі № 272/568/25 від 05 листопада 2025 року, вказавши дату народження відповідача ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі для відома.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Суддя Попільнянського

районного суду М. І. Рудник

Попередній документ
132360602
Наступний документ
132360604
Інформація про рішення:
№ рішення: 132360603
№ справи: 272/568/25
Дата рішення: 05.12.2025
Дата публікації: 08.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Попільнянський районний суд Житомирської області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про виправлення помилки у судовому рішенні
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (01.10.2025)
Дата надходження: 01.08.2025
Предмет позову: позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до Іщук Сніжани Володимирівни про стягнення заборгованості за кредитним договором
Розклад засідань:
15.09.2025 08:30 Попільнянський районний суд Житомирської області
01.10.2025 09:00 Попільнянський районний суд Житомирської області
05.12.2025 08:00 Попільнянський районний суд Житомирської області