печерський районний суд міста києва
Справа № 757/54858/25-к
05 листопада 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про продовження строку дії обов'язків, покладних на підозрюваного у кримінальному провадженні № 42023000000001248 від 28.07.2023 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
Прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , звернулась до слідчого судді з клопотанням про продовження строку дії обов'язків, покладних на підозрюваного у кримінальному провадженні № 42023000000001248 від 28.07.2023 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023000000001248 від 28.07.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 240-1 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 240-1 КК України, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 240-1 КК України, ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 240-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше січня 2022 року, всупереч вимогам законодавства України, яким регламентовано процедуру промислового видобутку та реалізації бурштину, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, посягаючи на встановлені законодавством України суспільні відносини у сфері надрокористування, усвідомлюючи, що його діяльність є протиправною, несе велику суспільну небезпеку, може призвести до тяжких наслідків, з метою особистої наживи та отримання неконтрольованого державою прибутку, вирішив створити стійке ієрархічне об'єднання - злочинну організацію, діяльність якої спрямована на:
- вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з незаконним видобуванням та збутом бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами;
- використання коштів, здобутих від незаконного видобування та збуту бурштину з метою продовження злочинної діяльності у вказаній сфері, а також з метою особистого збагачення.
Визначившись з напрямом протиправної діяльності та поклавши на себе функції організатора злочинної організації, усвідомлюючи складність процесу незаконного видобування бурштину, а також усіх інших дій, необхідних для забезпечення зазначеної діяльності, та неможливість здійснення вказаної діяльності самостійно, ОСОБА_5 , для досягнення своїх злочинних намірів розробив план, яким передбачив наступне:
1) підбір в якості співучасників злочинної організації довірених осіб, в тому числі тих, які мають знання, досвід та зв'язки у сфері видобування бурштину, які повністю визнаватимуть його владу та авторитет, як лідера злочинної організації, дотримуватимуться в суворому порядку встановлених ним правил поведінки, погодяться залучати інших осіб для заняття протиправною діяльністю у складі злочинної організації;
2) визначення чіткої схеми злочинної діяльності та відповідної організаційно-структурної будови злочинної організації з її поділом на підрозділи на чолі з довіреними особами, з диференціацією задач і функцій кожного з цих підрозділів, необхідних для досягнення спільної злочинної мети самої організації, а також розподілення ролі та функції між майбутніми співучасниками вчинення злочинів, структури їх підпорядкування;
3) визначення, за участі інших учасників злочинної організації, перспективних ділянок бурштиноносних надр, на яких можливо здійснювати видобуток бурштину;
4) визначення суб'єкта господарювання, від імені якого здійснюватиметься діяльність по промисловому видобутку бурштину, а також установлення вирішального впливу в указаному суб'єкті господарювання та керівництвом ним;
5) фінансування визначеного суб'єкта господарювання з метою забезпечення участі в аукціонах з продажу спеціальних дозволів на користування надрами;
6) участь в аукціонах з продажу спеціальних дозволів на користування надрами;
7) організація на ділянках бурштинонсних надр процесу незаконного видобування бурштину на чолі з довіреною особою, яка підпорядковуватиметься організатору злочинної організації та діятиме як керівник окремого підрозділу в складі злочинної організації з одночасним дорученням такій особі здійснювати дії щодо:
- безпосереднього керівництва діяльністю з видобутку бурштину на місцях;
- пошук техніки (екскаваторів, тракторів, вантажівок, заправників, промиваючих установок, мотопом тощо), необхідної для видобутку бурштину;
