Постанова від 04.12.2025 по справі 295/12190/25

Справа №295/12190/25

3/295/3126/25

ПОСТАНОВА

04.12.2025 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого судді Кузнецова Д.В.,

секретаря судового засідання Федоренко Ю.І.,

за участю представника митниці Терьохіна М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі матеріли, які надійшли з Житомирської митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце народження: м. Моршанськ, російська федерація; місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; паспорт громадянина України НОМЕР_2 виданий 27.02.2008р. Богунським РВ УМВС України в Житомирській області; паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_3 , дата видачі 24.02.2023, орган, що видав 1801, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 483 Митного кодексу України,-

ВСТАНОВИВ:

01.05.2025 Житомирською митницею отримано лист Департаменту Міжнародної взаємодії Державної митної служби України від 01.05.2025 № 26/26-04/7/1002, яким надіслано відповідь митних органів Литовської Республіки від 07.04.2025 за вих. № (1.50Mr./20-10)3BE-2225 (вх. Держмитслужби від 07.04.2025 №9579/11/26) на запит стосовно надання адміністративної допомоги у отриманні додаткових даних в рамках перевірки автентичності документів, наданих під час митного оформлення при ввезенні на митну територію України товару - транспортного засобу марки KIA, модель SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 .

У відповідності до інформації, наявної в АСМО «Інспектор», встановлено, що 04 січня 2025 року в 01 год. 16 хв., громадянин України ОСОБА_1 (паспорт НОМЕР_3 ) через пункт пропуску «Рава-Руська - Хребенне» митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці, згідно документу контролю доставки, а саме електронної митної декларації (ЕМД) ІМЕЕ № 25UA101000900043U9 ввіз на митну територію України товар, а саме: легковий автомобіль KIA SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 з реєстраційним номерним знаком НОМЕР_5 .

У якості підстави для переміщення вказаного товару (легкового автомобіля) через митний кордон України громадянин України ОСОБА_1 подав митним органам України документи у тому числі свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу Королівства Норвегія від 11.05.2017 № НОМЕР_6 , свідоцтво про тимчасову реєстрацію на транспортний засіб, видане Державною компанією «Регітра» Республіки Литва від 03.01.2025 №22558094 та інвойс від 03.01.2025 № 11297 згідно заповнених граф якого продавець: ОСОБА_2 , (Of 63-66 ОСОБА_3 , АДРЕСА_2 ), покупець: «ALFATRAIDING UKRAINE» ( НОМЕР_7 , Zhytomyr, st. Kyivska, 79, UKRAINE).

Вартість вищезазначеного транспортного засобу відповідно до інвойсу від 03.01.2025 № 11297 становить 2900 євро.

08.01.2025 до відділу митного оформлення №1 митного поста «Житомир-центральний» Житомирської митниці ФОП ОСОБА_4 (згідно договору про надання інформаційно-консультаційних послуг по декларуванню та митному оформленню товарів від 19.02.2024 № 19/02/2024-1) подано електронну митну декларацією типу ІМ40ДЕ 25UA101020000435U9, відповідно до якої було проведено митне оформлення товару: «легковий автомобіль: марка - KIA; модель - SPORTAGE; номер кузова НОМЕР_4 ; тип двигуна - дизельний; робочий об'єм циліндрів двигуна - 1995 см3; загальна кількість місць - 5; тип кузова - універсал; модельний рік виготовлення - 2011р; календарний рік виготовлення - 2010р; дата першої реєстрації - 01.09.2010р.», країна відправлення/експорту - Литовська Республіка LT, умови поставки - DAP Zhytomyr, що відповідно до інвойсу від 03.01.2025 №11297 та поданої ЕМД слідував на адресу покупця, товариства з обмеженою відповідальністю «Альфатрейдінг Україна», (код ЄДРПОУ 45216826, Україна, 10001, м. Житомир, вул. Київська, буд. 79) за ціною 2900 євро, що з урахуванням курсу НБУ на дату переміщення 04.01.2025 транспортного засобу через митний кордон України, у національній валюті становило 125 788,37 гривень).

