Іменем України
03 грудня 2025 року м. Чернігівсправа № 927/1116/24(927/1021/25)
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Фесюри М.В., секретар судового засідання Ткачова А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження матеріали справи
Позивач: Головне управління ДПС у Чернігівській області,
вул. Реміснича, буд. 11, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 44094124,
Відповідач: Дочірнє підприємство "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України",
код ЄДРПОУ 32016315, вул. Київська, 17, м. Чернігів, 14005,
про стягнення 17 865 261,44 грн
у межах справи №927/1116/24
За заявою кредитора: Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України",
код ЄДРПОУ 32008278, вул. Перемоги, 75, м. Житомир, 10011,
до боржника: Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України",
код ЄДРПОУ 32016315, вул. Київська, 17, м. Чернігів, 14005,
Учасники провадження у справі:
Розпорядник майна - арбітражний керуючий Брикса Андрій Олегович, свідоцтво №1499 від 15.07.2013, вул. Князя Острозького, 60/17, м. Тернопіль, 46006, код НОМЕР_1 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
Уповноважена особа засновника боржника - Акціонерне товариство "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", код ЄДРПОУ 31899285, вул. Антоновича, 51, м. Київ, 03150, mail@rou.org.ua,
Державний орган з питань банкрутства - Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, код ЄДРПОУ 43316700, вул. Герасима Кондратьєва, 28, м. Суми, 40003, адреса для листування: проспект Миру, 43, к.214, м. Чернігів, 14005,
Орган, уповноважений управляти майном боржника - Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, вул. Фізкультури, буд. 9, м. Київ, 03150, код ЄДРПОУ 37641918,
Кредитор: Дочірнє підприємство "Київське обласне дорожнє управління" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", код ЄДРПОУ 33096517, вул. Світла, 3, м. Київ, 02121,
Кредитор: Головне управління ДПС у Чернігівській області, вул. Реміснича,11, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 44094124,
Кредитор: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ,
Кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРА", вул. Госпітальна, буд. 12-Е, 3 поверх, кімната 16, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 25498917,
Кредитор: ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ,
Кредитор: Акціонерне товариство "Чернігівобленерго", вул. Гонча, буд. 40, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 22815333,
Кредитор: Комунальне підприємство "Теплокомуненерго" Чернігівської міської ради, вул. Ушинського, буд. 23, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 44819434,
Кредитор: ОСОБА_3 , АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_4 ,
про відкриття провадження у справі про банкрутство
Представники сторін: не з'явились;
Обставини справи:
У провадженні Господарського суду Чернігівської області на стадії розпорядження перебуває справа про банкрутство Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" у порядку приписів Кодексу України з процедур банкрутства (суддя М.В. Фесюра).
Ухвалою суду від 18.12.24, серед іншого, відкрито провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 32016315), введено процедуру розпорядження майном, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Бриксу Андрія Олеговича.
14.10.25, Головне управління ДПС у Чернігівській області звернулося до Господарського суду Чернігівської області з позовною заявою про стягнення з Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" 17 865 261,44 грн, в тому 13 080 444,84 грн заборгованості з податків і зборів та 4 784 816,60 грн заборгованості з ЄСВ.
Ухвалою від 20.10.25 суд позовну заяву прийняв до розгляду та відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження; встановив учасникам справи строки для подання письмових заяв; призначив розгляд справи по суті на 12.11.25 на 11:00.
Разом з тим, враховуючи перебування судді Фесюри М.В 12.11.25 на лікарняному, призначене на 12.11.25 на 11:00 судове засідання не проводилось, про що учасники були повідомлені шляхом направлення до електронних кабінетів останніх листа від 11.11.25 вих.№927/1116/24 (927/1021/25)/1139/25.
У подальшому, ухвалою суду від 20.11.25 розгляд справи по суті призначено на 03.12.2025 року на 10:30, про що сторони належним чином повідомлені.
В судове засідання 03.12.25 представники сторін не прибули.
Відповідач наданими йому процесуальними правами не скористався, у встановлений статтею 251 ГПК України п'ятнадцятиденний строк відзив на позовну заяву до суду не подав.
З матеріалів справи вбачається, що копії ухвал Господарського суду Чернігівської області від 20.10.25 та від 20.11.25, позивачу та відповідачу було доставлено через підсистему "Електронний Суд".
Отже, суд належним чином виконав вимоги Господарського процесуального кодексу України щодо направлення процесуальних документів учасникам справи та здійснив всі необхідні дії з метою належного їх повідомлення про розгляд даного позову, а відповідач, у відповідності до пункту 5 частини шостої статті 242 Господарського процесуального кодексу України визнається таким, що був належним чином повідомленим про розгляд даної справи.
