справа № 208/15858/24
провадження № 2/208/1866/25
(заочне)
15 травня 2025 р. м. Кам'янське
Заводський районний суд міста Кам'янського у складі: Головуючого, судді Похвалітої С.М., за участю секретаря судового засідання - Шабельник Р.М.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Департаменту соціальної та ветеранської політики Кам'янської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру отриманих коштів державної допомоги, -
Позивач Департамент соціальної та ветеранської політики Кам'янської міської ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру отриманих коштів державної допомоги.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що в період з 01.01.2019 року по 30.06.2019 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебувала на обліку в Заводському управлінні соціального захисту населення департаменту соціальної та ветеранської політики Кам'янської міської ради як одержувач допомоги на дітей одиноким матерям відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751.
Рішенням управління про призначення допомоги сім'ям з дітьми від 31.01.2019 року відповідачу було призначено допомогу одиноким матерям строком на шість місяців з 01.01.2019 по 30.06.2019.
У результаті перевірки отримано інформацію, що відповідач отримала дохід від продажу будинку та земельної ділянки на загальну суму 117 355 грн., за період грудня 2018 року, який не було зазначено в розділі ІІ декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 21.01.2019.
Тобто, відповідач навмисно приховала інформацію яка могла вплинути на встановлення права на отримання допомоги.
При виявленні доходів, які не були зазначені отримувачем допомоги у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 21.01.2019 було складено акт про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальної допомоги від 21.07.2021 року, на підставі якого допомогу одиноким матерям було перераховано у період з 01.01.2019 по 30.06.2019 з урахуванням усіх доходів сім'ї. На підставі подання недостовірних даних виникла переплата допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі 26 727,90 грн..
Переплата автоматично утримувалась згідно заяви відповідача від 06.12.2021, з допомоги при народження дитини, період утримання з 01.01.2022 по 31.12.2022 в сумі 17 440,20 грн.. На теперішній час остаток суми переплати допомоги становить 9287,70 грн..
Відповідачу було направлено 2 повідомлення від 30.09.2023р. та від 29.02.2024р. про розмір залишку переплати та про необхідність з'явитися до Заводського управління для вирішення питання щодо погашення заборгованості, але відповідач до управління не з'явилась, суму надміру отриманої допомоги сплачувати відмовляється.
Тому позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі департаменту соціальної та ветеранської політики Кам'янської міської ради суму надміру виплаченої допомоги одиноким матерям у розмірі 9287,70 грн. та судовий збір.
Ухвалою суду від 10 січня 2025 року відкрито провадження у справі.
Представник Департаменту соціальної та ветеранської політики Кам'янської міської ради в судове засідання не з'явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутністю, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, посилалась на обставини зазначені в позові, проти винесення заочного рішення не заперечує.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, повідомлена належним чином, причини неявки до суду не повідомила.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, від яких надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності, що відповідає положенням ч. 3 ст. 211 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що відповідає положенням ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Вивчивши матеріали цивільної справи, дослідивши докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є матір'ю: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується свідоцтвами про народження (а.с.10-12).
Відповідно до витягу №00013685132 з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України для призначення допомоги від 01 квітня 2014 року вбачається, що відомості про батька ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , записані за вказівкою матері згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України (а.с.13).
Відповідно до витягу №00010376519 з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України для призначення допомоги від 18 квітня 2012 року вбачається, що відомості про батька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , записані за вказівкою матері згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України (а.с.14).
Відповідно до витягу №00008721650 з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України для призначення допомоги від 09 лютого 2011 року вбачається, що відомості про батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , записані за вказівкою матері згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України (а.с.15).
22 січня 2019 року ОСОБА_1 звернулась із заявою №61 про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг (а.с.16-17), у зв'язку з чим подала декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 21.01.2019 року (а.с.18-19).
Рішенням Управління соціального захисту населення адміністрації Дніпровського району КМР від 31.01.2019 року про призначення допомоги сім'ям з дітьми, ОСОБА_1 було призначено допомогу одиноким матерям строком на шість місяців з 01.01.2019 по 30.06.2019 (а.с.20).
Згідно інформації №264688612 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна від 07.07.2021 року; договору купівлі-продажу житлового будинку від 14 грудня 2018 року та договору купівлі-продажу земельної ділянки від 14 грудня 2018 року вбачається, що ОСОБА_1 отримала дохід від продажу будинку та земельної ділянки на загальну суму 117 355,00 грн. (а.с.21-24).
