Ухвала від 01.12.2025 по справі 480/9071/25

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01 грудня 2025 року Справа № 480/9071/25

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Гелети С.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправним та скасування пунктів наказу,

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , і просить суд:

- визнати протиправним та скасувати абзац 4 пункту 2 Наказу ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 №332 від 30.09.2025 щодо не виплати премії за особистий внесок у загальні результати служби за жовтень 2025 року у зв'язку із накладенням дисциплінарного стягнення у вигляді попередження про неповну службову відповідність;

- визнати протиправним та скасувати пункт 2 Наказу командувача Сухопутних військ Збройних Сил України ( по особовому складу) від 03.11.2025 № 757/нагд "Про притягнення до дисциплінарної відповідальності" щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності та накладення дисциплінарне стягнення «попередження про неповну службову відповідність».

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд встановив, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано з порушенням вимог ст. 161 КАС України, враховуючи наступне.

Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно до п. 7 ст. 161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

У позовних вимогах позивач, крім іншого, просить визнати протиправними та скасувати абзац 4 пункту 2 наказу ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 №332 від 30.09.2025, однак позивачем не надано до позовної заяви копії такого рішення.

До позовної заяви додано інший наказ ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 №332 від 30.10.2025

Таким чином, для усунення вказаного недоліку позивачу необхідно надати суду належним чином завірену копію оскаржуваного наказу ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 №332 від 30.09.2025, або уточнити позовні вимоги у частині правильної дати оскаржуваного рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправним та скасування пунктів наказу - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 7 днів з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Гелета

Попередній документ
132250558
Наступний документ
132250560
Інформація про рішення:
№ рішення: 132250559
№ справи: 480/9071/25
Дата рішення: 01.12.2025
Дата публікації: 04.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Сумський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них; військової служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (03.12.2025)
Дата надходження: 28.11.2025
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ГЕЛЕТА С М