За результатом опрацювання інформації, наданої митними органами Литовської Республіки, у тому договору купівлі продажу від 20.12.2024, випису даних заявки на експертизу від 03.01.2025 № 22558094-4, запиту щодо надання послуги реєстрації транспортного засобу від 03.01.2025 № 22558094 та декларації придбання автомобіля від 03.01.2025 №336413109 виданою державною компанією «Regitra» встановлено, що відправником (продавцем) товару, а саме, легкового автомобіля марки KIA SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 , є Grostad Roy AgeLossius, Linerlevegen 7, Melhus одержувачем (покупцем) - фізична особа ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ), АДРЕСА_3 . Вартість зазначеного товару (легкового автомобіля) згідно договору купівлі продажу від 20.12.2024 становить 3000 євро, що з урахуванням курсу НБУ на дату переміщення 04.01.2025 транспортного засобу через митний кордон України, у національній валюті становить 130125,90 гривень).

Однак, під час ввезення на митну територію України, ОСОБА_1 до митного органу було надано інвойс від 03.01.2025 №11297, відповідно до якого продавець компанія SENDCAR LLP, (Of 63-66 Hatton Garden, 5th Floor, Suite 23, London, England, ECIN 8LE), продала легковий автомобіль марки KIA SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 товариству з обмеженою відповідальністю «ALFATRAIDING UKRAINE», (45216826, Zhytomyr, st. Kyivska, 79, UKRAINE) та за ціною 2900 євро, що не відповідає дійсності, так як згідно документів, наданих митними органами Литовської Республіки, зазначений товар (легковий автомобіль) був реалізований (проданий) Grostad Roy AgeLossius, Linerlevegen 7, Melhus фізичній особі ОСОБА_7 ( ОСОБА_5 ), АДРЕСА_3 за ціною 3000 євро.

З метою з'ясування усіх обставин переміщення та митного оформлення в Україні транспортного засобу (легкового автомобіля) KIA SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 , громадянці України, керівнику ТОВ «Альфатрейдінг Україна» ОСОБА_8 , та громадянину України ОСОБА_7 особі, що безпосередньо переміщувала зазначений транспортний засіб через митний кордон України, митницею було направлено листи-виклики, в яких було запропоновано прибути до управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил для дачі пояснень, або у разі неможливості прибуття надати письмову інформацію з поставлених питань засобами електронної пошти з досиланням поштою, на які вони не з'явились та будь-яких пояснень не надали.

Таким чином ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товару, а саме: легкового автомобіля, KIA SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 , вартістю 3000 євро (або еквівалент 130125,90 гривень за курсом НБУ на час переміщення транспортного засобу через митний кордон України), через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу як підстави для його переміщення документів, а саме інвойсу від 03.01.2025 № 11297, що містить неправдиві відомості щодо відправника/експортера (продавця), одержувача (покупця), умов поставки та його вартості.

Відповідно до ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце та час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

У судове засідання 08.10.2025 ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином, про що свідчить рекомендоване поштове відправлення.Розгляд справи було відкладено на 20.11.2025.

20.11.2025 ОСОБА_1 знову не з'явився, надіслав клопотання про перенесення розгляду справи, у зв'язку з хворобою. Розгляд справи було відкладено на 04.12.2025.

В судове засідання 04.12.2025 ОСОБА_1 знову не з'явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване поштове відправлення.

Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Вказаним рішенням закріплено принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративні правопорушення, не вжив заходів для явки до суду, не подав письмових заперечень проти протоколів чи заяву про відкладення слухання справи, враховуючи, що за вимогами ч. 1 ст. 268 КУпАП участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справи за ч. 1 ст. 483 МК не є обов'язковою, суд вважає можливим провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних матеріалів справи.

В судовому засіданні представник митниці Терьохін М. просив розглянути справу за наявними матеріалами та застосувати до ОСОБА_1 покарання, передбачене ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Відповідно до частини 1 статті 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Статтею 487 МК України встановлено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Згідно зі статтею 489 МК України при розгляді справи про порушення митних правил суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Зазначені норми узгоджуються з нормами статтями 245, 280 КУпАП.

Статтею 491 МК України визначено підстави для порушення справи про порушення митних правил.

Відповідно до пунктів 1-3 частини 1 статті 491 МК України такими підставами є: безпосереднє виявлення посадовими особами митного органу порушення митних правил; офіційні письмові повідомлення про вчинення особою порушення митних правил, отримані від правоохоронних органів, а також органів, що здійснюють види контролю, зазначені у частині 1 статті 319 цього Кодексу; офіційні письмові повідомлення про вчинення порушення митних правил, отримані від митних та правоохоронних органів іноземних держав, а також від міжнародних організації.

Відповідно до статті 495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, які встановлюються протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до них, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності, свідків, висновком експерта та іншими документами.