Згідно статті 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Матеріали справи свідчать, що всім учасникам справи надано можливість для висловлення своєї правової позиції по суті позовних вимог та судом дотримано, під час розгляду справи, обумовлені чинним ГПК України процесуальні строки для звернення із заявами по суті справи та іншими заявами з процесуальних питань.
Враховуючи, вищенаведене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі, з огляду на наступне.
Як вже було вказано вище, ухвалою суду від 18.12.24 відкрито провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України".
За змістом ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно ч. 1, ч. 2. ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника, у тому числі спори про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України.
Відповідно до абз. 3 ч. 8 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, до визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються в межах справи про банкрутство шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом.
Як випливає зі змісту позовної заяви Головного управління ДПС у Чернігівській області, предметом останньої є поточні вимоги і оскільки на день звернення управління з даним позовом до суду постанова про визнання Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" банкрутом прийнята не була, даний спір має вирішуватися в межах справи про банкрутство шляхом його розгляду у позовному провадженні господарським судом.
Головне управління ДПС у Чернігівській області є державним контролюючим органом, який згідно зі статтею 191 Податкового кодексу України здійснює контроль за додержанням додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових платежів, установлених законодавством.
Контролюючі органи є кредиторами неплатоспроможних боржників щодо податків та зборів, що випливає з положень підпункту 14.1.95 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, а також визначено статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства.
Дочірнє підприємство "Чернігівський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" має статус юридичної особи, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідач перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, (Чернігівська ДПІ (м. Чернігів)) за основним місцем обліку.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (надалі ПК України, ПКУ) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори у строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Положеннями пункту 38.1 статті 38 ПК України визначено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк".
Відповідно до пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 ПКУ, грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеню.
Станом на дату звернення до суду, згідно інтегрованих карток платника, які ведуться Головним управлінням ДПС у Чернігівській області, за боржником Дочірнім підприємством "Чернігівський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 30947264) обліковується борг:
з податку на додану вартість (код платежу 14010100) в сумі 7 956 702,41 грн. (в т.ч: основний борг - 3 500 867 грн., штрафні санкції - 4 387 605,38 грн., пеня - 68 230,03 грн.);
з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності (код платежу 11020100) у сумі 2 717 483,84 грн. (в т.ч. основний борг - 2 ]67 529 грн., штрафні санкції- 542 223 грн., пеня - 7731,84 грн.);
з частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (код платежу 21010100) в сумі 649 224,45 грн. (в т.ч. основний платіж - 517630 грн., штрафні санкції - 129748 грн., пеня - 1846,45 грн.);
з земельного податку з юридичних осіб (код платежу 18010500) у сумі 23 041,45 грн. (основний борг);
з військового збору (код платежу 11011000) в сумі 21462,15 грн/ в т.ч. основний платіж - 16980,95 грн., штрафні санкції- 4010,63 грн., пеня - 470,57 грн.);
з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді з/п (код платежу 110)0100) в сумі 1401611,10 грн. ( в т.ч. основний платіж - 1 121 957,58 грн., штрафні санкції) - 228517,23 грн., 51136,29 грн.);
з адміністративних штрафів та інших санкцій (код платежу 21081103) в сумі 80 580 грн. (штрафні санкції);
з податку на нерухоме майно (код платежу - 18010400) в сумі 230 339,44грн. (в т.ч. основний платіж - 181 595,08 грн., штрафні санкції - 47098,78 грн., пеня - 1645,58 грн.).
Податковий борг ДП «Чернігівський облавтодор» у сумі 11 471376,21 грн підтверджується наступним:
Головним управлінням ДПС у Чернігівській області відповідно до ст.ст.20. 78, 82 Податкового кодексу України було проведено документальну позапланову виїзну перевірку платника податків - ДІ1 «Чернігівський облавтодор» щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2018 по 13.02.2025, та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з 01.07.2016 пр 13.02.2025, за результатами якої складено Акт від 18.06.2025 року №10872/Ж5/25-01-07-04-01.
Згідно вказаного Акту перевірки встановлено ряд порушень податкового законодавства України та відповідно контролюючим органом прийняті відповідні податкові повідомлення- рішення:
№12421/Ж10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, відповідно до якого збільшено податкові зобов'язання з ПДВ в розмірі 1930997 грн. та нараховано штрафну санкцію в сумі 482750,00 грн.;
Також відповідно до вимог ст.129 Податкового кодексу України, платнику податку в автоматичному режимі відбулося нарахування пені у сумі 68 230,03 грн.
