СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/7697/25
ун. № 759/28880/25
02 грудня 2025 року м. Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025110000000218 від 17.07.2025 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 4 ст. 358, ч.ч. 4, 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
В провадження слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025110000000218 від 17.07.2025 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 4 ст. 358, ч.ч. 4, 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання мотивовано тим, що Слідчим управлінням ГУНП в Київській області за процесуальним керівництво Київської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 42025110000000218 від 17.07.2025 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 4 ст. 358, ч.ч. 4, 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює група прокурорів Київської обласної прокуратури.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 01 березня 2022 року Указом Президента України № 156/2022, як тимчасовий державний орган, що здійснює функції представника органів місцевого самоврядування в ІНФОРМАЦІЯ_1 на період дії воєнного стану створено ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ). Відповідно до положень частини 5 статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження ІНФОРМАЦІЯ_4 припинилися в день набрання чинності вищевказаного Указу Президента. Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_3 виконує роль правонаступника повноважень селищної ради, її виконавчого комітету та селищного голови у встановленому законодавством порядку
Розпорядженням начальника ГСВА № 298 від 29.06.2023 утворено комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкодженні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України (далі комісія)
Цим ж документом затверджено персональний склад комісії (додаток № 1) та положення про вказану комісію (додаток № 2).
Згодом, розпорядженням Начальника ГСВА № 555 від 11.03.2024 «Про внесення змін до розпорядження № 394 від 29.06.2023 ОСОБА_4 , включено до складу комісії.
Крім того, відповідно до розпорядження начальника ГСВА № 394 від 02.08.2023 утворено комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищенні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України (далі комісія). Цим ж документом затверджено персональний склад комісії (додаток № 1) до якого входили ОСОБА_5 та ОСОБА_6 положення про вказану комісію (додаток № 2).
У подальшому розпорядженням Начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 661 від 27.03.2024 «Про внесення змін до розпорядження 02.08.2023 № 394» ОСОБА_7 та інші невстановлені на даний час досудовим розслідуванням особи, включені до складу комісії.
Відповідно до додатку № 2 затвердженого розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 394 від 02.08.2023, а саме положення про комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищенні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України, визначено що комісія є консультативно-дорадчим органом ГСВА, який утворюється для розгляду питань щодо надання компенсації за знищенні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичний актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф на території Гостомельської селищної територіальної громади (далі - знищені об'єкти нерухомого майна).
Так, комісія може виконувати функції з розгляду питань надання компенсації за знищенні об'єкти нерухомого майна у разі прийняття КМУ рішення щодо покладення на неї таких функцій.
Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій , терористичних актів диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України (далі - закон), іншими законами України, актами КМУ, іншими нормативно-правовими актами та вищевказаним Положенням.
Відповідно до закону комісія є користувачем Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України (далі- реєстр), і виконує покладені на неї функції з використанням реєстру.
Згідно положення до основних завдань комісії входить:
1) розгляд заяв про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна (далі - заява);
2) надання отримувачам компенсації консультацій та вичерпної інформації з питань отримання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна;
3) встановлення наявності/відсутності підстав для отримання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна шляхом перевірки наявних документів та/або інформації щодо:
-обсягу відомостей, які додані до заяви та перелік яких встановлений Законом;
-права власності на об'єкт нерухомого майна (у разі його відсутності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно); права на спадщину на знищений об'єкт нерухомого майна (у разі необхідності);
-наявності відсутності заперечень інших співвласників щодо отримання компенсації одним із співвласників (у разі подання заяви одним із співвласників);
-наявності/відсутності пріоритетного права на отримання компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна, визначеного Законом; наявності договорів, інших визначених Законом документів, які стосуються знищеного об?єкта будівництва;
-перевірки матеріалів фото- і відеофіксації знищеного об?єкта нерухомого майна;
4) забезпечення проведення обстеження об?єкта незавершеного будівництва або знищеного об?єкта нерухомого майна (крім випадків проведення обстеження до розгляду заяви), зокрема з метою встановлення факту проведення ремонтних робіт за рахунок інших джерел фінансування;
5) надання отримувачам компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна (у разі подання відповідного звернення) допомоги в поновленні або отриманні документів, які не додано до заяви внаслідок їх втрати або у зв'язку з необхідністю встановлення фактів, що мають юридичне значення;
6) забезпечення підготовки рішень комісії для їх затвердження уповноваженим органом;
7) виготовлення за допомогою Реєстру та надіслання заявнику житлового сертифіката в електронній та/або паперовій формі (у разі прийняття рішення про надання компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна).