- забезпечення вказаної техніки пальним;
- слідкування за технічним станом техніки та оперативне усунення поломок та несправностей, які виникатимуть в процесі видобутку бурштину;
- підбір робітників, які керуватимуть технікою та вчинятимуть дії з безпосереднього видобутку бурштину;
- підбір керівника охорони та охоронців, які здійснюватимуть постійний нагляд за робітниками під час видобутку бурштину;
- визначення місць зберігання видобутого бурштину;
- пошук осіб, які здійснюють викуп бурштину з уникненням від податкового обліку;
8) організація та фінансування розробки проектів дослідно-промислової розробки та інших документів з метою надання ознак законності та прикриття злочинної діяльності з видобутку бурштину;
9) забезпечення взаємозв'язку між діями окремих членів злочинної організації та координації їх діяльності шляхом визначення конкретних завдань кожного учасника злочинної організації;
10) організації суворої системи звітності та контролю, в якій учасники нижчої ланки злочинної організації звітують про виконання покладених на них функцій перед вищестоящими в ієрархічній структурі злочинної організації;
11) забезпечення стабільності та безпеки функціонування злочинної організації шляхом протидії внутрішнім та зовнішнім дезорганізуючим факторам:
- сувора конспірація злочинної діяльності, підбір учасників злочинної організації серед довірених осіб;
- залучення до діяльності злочинної організації осіб, які не обізнані про протиправний характер діяльності такої організації, шляхом повідомлення їм недостовірної інформації щодо наявності законних підстав для видобутку бурштину;
- конспірація місць зберігання та фасування видобутого бурштину;
- використання під час приватного спілкування між учасниками злочинної організації мобільних додатків для миттєвого обміну повідомленнями «Signal», «Telegram», «WhatsApp», «Threema» тощо, а також використання при обговоренні питань злочинної діяльності, спрямованої на видобуток та збут бурштину умовностей та скорочень, кодових назв;
- впровадження спільних неформальних правил поведінки всередині злочинної організації, обов'язкових для виконання всіма її членами, зокрема, надання учасникам злочинної організації вигаданих імен та прізвиськ;
- налагодження корупційних зв'язків із окремими представниками органів державної лісової охорони з метою безперешкодного передання земель лісового призначення у користування злочинної організації та нездійснення контрольних заходів щодо стану використання таких земель;
- налагодження корупційних зв'язків із окремими представниками інших правоохоронних органів, з метою одержання оперативної інформації про діяльність правоохоронних органів, забезпечення можливості безперешкодного видобутку та збуту бурштину та не притягнення до встановленої законом відповідальності.
Враховуючи трудомісткість процесу видобування бурштину, з метою забезпечення безперервності вказаного процесу та отримання незаконних прибутків ОСОБА_5 , будучи організатором та керівником злочинної організації, спільно з іншими учасниками злочинної організації визначили алгоритм здійснення злочинної діяльності, який полягав у наступному:
- підбір перспективних ділянок бурштиноносних надр;
- отримання спеціальних дозволів на користування надрами;
- здійснення промислового видобутку бурштину під прикриттям проведення робіт з геологічного вивчення ділянок бурштиноносних надр;
- зберігання видобутого бурштину в спеціально облаштованих місцях;
- постійна звітність нижчих ланок злочинної організації вищим щодо обсягу видобутого бурштину;
- реалізація видобутого бурштину за готівкові грошові кошти з уникненням від податкового обліку;
- використання отриманих внаслідок протиправної діяльності грошових коштів для потреб виробничого процесу, а також для особистого збагачення;
- розподіл незаконних прибутків між учасниками злочинної організації, залежно від їх ролі.
Відповідно до злочинного задуму ОСОБА_5 , створена ним злочинна організація складалася з декількох структурних частин (підрозділів), які під загальним керівництвом ОСОБА_5 відповідали за певний напрямок злочинної діяльності, спрямований на досягнення мети діяльності злочинної організації - отриманні незаконних прибутків від незаконного видобування та збуту бурштину.