№12422/Ж10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, відповідно до якого у зв'язку з порушенням п.201.1, п.201.10 ст.201 ПКУ в частині відсутності реєстрації податкових накладних, платнику нараховано штрафні санкції в сумі 3 889 038,20 грн.;
№12417/Ж10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, відповідно до якого збільшено податкові зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 2 167 529 грн. та нараховані штрафні санкції в розмірі 541 883 грн.
Також відповідно до вимог ст.129 Податкового кодексу України, платнику податку в автоматичному режимі відбулося нарахування пені у сумі 7731,84 грн. (розрахунок додається до цієї заяви).
• № 12419/Ж10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, рідповідно до якого платнику збільшено податкові зобов'язання з частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій в розмірі 517 630 гриста нараховані штрафні санкції в розмірі 129 408 грн.
Також відповідно до вимог ст.129 Податкового кодексу України, платнику податку в автоматичному режимі відбулося нарахування пені V сумі 1846,45 грн. (розрахунок додається до цієї заяви).
• №12420/Ж10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, відпрвідно до якого платнику у зв'язку з порушенням п.49.2 ст. 49 ПКУ в частині неподання податкової звітності з частини чистого прибутку за 2020р., платнику нараховано ііїтрафні санкції в сумі 340 грн.;
• №12351/Ж10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, відповідно до якого збільшено податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 1 121 957,58 грн. та нараховано штрафну санкцію в сумі 211 741,98 грн.;
• №12352/Ж10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, відповідно до якого нараховано штрафні санкції з податку на доходи фізичних» осіб в розмірі 16 775,25 грн. та нараховано пеню в сумі 51 136,29 грн.;
• №12350/Ж10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, відповідно до якого збільшено податкові зобов'язання з військового збору в розмірі 16 980,95 грн. та нараховано штрафну санкцію в сумі 706,17 грн.;
• №12349/Ж10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, відповідно до якого нараховано штрафні санкції з військового збору в розмірі 3(504,46 грн. та нараховано пеню в сумі 470,57 грн.;
• №12424/Ж10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, відповідно до якого у зв'язку з порушенням п.п.266.1.1, п.266.1, п.п.266.2.1. р.266.2. ст.266 ПКУ. платнику донараховано зобов'язання з податку на нерухоме майно у сумі 181 595,08 грн. та нараховано штрафні санкції в сумі 45 398,78 грн.;
Також відповідно до вимог стЛ29 Податкового кодексу України, платнику податку в автоматичному режимі відбулося нарахування пені у сумі 1645,58 грн. (розрахунок додається до цієї заяви).
• №12425/Ж10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, відпрвідно до якого платнику у зв'язку з порушенням п.49.2 ст. 49 ПКУ в частині неподання податкової звітності з податку на нерухоме майно за 2020-2024р.р., платнику нараховано штрафні санкції в сумі 1700 грн.;
• №12423/Ж 10/25-01-07-00 від 10.07.2025 року, відповідно до якого платнику у зв'язку з порушенням п.63.3 ст. 63 ПКУ в частині неподання податкової звітності за формою 20-ОПП «Про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» по машинам та транспортним засобам, земельним ділянкам, майновим комплексам за період з 01.01.2019р. по 31.12.2024р.. платнику нараховано штрафні санкції в сумі 80580 грн. і
Контролюючим органом зазначені податкові повідмлення-рішення та акт перевірки надіслано на адресу платника рекомендованим листом з повідомленням про вручення, що передбачено приписами пункту 58.3 статті 58, пункту 42.2 статті 42 ПК України.
Відповідно до рекомендованих повідомлень про врунення поштового відправлення акт перевірки таППР отримано представником ДП «Чернігівський облавтодор».
Згідно зі ст.42 цього Кодексу податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів), платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій фбрмі. відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу і відображатися в електронному кабінеті.
Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному п.42.4 цієї статті, надіслані за адресою '(місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Строк сплати грошових зобов'язань, визначених податковими органами за результатами перевірки, встановлений пунктом 57.3 статті 57 ПК України. Так, зазначеною правовою нормою передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 ПКУ, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повід9Млення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Зазначені ППР ДП «Чернігівський облавтодор» в,адміністративному та судовому порядку - не оскаржувалось.
