вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
"01" грудня 2025 р. Справа№ 910/18051/16 (910/17618/23)
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Пантелієнка В.О.
суддів: Доманської М.Л.
Козир Т.П.
секретар судового засідання Дюкарєва І.М.
за участю представників згідно протоколу судового засідання,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства (далі - КП) по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва
на рішення господарського суду м.Києва від 14.07.2025р.
(повний текст складено 24.07.2025р.)
у справі №910/18051/16(910/17618/23) (суддя Чеберяк П.П.)
за позовом КП по утриманню житлового господарств Дніпровського району м.Києва
до Київської міської ради
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача 1.Виконавчий орган Київської міської ради - Київська міська державна адміністрація в особі Департаменту комунальної власності м.Києва
2.Дніпровська районна у місті Києві державна адміністрація
за участю Київської міської прокуратури
про визнання права повного господарського відання на нерухоме майно
в межах справи №910/18051/16
за заявою Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал"
до КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва про банкрутство
Рішенням господарського суду м.Києва від 14.07.2025р. у справі №910/18051/16(910/17618/23) у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із винесеним рішенням суду, 03.10.2025р. КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва подало апеляційну скаргу на рішення господарського суду м.Києва від 14.07.2025р. у справі №910/18051/16(910/17618/23), в якій просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти рішення про задоволення позову.
У відзивах на апеляційну скаргу Департамент комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Київська міська прокуратура просять відмовити КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва у задоволенні апеляційної скарги, а рішення господарського суду м.Києва від 14.07.2025р. у справі №910/18051/16(910/17618/23) залишити без змін.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 13.10.2025р. відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва на рішення господарського суду м.Києва від 14.07.2025р. у справі №910/18051/16(910/17618/23) та призначено її до розгляду на 01.12.2025р.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 25.11.2025р. заяву представника КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва про участь у судовому засіданні, призначеному на 01.12.2025р. о 10:30 год., в режимі відеоконференції задоволено.
01.12.2025р. у судовому засіданні представником КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва було заявлено усне клопотання про відкладення розгляду справи.
Колегія суддів відхиляє клопотання представника КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва про відкладення розгляду справи, як необґрунтоване, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для прийняття законного і обґрунтованого рішення, а в даний час в Україні діє воєнний стан, що спонукає апеляційний суд до розгляду справ в стислі терміни.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення представників учасників провадження у даній справі, дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, Північний апеляційний господарський суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 та ч.1 ст.3 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ст.13 ГПК України).
У провадженні господарського суду м.Києва перебуває справа №910/18051/16 за заявою Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" про банкрутство КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва на стадії ліквідаційної процедури, введеної постановою господарського суду м.Києва від 05.02.2018р..
16.11.2023р. до господарського суду м.Києва звернулось КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва з позовом до Київської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача 1.Виконавчий орган Київської міської ради - Київська міська державна адміністрація в особі Департаменту комунальної власності м.Києва, 2.Дніпровська районна у місті Києві державна адміністрація про визнання права повного господарського відання на нерухоме майно.
Ухвалою господарського суду м.Києва від 20.12.2023р. у справі №910/18051/16(910/17618/23) було прийнято позовну заяву КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва до розгляду в межах справи №910/18051/16 про банкрутство КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва; постановлено здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження; призначено підготовче засідання.
27.09.2024р. до місцевого суду була подана позовна заява в новій редакції.
Ухвалою місцевого суду від 09.12.2024р. у справі №910/18051/16(910/17618/23) було закрито підготовче провадження та призначено позов КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва до судового розгляду по суті.
Протокольною ухвалою місцевого суду від 14.07.2025р. у справі №910/18051/16(910/17618/23), зокрема, було відмовлено в задоволенні заяви позивача про уточнення позовних вимог, залучення співвідповідача та витребування доказів.
Розпорядженням Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації від 01.07.2011р. №286 "Про закріплення майна, переданого до сфери управління Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації по житловому господарству", закріплено на праві повного господарського відання за КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва (позивач) житлові будинки, нежитлові будинки, інші основні засоби та об'єкти зовнішнього благоустрою згідно додатку №1 та визначено його орендодавцем вказаних об'єктів нерухомого майна.
У відповідності до додатку №1, за позивачем на праві повного господарського відання закріплено наступне майно:
- нерухоме майно площею 1 228, 15 кв.м. на вул. Каховська, 73 (автогосподарство);
- нерухоме майно площею 234, 0 кв.м. на вул. Райдужна, 23;
- нерухоме майно площею 443, 85 кв.м. на вул. Челябінська, 9-Г;
- нерухоме майно площею 37, 7 кв.м. на вул. С. Стальського, 24-Б;
- нерухоме майно площею 27, 5 кв.м. на вул. Стальського, 24-В;
- нерухоме майно площею 951, 7 кв.м. на вул. Березняківська, 28.
В подальшому, розпорядженням Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації від 29.10.2018р. №592 було внесено зміни до вказаного розпорядження, а саме: в п. 1 після слова "благоустрою" доповнено словами "що є комунальною інфраструктурою".
Згідно п.2.3 вказаного розпорядження позивачу було вказано привести площу нежилих будинків, нежилих приміщень та житлових будинків, що передані до сфери управління Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації відповідно до даних інвентаризації.
Пунктом 2.4 розпорядження вказано позивачу зняти з обліку нежилі будинки, приміщення, що були свого часу приватизовані рішенням Дніпровської районної в м.Києві ради, та квартири в житлових будинках, що були свого часу приватизовані за розпорядженням Дніпровської районної у м.Києві державної адміністрації, та відобразити зазначене майне в балансі терміном до 25.07.2011р.
Зобов'язано Відділ з питань майна Дніпровської районної державної адміністрації надати узагальнену інформацію щодо закріплення об'єктів нерухомого майна за балансоутримувачем та зняття з балансу приватизованих об'єктів до Головного управління комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в термін до 15.08.2011р. (п.3 розпорядження).
На запит ліквідатора КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва, листом Департаменту комунальної власності м.Києва від 14.04.2021р. №062/13-2371 повідомлено про те, що згідно з інформацією, викладеною в листі Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації від 23.08.2018р. №7782/26/1/103, відповідно до даних бухгалтерського обліку на балансі КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва перебувають основні засоби залишковою вартістю 2 590, 0 тис. грн, до складу яких входить:
- нерухоме майно площею 1 228, 15 кв.м. на вул. Каховська, 73 (автогосподарство);
- нерухоме майно площею 234, 0 кв.м. на вул. Райдужна, 23;
- нерухоме майно площею 443, 85 кв.м. на вул. Челябінська, 9-Г;
- нерухоме майно площею 37, 7 кв.м. на вул. С. Стальського, 24-Б;
- нерухоме майно площею 27, 5 кв.м. на вул. Стальського, 24-В;
- нерухоме майно площею 951, 7 кв.м. на вул. Березняківська, 28.
Згідно Довідки про балансову вартість майна, на балансі КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва станом на 01.09.2023р. знаходиться наступне нерухоме майно:
- нерухоме майно площею 1 228, 15 кв.м. на вул. Каховська, 73 (автогосподарство);
- нерухоме майно площею 234, 0 кв.м. на вул. Райдужна, 23;
- нерухоме майно площею 443, 85 кв.м. на вул. Челябінська, 9-Г;
- нерухоме майно площею 37, 7 кв.м. на вул. С. Стальського, 24-Б;
- нерухоме майно площею 27, 5 кв.м. на вул. Стальського, 24-В;
- нерухоме майно площею 951, 7 кв.м. на вул. Березняківська, 28.
Позивач зазначає, що належність вказаного нерухомого майна на праві повного господарського відання, підтверджується Інформаційною довідкою із Державного реєстру нерухомого майна та розпорядженням Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації від 01.07.2011р. №286 "Про закріплення майна, переданого до сфери управління Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації по житловому господарству". З метою включення вказаного нерухомого майна до складу ліквідаційної маси та в подальшому вжиття заходів щодо його реалізації ліквідатор звертався із запитами до Дніпровської районної у м.Києві державної адміністрації, Київської міської ради, Київської міської державної адміністрації із проханням підтвердити, що вказане нерухоме майно належить на праві повного господарського відання КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва. Однак лист Київської міської державної адміністрації за своїм змістом заперечує факт приналежності зазначеного нерухомого майна КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва на праві повного господарського відання та права розпорядження ним у складі ліквідаційної маси з метою виконання завдань процедури банкрутства.
З огляду на викладені обставини, КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва, в особі ліквідатора арбітражного керуючого Стоян М.М., звернулось до суду з позовом в якому просить суд визнати за позивачем право повного господарського відання на наступні об'єкти нерухомого майна:
- нерухоме майно площею 1 228, 15 кв.м. на вул. Каховська, 73 (автогосподарство);
- нерухоме майно площею 234, 0 кв.м. на вул. Райдужна, 23;
- нерухоме майно площею 443, 85 кв.м. на вул. Челябінська, 9-Г;
- нерухоме майно площею 37, 7 кв.м. на вул. С. Стальського, 24-Б;
- нерухоме майно площею 27, 5 кв.м. на вул. Стальського, 24-В;
- нерухоме майно площею 951, 7 кв.м. на вул. Березняківська, 28.
