Рішення від 03.12.2025 по справі 380/16907/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2025 рокусправа № 380/16907/25

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивачка) звернулася в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - ГУ ПФУ у Львівській області, відповідач-1), Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (далі - ГУ ПФУ у Київській області, відповідач-2), в якому просить:

- визнати протиправними та скасувати рішення ГУ ПФУ у Львівській області від 17.04.2025 № 104250018323;

- зобов'язати ГУ ПФУ у Львівській області зарахувати до спеціального стажу роботи ОСОБА_1 періоди роботи з 15.08.1985 по 30.01.1986, з 01.03.1986 по 31.08.1991, з 02.09.1991 по 25.11.1992, з 07.02.1994 по 21.09.1995 та період навчання з 01.09.1981 по 25.06.1985 у Луцькому державному педагогічному інституті;

- зобов'язати ГУ ПФУ у Київській області нарахувати та виплати грошову допомогу у розмірі 10 місячних пенсії станом на дату її призначення, яка не підлягає оподаткуванню.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначає, що є пенсіонеркою, з 2024 року отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV. Позивачка вказує, що на день досягнення пенсійного віку у неї було понад 30 років спеціального (педагогічного) стажу, тому вона має право на нарахування та виплату грошової допомоги в розмірі десяти пенсій відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Позивачка звернулася до пенсійного органу із заявою про призначення та виплату грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій. ГУ ПФУ у Львівській області відмовило їй у виплаті одноразової грошової допомоги у розмірі десяти пенсій з тих підстав, що відсутня довідка про перебування у відпустках без збереження заробітної плати за період із 08.02.1994 по 31.08.1995. Крім того, позивачка зазначила, що при розрахунку стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років, ГУ ПФУ у Львівській області не врахувало також періоди роботи згідно трудової книжки № НОМЕР_1 від 16.08.1985 року: - з 15.08.1985 по 30.01.1986 роки на посаді вчителя історії Яблонської 8-мірічної школи Сарненської РОНО Рівненської області; - з 01.03.1986 по 31.08.1991 роки на посаді вчителя історії у школі робочої молоді №1; - з 02.09.1991 по 25.11.1992 на посаді викладача історії в СПТУ № 47; - з 07.02.1994 по 21.09.1995 роки прийнята на посаду помічника вихователя ВЧ НОМЕР_2 . А також не враховано до спеціального стажу період навчання у Луцькому державному педагогічному інституті у період з 01.09.1985 по 30.01.1986 роки. Згідно диплому НОМЕР_3 позивачем за результатами отримано кваліфікацію і звання вчителя історії і суспільствознавства середньої школи. Позивачка вважає такі дії пенсійного органу протиправними, з метою належного захисту своїх прав просить суд зобов'язати ГУ ПФУ у Львівській області призначити та виплатити їй згадану грошову допомогу.

Відповідач-1, ГУ ПФУ у Львівській області, позов не визнає з підстав викладених у відзиві на позову заяву, просить суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Заперечення відповідача зводяться до того, що позивачка на день досягнення пенсійного віку не мала 30 років страхового стажу на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Зазначає, що проаналізувавши матеріали електронної пенсійної справи ОСОБА_1 прийнято рішення відмовити у перерахунку пенсії, оскільки відсутня довідка про перебування у відпустках без збереження заробітної плати за спірні періоди. Тому, вважає, що дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області є правомірними та такими, що ґрунтуються на Конституції, законах України.

Відповідач-2, ГУ ПФУ у Київській області, проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Вважає, що ГУ ПФУ у Львівській області прийняло правильне по суті рішення про відмову у про відмову у призначенні грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій, передбаченої пунктом п.7-1 розділу ХV Прикінцевих положень Закону № 1058-IV у зв'язку з відсутністю довідки про перебування ОСОБА_1 у відпустках без збереження заробітної плати за період 08.02.1994 по 31.08.1995.

Суд з'ясував зміст позовних вимог, заперечень на позов, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні правовідносини:

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду у Київській області та отримує пенсію за віком на підставі Закону №1058.