Відповідно до вимог пункту 56.18 статті 56 ПК ^країни при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгоджсним до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Таким чином, якщо рішення контролюючого органу про нарахування грошових зобов'язань за результатами адміністративного та ^судового оскарження не було скасовано і є чинним, такі зобов'язання вважаються узгодженими.
Факт узгодження податкового зобов'язання мас наслідком обов'язок платника податку сплатити таке зобов'язання у встановлений законом строк. Невиконання обов'язку зі сплати узгодженого податкового зобов'язання призводить до набуття таким зобов'язанням статусу податкового боргу, процедура стягнення якого визначається законом.
Податковий борг з податку на додану вартість у сумі 1 585 687,18 грн. підтверджується наступним:
податковою декларацією з ПДВ за грудень 2024 року №9417529433 від 17.01.2025 року (граничний термін сплати 30.01.2025р.), відповідно де даних якої платником самостійно було визначено суму зобов'язань по податку, яка підлягала сплаті до бюджету в розмірі 351089 грн.
уточнюючим розрахунком до податкової декларації з ПДВ за січень 2025 року №9070902487 від 01.01.2025 року, відповідно до даних якої платником самостійно було визначено суму зобов'язань по податку до збільшення, яка підлягала сплаті до бюджету в розмірі 122 217грн.
уточнюючим розрахунком до податкової декларації з ПДВ за лютий 2025 року №9092887190 від 01.02.2025 року, відповідно до даних якої платником самостійно було визначено суму зобов'язань по податку до збільшення, яка підлягала сплаті до бюджету в розмірі 132 375 грн.
податковою декларацією з ПДВ за березень 2025 р.оку №9101365672 від 15.04.2025 року (граничний термін сплати 30.04.2025р.), відповідно до даних якої платником самостійно було визначено суму зобов'язань по податку, яка підлягала сплаті до бюджету в розмірі 318190 грн.
податковою декларацією з ПДВ за квітень 2025 року №9140794534 від 19.05.2025 року (граничний термін сплати 30.05.2025р.), відповідно до даних якої платником самостійно було визначено суму зобов'язань по податку, яка підлягала сплаті до бюджету в розмірі 124239 грн.
податковою декларацією з ПДВ за травень 2025 ррку №9176471143 від 18.06.2025 року (граничний термін сплати 30.06.2025р.), відповідно до цаних якої платником самостійно було визначено суму зобов'язань по податку, яка підлягала сплаті до бюджету в розмірі 145701 грн.
податковою декларацією з ПДВ за червень 2025 року №9209918152 від 16.07.2025 року (граничний термін сплати 30.07.2025р.), відповідно до даних якої платником самостійно було визначено суму зобов'язань по податку, яка підлягала сплаті до бюджету в розмірі 155505 грн.
податковою декларацією з ПДВ за липень 2025 року №9246183702 від 15.08.2025 року (граничний термін сплати 01.09.2025р.), відповідно до даних якої платником самостійно було визначено суму зобов'язань по податку, яка підлягала сплаті до бюджету в розмірі 220554 грн.
За приписами п.54.1 ст.54 ПК України сума грошоврго зобов'язання, що самостійно обчислене платником податків, вважається узгодженою.
№973/Ж10/25-01-04-03-01 від 15.01.2025 року, відпцвідно до якого платнику у зв'язку з порушенням термінів реєстрації податкових накладних платнику нараховано штрафні санкції в сумі 15817,18 грн.
З огляду на положення пунктів 56.17 та 56.18 статті 56 ПК України зазначені грошові зобов'язання платником не оскаржені, тож є узгодженими, проте в порушення пункту 57.3 статті 57 не сплачені боржником.
Податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 340 грн. підтверджується наступним:
№498/Ж 10/25-01-04-03-01 від 09.01.2025 року, відповідно до якого платнику у зв'язку з порушенням п.п.49.18.6 п.49.18 ст. 49, п. 137.5 ст.137 ПКУ, в частині несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток за 2022р., платнику нараховано штрафні санкції в сумі 340 грн.
З огляду на положення пунктів 56.17 та 56.18 статті 56 ПК України зазначені грошові зобов'язання платником не оскаржені, тож є узгодженими, проте в порушення пункту 57.3 статті 57 не сплачені боржником.
Податковий борг по земельному податку з юридичних осібу сумі 23041,45 грн. підтверджується наступним:
податковою декларацією з плати за землю за 202^ рік №9016057016 від 02.02.2024 року, відповідно до даних якої платником самостійно було нараховано суму зобов'язань по податку на суму 31277,99 грн. з розбивкою щомісячних авансових внесків за січень-листопад у сумі 2606,50 грн., за грудень у сумі 2606,49 грн.
Разом з тим, у зв'язку із несплатою авансового внеску за грудень 2024р. у строки визначені ПК України у платника податків виник борг в розмірі 2606,49 грн.
податковою декларацією з плати за землю за 202р рік №9012374598 від 29.01.2025 року, відповідно до даних якої платником самостійно було нараховано суму зобов'язань по податку на суму 35031,35 грн. з розбивкою щомісячних авансових внесків у сумі 2919,28 грн.
Разом з тим, у зв'язку із несплатою авансових внесків за січень-липень 2025 року у строки визначені ПК України у платника податків виник борг в розмірі 20 434,96 грн.
За приписами п.54.1 ст.54 ПК України сума грошового зобов'язання, що самостійно обчислене платником податків, вважається узгодженою.
Відповідно до ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України до єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом.
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Філія "Чернігівська дорожньо-експлуатаційна дільниця" Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 31079044) не є юридичною особою, а юридичною особою, до якої належить вказаний відокремлений підрозділ, є Дочірнє підприємство "Чернігівський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 32016315).
У силу приписів ст. 80 Цивільного кодексу України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
Відповідно до чинного законодавства, зокрема Цивільним кодексом України та Господарським кодексом України, юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами.
Приписами ст. 64 Господарського кодексу України унормовано, що функції, права та обов'язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством.
Частинами 1, 3 ст. 95 Цивільного кодексу України визначено, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Тобто філії, представництва, інші відокремлені підрозділи наділяються певною господарською компетенцією. Утім, не маючи статусу юридичної особи, такі підрозділи не наділяються самостійною господарською процесуальною правоздатністю та дієздатністю.
Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відособлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відособлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу. Необхідно також враховувати, що саме лише зазначення в установчих документах чи положенні про наявність у відокремленого підрозділу права представляти юридичну особу в суді (господарському суді) не свідчить про надання такому підрозділові відповідних повноважень та визначення їх кола.
Отже, у спірних правовідносинах за правилами, встановленими процесуальним законодавством, в якості відповідача може виступати юридична особа, або юридична особа в особі її філії (якщо філія наділена відповідними повноваженнями і про це є належні докази).
Так, згідно інтегрованих карток платника, які ведуться в Головному управлінні ДПС у Чернігівській області по Філії «Чернігівська дорожньо-експлуатаційна дільниця» Дочірнього підприємства «Чернігівський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (код ЄДРПОУ 31079044), обліковується податковий борг у розмірі 4 237 026,58 грн., а саме:
з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п (код платежу 11010100) в сумі 4 112 395.91 грн. (в т. ч. основний борг -3475135,78 грн., штрафні санкції -634536,96 грн., пеня - 2723,17 грн.);
з військового збору (код платежу 11011000) у сумі 105 564,28 грн. (в т.ч. основний борг - 78284,61 грн., штрафні санкції - 25422,37 грн., пеня - 1857,30 грн.);
з земельного податку з юридичних осіб (код платежу 18010500) у сумі 19065,76 грн. (основний борг);
з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (код платежу 13030100) у сумі 0,63 грн. (штрафні санкції).
та борг (недоїмка) з єдиного внеску на загальнорбов'язкове державне соціальне страхування в сумі 547 790,02 грн.
Податковий борг по земельному податку з юридичних осіб виник та підтверджується наступним.
Відповідно до даних інформаційних систем ДПС України та згідно поданої платником податку самостійно податкової звітності, Філія «Чернігівська дорожньо-експлуатаційна дільниця» у своїй власності має земельні ділянки, які розміщені на територіях Козелецької територіальної громади та Новобілоуської територіальної громади. Тому враховуючи місцезнаходження земельних ділянок платником було подано:
за землі, які розташовані на території Козелецької територіальної громади:
податковою декларацією з плати за землю за 2024 рік №9031632513 від 16.02.2024 року, відповідно до даних якої платником самостійно було нараховано суму зобов'язань по податку на суму 2851,71 грн. з розбивкою щомісячних авансових внесків за січень-листопад у розмірі 237,64 грн. та за грудень у розмірі 237,67 грн.
Разом з тим, у зв'язку із несплатою авансового внеску за грудень (граничний термін сплати 30.01.25р.) у строки визначені ПК України у платника податків виник борг в розмірі 237,67 грн.