Вибудувана ОСОБА_5 та іншими учасниками злочинної організації структура злочинної організації включала в себе наступні структурні частини (підрозділи):
1) «Київські», до якого входили ОСОБА_5 , ОСОБА_11 та інші невстановлені в ході досудового розслідування особи;
2) «Кар'єр», до якого входили ОСОБА_6 , ОСОБА_12 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та інші невстановлені в ході досудового розслідування особи;
3) «Правоохоронці», до якого входив ОСОБА_7 та інші невстановлені в ході досудового розслідування особи;
Створивши злочинну організацію, будучи одним із керівників її структурної частини (підрозділу) - «Київські» ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою з іншими учасниками злочинної організації, виконував у її складі такі функції:
- створення та загальне керівництво злочинною організацією;
- безпосереднє керівництво структурною частиною (підрозділом) злочинної організації;
- підбір та погодження співучасників злочинної організації;
- розподіл обов'язків між співучасниками злочинного об'єднання з чітким визначенням функцій кожного із учасників злочинної організації;
- організація функціонування стійкого ієрархічного злочинного об'єднання шляхом встановлення взаємодії учасників злочинної організації між собою;
- впровадження спільних неформальних правил поведінки всередині злочинного об'єднання, обов'язкових для виконання всіма учасниками;
- планування спільної злочинної діяльності;
- визначення суб'єкта господарювання, від імені якого здійснюватиметься діяльність по промисловому видобутку бурштину, установлення вирішального впливу в указаному суб'єкті господарювання, виконання в його складі організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій та загальне керівництво ним - ТОВ «КЕНЛІКС ПРОДАКТ» (код ЄДРПОУ 44255995);
- регулярне внесення особистих коштів на рахунки ТОВ «КЕНЛІКС ПРОДАКТ» з метою забезпечення участі в аукціоні з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, сплати ЄСВ, військового збору, розрахунків з контрагентами тощо, а також загальне фінансування діяльності вказаного суб'єкта господарювання та злочинної організації в цілому;
- участь в аукціонах з продажу спеціальних дозволів на користування надрами - ділянок «Федорівська-7», «Федорівська-8»;
- укладання угод про проведення розвідувальних та видобувних робіт на ділянках бурштину «Федорівська-7» та «Федорівська-8»;
- підписання актів-приймання ділянок «Федорівська-7» та «Федорівська-8»;
- надання недостовірних відомостей Рівненській обласній державній адміністрації щодо проведення геолого-розвідувальних робіт на вказаних ділянках;
- відшкодування збитків, завданих землекористувачу - філії «Клесівське лісове господарство» ДП «Ліси України», внаслідок проведення геологорозвідувлаьних робіт;
- надання недостовірних відомостей до Державної служби геології та надр України (форм 5-гр за 2022 рік) щодо нульового видобутку бурштину;
- організація виготовлення робочих проектів землеустрою щодо ділянок «Федорівська-7», «Федорівська-8»;
- організація виготовлення робочих проектів дослідно-промислової розробки на бурштин щодо ділянок «Федорівська-7», «Федорівська-8» та проведення їх експертизи;
- налагодження корупційних зв'язків з представниками державної лісової охорони з метою невжиття останніми заходів з охорони та захисту лісу в межах ділянок «Федорівська-7» та «Федорівська-8», а також ігнорування запитів правоохоронних органів щодо проведення перевірок дотримання вимог лісового законодавства під час ведення діяльності з видобутку бурштину на території вказаних ділянок;
- налагодження корупційних зв'язків із окремими працівниками правоохоронних органів, з метою одержання оперативної інформації про діяльність правоохоронних органів, забезпечення можливості безперешкодної діяльності з видобутку та збуту бурштину, а також не притягнення учасників злочинної організації до встановленої законом відповідальності;
- створення та контроль за діяльністю окремого структурного підрозділу злочинної організації - «Кар'єр», покладання на нього завдань з організації процесу незаконного видобутку бурштину, а також його збуту, зберігання, передачі, перевезення, визначення керівника вказаного підрозділу;
- укладання угод з ТОВ «Стронг Брук» (код ЄДРПОУ 41081924) про надання важкої техніки, необхідної для видобутку бурштину та їх фінансування;
- безпосередня участь в процесі видобування бурштину, в тому числі шляхом залучення робітників та техніки, визначення напрямку діяльності товариства та особистої участі у вилучені бурштину з надр, його переміщенні та зберіганні;
- налагодження процесу формування членами злочинної організації звітів щодо видобутку бурштину, затратної частини виробництва (пальне, зарплати, харчування працівників та ін.);
- налагодження процесу формування членами злочинної організації звітів щодо реалізації видобутого бурштину із зазначенням ваги, вартості та інших відомостей;
- контроль за реалізацією видобутого бурштину;
- використання частини прибутків від злочинної діяльності на виробничі потреби, надання неправомірної вигоди працівникам правоохоронних органів тощо;
- розподіл прибутків від діяльності злочинної організації між її членами залежно від їх ролі.