8) Під час розгляду заяви комісія приймає рішення про:
-наявність/відсутність у спадкодавця правових підстав для отримання компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна, яке надається протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту від спадкоємця або нотаріуса, який завів спадкову справу;
-зупинення/поновлення розгляду заяви у випадках та строки, встановлені Законом;
-надання/відмову в наданні компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна із зазначенням способу надання та розміру компенсації відповідно до Порядку надання компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
-Таким чином, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , перебуваючи у складі комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкодженні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України, будучи обізнаною з Порядок розгляду заяви про надання компенсації за пошкоджене (знищене) майно комісією, у невстановленому досудовим розслідуванні місці та у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше кінця травня 2024 року, вчинила умисне діяння, з метою підбурення учасників комісії до дій спрямованих щодо зловживанням службовими особами своїм службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди, всупереч інтересам служби, під час реалізації державної програми щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України № 600 від 30 травня 2023 року.
Відповідно до пункту 1 порядку - надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна вказаний порядок визначає механізм надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна та її використання відповідно до Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України» (далі - Закон).
Відповідно до пункту 2-1 порядку - подання особою, яка є власником знищеного об'єкта нерухомого майна, заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна, визначеного згідно з підпунктом «а» пункту 4 частини першої статті 1 Закону, в електронній формі здійснюється з використанням засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема мобільного додатка Порталу Дія (Дія), за умови, що право власності такої особи на зазначений знищений об'єкт нерухомого майна зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та підтверджено відповідними відомостями з нього.
Відповідно до пункту 3 порядку - джерелами фінансування компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна (далі - компенсація) є кошти, визначені статтею 13 Закону.
Відповідно до статті 13 Закону - джерела фінансування компенсації за пошкоджені та знищені об'єкти нерухомого майна є:
1) кошти державного (у тому числі Фонду відновлення майна та зруйнованої інфраструктури, Фонду ліквідації наслідків збройної агресії) та місцевих бюджетів;
2) кошти міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів;
3) міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога;
4) репарації або інші стягнення з російської федерації;
5) інші джерела, не заборонені законодавством України.
2. Органи місцевого самоврядування можуть затверджувати місцеві програми та створювати фонди з метою надання компенсації та відновлення пошкоджених/знищених (зруйнованих) об'єктів нерухомого майна.
Відповідно до пункту 6 порядку - для отримання компенсації заявник подає до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна (далі - Комісія), уповноваженої розглядати заяви на відповідній території, заяву.
Відповідно до пункту 8 порядку - заява про надання компенсації подається до Комісії за вибором заявника в електронній формі - засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу ІНФОРМАЦІЯ_6 (Дія);
Відповідно до пункту 10 порядку - заявник, який подає заяву в електронній формі:
1) встановлює мобільний додаток Порталу ІНФОРМАЦІЯ_6 (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання (у разі подання заяви через мобільний додаток Порталу ІНФОРМАЦІЯ_6 (Дія), та проходить електронну ідентифікацію та автентифікацію;
2) відкриває поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування компенсації (далі - спеціальний рахунок) в одному з банків України, з яким Мінцифри укладено відповідний договір електронної інформаційної взаємодії (далі - банк), та перевіряє номер спеціального рахунка (за стандартом IBAN) для виплати компенсації, інформація щодо якого передана банком та який наявний у мобільному додатку Порталу ІНФОРМАЦІЯ_6 (Дія);
3) обирає у мобільному додатку ІНФОРМАЦІЯ_6 (Дія) послугу «Компенсація за знищене майно»;
4) подає у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) заяву;
5) отримує у мобільному додатку Порталу ІНФОРМАЦІЯ_6 (Дія) автоматичне повідомлення про реєстрацію поданої заяви та про початок її розгляду;
6) забезпечує доповнення запитуваної інформації у разі надходження відповідних повідомлень у мобільному додатку Порталу ІНФОРМАЦІЯ_6 (Дія) або додаткове подання документів у випадку, передбаченому частиною дев'ятою статті 4 Закону.