Як вбачається з матеріалів справи, КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва (позивач) створене рішенням Дніпровської районної у м.Києві ради від 01.10.2011рр. №17 на базі комунального майна.
Відповідно до Статуту позивача, затвердженого розпорядженням Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації від 05.12.2013р. №714, зі змінами внесеними розпорядженням від 31.01.2018р. №68, підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади міста Києва з метою реалізації планів та доручень власника та його уповноважених органів з питань організації та задоволення потреб споживачів в отриманні житлово-комунальних, ремонтно-побутових, виробничих та інших послуг. Його засновником та власником є територіальна громада, від імені якої виступають Київська міська рада та уповноважені нею органи (п.п.1.4, 3.1 Статуту).
Згідно з п.п.6.2, 6.3. Статуту майно підприємства належить до комунальної власності територіальної громади міста та закріплюється за ним на праві господарського відання. Підприємство користується цим майном без права його відчуження. На це майно не може бути звернено стягнення на вимогу кредиторів підприємства.
Також, розпорядженням Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації від 01.07.2011р. №286, зі змінами, внесеними розпорядженням від 29.10.2018р. №592, було закріплено за позивачем житлові будинки, нежитлові будинки, інші основні засоби та об'єкти зовнішнього благоустрою, що є комунальною інфраструктурою, згідно з переліком.
Згідно з додатком №1 до вказаного розпорядження - Переліку підприємств, організацій та установ, майно яких віднесено до сфери управління Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації та закріплюється за КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва, за вказаним комунальним підприємством закріплено: окремо розташовану нежитлову будівлю площею 2011, 2 кв.м. по вул. Челябінській (Пантелеймона Куліша), 9Г у місті Києві (п. 49 розділу 1.1.Б додатку); окремо розташований нежитловий будинок площею 1 580, 1 кв.м. по вул. Райдужній, 23 у місті Києві (п. 84 розділу 1.1.Б додатку); окремо розташовану нежитлову будівлю площею 2 694, 63 кв.м по вул. Березняківській, 28 у місті Києві (п. 240 розділу 1.1.Б додатку).
Нерухоме майно по вул. Стальського, 24-В, 24-Б та по вул. Каховській, 73 у місті Києві згідно з вказаним переліком на праві господарського відання за позивачем не закріплювалось.
Інших доказів прийняття уповноваженим органом рішення щодо закріплення вказаних об'єктів нерухомості на праві господарського відання за позивачем до матеріалів справи не долучено. Такі докази в матеріалах справи відсутні.
Водночас, знаходження майна на балансі комунального підприємства, не є підтвердженням права постійного користування та не визначає підстав знаходження майна у володінні/користуванні підприємства.
У подальшому, рішенням Київської міської ради від 09.10.2014р. №270/270 "Про удосконалення структури управління житлово-комунальним господарством міста Києва" створено, зокрема, Комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району міста Києва" та зобов'язано КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва передати новоутвореному комунальному підприємству житловий фонд, а також інше нерухоме та рухоме майно, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста та перебуває на його балансі станом на 01.08.2014р. (п.п. 10, 12 рішення).
Також, п.п. 28.1, 28.3 рішення №270/270 від 09.10.2014р. районні в місті Києві державні адміністрації зобов'язано в чотиримісячний строк забезпечити складення переліків об'єктів, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та згідно з п.п.3, 6, 9, 12, 14, 16, 19, 22, 24, 26 цього рішення передати новоствореним комунальним підприємствам, та закріпити вказане майно на праві господарського відання за цими комунальними підприємствами.
Вказане рішення №270/270 від 09.10.2014р. є чинним та в судовому порядку позивачем не оскаржувалось.
У подальшому, Дніпровською районною в м.Києві державною адміністрацією 06.12.2018р. було прийнято розпорядження №700 "Про закріплення майна переданого до сфери управління Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації", яким конкретизовано перелік майна, яке закріплено на праві господарського відання майно за КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м.Києва". До вказаного переліку увійшли, зокрема шість об'єктів нерухомого майна, які є предметом спору у даній справі.
У зв'язку з тим, що вказане розпорядження було прийнято після порушення провадження у справі №910/18051/16 про банкрутство КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва, постановою Північного апеляційного господарського суду від 24.12.2019р., залишеною без змін постановою Верховного Суду від 20.05.2020р. у справі №910/18051/16, було задоволено позов КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва, в особі ліквідатора арбітражного керуючого Капелюшного І.В., визнано недійсним розпорядження Дніпровської районної у м.Києві державної адміністрації №700 від 06.12.2018р. "Про закріплення майна, переданого до сфери управління Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації".
Посилаючись на вказані судові рішення, позивач стверджує, що банкруту на даний час належить на праві господарського відання спірні об'єкти нерухомості.