Частина 1 статті 483 Митного кодексу України передбачає відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Об'єктом правопорушення за ч. 1 ст. 483 МК України, пов'язаного з порушенням митних правил, є охоронюваний МК України та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.

Об'єктивною стороною передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто розуміється активна поведінка (вчинок) особи, у прихованні інформації (документів) про товар та/або надання документів, що містять неправдиві відомості, які суттєво впливають на процес та перспективу митного оформлення.

Суб'єктивна сторона за ч. 1 ст. 483 МК України передбачає прямий умисел, тобто, винний у вчиненні правопорушення чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України чи вивезти з України з конкретною метою порушення встановленого порядку.

Суб'єктом наведеного правопорушення є громадяни - декларанти або власники (одержувачі) товарів, які здійснюють фактичне переміщення товарів через митний кордон України.

Перевізник - це особа, яка переміщує товари або бере на себе зобов'язання та відповідальність за переміщення товарів через митний кордон України та/або митною територією України (п. 37 ч. 1 ст. 4 МК України).

Пунктами 5,6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил від 03.06.2005 №8 (зі змінами) передбачено, що «переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон України, у т.ч. шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи таких, що містять неправдиві дані». Судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів. При цьому, згідно з абз. 2 цього пункту Постанови: «Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються».

З матеріалів справи, роздруківки АСМО Інспектор, вбачається, що ОСОБА_1 , 04.01.2025 о 01 год 16 хв, через пункт пропуску «Рава-Руська-Хребенне» митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці, здійснив доставку легкового автомобіля KIA SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 з реєстраційним номерним знаком НОМЕР_8 (LT), для ТОВ «Альфатрейдінг Україна», (код ЄДРПОУ 45216826, Україна, 10001, м. Житомир, вул. Київська, буд. 79) (а.с. 76-84).

Згідно наданих наявних у матеріалах справи митних декларацій, а саме: ІМ40ДЕ 25UA101020000435U9 від 08.01.2025, ІМДЕ 25UA101000900043U9 від 02.02.2025, ФОП ОСОБА_4 було здійснено митне оформлення товару: «легковий автомобіль: марка - KIA; модель - SPORTAGE; номер кузова НОМЕР_4 ; тип двигуна - дизельний; робочий об'єм циліндрів двигуна - 1995 см3; загальна кількість місць - 5; тип кузова - універсал; модельний рік виготовлення - 2011р; календарний рік виготовлення - 2010р; дата першої реєстрації - 01.09.2010р.», країна відправлення/експорту - Литовська Республіка LT, умови поставки - DAP Zhytomyr, що відповідно до інвойсу від 03.01.2025 №11297 та поданої ЕМД слідував на адресу покупця, товариства з обмеженою відповідальністю «Альфатрейдінг Україна», (код ЄДРПОУ 45216826, Україна, 10001, м. Житомир, вул. Київська, буд. 79) за ціною 2900 євро, що з урахуванням курсу НБУ на дату переміщення 04.01.2025 транспортного засобу через митний кордон України, у національній валюті становило 125 788,37 гривень) (а.с. 21-24).

Підставою для митного оформлення вказаного транспортного засобу, слугувало свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу Королівства НОМЕР_9 від 11.05.2017, свідоцтво про тимчасову реєстрацію на транспортний засіб, видане Державною компанією «Регітра» Республіки Литва від 03.01.2025 №22558094 та інвойс від 03.01.2025 № 11297 згідно заповнених граф якого продавець: ОСОБА_2 , (Of 63-66 ОСОБА_3 , АДРЕСА_2 ), покупець: «ALFATRAIDING UKRAINE» ( НОМЕР_7 , Zhytomyr, st. Kyivska, 79, UKRAINE). Вартість вищезазначеного транспортного засобу відповідно до інвойсу від 03.01.2025 № 11297 становить 2900 євро (а.с. 25-30).

До Митної служби України надійшов лист звернення митних органів Литовської Республіки з додатками від 07.04.2024 стосовно надання взаємної адміністративної допомоги у отриманні додаткових даних в рамках перевірки автентичності документів, наданих під час митного оформлення при ввезені на митну територію України транспортного засобу: марка - KIA; модель - SPORTAGE; номер кузова НОМЕР_4 , реєстраційний номер НОМЕР_10 .