Відповідно до записів трудової книжки серія НОМЕР_1 від 16.08.1985 ОСОБА_1 :

- з 01.09.1981 по 25.06.1985 роки навчався у Луцькому державному педагогічному інституті, по закінченню названого навчального закладу отримала кваліфікацію і звання вчителя історії і суспільствознавства середньої школи (диплом серія НОМЕР_3 );

- з 15.08.1985 по 30.01.1986 роки на посаді вчителя історії Яблонської 8-мірічної школи Сарненської РОНО Рівненської області (запис № 1,2);

- з 01.03.1986 по 31.08.1991 роки на посаді вчителя історії у школі робочої молоді №1 (запис № 3,4);

- з 02.09.1991 по 25.11.1992 на посаді викладача історії в СПТУ № 47 (запис № 5,6).

- з 07.02.1994 по 21.09.1995 роки прийнята на посаду помічника вихователя в дитячий садок при військовій частині НОМЕР_2 (запис № 10,11).

ОСОБА_1 звернулася до територіального органу ПФУ із заявою від 10.04.2025 про виплату їй грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно п.7-1 розділу ХV Прикінцевих положень Закону № 1058-IV.

Відповідно до принципу екстериторіальності заяву ОСОБА_1 було скеровано до ГУ ПФУ у Львівській області для розгляду. Рішенням від 17.04.2025 № 104250018323 ГУ ПФУ у Львівській області відмовило ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, оскільки відсутня довідка про перебування у відпустках без збереження заробітної плати за період з 08.02.1994 по 31.08.1995 (а.с. 15).

Відповідно до довідки про розрахунок страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком (форми РС-право) (а.с. 15 зворот) пенсійний орган обчислив спеціальний стаж у розмірі 28 років 5 місяців 15 днів, однак до спеціального стажу не враховано періоди роботи згідно трудової книжки № НОМЕР_1 від 16.08.1985 року: - з 15.08.1985 по 30.01.1986 роки на посаді вчителя історії Яблонської 8-мірічної школи Сарненської РОНО Рівненської області (запис № 1,2); - з 01.03.1986 по 31.08.1991 роки на посаді вчителя історії у школі робочої молоді №1 (запис № 3,4); - з 02.09.1991 по 25.11.1992 на посаді викладача історії в СПТУ № 47 ( запис № 5,6); - з 07.02.1994 по 21.09.1995 роки прийнята на посаду помічника вихователя дитячого садка при Військовій частині НОМЕР_2 (запис № 10,11). А також не врахував до спеціального стажу період навчання у Луцькому державному педагогічному інституті у період з 01.09.1985 по 30.01.1986 роки.

При прийнятті рішення суд керується такими правовими нормами:

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Пунктом 71 розділ XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV визначено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1191 від 23.11.2011 затверджений Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, котрий визначає умови обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок № 1191).

Згідно з пунктом 2 цього Порядку до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" і "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені: переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. № 909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років".

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 909 від 04.11.1993, відповідно до якої затвердив Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років. Відповідно до цієї постанови до переліку посад, які дають право на пенсію за вислугою років, віднесено роботу:

- у загальноосвітніх навчальних закладах, військових загальноосвітніх навчальних закладах, музичних і художніх школах на посаді, зокрема, вчителя, викладача;

- у вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах на посаді, зокрема, викладача;

- у дошкільних навчальних закладах всіх типів на посаді, зокрема, вихователя.

Відповідно до статті 62 Закону № 1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Також згідно зі статтею 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі по тексту - Порядок № 637).

Пунктом 1 Порядку № 637 визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 3 Порядку № 637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу роботи приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а також виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Вирішуючи спір по суті, суд керується такими мотивами:

визначальними умовами для виплати особі одноразової грошової допомоги є досягнення пенсійного віку та наявність страхового стажу на посадах в закладах та установах державної та комунальної форми власності, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років на підставі пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (при цьому якщо до цього особа не отримувала будь-яку пенсію) для жінок - 30 років на таких посадах.

За обставин цієї справи ОСОБА_1 отримує пенсію за віком вперше - з 07.02.2024, до призначення пенсії за віком позивачка не отримувала іншого виду пенсії. Основна причина відмови у призначенні допомоги це відсутність у позивачки необхідно спеціального стажу, при цьому у рішенні про відмову у перерахунку пенсії ГУ ПФУ у Львівській області не зазначило, який саме період роботи не було зараховано, і які дії має вжити позивач для усунення виявлених недоліків. Відповідно до довідки про розрахунок страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком (форми РС-право) (а.с. 15 зворот) пенсійний орган спеціальний стаж, який дає право на призначення пенсії за вислугу років на підставі пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», обчислив у розмірі 28 років 5 місяців 15 днів - при законодавчо необхідному 30 років. У свою чергу пенсійний орган не зарахував до спеціального стажу періоди роботи згідно трудової книжки № НОМЕР_1 від 16.08.1985:

- з 15.08.1985 по 30.01.1986 - на посаді вчителя історії Яблонської 8-мірічної школи Сарненської РОНО Рівненської області (запис № 1,2);

- з 01.03.1986 по 31.08.1991 - на посаді вчителя історії у школі робочої молоді №1 (запис № 3,4);

- з 02.09.1991 по 25.11.1992 - на посаді викладача історії в СПТУ № 47(запис №5,6);

- з 07.02.1994 по 21.09.1995 - на посаді помічника вихователя дитячого садка при військовій частині НОМЕР_2 .

Оцінюючи аргументи сторін щодо обчислення спеціального стажу позивачки, суд враховує таке:

1) відповідно до записів трудової книжки ОСОБА_1 з 15.08.1985 по 30.01.1986 на посаді вчителя історії Яблонської 8-річної школи Сарненської РОНО Рівненської області; з 02.09.1991 по 25.11.1992 на посаді викладача історії в СПТУ № 47 (запис № 5,6).

У Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років КМУ від 04.11.1993 № 909 до переліку посад, які дають право на пенсію за вислугою років, віднесено роботу на посаді вчителя у загальноосвітніх навчальних закладах, а також роботу на посаді викладача у професійно-технічних навчальних закладах. Таким чином відповідач-1 безпідставно не зарахував період роботи позивачки з 15.08.1985 по 30.01.1986 (5 місяців 16 днів) та з 02.09.1991 по 25.11.1992 (1 рік 2 місяці 24 дні) до стажу позивачки, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до пункту «е»-«ж» статті 55 Закону № 1788-ХІІ.

Крім того, відповідно до записів трудової книжки ОСОБА_1 з 01.03.1986 по 31.08.1991 роки працювала на посаді вчителя історії у школі робочої молоді № 1 (запис №3,4).

Так, відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР від 03.06.1986 № 202 школи робочої молоді (вечірні школи) забезпечують здобуття загальної середньої освіти та функціонують за загальноосвітніми навчальними програмами, тому відносяться до мережі загальноосвітніх навчальних закладів. Як вже суд зазначав вище, посада вчителя загальноосвітніх навчальних закладів прямо охоплюється переліком найменування посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років № 909, то відповідно стаж роботи на посаді вчителя у школі робочої молоді (вечірній школі) також повинен бути зарахований до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Таким чином відповідач-1 безпідставно не зарахував період роботи позивачки з 01.03.1986 по 31.08.1991 (05 років 06 місяців) до спеціального стажу позивачки, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до пункту «е»-«ж» статті 55 Закону № 1788-ХІІ.

2) Перелік № 909 не передбачає роботу на посаді помічника вихователя у дошкільному навчальному закладі серед посад, які дають право на пенсію за вислугою років. Тому період роботи на посаді помічника вихователя дитячого садка при військовій частині з 07.02.1994 по 21.09.1995 не підлягає зарахуванню до спеціального страхового стажу роботи позивачки;

3) відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993, спеціальний стаж, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, обчислюється лише за фактично виконану роботу на відповідних посадах у закладах, передбачених законодавством. Період навчання у вищому навчальному закладі не є педагогічним стажем роботи на посаді, включеній до зазначеного Переліку № 909. Таким чином, період навчання позивачки в Луцькому державному педагогічному інституті у 1981- 1985 роках може бути зарахований лише до загального стажу, однак не підлягає зарахуванню до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Підсумовуючи наведені мотиви, зарахування згаданих вище спірних періодів (з 15.08.1985 по 30.01.1986 роки - вчитель історії Яблонської 8-мірічної школи Сарненської РОНО Рівненської області (5 місяців 16 днів); з 01.03.1986 по 31.08.1991 роки - вчитель історії у школі робочої молоді №1 (5 років 6 місяців); з 02.09.1991 по 25.11.1992 - викладач історії в СПТУ № 47 (1 рік 2 місяці 24 дні)) та їх додавання до визнаного ПФУ спеціального страхового стажу у розмірі 28 років 05 місяців 15 днів, спеціальний страховий стаж позивачки становитиме 35 років 07 місяців 25 днів, тобто є достатнім для призначення позивачці пенсії грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій. Отже, відповідач-1 необґрунтовано не врахував зазначені вище періоди роботи до спеціального страхового стажу роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років.

З огляду на викладені мотиви суд дійшов висновку, про протиправність рішення ГУ ПФУ у Львівській області № 104250018323 від 17.04.2025 про відмову ОСОБА_1 у виплаті грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення, оскільки відповідач-1 необґрунтовано не зарахував стаж роботи, що дає право на пенсію за вислугу років.

При цьому, відповідно до пункту 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, згідно із яким, після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

У справі, яка розглядається, для прийняття рішення за результатами поданої позивачкою заяви за принципом екстериторіальності структурним підрозділом визначено ГУ ПФУ у Львівській області, яке прийняло рішення про відмову у призначенні грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій. Тому дії щодо призначення грошової допомоги, передбаченої пунктом 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058, ОСОБА_1 має вчинити територіальний орган ПФУ, визначений за принципом екстериторіальності, що прийняв оскаржуване рішення, у цій справі - ГУ ПФУ у Львівській області. Водночас ГУ ПФУ у Київській області є неналежним відповідачем за заявленими позивачкою позовними вимогами, оскільки не розглядало її заяву та не приймало оскаржене рішення про відмову в призначенні грошової допомоги, передбаченої пунктом 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058, тому в задоволенні позовних вимог до цього відповідача слід відмовити з мотивів їх безпідставності.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Відповідно до пункту 10 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів. Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 246 КАС України у разі необхідності в резолютивній частині рішення також вказується про порядок і строк його виконання.

З огляду на викладені мотиви суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

З огляду на встановлені КАС України правила розподілу судових витрат понесені позивачкою витрати на сплату судового збору стягуються за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, що прийняв протиправне рішення, пропорційно до задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 9,19-22,25-26,90,139,229,241-246,250,251,255,295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Задовольнити адміністративний позов частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області № 104250018323 від 17.04.2025 щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення, передбачену пунктом 7-1 розділу ХV «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, місто Львів, вул. Митрополита Андрея, буд. 10, ідентифікаційний код 13814885) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_4 ) передбачену пунктом 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення ОСОБА_1 пенсії за віком.

З метою виконання цього рішення суду Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повинно зарахувати ОСОБА_1 до стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» такі періоди: з 15.08.1985 по 30.01.1986 (вчитель історії Яблонської 8-мірічної школи Сарненської РОНО Рівненської області); - з 01.03.1986 по 31.08.1991 (вчитель історії у школі робочої молоді №1); - з 02.09.1991 по 25.11.1992 (викладач історії в СПТУ № 47).

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, місто Львів, вул. Митрополита Андрея, буд. 10, ідентифікаційний код 13814885) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_4 ) судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 коп.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення, апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяМоскаль Ростислав Миколайович