За змістом ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
Статтею 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду (ч. 5 ст. 60).
Водночас, за змістом ч.ч.1, 2, 4 ст.136 Господарського кодексу України право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами. Власник майна, закріпленого на праві господарського відання за суб'єктом підприємництва, здійснює контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган, не втручаючись в оперативно-господарську діяльність підприємства. Щодо захисту права господарського відання застосовуються положення закону, встановлені для захисту права власності. Суб'єкт підприємництва, який здійснює господарську діяльність на основі права господарського відання, має право на захист своїх майнових прав також від власника.
Таким чином, "право господарського віддання" не є тотожним поняттю - права власності, оскільки перше є правовою формою реалізації права державної і комунальної власності спеціально створеними суб'єктами різних організаційно_правових форм, які у встановленому порядку набувають статусу юридичної особи. При цьому власником майна залишається держава або відповідна територіальна громада (постанова Верховного Суду від 25.09.2019р. у справі №910/12461/18, від 10.10.2019р. у справі №918/376/17, від 12.02.2020р. у справі №923/223/19).
Згідно із ч.1 ст.321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Частиною 1 ст.319 Цивільного кодексу України передбачено, що власник володіє, користується розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Водночас власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном (ч.1 ст.317 Цивільного кодексу України), які він може реалізовувати на власний розсуд.
Саме власник має право на визначення юридичної долі свого майна, у тому числі й шляхом надання його іншим особам, а також вилучення цього майна у відповідних суб'єктів (правова позиція, викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 22.01.2019р. у справі №910/12224/17, Об'єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у постанові від 06.09.2019р. у справі №910/7364/18).
Тобто майно може перебувати в особи на праві господарського відання доки воно не знадобиться власнику, який сам розпоряджається своїм правом стосовно його безоплатної передачі (висновок Верховного Суду, викладений у постановах від 19.04.2023р. у справі №921/64/22, від 27.06.2023р. у справі №904/1667/22).
Відповідно до п.20 ст.43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються, зокрема, питання щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників.
За приписами ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Тобто, чинним законодавством за органами місцевого самоврядування закріплено повноваження самостійно вирішувати питання місцевого значення шляхом прийняття рішень, що є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Враховуючи викладене, апеляційний суд вважає, що приймаючи рішення від 09.10.2014р. №270/270 "Про удосконалення структури управління житлово-комунальним господарством міста Києва", яким зобов'язано КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва передати КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району міста Києва" нерухоме та рухоме майно, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста та перебуває на його балансі, Київська міська рада реалізувала своє виключне та безумовне право щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності та передала спірне нерухоме майно в межах своїх повноважень від одного суб'єкта (позивача) іншому - новоутвореному комунальному підприємству.
При цьому, апеляційний суд наголошує, що визнання недійсним в судовому порядку розпорядження Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації від 06.12.2018р. №700, яким фактично конкретизовано перелік майна, яке закріплювалось за КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м.Києва", не має правового значення та не впливає на чинність вказаного рішення та правомочності органу місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад володіти, користуватися та розпоряджатися об'єктами права комунальної власності.
Відтак, відсутні підстави вважати, що комунальне нерухоме майно на даний час продовжує залишатись закріпленим на праві повного господарського відання за позивачем.
Місцевим судом правильно зазначено, що не свідчать про таку обставину і витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які не містять лише відомості про перебування спірних об'єктів нерухомості у податковій заставі. Відомості про реєстрацію в установленому законом порядку як права комунальної власності, так і похідного права повного господарського відання стосовно спірного майна у реєстрі не містяться.
Місцевий суд законно і обґрунтовано відмовив КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва у задоволенні позову до Київської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача 1.Виконавчий орган Київської міської ради - Київська міська державна адміністрація в особі Департаменту комунальної власності м.Києва, 2.Дніпровська районна у місті Києві державна адміністрація про визнання права повного господарського відання на нерухоме майно.
Відповідно до статті 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
За таких обставин, Північний апеляційний господарський суд не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, зміни чи скасування рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 240, 269, 275, 276, 282, 283 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд, -
Апеляційну скаргу КП по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва залишити без задоволення, а рішення господарського суду м.Києва від 14.07.2025р. по справі №910/18051/16(910/17618/23) - без змін.
Справу №910/18051/16(910/17618/23) повернути до господарського суду м.Києва.
Постанова апеляційного господарського суду набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена до Верховного Суду у порядку та строк, передбачений ст. 288 ГПК України та ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства.
Повний текст постанови складений 03.12.2025р.
Головуючий суддя В.О. Пантелієнко
Судді М.Л. Доманська
Т.П. Козир