податковою декларацією з плати за землю за 2025 рік №9016607608 від 03.02.2025 року, відповідно до даних якої платником самостійно було нараховано суму зобов'язань по податку на суму 34629,12 грн. з розбивкою щомісячних авансових внесків у сумі 2885,76 грн.
Разом з тим, у зв'язку із несплатою авансових внесків за січень-травень 2025 року у строки визначені ПК України у платника податків виник борг в розмірі 14428,80 грн.
За приписами п.54.1 ст.54 ПК України сума грошового зобов'язання, що самостійно обчислене платником податків, вважається узгодженою.
За землі, які розташовані на території Новобілоуської територіальної громади:
податковою декларацією з плати за землю за 2024 рік №9031632538 від 16.02.2024 року, відповідно до даних якої платником самостійно було нараховано суму зобов'язань по податку на суму 7998,70 грн. з розбивкою щомісячних авансових внесків за січень-листопад у сумі 666,56 грн., за грудень у сумі 666,54 грн.
Разом з тим, у зв'язку із несплатою авансового внеску за грудень (граничний термін сплати 30.01.25р.) у строки визначені ПК України у платника податків виник борг в розмірі 666,54 грн.
податковою декларацією з плати за землю за 2025, рік №9016607838 від 03.02.2025 року, відповідно до даних якої платником самостійно було нараховано суму зобов'язань по податку на суму 8958,54 грн. з розбивкою щомісячних авансових внесків за січень-листопад у сумі 746,55 грн., за грудень у сумі 746,49 грн.
Разом з тим, у зв'язку із несплатою авансових внесків за січень-травень у строки визначені ПК України у платника податків виник борг в розмірі 3732,75 грн.
Податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, сплачений податковими агентами із доходів платника податків у вигляді заробітної плати та по військовому збору підтверджується наступними документами:
Головним управлінням ДПС у Чернігівській області було проведено документальну позапланову виїзну перевірку платника податків - Філія «Чернігівська дорожньо- експлуатаційна дільниця» щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2018 року по 28.02.2025 року та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з 01.07.2016 року по 28.02.2025 року, за результатами якої складено Акт від 28.03.2025 року №5264/Ж5/25-01-07-04-01.
Згідно вказаного Акту перевірки встановлено ряд порушень податкового законодавства України та відповідно контролюючим органом прийняті відповідні податкові повідомлення- рішення:
№6776/Ж10/25-01-24-06 від 17.04,2025 року, відповідно до якого збільшено податкові зобов'язання з ПДФО в розмірі 3 475 135,78 грн. та нараховано штрафну санкцію в сумі 548 954,20 грн.;
№6777/Ж 10/25-01-24-06 від 17.04.2025 року, відповідно до якого нараховано штрафну санкцію в розмірі 84562,76 грн. та нараховано пеню в розмірі 2723,17 грн.;
№6779/Ж10/25-01-24-06 від 17.04.2025 року, відповідно до якого платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 1020,00 грн.;
№6775/Ж10/25-01-24-06 від 17.04.2025 року, відповідно до якого збільшено податкові зобов'язання з військового збору в розмірі 78284,61 грн. та нараховано штрафну санкцію в сумі 11123,04 грн.;
№6778/Ж 10/25-01-24-06 від 17.04.2025 року, відповідно до якого нараховано штрафну санкцію в розмірі 14299,33 грн. та нараховано пеню в розмірі 1857,30 грн.;
Зазначені податкові повідомлення-рішення платником податків ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувались.
Податковий борг з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення виник на підставі:
податковим повідомленням - рішенням №1946/ЖЮ/25-01-04-03-01 від 30.01.2025 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням ^имог граничних термінів сплати узгоджених грошових зобов'язань, встановленого на підставі акту перевірки №1507/Ж5/25- 01-04-03-01 від 29.01.2025 року, платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 0,63грн.
З огляду на положення пунктів 56.17 та 56.18 статті 66 ПК України зазначені грошові зобов'язання платником не оскаржені, тож є узгодженими, проте в порушення пункту 57.3 статті 57 не сплачені боржником.
