Рішення від 01.12.2025 по справі 210/6979/25

МЕТАЛУРГІЙНИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ

Справа № 210/6979/25

Провадження № 2/210/2234/25

ЗАОЧНЕРІШЕННЯ

іменем України

01 грудня 2025 року

Суддя Металургійного районного суду міста Кривого Рогу Вікторович Н.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін, в порядку ч.2 ст.247 ЦПК України цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої допомоги на проживання внутрішньо переміщеної особи та надміру виплаченої одноразової грошової допомоги дітям та особам з інвалідністю І групи з числа внутрішньо переміщених осіб для проходження зимового періоду 2024/25 року, -

ВСТАНОВИВ:

24 жовтня 2025 року Управління праці та соціального захисту населення Металургійної районної у місті ради в особі начальника вказаного відділу Ляліної С. звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої допомоги на проживання внутрішньо переміщеної особи та надміру виплаченої одноразової грошової допомоги дітям та особам з інвалідністю І групи з числа внутрішньо переміщених осіб для проходження зимового періоду 2024/25 року та просили суд стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради надміру виплачену допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 135 000,00 грн., надміру виплачену одноразову грошову допомогу дітям та особам з інвалідністю І групи з числа внутрішньо переміщених осіб для проходження зимового періоду 2024/25 року в розмірі 6500 та стягнути з відповідача на користь виконкому Металургійної районної у місті ради сплачений судовий збір на звернення до суду з вказаним позовом.

В обґрунтування заяви заступник начальника зазначила, що 12.06.2022 року ОСОБА_1 за допомогою застосунку «ДІЯ» подала заяви про взяття на облік, як внутрішньо переміщених осіб та на отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на себе та свого сина - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після включення відомостей про ОСОБА_1 та її сина ОСОБА_2 до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб Мінсоцполітики України відповідачка особисто за допомогою застосунку «ДІЯ» подала заявку на сформування електронних довідок внутрішньо переміщених осіб на себе та сина. В результаті були сформовані електронні довідки ВПО на ОСОБА_1 - довідка за №1209-7501047675, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - довідка за № 1209-7501047674. З 01.06.2022 ОСОБА_1 , як уповноваженому представнику своєї родини відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року №332 була призначена допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам на неї та її неповнолітнього сина у загальному розмірі 5000 грн. щомісячно. Дана допомога була виплачена по 31.07.2024 включно. 23.08.2024 ОСОБА_1 подала письмову заяву про надання допомоги за встановленою формою до Управління на наступний шестимісячний період. Така допомога була призначена відповідачці з 01.08.2024 у розмірі 5000 грн. щомісячно, яка виплачена по 31.01.2025 включно.

В рамках опрацювання спеціалістами управління результатів верифікації позивачем відповідачем було здійснено ряд запитів, зокрема: від 03.03.2025 №23.01-05/634 до Криворізького ліцею №4 Криворізької міської ради (ЄДРПОУ 33453575, вул.Героїв АТО, 15); від 13.03.2025 №23.01-05/788 до голови ОСББ «Миру, 52 КР» (ЄДРПОУ 44084619, проспект Миру, буд.52) щодо підтвердження або спростування інформації про постійне фактичне проживання/не проживання ОСОБА_1 та її сина ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 . 11.03.2025 до Управління надійшов лист від Криворізького ліцею №4 Криворізької міської ради №214 від 10.03.2025, відповідно до якого - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , навчається в 6-А класі Криворізького ліцею №4 Криворізької міської ради з 02.09.2019 по теперішній час. 21.03.2025 до Управління надійшов також лист від голови ОСББ «Миру, 52 КР» від 18.03.2025. Відповідно до цього листа - ОСОБА_1 та її син ОСОБА_2 з 21.08.2017 по теперішній час проживають за адресою: АДРЕСА_1 .

