Справа № 761/46748/25
Провадження № 2-а/761/872/2025
07 листопада 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Юзькова О.Л., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у м. Києві про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
Представник ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксоване не в автоматичному режимі.
У відповідності до ч. 1 ст. 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Частиною 2 ст. 26 КАС України передбачено, що позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, місце проживання позивача зазначено: АДРЕСА_1 , що не відноситься територіально до Шевченківського району м. Києва.
Адресою місцезнаходження відповідача Управління патрульної поліції у м. Києві вказано: м. Київ, вул. Святослава Хороброго, 9, що відноситься територіально до Солом'янського району в м. Києва.
Таким чином, позивачем при поданні позову порушено правила територіальної підсудності.
Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження в справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, беручи до уваги, що даний позов не підсудний Шевченківському районному суду м. Києва, з метою недопущення обмеження позивача в реалізації права на доступ до правосуддя, своєчасне вирішення судом спорів, суд вважає за необхідне направити матеріали позовної заяви на розгляд до Солом'янського районного суду м. Києва.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 19, 29 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у м. Києві про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення- передати до Солом'янського районного суду м. Києва для розгляду за підсудністю.
Ухвала суду може бути оскаржене безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до вказаного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень КАС України.
Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення (ухвали), або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Суддя: