Єдиний унікальний номер № 285/4075/25
Провадження № 1-кп/0285/699/25
03 грудня 2025 року м. Звягель
Звягельський міськрайонний суд Житомирської області в складі:
головуючої судді…………....... ОСОБА_1 ,
секретаря…………..............….. ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора……………………. ОСОБА_3 ,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду
кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.07.2025 за №12025065530000199,
по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженки та зареєстрованої в АДРЕСА_1 ,
громадянки України, яка фактично проживає в АДРЕСА_2 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.389 ККУ, -
Прокурор в засіданні просив оголосити обвинувачену в розшук, оскільки вона систематично не з'являється на виклики в судові засідання.
Розглянувши подане клопотання прокурора, суд приходить наступного висновку.
Участь обвинуваченого в судовому засіданні під час розгляду кримінального провадження є обов'язковою та він зобов'язаний прибути за викликом до суду, а у випадку його неявки, суд вживає заходів для його прибуття (ст.ст.42, 323 КПК України).
Справа надійшла на розгляд до Звягельського міськрайонного суду 25.07.2025.
ОСОБА_4 , будучи належним чином повідомленою про час судових засідань, до суду не з'являється без поважних причин і не повідомляє про причини свого неприбуття.
Ухвалою суду від 23.10.2025 за клопотанням прокурора до обвинуваченої було застосовано привід через органи поліції, однак встановити місцезнаходження ОСОБА_4 не представилось можливим, за адресою проживання вона відсутня (вказане підтверджується матеріалами по виконанню приводу, складеними інспектором СРПП Звягельського районного відділу поліції в Житомирській області).
У разі якщо обвинувачений, окрім іншого, ухиляється від суду, суд зупиняє судове провадження щодо нього до його розшуку (ст.335 КПК України).
Європейський суд з прав людини у своїх рішення неодноразово наголошував, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження, та зобов'язані демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо їх, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, яке відноситься до кримінальних проступків; вона свідомо та явно ухиляється від явки до суду; її місце перебування не відоме.
Зазначені обставини суд трактує, як намагання обвинуваченої будь-яким чином уникнути відповідальності за скоєне протиправне діяння.
Згідно приписів ст.29 Конституції України, ст.5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ніхто не може бути заарештований або позбавлений волі інакше, як згідно з процедурою, встановленою законом. Однак, в даній справі таке втручання у права і свободи особи є необхідним, оскільки обвинувачена, будучи обізнаною про наявність розпочатого відносно неї кримінального провадження, що підтверджується матеріалами справи, з метою уникнення кримінальної відповідальності, залишила місце свого постійного проживання та переховується від суду.
За вказаних обставин ухилення обвинуваченої від явки до суду перешкоджає розгляду даного кримінального провадження, а тому клопотання прокурора є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.190, 323, 335, 369-372 КПК України, -
Клопотання прокурора задовольнити.
Оголосити розшук обвинуваченої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (уродженки та зареєстрованої в АДРЕСА_1 , яка фактично проживає в АДРЕСА_2 ),
а судове провадження №285/4075/25 за її обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.389 КК України, зупинити до її розшуку.
Надати дозвіл на затримання обвинуваченої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою її приводу для участі в розгляді кримінального провадження відносно неї.
Ухвала суду щодо дозволу на затримання діє протягом шести місяців з дня постановлення, тобто до 03.06.2026 включно, крім випадків, визначених ч.3 ст.190 КПК України.
Виконання ухвали в частині розшуку та затримання обвинуваченої покласти на уповноважений орган поліції.
Покласти на прокурора обов'язок щодо контролю виконання ухвали в частині розшуку обвинуваченої
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя ОСОБА_1