Рішення від 03.12.2025 по справі 440/14634/25

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/14634/25

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

24 жовтня 2025 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області), у якій позивач просить:

1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті соціальної допомоги особам з інвалідністю відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю";

2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нарахувати та виплатити соціальну допомогу позивачу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" з часу встановлення III групи інвалідності, а саме, з 08.05.2025.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є особою з інвалідністю третьої групи та має право на призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю". На звернення позивача із заявою про нарахування йому допомоги, як особі з інвалідність, відповідач листом від 01.10.2025 відмовив у нарахуванні такої допомоги, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2025 року позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/14634/25, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження задоволено, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

02 грудня 2025 року до суду надійшов відзив на позовну заяву /а.с. 25-26/, у якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що ОСОБА_1 звернувся 17.07.2025 із заявою щодо призначення допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", до якої додав декларацію про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги, ID-картку, довідку про реєстрацію місця проживання, ідентифікаційний номер, трудову книжку, рішення ГУ ПФУ в Чернівецькій області про відмову у призначенні пенсії, заяву про спосіб виплати ДСД, довідку ок-5 дружини, виписку з акту огляду МСЕК. Аналізом поданих документів ОСОБА_1 встановлено що середньомісячний сукупний дохід сім'ї за кожний місяць перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, тому було прийнято рішення відмовити позивачу в призначенні допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю, відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".

Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

ОСОБА_1 встановлено інвалідність третьої групи з 08.05.2025, що підтверджується витягом з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи №15/25/561/В від 28.05.2025 /а.с. 8-9/.

17.07.2025 ОСОБА_1 звернувся до пенсійного органу із заявою про призначення окремих видів державної соціальної допомоги, у якій просив призначити належну чинним законодавством державну соціальну допомогу особам з інвалідністю /а.с. 40/.

До заяви позивачем було додано копії документів на 42 аркушах, що прийняті відповідачем 17.07.2025 та зареєстровані за №4949. /а.с. 41/, зокрема: виписки з акту огляду МСЕК про встановлення, зняття або зміну групи інвалідності /а.с. 48/, довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру /зворот а.с. 34/, документа про місце проживання (реєстрації) на 1 арк., паспорта громадянина України /а.с. 47/, рішення про відмову у призначенні пенсії від 23.06.2025 /а.с. 46/, трудової книжки ОСОБА_1 /а.с. 43-45/, заяви про виплату пенсії або грошової допомоги /а.с. 35/, декларації про доходи осіб, які звернулись за призначенням окремих видів державної соціальної допомоги /а.с. 42/, індивідуальних відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування форми ОК-5 щодо ОСОБА_2 /а.с. 36-39/, витягу з реєстру територіальної громади /а.с. 34/.

У декларації про доходи осіб, які звернулись за призначенням окремих видів державної соціальної допомоги /а.с. 42/, у розділі ІІ "Відомості про види та суми доходів (у тому числі закордонні грошові перекази, дивіденди від цінних паперів) осіб, які входять до складу сім'ї, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, за період із 01 січня 2025 року до 30 червня 2025 року" позивач зазначив у відомостях про доходи: ОСОБА_1 - не отримує доходів; ОСОБА_2 - заробітна плата ТОВ "Тотус-Фарм" 105692,00 грн. /зворот а.с. 42/.

Листом ГУ ПФУ в Полтавській області від 30.09.2025 №1600-0216-8/73401 позивача повідомлено про відмову у призначенні допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", оскільки розмір середньомісячного доходу перевищує прожитковий мінімум /а.с. 10/.

Позивач не погодився з діями Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті соціальної допомоги особам з інвалідністю відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", та звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з такого.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Призначення та надання громадянам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, регулюється Законом України від 18.05.2004 №1727-IV "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" (далі - Закон №1727-IV), Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю та державної соціальної допомоги на догляд, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 №261 (далі Порядок №261), постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 №264 "Деякі питання надання державної соціальної допомоги", Порядком обчислення середнього сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №632 "Деякі питання виплати державної соціальної допомоги" (далі Порядок №632).

Закон України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" визначає правові засади надання державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, а також надання державної соціальної допомоги на догляд.

За визначенням статті 1 Закону №1727-IV державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю - щомісячна державна допомога, що надається відповідно до норм цього Закону у грошовій формі особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Відповідно до частини 1 статті 2 цього Закону громадяни України, які є дітьми померлого годувальника або досягли віку, встановленого статтею 1 цього Закону, і не мають права на пенсію, або є особами з інвалідністю і не мають права на пенсію по інвалідності або державну допомогу у зв'язку з інвалідністю та постійно проживають на території України, мають право на державну соціальну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Статтею 4 Закону №1727-IV передбачено, що державна соціальна допомога згідно із цим Законом призначається особі, яка: 1) є дитиною померлого годувальника або досягла віку, встановленого статтею 1 цього Закону, та не мають права отримувати у зв'язку з цим пенсію відповідно до закону, або визнана особою з інвалідністю у встановленому порядку; 2) не одержує пенсію або соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я на виробництві, передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування"; 3) є малозабезпеченою особою (крім осіб з інвалідністю I групи та дітей померлого годувальника); 4) є особою з інвалідністю I групи.

Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю визначається Кабінетом Міністрів України з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру".

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 №261 затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд (далі - Порядок №261, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до пункту 3 Порядку №261 до малозабезпечених осіб, що мають право на державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державну соціальну допомогу на догляд, належать особи, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість календарних місяців, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги, не перевищує прожитковий мінімум, визначений для осіб, які втратили працездатність (крім осіб з інвалідністю I групи та дітей померлого годувальника).

Відповідно до пункту 5 Порядку №261 право на державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю (далі - соціальна допомога) мають особи, що одночасно відповідають таким умовам:

1) особи, які досягли віку 65 років і не мають права на пенсію відповідно до законодавства або яким установлено інвалідність в установленому порядку. До досягнення зазначеного віку до осіб, які не мають права на пенсію, належать жінки 1960 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 58 років - які народилися до 30 вересня 1953 року включно; 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1953 року по 31 березня 1954 року; 59 років - які народилися з 1 квітня 1954 року по 30 вересня 1954 року; 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1954 року по 31 березня 1955 року; 60 років - які народилися з 1 квітня 1955 року по 30 вересня 1955 року; 60 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1955 року по 31 березня 1956 року; 61 рік - які народилися з 1 квітня 1956 року по 30 вересня 1956 року; 61 рік 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року; 62 роки - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року; 62 роки 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року; 63 роки - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року; 63 роки 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року; 64 роки - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року; 64 роки 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року; 65 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 31 грудня 1960 року;

2) не одержують пенсію або соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я на виробництві, відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», та допомоги, що призначається відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» (крім осіб з інвалідністю з дитинства або дітей з інвалідністю, які мають право на державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»);

3) є малозабезпеченими особами (крім осіб з інвалідністю I групи та дітей померлого годувальника).

Крім того, право на соціальну допомогу мають: особи з інвалідністю I групи, якщо вони не одержують пенсію; діти померлого годувальника (у тому числі ті, що народжені до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника), який на день смерті не мав страхового стажу, необхідного для призначення пенсії для особи з інвалідністю III групи.

Згідно з пунктом 7 Порядку №261 для визначення права на соціальну допомогу застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений на дату звернення за допомогою законом на відповідний рік.

Пунктом 10 Порядку № 261 передбачено, що для призначення соціальної допомоги подаються такі документи: заява за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 червня 2025 р. №695 "Деякі питання надання окремих видів державної соціальної допомоги Пенсійним фондом України".

Під час подання заяви пред'являється паспорт громадянина України, трудова книжка (трудова книжка (у разі наявності) померлого годувальника - для призначення допомоги дитині померлого годувальника) та документ, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (картка платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків із зазначеного Державного реєстру, внесені до паспорта громадянина України або свідоцтва про народження (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті). Громадяни Республіки Польща, які перебувають на території України на умовах, передбачених Законом України “Про встановлення додаткових правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України», пред'являють паспортний документ іноземця, іноземці та особи без громадянства - паспортний документ іноземця та посвідку на постійне проживання або посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;

декларація про доходи осіб, які звернулися за призначенням державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд, згідно з додатком (у разі потреби);

копія рішення суду про визнання особи недієздатною (для недієздатної особи);

копія рішення про призначення опікуна (для недієздатної особи, якій призначено опікуна);

копія документа, що підтверджує повноваження представника закладу, який виконує функції опікуна над особою (для недієздатної особи, опікуна якій не призначено);

Інформація про склад сім'ї зазначається в декларації про доходи осіб, які звернулися за призначенням державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд, згідно з додатком (у разі потреби).

Відповідно до пункту 11 Порядку № 261 соціальна допомога призначається з дня звернення за допомогою. У разі коли звернення за соціальною допомогою відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особами віку, встановленого статтею 1 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" або встановлення інвалідності, допомога призначається відповідно з дня досягнення особами віку, встановленого статтею 1 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" або встановлення експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи, або МСЕК інвалідності особі.

Соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається з дати, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення за соціальною допомогою надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня смерті годувальника. Днем звернення за призначенням соціальної допомоги вважається день подання заяви з усіма необхідними документами та/або відомостями. У разі коли заява з необхідними документами та/або відомостями надсилається засобами поштового зв'язку, днем звернення вважається дата, зазначена на відбитку календарного штемпеля з місця відправлення заяви.

Відповідно до пункту 25 Порядку №261 порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для призначення соціальної допомоги і допомоги на догляд визначено постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №632 "Деякі питання виплати державної соціальної допомоги" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 61, ст. 1981).

Пунктом 26 Порядку № 261 передбачено, що середньомісячний сукупний дохід особи для визначення права на призначення соціальної допомоги та допомоги на догляд обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім'ї на кількість членів сім'ї, які включаються до її складу.

До складу сім'ї включаються: чоловік, дружина; малолітні діти віком до 14 років та неповнолітні діти віком до 18 років, у тому числі тимчасово влаштовані в сім'ю діти, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітні діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (зокрема, в період між завершенням здобуття певного рівня освіти та зарахуванням для здобуття іншого рівня освіти за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців, або до визначеного законодавством строку зарахування на навчання для здобуття фахової передвищої, вищої освіти в межах календарного року) і не мають власних сімей, - до закінчення навчання у закладах освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23-річного віку (незалежно від їх фактичного та/або зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування); жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, ведуть спільне господарство та не перебувають у шлюбі.

Механізм обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) (далі - середньомісячний сукупний дохід) для призначення усіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) визначений Порядком обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 "Деякі питання виплати державної соціальної допомоги" (далі - Порядок №632).

Відповідно до пункту 2 Порядку №632 особи, доходи яких включаються до середньомісячного сукупного доходу, а також період, за який обчислюється середньомісячний сукупний дохід, визначаються порядками надання певних видів державної соціальної допомоги, що затверджуються відповідними нормативно-правовими актами.

Обчислення середньомісячного сукупного доходу проводиться шляхом ділення загальної суми сукупного доходу осіб за визначений законодавством період (два квартали або шість місяців) на 6, а в разі застосування суми річного сукупного доходу - на 12, якщо інше не передбачено законодавством.

Середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї (домогосподарства) обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) на кількість членів сім'ї (домогосподарства). (пункт 3 Порядку № 632).

Пунктом 4 Порядку № 632 встановлено, що до середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи: заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору; грошове забезпечення військовослужбовців у розмірі, що залишається після сплати військового збору; пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці; стипендія, у тому числі із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа); соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення); допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування; грошові перекази, отримані із-за кордону; дивіденди від цінних паперів; інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також задекларовані особою доходи, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 встановлено інвалідність третьої групи з 08.05.2025, що підтверджується витягом з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи №15/25/561/В від 28.05.2025 /а.с. 8-9/.

У декларації про доходи осіб, які звернулись за призначенням окремих видів державної соціальної допомоги /а.с. 42/, у розділі ІІ "Відомості про види та суми доходів (у тому числі закордонні грошові перекази, дивіденди від цінних паперів) осіб, які входять до складу сім'ї, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, за період із 01 січня 2025 року до 30 червня 2025 року" позивач зазначив у відомостях про доходи: ОСОБА_1 - не отримує доходів; ОСОБА_2 - заробітна плата ТОВ "Тотус-Фарм" 105692,00 грн. /зворот а.с. 42/.

Відповідно до індивідуальних відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування форми ОК-5 щодо ОСОБА_2 /а.с. 36-39/ ОСОБА_2 отримувала заробітну плату у таких розмірах: за січень 2025 року - 14800,00 грн., за лютий 2025 року - 17660,84 грн., за березень 2025 року - 17657,88 грн., за квітень 2025 року - 19774,84 грн., за травень 2025 року - 17770,80 грн., за червень 2025 року - 18097,64 грн. /а.с. 39/.

Таким чином, середньомісячний сукупний дохід за 2 квартали, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги, складає 8807,67 грн. ((14800,00 грн. + 17660,84 грн. + 17657,88 грн. + 19774,84 грн. + 17770,80 грн. + 18097,64 грн.) /6/2).

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" визначено, що прожитковий мінімум осіб, які втратили працездатність з 1 січня 2025 року становить - 2361 гривня.

Отже, у спірному випадку середньомісячний сукупний дохід (8807,67 грн.) є вищим за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений на дату звернення за допомогою законом на відповідний рік (2361 грн.)

За встановлених обставин справи та наведених вище норм права, якими врегульовані спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позивач не відноситься до кола малозабезпечених осіб, що мають право на державну соціальну допомогу, оскільки середньомісячний сукупний дохід за два квартали, що передують місяцю звернення позивача за призначенням допомоги, перевищує прожитковий мінімум, визначений для осіб, які втратили працездатність.

Дії відповідача у спірних правовідносинах ґрунтуються на вимогах законодавства України та підстави для визнання їх протиправними відсутні.

Зважаючи на викладене вище, позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтовані та задоволенню не підлягають.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні у зв'язку з відмовою у задоволенні адміністративного позову.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 9, 77, 139, 229, 243-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ідентифікаційний код 13967927, вул. Гоголя, 34, м. Полтава, 36000) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.С. Сич