Так, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , маючи у власності житловий будинок, який згідно Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно належить їй на праві приватної власності за адресою: АДРЕСА_1 , не пізніше вересня 2021 року (точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлені), спільно з чоловіком ОСОБА_8 , залучила невстановлених досудовим розслідуванням осіб (будівельників) з метою виконання будівельних робіт, а саме: демонтажу житлового будинку та інших будівель на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , які в подальшому були демонтовані будівельниками, а саме: житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами.
Водночас, за результатами повномасштабного збройного вторгнення рф на територію України, а саме після 24 лютого 2022 року, цивільні об'єкти на території Київської області, Бучанського району, с. Горенка, знаходились під тимчасовою окупацією зс рф та в подальшому, після деокупації Збройними силами України перебували під постійними обстрілами, від чого зазнали знищення та пошкодження цивільні та інші об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій та інших протиправних дій військовими рф.
З 11 липня 2023 року по теперішній час ОСОБА_4 згідного Трудового договору № 45 працює на посаді « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та згідно розпорядженням Начальника ГСВА № 555 від 11.03.2024 «Про внесення змін до розпорядження № 298 від 29.06.2023 ОСОБА_4 , включено до складу комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкодженні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України.
Проте у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_4 , маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань та навичок, життєвий та трудовий досвід, розуміючи факт збройного конфлікту та будучи достовірно обізнаною стосовно програми з надання компенсації громадянам України за пошкодженні (знищенні) об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України, маючи мету злочинним шляхом отримати сертифікат за повністю зруйноване житло, яке було демонтовано у 2021 році шляхом будівельних робіт, подала заяву на компенсації за зруйнований (знищений) будинок у вигляді житлового сертифікату, через застосунок « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
Отже, ОСОБА_4 , маючи на меті злочину ціль, повністю знаючи та розуміючи процедуру подання та оформлення документів, для отримання компенсації з бюджетних коштів у вигляді житлового сертифікату, заздалегідь залучила та підбурила групу службових осіб з числа членів Комісії, а саме: голову комісії ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , заступника голови комісії ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , члена Комісії ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_10 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, до протиправних дій, з цілю досягнення своєї злочинної мети.
Крім того, ОСОБА_4 , будучу обізнаною та розуміючи про те, що до переліку документів при поданні Комісії на розгляд, для отримання компенсації, необхідно долучати висновок експерта з технічного обстеження будівель та споруд класу наслідків (відповідальності) СС3 (значні наслідки), остання у невідомий досудовому розслідуванням спосіб, залучила експерта ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , до протиправних дій, з цілю досягнення своєї злочинної мети, при цьому не пояснюючи про свою злочину мету та подальших дій щодо використання вказаного висновку.
Після чого, ОСОБА_4 , діючи спільно та за попередньою змовою з вищевказаною групою осіб з числа Комісії, вчинила дії, які в подальшому призвели до отримання сертифікату за повністю зруйноване житло.
З метою досягнення своєї злочинної цілі, в червні 2024 року (точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлені), ОСОБА_4 , у невідомий досудовому розслідуванням спосіб, залучила експерта Технічного обстеження будівель та споруд класу наслідків (відповідальності) СС3 (значні наслідки) ОСОБА_9 , який не був обізнаним у меті досягненні її злочинної цілі, а саме проведення завідомо недостовірного технічного обстеження житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з метою визначення можливості виконання робіт по ліквідації наслідків збройної агресії рф проти України, на відповідність вимогам будівельних норм чинного законодавства України та в подальшому складанні завідомо підробленого Технічного звіту «Технічне обстеження та оцінка технічного стану будівлі постраждалої внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, власник - ОСОБА_4 , розташованої за адресою: АДРЕСА_2 » Шифр № 04/06-3 Т/З 04062024» (далі - Технічний звіт), для реалізації злочинної мети, а саме отримання сертифікату за повністю зруйноване житло.
Водночас, виконуючи роль експерта, ОСОБА_9 склав та завірив завідомо підроблений Технічний звіт з печатками та підписами за результатом огляду, за адресою житлового будинку та прилеглої території, за участю власника ОСОБА_4 .
Водночас, ОСОБА_4 , будучи обізнаною, маючи професійний досвід та навики, розуміючи, що вчиняє протиправні дії з метою досягнення своєї злочинної цілі, перестраховуючись та залишаючи шляхи для уникнення від юридичних наслідків та відповідальності, цілеспрямовано не підписала вищезазначений Технічний звіт.
