с-ще Новомиколаївка
Іменем України
01 грудня 2025 року Справа № 322/1807/25 (Провадження № 3/322/931/25)
Суддя Новомиколаївського районного суду Запорізької області Губанов Р.О., здійснюючи підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення, що надійшла до суду 01.12.2025 з відділення поліції № 3 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області за ст. 124 КУпАП, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
встановив:
згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 523631 від 25.11.2025, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Пунктом 2 частини першої статті 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення передбачений Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою Наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.12.2015 за № 1496/27941 (далі Інструкція).
Пунктом 15 розділу II Інструкції визначено, що до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Так зі змісту матеріалів випливає, що принаймні один з учасників ДТП (а можливо і більше) після події був госпіталізований. Втім інформації хто саме був госпіталізований, до якого медичного закладу і які були отримані тілесні ушкодження, матеріали справи в собі не містять.
Вказані обставини унеможливлюють перевірити наявність або відсутність ознак кримінального правопорушення в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Також слід зазначити, що в протоколі взагалі відсутні відомості про потерпілих, хоча у ньому зазначається про пошкодженні транспортні засоби і матеріальні збитки.
Згідно з ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
До компетенції суддів, згідно зі ст. 221 КУпАП, відноситься лише розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачених зазначеними в ній статтями цього Кодексу. Питання складання протоколу про адміністративне правопорушення відноситься виключно до відання уповноважених на те осіб, передбачених ст. 255 КУпАП та іншими законами.
Таким чином, виконання вимог ч. 1 ст. 257 КУпАП, щодо надіслання протоколу органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення, можливо лише після складення уповноваженою особою протоколу, що відповідає вимогам ст.ст. 254, 256 КУпАП.
Встановлені недоліки, унеможливлює подальший розгляд справи та є підставою для повернення матеріалів справи.
Керуючись ст.ст. 221, 278, 283-285, 294 КУпАП, суддя
постановив:
матеріали справи щодо ОСОБА_1 , за ст.124 КУпАП повернути відділенню поліції № 3 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р.О. Губанов