Постанова від 02.12.2025 по справі 229/5955/24

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/803/9722/25 Справа № 229/5955/24 Суддя у 1-й інстанції - Рагозіна С. О. Суддя у 2-й інстанції - Бондар Я. М.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2025 року м. Кривий Ріг

Дніпровський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого судді Бондар Я.М.,

суддів Зубакової В.П., Остапенко В.О.,

секретар судового засідання Лідовська А.А.,

учасники справи:

заявник (боржник) - ОСОБА_1 ,

заінтересовані особи - Бахмутський відділ державної виконавчої служби у Бахмутському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), ОСОБА_2 (стягувач)

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференціїцивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Лещинець Любомир Васильович, на ухвалу Покровського районного суду міста Кривого Рогу від 08 серпня 2025 року, ухвалену суддею Козловим Ю.В. в місті Кривому Розі Дніпропетровської області, дата складення повного судового рішення не вказана,

ВСТАНОВИВ

У вересні 2024 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Лещинець Л.В., звернулася до суду зі скаргою на дії державного виконавця Бахмутського відділу державної виконавчої служби у Бахмутському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), стягувач ОСОБА_2 .

Вимоги скарги обґрунтовані тим, що у Бахмутському відділі державної виконавчої служби у Бахмутському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) перебуває виконавче провадження №65270503, відкрите на підставі виконавчого листа Артемівського міськрайонного суду Донецької області №?219/9872/20 від 05.04.2021 року про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання малолітньої дитини - дочки ОСОБА_4 у розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу), але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. починаючи з 27 жовтня 2020 року, і до досягнення дитиною повноліття.

26.04.2021 року постановою старшого державного виконавця Бахмутського відділу державної виконавчої служби у Бахмутському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Ткаченко Д.Б. відкрите виконавче провадження N? 65270503 на підставі виконавчого листа №?219/9872/20 від 05.04.2021 року. 09.10.2023 року державним виконавцем прийнято постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, зокрема - таке стягнення було звернено на доходи скаржника у вигляді його грошового забезпечення військовослужбовця.

Відповідно постанови від 09.10.2023 року борг станом на 01.10.2023 рік складає 631 293,98 грн (основний борг у розмірі 488 444,40 грн., а також штраф у розмірі 142 849,58 грн).

З 01.10.2023 року борг нараховуватиметься у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Після утримання боргу стягнення аліментів проводитиметься у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дочкою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повноліття.

Як вбачається із Довідки про доходи ОСОБА_1 на посаді офіцера відділення логістики військової частини НОМЕР_1 за період з лютого 2022 року по грудень 2022 року йому була виплачена додаткова винагорода відповідно до п. 1 Постанови КМУ від 28.02.2022 року №168 на загальну суму у розмірі 739 765,75 грн.

Зі змісту довідки про доходи ОСОБА_1 №1575/1658 від 06.06.2024 року на посаді начальника логістики - заступник командира батальйону військової частини НОМЕР_2 з 03 листопала 2022 року по 09 травень 2024 року вбачається, що йому була виплачена додаткова винагорода відповідно до п. 1 Постанови КМУ від 28.02.2022 року №168 на загальну суму у розмірі 1 536 462,36 грн.

При цьому, державним виконавцем при розрахунку суми заборгованості у розмірі 252 191,57 грн. та штрафу у розмірі 142 849,58 грн. до бази нарахування було включено додаткову винагороду, яка була виплачена відповідно до постанови КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім?ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 року N? 168, що суперечить вимогам чинного законодавства та призвело до неправильного обчислення сум заборгованості скаржника за рішенням суду.

19.08.2024 представник боржника подав заяву про перерахунок заборгованості зі сплати аліментів у ВП № 65270503, з урахуванням Довідки про доходи ОСОБА_1 на посаді офіцера відділення логістики військової частини НОМЕР_3 за період з лютого 2022 року по листопад 2022 року та Довідки №1575/1658 від 06.06.2024 року про доходи ОСОБА_1 на посаді начальника логістики-заступника командира батальйону військової частини НОМЕР_2 з листопада 2022 року по травень 2024 року.