За результатами здійснення перевірки на предмет правомірності надання позивачу допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам було встановлено факт подання відповідачкою недостовірної інформації під час надання заяв про взяття на облік та під час надання заяв про надання допомоги (в частині не повідомлення про відсутність факту внутрішнього переміщення після введення Указом Президента України від 24.02.2022 №64 воєнного стану з території адміністративно - територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії). 26.02.2025 ОСОБА_1 скасувала дію довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб на себе та її сина самостійно через застосунок «ДІЯ».

Таким чином, посилаючись на Порядок №332 представник позивача зазначив, що позивачем неправомірно отримані грошові кошти з державного бюджету у вигляді допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за період з 01.06.2022 по 31.01.2025 в сумі 135 000 грн. Посилаючись на п. 6 Порядку №332 та враховуючи направлення 16.05.2025 року та 27.08.2025 року на адресу реєстрації відповідача повідомлення про необхідність повернення неправомірно отриманої допомоги, яка залишено відповідачем без виконання, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Ухвалою суду від 28 жовтня 2025 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

В ухвалі про відкриття провадження від 28 жовтня 2025 року відповідачу був наданий строк в 15 днів з дня отримання даної ухвали суду, на подачу відзиву на позовну заяву. Ухвала отримана відповідачем, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Відповідач вважаються належним чином повідомлений про розгляд справи відповідно до п. 1 ч. 8 ст. 128 ЦПК України.

Суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що застосовуючи положення ч.4 ст. 10 Цивільно-процесуального кодексу України, ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" при розгляді справи, ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачає, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу,та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989р. Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A.v.Spain). Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору.

Згідно ч.8 ст.178 ЦПК України - у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів.

Відповідно до ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

У відповідності до вимог ст. 280-281 ЦПК України, з урахуванням особливостей, встановлених для розгляду справ в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, суд вважає за можливе вирішити справу в заочному порядку, з огляду на те, що відповідач повідомлявся про перебування в провадженні суду даної справи, однак у встановлений судом термін відзив на позовну заяву, клопотання про розгляд справи з викликом сторін - не подав, позивач не заперечує проти заочного вирішення справи.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В тому числі, суд враховує вимоги ст.80 ЦПК України, зокрема достатність доказів для вирішення справи, наданих до суду.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступних висновків.

Судом встановлено, що в Управлінні праці та соціального захисту населення Металургійної районної у місті ради з 12.06.2022 року перебував на обліку ОСОБА_1 , що підтверджується Довідкою від 12.06.2022 №1209-7501047675 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, з 12.06.2022 року також перебуває на обліку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується Довідкою від 12.06.2022 №1209-7501047674 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

23 серпня 2024 року ОСОБА_1 звернулася з заявою №1209-7501047675 про взяття на облік внутрішнього переміщеної особи та про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеної особи.

Рішенням №51209_681104 Управлінні праці та соціального захисту населення Металургійної районної у місті ради про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 16.06.2022 ОСОБА_1 та її сину ОСОБА_2 призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01.06.2022 року у розмірі 2000,00 грн для ОСОБА_3 та 3000,00 грн. для дитини ОСОБА_2 .

Рішенням №1501122033-2024-1 Управлінні праці та соціального захисту населення Металургійної районної у місті ради про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 23.08.2024 ОСОБА_1 та її сину ОСОБА_2 призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01.08.2024 року у розмірі 2000,00 грн для ОСОБА_3 та 3000,00 грн. для дитини ОСОБА_2 .

Призначення допомоги здійснюється відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332.

В рамках вимог Закону України від 3 грудня 2019 року № 324-IX «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» та постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 р. № 136 та на виконання вимог Порядку опрацювання рекомендацій за результатами верифікації державних виплат, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України 11 квітня 2022 року № 129 Управлінням було здійснено запит від 03.03.2025 №23.01-05/634 до Криворізького ліцею №4 Криворізької міської ради. 11.03.2025 до Управління надійшов лист від Криворізького ліцею №4 Криворізької міської ради №214 від 10.03.2025, відповідно до якого - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , навчається в 6-А класі Криворізького ліцею №4 Криворізької міської ради з 02.09.2019 по теперішній час.