В подальшому, ОСОБА_4 , діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , реалізуючи спільний план щодо отримання житлового сертифікату, знаючи та розуміючи, що Технічний звіт підроблений, використала вказаний звіт при поданні повного пакету документів на розгляд Комісії.
Отже, ОСОБА_4 , діючи умисно, достовірно знаючи та будучу обізнаною, що вказаний Технічний звіт підроблений, з метою реалізації свого злочинного діяння та досягненні злочинної цілі в отриманні компенсації за повністю зруйнований об'єкт нерухомого майна (будинок), надала Комісії завідомо підроблений документ, а саме: Технічний звіт за результатами огляду домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , зруйнованого (пошкодженого) внаслідок збройною агресією російської федерації, з метою отримання сертифікату за повністю зруйноване житло.
В подальшому, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, розуміючи, що без підроблення документів та схилення шляхом підбурення Комісії до протиправних дій, реалізувати свої злочинні дії спрямовані на заволодіння державними коштами та досягненні своєї злочинної цілі, неможливо, ОСОБА_4 , заздалегідь повідомила членів Комісії про свої злочинні наміри, роз'яснивши роль кожного, з метою досягнення своєї злочинної мети, після чого, у невідомий досудовому розслідуванні спосіб, схилила службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_12 з числа членів Комісії, а саме: голову Комісії ОСОБА_5 , заступника голови комісії ОСОБА_6 , члена Комісії ОСОБА_7 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, до вчинення неправомірних дій, шляхом зловживання службовим становищем, тобто умисних дій з метою отримання для себе неправомірної вигоди у розмірі 2 926 675, 15 гривень, а також залучила експерта ОСОБА_9 для отримання підробленої експертизи, який не був обізнаним у досягненні її злочинної цілі,.
Отримавши згоду Комісії, ОСОБА_4 , вчинила всі дієві заходи з метою швидкого зібрання повного пакету документів, а також завідомо підроблених документів, для подання на розгляд Комісії з метою відшкодування та отримання сертифікату за зруйноване житло.
18 травня 2024 року ОСОБА_10 , знаючи та розуміючи, що для досягнення своєї злочинної цілі, вже залучила Комісію до складу злочинної групи з визначенням та розподіленням ролі кожного, використовуючи веб-портал « ІНФОРМАЦІЯ_6 », подала заяву № ЗВ-18.05.2024-104914 з метою реалізації державної програми про надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна передбаченого Постановою Кабінету міністрів України № 600 від 30 травня 2023 року, за фактом пошкодження (знищення) житлового будинку, який належить їй на праві приватної власності за адресою: АДРЕСА_1 .
У подальшому, ОСОБА_4 , (точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлені), діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою реалізації своїх злочинних дій та досягненні злочинної цілі, подала на розгляд Комісії завідомо неправдиву інформацію у вигляді заяви на відшкодування за зруйноване житло, завідомо підроблений висновок експерта за результатами огляду домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , зруйновного (пошкодженого) внаслідок збройною агресією російської федерації та інші документи.
Після чого, на підставі поданих ОСОБА_4 24.06.2024 завідомо підроблених документів (точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлені), Комісія достовірно знаючи та будучи обізнаною про невідповідність фактичним даним, з метою виконання заздалегідь розподілених ролей з метою отримання неправомірної вигоди для ОСОБА_4 , яким остання довела план злочинних дій та роль кожного у досягненні своєї злочинної цілі - у складі голови комісії ОСОБА_5 , заступника голови комісії ОСОБА_6 та члена комісії ОСОБА_7 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, склала та затвердила завідомо неправдивий акт обстеження житла за адресою: АДРЕСА_1 , зруйнованого (пошкодженого) внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації № 548.
Таким чином, Комісією на підставі вищевказаного акту обстеження житла від 24.06.2024, здійснено розрахунок вартості компенсації за зруйнований об'єкт нерухомого майна (будинок) за підписом учасників комісії: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та прийняла рішення надати ОСОБА_4 , згідно із заявою № 3B-18.05.2024-104914 компенсацію за знищений об?єкт нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, у вигляді житлового сертифікату на суму 2 926 675 гривень 15 копійок (два мільйони дев'ятсот двадцять шість тисяч шістсот сімдесят п'ять гривень п'ятнадцять копійок), відповідно до розрахунку компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна.
За результатами вчинених вище вказаних протиправних дій, 01.07.2024 ОСОБА_4 , з метою досягнення своєї злочинної цілі, отримано сформований у застосунку веб-портал « ІНФОРМАЦІЯ_6 » житловий сертифікат на суму 2 926 675 гривень 15 копійок, для придбання житлового об'єкта нерухомого майна за державні грошові кошти виділені ІНФОРМАЦІЯ_13 .
Отже, ОСОБА_4 виконуючи роль підбурювача та діючи за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи характер своїх протиправних дій, передбачаючи їх наслідки і бажаючи їх настання, вчинила дії, які виразились в підбуренні (схилені) службових осіб, підробленні та підписані документів, а саме: акт обстеження, чек - лист розрахунку компенсації та інших документів, які стали підставою для затвердження незаконного рішення про надання компенсації у вигляді житлового сертифікату, що призвело до завдання матеріальної шкоди державному бюджету України, у сумі 2 926 675 гривень 15 копійок (два мільйони дев'ятсот двадцять шість тисяч шістсот сімдесят п'ять гривень 15 копійок), що є тяжкими наслідками згідно з приміткою до ст. 364 КК України.
Відповідно до ч.ч. 6,7 ст. 14 Закону України «Про компенсацію з а пошкодження т а знищення окремих категорій об?єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російськ Федерації проти України» від 23.02.2023 № 2923-IX, а також згідно з п. 7 Порядку ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2023 року №624, держателем Реєстру є ІНФОРМАЦІЯ_14 ( ІНФОРМАЦІЯ_15 ), яке забезпечує організацію ведення та функціонування Реєстру.
У зв'язку з цим, на даний час, з метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, перевірки відомостей отриманих в ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, а саме до інформації (відомостей, документів тощо), які містяться в Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр), зокрема, але виключно, пов'язаних з авторизацією, накладенням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), поданні заяви на отримання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна в, IP-адрес, МАС-адрес, ідентифікуючих даних пристроїв, спосіб авторизація, документи та фотографії наявні в Реєстрі, та інше, що наявне в Реєстрі, за період часу з 24.02.2022 по теперішній час, громадянкою України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_14 ( ІНФОРМАЦІЯ_15 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю виготовлення їх копії (здійснення їх виїмки), а також в інших будівлях і приміщеннях у яких знаходяться структурні підрозділи ІНФОРМАЦІЯ_14 ( ІНФОРМАЦІЯ_15 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), де можуть знаходитися інформація (відомості, документи тощо) з Реєстру.
Інформація та відомості, які містяться в Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, самі по собі та в сукупності з іншими доказами мають суттєве значення у кримінальному провадженні, без отримання яких неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити всі обставини кримінального правопорушення, встановити всіх осіб, причетних до вчинення злочину, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних процесуальних рішень.
В судове засідання прокурор не з'явився, подав заяву, відповідно до якої просив розглядати клопотання за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі, просив його задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.
Слідчий суддя вважає, що з метою повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, необхідно надати дозвіл на отримання тимчасового доступу до речей та документів, оскільки прокурором доведено можливість використання, як доказів речей які будуть вилучені та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись вимогами ст. 131, 132, 160-166, 245, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025110000000218 від 17.07.2025 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 4 ст. 358, ч.ч. 4, 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати слідчим групи слідчих ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 - тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до інформації (відомостей, документів тощо), які містяться в Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр), зокрема, але виключно, пов'язаних з авторизацією, накладенням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), поданні заяви на отримання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна в, IP-адрес, МАС-адрес, ідентифікуючих даних пристроїв, спосіб авторизація, документи та фотографії наявні в Реєстрі, та інше, що наявне в Реєстрі, за період часу з 24.02.2022 по теперішній час, громадянкою України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_14 ( ІНФОРМАЦІЯ_15 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю виготовлення їх копії (здійснення їх виїмки), а також в інших будівлях і приміщеннях у яких знаходяться структурні підрозділи ІНФОРМАЦІЯ_14 ( ІНФОРМАЦІЯ_15 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), де можуть знаходитися інформація (відомості, документи тощо) з Реєстру.
Строк дії ухвали два місяці, тобто - до 02.01.2026 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1