звітом (податковим розрахунком) за 4 квартал 2024 року №9419608213 від 21.01.2025 року (граничний термін сплати 10.02.25р.), де боржником самостійно визначені зобов'язання з ЄСВ у сумі 243 666,11 грн. (за жовтень - 78805,29 грн., за листопад - 71915,40 грн. та за грудень - 92945,42 грн.);
звітом (податковим розрахунком) за січень 2025 року №9024409900 від 11.02.2025 року (граничний термін сплати 20.02.25р.), де боржником самостійно визначені зобов'язання з ЄСВ у сумі 86932,09 грн.;
звітом (податковим розрахунком) за лютий 2025 року №9070122969 від 18.03.2025 року (граничний термін сплати 20.03.25р.), де боржником самостійно визначені зобов'язання з ЄСВ у сумі 53560,26 грн.;
звітом (податковим розрахунком) за березень ,2025 року №99098114511 від 12.04.2025 року (граничний термін сплати 21.04.25р.), де боржником самостійно визначені зобов'язання з ЄСВ у сумі 50951,66 грн.
звітом (податковим розрахунком) за квітень 2025 року №9138062991 від 15.05.2025' року (граничний термін сплати 20.05.25р.), де боржником самостійно визначені зобов'язання з ЄСВ у сумі 36201,09 грн.
звітом (податковим розрахунком) за травень 2025 року №9172480174 від 15.06.2025 року (граничний термін сплати 20.06.25р.), де боржником самостійно визначені зобов'язання з ЄСВ у сумі 32663,53 грн.
звітом (податковим розрахунком) за червень 2025 року №9204718254 від 12.07.2025 року (граничний термін сплати 21.07.25р.), де боржником самостійно визначені зобов'язання з ЄСВ у сумі 24746,99 грн.
Також контролюючим органом було нараховано штрафні санкції за порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», а саме:
рішенням №6786/Ж10/25-01 -24-06 від 17.04.2025р. на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» у зв'язку з несплатою або несвоєчасною сплатою єдиного внеску до платника застосовано штрафні санкції у сумі 16 528,03 грн.
рішенням №6782/Ж10/25-01-24-06 від 17.04.2025р. на підставі п.3 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у зв'язку з несвоєчасним нарахуванням єдиного внеску до платника застосовано штрафні санкції у сумі 478,71 грн.
рішенням №Ю-6781/Ж 10/25-01-24-06 від 17.04.2025р. на підставі висновків документальної перевірки (акт №5264/Ж5/25-01-07-04-01 від 28.03.25р.), якою встановлено порушення ч,5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платнику було донараховано єдиний внесок в розмірі 1891,55 грн.
рішенням №6784/Ж 10/25-01-24-06 від 03.01.2025р. на підставі п.7 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у зв'язку з несвоєчасним поданням звітності; з ЄСВ до платника застосовано штрафні санкції у сумі 170 грн.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (надалі - Закон №2464) боржник є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).
Пунктами 1 та 4 частини 2 статті 6 Закону № 2464 визначено, що обов'язками платника податку є своєчасне та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплата єдиного внеску, а також подання звітності з ЄСВ.
В порушення строків сплати ЄСВ, визначених частиною 8 статті 9 Закону №2464, боржник єдиний внесок не сплатив.
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464, є недоїмкою ( пункт 6 частини 1 статті 1 цього Закону).
Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з інформаційної системи органу доходів і зборів з (п.4 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом Мінфіну № 449 від 20.04.2015р.та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 07.05.2015р.за №508/26953).
Зобов'язання боржника з ЄСВ підтверджуються вимогою про сплату боргу (недоїмки) №Ю 8761-2526 від 18.07.2025 року, сформованою у зв'язку з несплатою боржником зобов'язань з ЄСВ у зазначеній сумі, на підставі його звітів, (податкових розрахунків), де ним самостійно визначені такі зобов'язання.
Підстави та суми нарахованих зобов'язань з (ЄСВ, податкових та грошових зобов'язань (основного боргу, штрафних (фінансових) санкцій та пені), а також період, за який нарахована пеня, підтверджуються інтегрованими картками боржника з відповідних видів податків та зборів, які згідно з Наказам Міністерства фінансів України від 12.01.2021 року № 5 «Про затвердження Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загально обов'язкове державне соціальне страхування» (зареєстрований в Міністерстві юстиції 15 березня 2021 р. за №321/35943) ведуться з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків та зборів, містять інформацію про облікові операції та облікові показники, що характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу. Таким чином, ІКП (особі рахунки) платника є належними та допустимими доказами, що підтверджують наявну заборгованість боржника.
Таким чином наданими доказами підтверджується правомірність позовних вимог Головного управління ДПС у Чернігівській області до Філії «Чернігівська дорожньо-експлуатаційна дільниця» Дочірнього підприємства «Чернігівський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» в загальній сумі 547 790,02 грн.
На момент розгляду справи судом борг перед бюджетом на загальну суму 17 865 261,44 грн відповідачем не погашено. Доказів щодо сплати чи часткового погашення зазначеної суми податкового боргу, відповідачем суду не надано.
Згідно з частиною 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до частини 1 статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про наявність правових підстав задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Щодо судового збору суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 27 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи - в частині стягнення сум податкового боргу, заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, з урахуванням ціни позову у цій справі розмір судового збору за його подання становить 267 978,92 грн.
З огляду на те, що від сплати судового звільнений лише позивач, тоді як стосовно відповідача такі обставини відсутні, суд стягує судовий збір за подання позову у даній справі згідно законодавчо визначеного розміру з відповідача в дохід Державного бюджету України.
Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, керуючись ст. 129, 232, 236-241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 32016315, вул. Київська, 17, м. Чернігів, 14005) в дохід Державного бюджету України 17 865 261,44 грн (сімнадцять мільйонів вісімсот шістдесят п'ять тисяч двісті шістдесят одна гривня 44 коп.) податкового боргу, а саме:
з податку на додану вартість в сумі 7 956 702,41 грн. на рахунок р/о UA038999980313080029000025001, отримувач - ГУК у Черніг.обл/Чернігів.обл/14060100, код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності у сумі 2717483,84 грн. на рахунок р/о UА768999980313010002000025001. отримувач - ГУК у Черніг.обл/Чернігів.обл/11020100, код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
з частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій в сумі 649 224,45 грн. на рахунок р/о UА 158999980313080074000025001, отримувач - ГУК у Черніг.обл/Чернігів.обл/21010100, код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
з земельного податку з юридичних осіб у сумі 23 041,45 грн. на рахунок р/о UА028999980334139811000025673, отримувач - ГУК у Черніг.обл/тг с. Малодів/18010500, код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
з земельного податку з юридичних осіб у сумі 14666,47 грн. на рахунок р/о UА468999980334139811000025657, отримувач - ГУК у Черніг.обл/тг с-щ Козел/18010500, код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП):
з земельного податку з юридичних осіб у сумі 4399,29 грн. на рахунок р/о UА028999980334119811000025703, отримувач - ГУК у Черніг.обл/тг с. Н.Білоус/18010500, код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
з військового збору в сумі 127026,43 грн. на рахунок р/о UА308999980313020063000025001, отримувач - ГУК у Черніг.обл/Чернігів.обл/11011000, код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді з/п в сумі 5 514 007,01 грн. на рахунок р/о UА788999980333189340000025739, отримувач - ГУК у Черніг.обл/тг м. Чернігів/11010100, код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
з адміністративних штрафів та інших санкцій в сумі 80 580 грн. на рахунок р/о UА288999980313000106000025739, отримувач - ГУК у Черніг.обл/тг м.Чернігів/21081100, код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
з податку на нерухоме майно в сумі 230339,44 грн. на рахунок р/о UА628999980314040513000025637, отримувач - ГУК у Черніг.обл/тг с-щ Короп/18010400, код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у сумі 0,63 грн. на рахунок р/о UА028999980333129366000025731, отримувач - ГУК у Черніг.обл/тг с-щ Ріпки/13030100, код отримувача 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
по єдиному внеску, нарахований роботодавцями на суми: заробітної плати, винагороди за договорами ЦПХ; допомоги по тимчасовій непрацездатності; допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами у сумі 547 790,02 грн. на р/о UА358999980000355689201022501, отримувач - Головне управління ДПС у Чернігівській області, код отримувача - 44094124, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).
2.Стягнути з Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 32016315, вул. Київська, 17, м. Чернігів, 14005) в дохід Державного бюджету України 267 978,92 грн судового збору.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Стягувач: Головне управління ДПС у Чернігівській області,
вул. Реміснича, буд. 11, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 44094124,
Боржник: Дочірнє підприємство "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України",
код ЄДРПОУ 32016315, вул. Київська, 17, м. Чернігів, 14005,
Рішення набирає законної сили у строк та в порядку, встановленому ст.241 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду в строк, встановлений ст.256 Господарського процесуального кодексу України та в порядку, передбаченому ст.257 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення складений та підписаний 04.12.25.
Суддя М.В. Фесюра
Веб адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Документи по справі можуть бути направлені на адресу суду: пр-т Миру, 20, м. Чернігів, 14000, та на електронну адресу Господарського суду Чернігівської області - e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua; засоби зв'язку - тел.099 420 54 50.