21.08.2024 року скаржнику було відмовлено у перерахунку та роз'яснено, що додаткова винагорода, передбачена за перебування у зоні бойових дій та участь у заходах пов?язаних з ними, на переконання державного виконавця, повинна включатися до бази нарахування заборгованості зі сплати аліментів. Також у листі №?27340 від 21.08.2024 року зазначено, що державним виконавцем в розрахунок заборгованості було внесено зміну, а саме не враховані інші нарахування у березні 2023 році та у лютому 2024 році (Довідка №1575/1658 від 06.06.2024 року). Згідно розрахунку заборгованості від 21.08.2024 року заборгованість по аліментам станом на 09.05.2024 рік складає 109 364.41 грн. Штраф на період з квітня 2021 року по жовтень 2023 рік складає - 97 799,04 грн.

Із вказаними розрахунком заборгованості скаржник не погоджується та вважає дії державного виконавця по розрахунку заборгованості неправомірними. У зв'язку із чим просить: визнати неправомірними дії старшого державного виконавця Бахмутського відліту державної виконавчої служби у Бахмутському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Ткаченко Д.Б. щодо обчислення розміру заборгованості із сплати аліментів в межах виконавчого провадження №65270503 з виконання виконавчого листа Артемівського міськрайонного суду Донецької області №219/9872/20 від 05.04.2021 року; зобов?язати старшого державного виконавця Бахмутського відділу державної виконавчої служби у Бахмутському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Ткаченко Дар?ю Борисівну в межах виконавчого провадження №65270503 з виконання виконавчого листа Артемівського міськрайонного суду Донецької області №219/9872/20 від 05.04.2021 року провести перерахунок суми заборгованості ОСОБА_1 зі сплати аліментів, виключивши із розміру заробітку (доходу), який підлягає врахуванню при обчисленні суми стягнення, сум додаткові винагороди, передбаченої Постановою КМУ від 28.02.2022 року №168, отримані ОСОБА_1 відповідно до Довідки про доходи ОСОБА_1 на посаді офіцера відділення логістики військової частини НОМЕР_1 за період з лютого 2022 року по листопад 2022 року та Довідки №1575/1658 від 06.06.2024 року про доходи ОСОБА_1 на посаді начальника логістики-заступника командира батальйону військової частини НОМЕР_2 за період з листопада 2022 року по травень 2024 року.

Ухвалою Покровського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 08 серпня 2025 року скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Лещинець Л.В., на дії державного виконавця Бахмутського відділу державної виконавчої служби у Бахмутському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), залишено без задоволення.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Лещинець Л.В., звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Покровського районного суду міста Кривого Рогу від 08 серпня 2025 року та ухвалити нове судове рішення, яким задовольнити скаргу.

В апеляційній скарзі заявник, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права, зазначивши обставини та підстави, аналогічні викладеним доводам скарги на дії державного виконавця, не погоджується зі змістом розрахунку заборгованості зі сплати аліментів, наголошуючи, що протиправно з нього стягуються аліменти у розмірі частини грошового забезпечення, в тому числі з додаткової винагороди, яка передбачена постановою КМУ від 28.02.2022 року №168.

Посилається, що додаткова винагорода військовослужбовців, передбачена постановою КМУ від 28.02.2022 року № 168 не має постійного характеру, адже вона виплачується: виключно під час дії правового режиму воєнного стану; за умови участі військовослужбовця у бойових дях; у розмірі пропорційному часу участі військового у бойових діях. Вказані положення державним виконавцем при здійсненні розрахунку не враховані.

Вважає, що розрахунок заборгованості зі сплати аліментів повинен проводитися із грошового забезпечення без урахування додаткової винагороди, а відтак відмова державного виконавця здійснити перерахунок відповідно до вимог чинного законодавства є неправомірною.

Відзив на апеляційну скаргу не надходив.