За інформацією, наданою митними органами Литовської Республіки, договору купівлі-продажу від 20.12.2024, витягу з даних щодо перевірки заявки на експертизу АТ «Регітра» від 03.01.2025 за № 22558094-4, декларації придбання транспортного засобу № 336413109, запиту про надання послуг з реєстрації транспортних засобів № 22558094, вбачається, що відправником (продавцем) легкового автомобіля марки KIA SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 , є Grostad Roy AgeLossius, Linerlevegen 7, Melhus одержувачем (покупцем) - фізична особа ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ), а вартість зазначеного товару становить 3000 євро (а.с. 52-58).

Тобто з письмових доказів вбачається, що т/з KIA, модель - SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 , календарний рік виготовлення - 2010, був переміщений через митний кордон УкраїниОСОБА_1 , з поданням митному органу інвойсу № 11297 від 03.01.2025 в якому містяться неправдиві відомості щодо його вартості, продавця, покупця та умов поставки, що свідчить про наявність в діях ОСОБА_1 склад умисного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 483 МК України.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, підтверджується протоколом № 0257/UA101000/2025 від 01.07.2025; доповідною запискою головного державного інспектора оперативного відділу №1 управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил від 01.04.2024; копіями митних декларацій типу ІМ ЕЕ 23UA1010300009173U9, IM 40 ДЕ № 23UA10103009239U2; копією договору купівлі-продажу від 11.11.2023 з перекладом; тимчасового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу АТ «Регітра» від 03.01.2025 за № 22558094 з перекладом; контрактом № SEND 57-1 від 01.01.2024 зі специфікацією № 11297 з перекладом; договором купівлі-продажу з перекладом; витягу з даних щодо перевірки заявки на експертизу АТ «Регітра» від 03.01.2025 за № 22558094-4 з перекладом, декларації придбання транспортного засобу № 336413109 з перекладом, запиту про надання послуг з реєстрації транспортних засобів № 22558094 з перекладом; листом Житомирської митниці від 01.05.2025 з додатками та копіями експортних документів, наданих митними органами Литовської Республіки.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товару - легкового автомобіля, KIA SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 , вартістю 3000 євро (або еквівалент 130125,90 гривень за курсом НБУ на час переміщення транспортного засобу через митний кордон України), через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу як підстави для його переміщення документів, а саме інвойсу від 03.01.2025 № 11297, що містить неправдиві відомості щодо відправника/експортера (продавця), одержувача (покупця), умов поставки та його вартості, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд дійшов висновку про застосування до особи, яка притягається до адміністративної відповідальності адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 50% вартості товарів (5622 грн. 90 коп.) - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

У разі неможливості конфіскувати «легковий автомобіль: марка - KIA; модель - SPORTAGE; номер кузова НОМЕР_4 ; тип двигуна - дизельний; робочий об'єм циліндрів двигуна - 1995 см3; загальна кількість місць - 5; тип кузова - універсал; модельний рік виготовлення - 2011р; календарний рік виготовлення - 2010р.», загальною вартістю 130125,90 грн., на підставі ч. 2 ст. 541 МК України, стягнути з ОСОБА_1 його вартість.

Відповідно до ст. 4 ч. 2 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст. 483, 527, 528 Митного кодексу України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50% вартості товарів, що становить 65062 грн. (шістдесят п'ять тисяч шістдесят дві) грн. 95 коп. з конфіскацією предметів порушення митних правил, а саме: легкового автомобіля: марка - KIA, модель - SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 , тип двигуна - дизельний, робочий об'єм циліндрів двигуна - 1995 см3, загальна кількість місць - 5, тип кузова - універсал; модельний рік виготовлення - 2011р, календарний рік виготовлення - 2010р.

У разі неможливості конфіскації зазначених «легкового автомобіля: марка - KIA, модель - SPORTAGE, номер кузова НОМЕР_4 , тип двигуна - дизельний, робочий об'єм циліндрів двигуна - 1995 см3, загальна кількість місць - 5, тип кузова - універсал; модельний рік виготовлення - 2011р, календарний рік виготовлення - 2010р.), на підставі ч. 2 ст. 541 МК України, стягнути з ОСОБА_1 на користь держави його вартість 130125 (сто тридцять тисяч сто двадцять п'ять) гривень 90 коп.

Штраф стягнути на рахунок: Отримувач Житомирська митниця, код отримувача (ЄДРПОУ) - 44005610, МФО 899998, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), р/р UA028999980355749089801466726, призначення платежу: справа про порушення митних правил № 0257/UA101000/2025, ОСОБА_1 .

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави, в особі ДСА України, судовий збір в розмірі 605,60 грн. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз'яснити особі, щодо якої застосоване адміністративне стягнення, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з моменту її винесення.

Суддя: Д.В. Кузнецов