Таким чином, ОСОБА_5 , створивши злочинну організацію, будучи керівником одного із її структурних підрозділів, діючи у співучасті з іншими учасниками та керівниками структурних підрозділів злочинної організації, діючи з прямим умислом, з корисливих мотивів, з метою отримання неконтрольованого державою прибутку, в період часу з червня 2022 року по 01.05.2024 року повторно організував та здійснював незаконне видобування бурштину поза межами ділянок «Федорівська-7» та «Федорівська-8», у зв'язку з чим державі, внаслідок самовільного користування надрами, завдано збитків на загальну суму 48 755 885,70 грн.
З огляду на викладені вище обставини, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 240-1 КК України, а саме у створенні злочинної організації, керівництві такою організацією та її структурною частиною, вчиненому службовою особою з використанням службового становища, а також в організації та здійсненні незаконного видобування бурштину, вчиненому службовою особою шляхом використання свого службового становища, у складі злочинної організації.
21.05.2025 о 09 годині 23 хвилин ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , затримано відповідно до ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 240-1 КК України.
За вищевказаними фактами злочинної діяльності 21.05.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених. 3 ст. 255, ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 240-1 КК України.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_13 від 22.05.2025 (справа № 757/23432/25-к) до підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, із забороною цілодобово залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та / або необхідності забезпечення особистої безпеки у період дії воєнного стану, шляхом перебування у захисних спорудах (бомбосховищах) на випадок оголошення повітряної тривоги, у межах строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, а саме до 19.07.2025 включно.
Одночасно зазначеною ухвалою ОСОБА_5 зобов'язано виконувати процесуальні обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду;
- утримуватися від спілкування зі свідками, іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
- носити електронний засіб контролю.
Надалі, ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_14 від 15.07.2025 (справа № 757/32825/25-к) відносно ОСОБА_5 продовжено на два місяці строк дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, а також продовжено строк дії обов'язків, визначених ухвалою слідчого судді ОСОБА_13 .
В подальшому, ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_15 (справа № 757/43502/25-к) від 09.09.2025 до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, а також зобов'язано підозрюваного виконувати процесуальні обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, серед яких:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду;
- утримуватися від спілкування зі свідками, іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
- носити електронний засіб контролю.
Постановою заступника Генерального прокурора ОСОБА_9 від 26.06.2025 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023000000001248 від 28.07.2023 продовжено до трьох місяців, а саме до 21.08.2025.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_16 від 09.07.2025 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023000000001248 від 28.07.2023 продовжено до шести місяців, а саме до 21.11.2025 та ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_17 строк досудового розслідування продовжено до дев'яти місяців, а саме до 21.02.2026.
Прокурор зазначає, що завершити розслідування у кримінальному провадженні до закінчення дії ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 09.09.2025, про продовження строку дії обов'язків покладених на ОСОБА_5 , немає можливості у зв'язку з тим, що необхідно провести низку слідчих та процесуальних дій.
Здобуті таким чином докази забезпечать встановлення всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, забезпечать його повне, всебічне та неупереджене розслідування, а також виконання завдань кримінального провадження.
При цьому, ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України та встановлені у ході досудового розслідування, що виправдовують обраний запобіжний захід відносно ОСОБА_5 , на переконання прокурора, не зменшилися та продовжують існувати, та подальше покладення на підозрюваного строку дії обов'язків є виправданим та необхідним для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та запобігання зазначеним у клопотанні ризикам.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання з викладених у ньому підстав та просив його задовольнити.
Захисник у судовому засіданні щодо задоволення клопотання не заперечував.
Підозрюваний у судовому засіданні підтримав позицію свого захисника та просив відмовити в задоволеннеі клопотання в чатсині обов'язку - «носити електронний засіб контролю».
Заслухавши думку прокурора в обґрунтування клопотання, пояснення захисника, підозрюваного, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Як встановлено досудовим розслідуванням, громадянин України ОСОБА_5 , підозрюється в учиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 255, ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 240-1 КК України. Відповідно до ст. 12 КК України вказані злочини, є особливо тяжкими злочинами та карається позбавленням волі до тринадцяти років з конфіскацією майна.
Розділ ІІ КПК України визначає, що з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи забезпечення цього провадження. До заходів забезпечення згідно з п. 9 ч. 2 ст. 131 цього Кодексу віднесені також запобіжні заходи. Порядок застосування до особи запобіжних заходів визначений главою 18 КПК України.
Згідно ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
При цьому, суд ураховує, що поняття обґрунтована підозра не визначене у національному законодавстві, але, зважаючи на вимоги, закріплені у статті 9 КПК України, а також статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суд враховує позиції Європейського суду з прав людини викладені в його рішеннях.
Так, у п. 32 справи «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» (Fox, Campbell and Hartley v. the United Kingdom, Series А, № 182) від 30 серпня 1990 року зазначено, що обґрунтована підозра це коли існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_5 , у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень підтверджуються доказами зібраними в рамках кримінального провадження.
На думку слідчого судді, обґрунтованість підозри повинна бути визначена враховуючи положення ст. 94 КПК України, а саме, що слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Перевіряючи обґрунтованість підозри, слідчий суддя вважає, що дані, які вказують на обґрунтовану підозру, які навіть в сторонньої людини не можуть викликати розумних сумнівів, містяться у долучених до матеріалів клопотання доказах, та одночасно враховує, що вказане було встановлено судами при ухваленні рішення про застосування запобіжного заходу та при вирішенні питання про продовження строку дії запобіжного заходу.
Згідно ч. 3 ст. 199 КПК України клопотання про продовження строку дії покладених на підозрюваного обов'язків повинно окрім іншого містити виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали, оцінка чого надана слідчим суддею вище, а по-друге виклад обставин, які свідчать про те, що заявлені ризики не зменшилися або з'явилися нові ризики.
Наявність кожного ризику повинна носити не абстрактний, а конкретний характер та доводитися відповідними доказами (рішення ЄСПЛ «Клішин проти України», № 30671/04).
Відповідно до ч.7 ст.194 КПК України обов'язки, передбачені частиною п'ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.
Оцінивши наявність заявлених прокурором ризиків, слідчий суддя відзначає, що характер кримінального правопорушення та дані щодо особи підозрюваного дають підстави вважати, що останній може ухилятися від слідства та суду, незаконно впливати на свідків, проте, заявленим ризикам можливо запобігти, шляхом покладення на підозрюваного окремих обов'язків, передбачених ст.194 КПК України.
Підозрюваний ОСОБА_5 , за час дії вказаних обов'язків, покладених на нього раніше, належним чином їх виконував, відтак слідчий суддя вважає за можливе обмежитися такими обов'язками які, на його переконання, зможуть забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного, а саме:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду;
- утримуватися від спілкування зі свідками, іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання прокурора та продовження покладених на ОСОБА_5 , вище вказаних обов'язків.
Питання щодо доведеності вини ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого злочину та правильності кваліфікації його дії слідчим суддею при розгляді клопотання не вирішувались, оскільки підлягають дослідженню при проведенні досудового розслідування та під час розгляду справи по суті.
Керуючись ст. 29 Конституції України, ст. ст. ст.ст. 177, 178, 182, 183, 193,194, 196, 197, 199, 202, 205, 532, 534 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання - задовольнити.
Продовжити строк застосування до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покладених на нього обов'язків, у межах строку досудового розслідування кримінального провадження № 42023000000001248 від 28.07.2023, а саме до 03.01.2026 включно.
Зобов'язати підозрюваного ОСОБА_5 виконувати процесуальні обов'язки, визначені частиною п'ятою ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду;
- утримуватися від спілкування зі свідками, іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Обов'язок контролю за виконанням ухвали слідчого судді покладається на слідчого у кримінальному провадженні.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала слідчого судді не підлягає оскарженню.
Слідчий суддя ОСОБА_1