Також, Управлінням було здійснено запит від 13.03.2025 №23.01-05/788 до голови ОСББ «Миру, 52 КР» щодо підтвердження або спростування інформації про постійне фактичне проживання/не проживання ОСОБА_1 та її сина ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 . 21.03.2025 до Управління надійшов також лист від голови ОСББ «Миру, 52 КР» від 18.03.2025, в якому повідомлено позивача, що ОСОБА_1 та її син ОСОБА_2 з 21.08.2017 по теперішній час проживають за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщеної особи в розумінні цього Закону визнається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у частині першій цієї статті.

Таким чином, за результатами здійснення перевірки на предмет правомірності надання позивачу допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам було встановлено факт подання відповідачкою недостовірної інформації під час надання заяв про взяття на облік та під час надання заяв про надання допомоги, а саме в частині не повідомлення про відсутність факту внутрішнього переміщення після введення Указом Президента України від 24.02.2022 №64 воєнного стану з території адміністративно - територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20 жовтня 2014 №1706-VII, внутрішньо переміщена особа зобов'язана, зокрема дотримуватися Конституції та законів України, інших актів законодавства.

З досліджених в матеріалах справи доказах, судом встановлено, що ОСОБА_1 безпідставно при оформленні заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 12.06.2022, заяви про надання допомоги ВПО від 23.08.2024 - зазначала, що у неї присутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення.

У заяві від 12.06.2022 на другій сторінці заяви у рядку - «Обставини що спричинили внутрішнє переміщення» зазначено - «ВІЙСЬКОВІ ДІЇ З 24.02.2022». У наступному рядку даної заяви - «Відомості про осіб, які входять до складу сім'ї, зокрема неповнолітніх дітей, які перемістилися разом із внутрішньо переміщеною особою:…» - відповідачка зазначає себе та свого сина.

У заяві від 23.08.2024 відповідачка у графі «Обставини, що спричинили внутрішнє переміщення» зазначає - «З території активних бойових дій, можливих бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією територій».

Враховуючи факт постійного проживання відповідачки з сином з 2017 року у м. Кривий Ріг, що підтверджує відсутність факту внутрішнього переміщення після введення Указом Президента України від 24.02.2022 №64 воєнного стану з території адміністративно - територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, ОСОБА_1 умисно надавала завідомо недостовірні відомості чим спричинила виникнення факту надміру отриманих державних коштів у вигляді допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі - 135 000 грн.

Відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Російською Федерацією території України, а також території адміністративно-територіальних одиниць, де проводяться бойові дії та що визначені в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми “єПідтримка», затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204.

Інформація про території, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окуповані Російською Федерацією, є складовою частиною переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції.

Внутрішньо переміщені особи несуть відповідальність за достовірність інформації, наданої для отримання допомоги.

У разі неправомірного або повторного отримання внутрішньо переміщеною особою допомоги на проживання за певний період суми виплаченої допомоги повертаються особою добровільно або за вимогою органу соціального захисту населення.

Облік внутрішньо переміщених осіб ведеться відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», відповідно до абз.2 п.1 вказаного порядку, довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до ст.5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.

Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік за формою згідно додатком 1 до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи).

Заява про взяття на облік повинна містити таку інформацію про заявника: прізвище, ім'я та по батькові; громадянство; дата та місце народження; стать; відомості про малолітніх, неповнолітніх внутрішньо переміщених осіб, які прибули разом з ним (у разі необхідності); відомості про зареєстроване та фактичне місце проживання; адреса, за якою з особою може здійснюватися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та контактний номер телефону; обставини, що спричинили внутрішнє переміщення; відомості про житлові, соціальні, медичні, освітні та інші потреби; відомості про наявність інвалідності та потребу в технічних та інших засобах реабілітації; відомості про місце навчання/виховання дитини (найменування закладу); відомості про працевлаштування, освіту, спеціалізацію за професійною освітою, посаду, професію.

Як фактичне місце проживання/перебування не можуть зазначатися адреси (місцезнаходження) органів державної влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх підрозділів, будь-яких інших приміщень, за якими внутрішньо переміщені особи фактично не проживають. Заява про взяття на облік підписується заявником. Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться в заяві про взяття на облік, несе заявник.

Заявнику може бути відмовлено у видачі довідки у разі, коли: 1) відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення, зазначені у статті 1 Закону; 2) у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки.

Також, згідно по 3 Порядку виплати одноразової грошової допомоги дітям та особам з інвалідністю I групи з числа внутрішньо переміщених осіб для проходження зимового періоду 2024/25 року, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2024 р. № 1341, одноразова грошова допомога виплачується сім'ям, які у листопаді 2024 р. є одержувачами допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам». Одноразова грошова допомога призначається у розмірі 6500 гривень: на кожну дитину, зареєстровану як внутрішньо переміщена особа, яка станом на 1 листопада 2024 р. не досягла 18 років.

Оскільки, на момент виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 не мала права на отримання допомоги відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», вказані кошти в розмірі 6500 грн також підлягають поверненню.

16.05.2025 позивачем на адресу фактичного місця проживання відповідачки згідно даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб Мінсоцполітики України (а саме на адресу: АДРЕСА_1 ) було надіслано письмове повідомлення від 16.05.2025 №23.01-06/1477 щодо необхідності повернення надміру виплачених коштів у вигляді допомоги добровільно в установлені строки, а саме до 16.06.2025.

27.08.2025 Управлінням на адресу зареєстрованого місця проживання відповідачки згідно даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб Мінсоцполітики України було направлено ще одне письмове повідомлення №23.01-07/2568 щодо необхідності повернення надміру виплачених коштів у вигляді допомоги добровільно в установлені строки, а саме до 15.09.2025.

Відповідачем відповіді на вказані листа надано не було.

Відповідно до положень ст. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події. Положення цієї глави застосовуються також до вимог про: 1) повернення виконаного за недійсним правочином; 2) витребування майна власником із чужого незаконного володіння; 3) повернення виконаного однією із сторін у зобов'язанні; 4) відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.

Таким чином, повернення надмірно виплаченої суми щомісячної допомоги передбачає стягнення зазначеної суми у випадку, якщо така надмірна сплата відбулась з вини набувача, а саме, через зловживання, зокрема у випадку надання недостовірної інформації або взагалі ненадання відповідної інформації.

Отже, відповідач знав про обставини, що можуть вплинути на отримання щомісячної допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам та не повідомив позивача про них, що є зловживанням з його боку.

Враховуючи наведені обставини і норми закону, кошти в сумі 141 500,00 грн. підлягають стягненню з відповідача на користь позивача як набуті без достатньої правової підстави.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в сумі 3028,00 грн.

На підставі ст. 1212 ЦК України, ПКМУ від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», керуючись ст.ст. 2, 5, 10-13, 141, 259, 263, 265, 280-284, 288, 352, 354, суд

ВИРІШИВ:

Позов Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої допомоги на проживання внутрішньо переміщеної особи - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради надміру виплачену допомогу на проживання внутрішньо переміщених осіб, у розмірі 135 000 грн. (сто тридцять п'ять тисяч гривень 00 копійок)

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради одноразової грошової допомоги дітям та особам з інвалідністю I групи з числа внутрішньо переміщених осіб для проходження зимового періоду 2024/25 року у розмірі 6500 грн. (шість тисяч п'ятсот гривень 00 копійок)

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь виконкому Металургійної районної у місті ради сплачений судовий збір у розмірі 3028,00 грн. (три тисячі двадцять всім гривень 00 копійок).

Рішення може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в тридцятиденний строк з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Відомості про учасників справи згідно п.4 ч.5 ст.265 ЦПК України:

- позивач: Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті Кривому Розі ради (код ЄДРПОУ 03192336), місцезнаходження за адресою: місто Кривий Ріг, проспект Металургів, будинок 16;

- відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .

Суддя: Н. Ю. Вікторович