Даний факт ОСОБА_1 не задекларувала у розділі ІІ в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 21.01.2019р..
Відповідно до акту Заводського управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики КМР про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидії та соціальної допомоги від 21 липня 2021 року стосовно ОСОБА_1 було виявлено, що вона надала невірну інформацію про доходи. Додаткові доходи протягом періоду з грудня 2018 року по грудень 2018 року нараховувались в сумі 117355,00 грн. (а.с.25).
Розпорядженням Заводського УСЗН від 21.07.2021 року визначено розмір переплати ОСОБА_1 за період з 01.01.2019 року по 30.06.2019 року у зв'язку з додатковими доходами у сумі 117 355,00 грн.. Даним розпорядженням зазначено утримати переплату з ОСОБА_1 згідно чинного законодавства (а.с.26).
ОСОБА_1 направлено повідомлено від 28.07.2021 року, в якому зазначено, що останній необхідно терміново звернутися до Заводського управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики Кам'янської міської ради, для вирішення питання щодо погашення заборгованості, розмір якої складає 26 727,90 грн. (а.с.27).
Відповідно до розпорядження Заводського УСЗН від 06.12.2021 року переплата автоматично утримувалась згідно заяви ОСОБА_1 від 06.12.2021р., з допомоги при народження дитини (а.с.28-29).
Департаментом соціальної та ветеранської політики Кам'янської міської ради було направлено ОСОБА_1 два повідомлення від 30.09.2023 року та від 29.02.2024 року про розмір переплати у сумі 9287,70 грн. та необхідність погашення даної переплати (а.с.30-31).
Також в матеріалах справи міститься довідка про отримання (неотримання) допомоги від 13.12.2024 року №1431, надана начальником Заводського управління соціального захисту населення департаменту соціальної та ветеранської політики КМР Вікторією Люта та начальником Заводського відділу формування виплат Тетяною Дейнега, відповідно до якої вбачається, що залишок переплати за період з 29.04.2019 року по 30.06.2019 рік становить 9287,70 грн. (а.с.32).
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Так, в статті 3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» визначені види державної допомоги сім'ям з дітьми, в тому числі: допомога на дітей одиноким матерям (пп. 5).
Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року за №1751 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» визначаються умови призначення і виплати таких видів державної допомоги сім'ям з дітьми, передбачених Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», зокрема, допомога на дітей одиноким матерям.
Відповідно абзацу 1 п.33 Порядку (в редакції на момент виникнення правовідносин), та ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Згідно з п. 34 Порядку (в редакції на момент виникнення правовідносин), допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. До складу сім'ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім'ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.
Відповідно до п.35 Порядку (в редакції на момент виникнення правовідносин), визначено, що для призначення допомоги на дітей одиноким матерям до органу соціального захисту населення подаються такі документи: 1) заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики; 2) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документ про народження, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку; 3) копія свідоцтва про народження дитини; 4) довідка про реєстрацію місця проживання матері та дитини. У разі неможливості одержати таку довідку допомога призначається на підставі висновку про початкову оцінку потреб дитини та сім'ї, наданого центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, із зазначенням факту проживання дитини з матір'ю. Якщо дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, подається довідка про реєстрацію місця проживання матері та довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування (навчання) дитини.
Відповідно до п. 48 Порядку, органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги.
Відповідно до п. 49-1 Порядку перевірка достовірності відомостей, що надійшли від осіб, які звертаються за призначенням допомоги сім'ям з дітьми, проводиться на підставі даних, отриманих шляхом автоматизованого доступу, зокрема, з: Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, - про право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок) .
Так, у результаті перевірки правильності та повноти інформації, що була надана ОСОБА_1 для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, а саме: допомоги на дітей одиноким матерям виявлено, що ОСОБА_1 не задекларувала у розділі ІІ декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 21.01.2019, дохід від продажу будинку та земельної ділянки на загальну суму 117 355 грн. за період грудня 2018 року.
Згідно п. 36 Порядку виплата допомоги на дітей одиноким матерям також припиняється: якщо сім'єю подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання допомоги на дітей одиноким матерям та на визначення її розміру, або встановлено фактичну зайнятість особи, що приносить дохід (винагороду), без оформлення, реєстрації в установленому законодавством порядку, - з місяця, що настає за місяцем, у якому виявлено порушення. В такому разі на наступний строк допомогу на дітей одиноким матерям може бути призначено не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Відповідно до п. 49 Порядку особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти уповноваженому органу про зміну всіх обставин, які впливають на виплату такої допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо). Якщо отримувачам державної допомоги сім'ям з дітьми, якими подано документи із свідомо неправдивими відомостями, не подано відомостей про зміни у складі сім'ї, приховуються обставини, які впливають на призначення і виплату допомоги, було надміру виплачено суми допомоги, уповноважені органи: визначають обсяг коштів, які підлягають поверненню, з місяця призначення державної допомоги сім'ям з дітьми та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють отримувачу державної допомоги сім'ям з дітьми про обсяг коштів, які підлягають поверненню, та строки їх повернення. Суми коштів, які підлягають поверненню, повертаються: отримувачем державної допомоги сім'ям з дітьми самостійно; за згодою отримувача державної допомоги сім'ям з дітьми у повному обсязі за рахунок її наступних виплат; за рішенням уповноваженого органу за рахунок сум наступних виплат державної допомоги сім'ям з дітьми у розмірі, який не перевищує 20 відсотків щомісячної суми призначеної допомоги. У разі неможливості добровільного повернення або утримання коштів, які підлягають поверненню, такі кошти стягуються в судовому порядку.
Згідно ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно.
Стаття 1215 ЦК України встановлює випадки, коли набуте особою без достатньої правової підстави майно за рахунок іншої особи не підлягає поверненню.
Так, не підлягають поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача; інше майно, якщо це встановлено законом. (ст. 1215 ЦК України).
Отже, закон встановлює два виключення із цього правила: по-перше, якщо виплата вказаних платежів є результатом рахункової помилки з боку особи, яка проводила цю виплату; по-друге, у разі недобросовісності з боку набувача.
Правильність виконаних розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються, отже, зазначене у ст. 1215 ЦК України майно підлягає поверненню у разі наявності цих фактів.
Така правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 02 липня 2014 року N 6-91цс14, яка може враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Згідно ч. 3, 4 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем не надано доказів на спростування заявленої позивачем суми надміру виплаченої допомоги на дітей одиноким матерям.
Таким чином, суд дійшов висновку, що допомога на дітей одиноким матерям за період з 01.01.2019 по 30.06.2019 рік у розмірі 9287,70 грн. була перерахована та виплачена відповідачці внаслідок свідомого не повідомлення нею інформації, що впливає на призначення такої допомоги, а тому підлягає стягненню з відповідачки на користь позивача у повному розмірі.
Дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об'єктивно наявні у справі докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності, з'ясувавши усі обставини справи, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (Серявін та інші проти України, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а отже з відповідача на користь держави в особі департаменту соціальної та ветеранської політики Кам'янської міської ради підлягає стягненню судовий збір у розмірі 3028,00 грн..
На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 1212, 1215 ЦК України, ст.ст. 7, 12, 19, 268, 272, 273, 274, 280-289, 354, 355 ЦПК України, суд, -
Позовні вимоги Департаменту соціальної та ветеранської політики Кам'янської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру отриманих коштів державної допомоги, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) на користь держави в особі Департаменту соціальної та ветеранської політики Кам'янської міської ради (ЄДРПОУ: 41490026, адреса: Дніпропетровська обл., м.Кам'янське, пр-т. Василя Стуса, 10/12) суму надміру виплаченої допомоги одиноким матерям у розмірі - 9287 (дев'ять тисяч двісті вісімдесят сім) грн. 70 коп..
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) на користь держави в особі Департаменту соціальної та ветеранської політики Кам'янської міської ради (ЄДРПОУ: 41490026, адреса: Дніпропетровська обл., м.Кам'янське, пр-т. Василя Стуса, 10/12) в розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн. 00 коп. - витрати по сплаті судового збору.
Усього: 12 315 (дванадцять тисяч триста п'ятнадцять) грн. 70 коп..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції, тобто до Дніпровського Апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості сторін:
Позивач: Департамент соціальної та ветеранської політики Кам'янської міської ради, ЄДРПОУ: 41490026, адреса: Дніпропетровська обл., м.Кам'янське, пр-т. Василя Стуса, 10/12.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Суддя Похваліта С. М.