Справа № 939/1796/25
02 грудня 2025 рокуБородянський районний суд
Київської області в складі: головуючої судді - Герасименко М.М.,
за участі секретаря - Боярської С.В.,
провівши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в селищі Бородянка, підготовче засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа - Бородянська державна нотаріальна контора Київської області, про визнання заповіту недійсним,
Позивач, через представника - адвоката Ткаченко Н.В., звернулася до суду з вказаним позовом, просила визнати недійсним заповіт, складений 01 квітня 2021 року ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 і ОСОБА_2 , посвідчений секретарем виконавчого комітету Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області Кулик М.О., за номером в реєстрі № 72.
Ухвалою суду від 13 жовтня 2025 року було відкрито провадження у даній справі та ухвалено провести розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
У підготовче засідання ОСОБА_1 і її представник - адвокат Ткаченко Н.В. не з'явилися, представник просила проводити засідання за її відсутності та витребувати від Управління соціальної політики Бучанської міської ради інформацію щодо соціальних працівників, які здійснювали нагляд за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме їхні прізвища, ім'я, по-батькові та реєстраційні дані місця проживання.
Відповідач ОСОБА_2 в підготовче засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час і місце проведення підготовчого засідання повідомлений належним чином.
Відповідач ОСОБА_3 не заперечувала проти клопотання.
Представник третьої особи ОСОБА_5 не заперечувала проти клопотання.
Ухвалою суду від 13 жовтня 2025 року витребувано, зокрема, з управління соціальної та ветеранської політики Бучанської РДА, Бородянського відділу, інформацію щодо соціальних працівників, які здійснювали нагляд за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме їхні прізвища, ім'я, по-батькові та реєстраційні дані місця проживання.
06 листопада 2025 року до суду від Управління соціального захисту населення (УСЗН Бучанської РДА) надійшла відповідь № 269 від 05 листопада 2025 року, про неможливість надання витребуваної інформації, оскільки за територіальністю с.Луб'янка Київської області відноситься до Управління соціальної політики Бучанської міської ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частиною першою статті 84 ЦПК України передбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
За таких обставин, оскільки вказані документи можуть містити дані, що мають значення для вирішення справи, клопотання про витребування доказів необхідно задовольнити.
Керуючись ст. 76, 84 ЦПК України,
Клопотання про витребування доказів задовольнити.
Витребувати з Управління соціальної політики Бучанської міської ради інформацію щодо соціальних працівників, які здійснювали нагляд за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме їхні прізвища, ім'я, по-батькові та реєстраційні дані місця проживання.
Роз'яснити, що зазначені документи повинні бути надані суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити, що в разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом або неподання таких доказів без поважних причин до відповідної особи можуть бути застосовані заходи процесуального примусу, передбачені ст. 148 ЦПК України.
СуддяМарина ГЕРАСИМЕНКО