Заслухавши суддю доповідача, представника заявника ОСОБА_1 адвоката Лещинець Л.В., який підтримав доводи апеляційної скарги та наполягав на її задоволенні з підстав викладених в апеляційній скарзі, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, заявлених вимог за наявними у справі матеріалами, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно ст. 367 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції у межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.

Згідно ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були дослідженні в судовому засіданні.

Залишаючи вимоги заявника без задоволення, суд першої інстанції врахувавши, що законодавством чітко визначено, що утримання аліментів з військовослужбовців Збройних Сил України провадиться з додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану, дійшов висновку про необґрунтованість доводів скаржника.

Колегія суддів апеляційного суду погоджується з такими висновками суду першої інстанції та суддів виходить з наступного.

Відповідно ч.1 ст. 4, ч. 1 ст. 5 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно ст. 1, 2 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» примусове виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) покладається на органи державної виконавчої служби та у визначених Законом України «Про виконавче провадження» випадках - на приватних виконавців.

Правовою основою діяльності органів державної виконавчої служби та приватних виконавців є Конституція України, цей Закон, міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, інші закони, нормативно-правові акти, прийняті на їх виконання.

Згідно ч.1 ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Відповідно ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції (ч.1 ст.448 ЦПК України).

Відповідно до статті 451 ЦПК України за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу.

У разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника).

Якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.

Отже, право на звернення зі скаргою на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця за правилами цивільного судочинства пов'язане з наявністю судового рішення, ухваленого згідно з ЦПК України, та його примусовим виконанням відповідним органом, а також у випадку якщо процесуальні відносини, що виникли у зв'язку з цивільним позовом, КПК України не врегульовані.

Судом встановлено та підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, що 26.04.2021 року постановою старшого державного виконавця Бахмутського відділу державної виконавчої служби у Бахмутському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) Ткаченко Д.Б. відкрите виконавче провадження №65270503 на підставі виконавчого листа N?219/9872/20 від 05.04.2021 року. (а.с.12-13)

09.10.2023 року державним виконавцем прийнято постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, зокрема - таке стягнення було звернено на доходи скаржника у вигляді його грошового забезпечення військовослужбовця. (а.с. 23-24)

З урахуванням довідки про доходи ОСОБА_1 на посаді офіцера відділення логістики військової частини НОМЕР_1 за період з лютого 2022 року по грудень 2022 року та Довідки №1575/1658 від 06.06.2024 року, державним виконавцем зроблено перерахунок заборгованості зі сплати аліментів від 21.08.2024 року. Заборгованість по аліментам станом на 09.05.2024 рік складає 109 364,41 грн. Штраф на період з квітня 2021 року по жовтень 2023 рік складає - 97 799,04 грн. (а.с.143)

Період заборгованості з лютого місяця 2022 року по листопад 2022 року державним виконавцем нараховано відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.1993 №?146 «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб» (у редакції, яка діяла до 16.11.2022), без урахування додаткової винагороди. Пунктом 8 цієї постанови (у редакції, яка діяла до 16.11.2022) передбачено, що з військовослужбовців ЗСУ, інших утворень відповідно до законів України військових формувань, Держспецзвязку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

Період заборгованості за період з листопада 2022 по травень 2024 року державним виконавцем зроблено керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 №?1263. Постановою КМУ від 11.11.2022року №?1263, яка набула чинності 16.11.2022 року, внесено зміни до пункту Постанови КМУ від 26.02.1993 №146 «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб», якою передбачено стягнення аліментів з інших виплат, установлених законодавством, зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану.

Таким чином, починаючи з 16.11.2022, додаткова винагорода на період дії військового стану була включена до видів грошового забезпечення, з яких може проводитися утримання аліментів.

Згідно ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

Виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, зокрема, за заявою стягувача про примусове виконання рішення (ч. 1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження»).

Відповідно с. 1, п. 1 ч. 2 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

Відповідно абз. 1 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28 лютого 2022 року «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30 000грн.пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 грн. в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів.

Механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України, деяким іншим особам визначається відповідно до Наказу Міністерства оборони України № 260 від 07 червня 2018 року «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам».

Відповідно п. 2 Розділу І Наказу № 260 грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту; премія.

До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту); допомоги.

Так, щомісячні основні та додаткові види виплачуються в поточному місяці за минулий. Одноразові додаткові види в місяці видання наказу про виплату або в наступному після місяця, в якому наказом оголошено про виплату (з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України).

Наказом Міністерства оборони України від 25 січня 2023 року №44 (застосовуються з 01 лютого 2023 року) внесено зміни до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам від 07 червня 2018 року №260, згідно яких додаткова винагорода визначена Постановою КМУ від 28 лютого 2022 року №168 належить до одноразових видів грошового забезпечення.

Так, згідно абзацу шістнадцятого пункту 2 розділу I Порядку № 260 (із змінами, зареєстрованими в Міністерстві України 30 січня 2023 року), встановлено, що до одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту), а також додаткова винагорода на період дії воєнного стану.

Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

У подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжено.

Відповідно до Постанови КМУ від 26 лютого 1993 року №146 «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб», зокрема п.п 2 п.1 утримання аліментів з працівників провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом, в тому числі з: усіх видів доплат і надбавок до заробітної плати.

При цьому, згідно п. 8 цієї ж постанови з військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв'язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, інших виплат, установлених законодавством, зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

Стаття 71 Закону України «Про виконавче провадження» визначає порядок стягнення аліментів.

Так, відповідно ч.1 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження», порядок стягнення аліментів визначається законом виконавець стягує з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом України.

Відповідно ч.ч. 4, 8, 13 ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов'язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця. Виконавець зобов'язаний повідомити про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику в тому числі у разі подання заяви стягувачем або боржником. Спори щодо розміру заборгованості із сплати аліментів вирішуються судом за заявою заінтересованої особи у порядку, встановленому законом. Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем на вимогу стягувача протягом трьох робочих днів у випадках, встановлених законом. Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів дійсна протягом одного місяця з дня її видачі. Форма довідки встановлюється Міністерством юстиції України.

У даному випадку державний виконавець діяв відповідно до вказаних норм Закону України «Про виконавче провадження» та врахував, що наказом МО України від 25 січня 2023 року №44 «Про внесення змін до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», зареєстрованого в МЮ України 30 січня 2023 року за №177/39233, перелік одноразових додаткових видів грошового забезпечення доповнено додатковою винагородою на період дії воєнного стану, тобто вона в цей період сплачується щомісяця у певному розмірі, який визначає командир військової частини за місцем перебування боржника на грошовому забезпеченні.

Постановою КМУ № 122 від 16 лютого 2022 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 26 лютого 1993 року № 146» встановлено, що з військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв'язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ тощо - утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

Постановою КМУ від 11 листопада 2022 року №1263 внесено зміни до п. 8 переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, доповнено його після слів «з усіх видів грошового забезпечення» словами «інших виплат, установлених законодавством, зокрема додаткової винагороди, яка виплачується за період воєнного стану».

Таким чином, додаткова винагорода увійшла до Переліку видів доходу, що мають бути враховані при визначені розміру аліментів.

З урахуванням викладеного вище колегія суддів приходить до висновку, що оскаржувана ухвала суду першої інстанції постановлена відповідно до норм матеріального і процесуального права, що відповідно до ст. 375 ЦПК України є підставою для залишення оскарженої ухвали суду без змін, а скарги - без задоволення.

Керуючись ст.ст. 367, 368, 374, 375, 381, 382 ЦПК України, апеляційний суд,

ПОСТАНОВИВ

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Лещинець Любомир Васильович, залишити без задоволення.

Ухвалу Покровського районного суду міста Кривого Рогу від 08 серпня 2025 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її ухвалення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 02 грудня 2025 року.

Головуючий:

Судді: