28 листопада 2025 року м. ПолтаваСправа № 340/1941/25
Полтавський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Довгопол М.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом Головного управління ДПС у Кіровоградській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
І. ІСТОРІЯ СПРАВИ
1. Стислий зміст позовних вимог
Головне управління ДПС у Кіровоградській області звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 , в якому просило стягнути з ОСОБА_1 (рнокпп: НОМЕР_1 ) податковий борг по податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки в сумі 26373,60 грн за наступними реквізитами: Отримувач: ГУК у Кіров. обл/тг. м. Світлов/18010300; Банк: Казначейство України (ЕАП); ЗКПО банка: 37918230; Рахунок: UA888999980314080512000011563; Код платежу: 5018010300 (місцевий бюджет); назва податку: Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, сплачений фіз особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що за відповідачем обліковується заборгованість з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у розмірі 26373,60 грн, що виникла внаслідок непогашення відповідачем податкових зобов'язань, визначених податковими повідомленнями-рішеннями від 14.09.2022 форми "Ф" №0531561-2410-1127, від 03.04.2023 форми "Ф" №0032831-2410-1127 та від 15.05.2024 форми "Ф" №0225951-2410-1127-UA35080170000077673.
2. Стислий зміст заперечень відповідача
Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.
Копії ухвал про прийняття справи до провадження від 12.05.2025 та про продовження розгляду справи від 27.05.2025 направлялися на адреси відповідача рекомендованими листами з повідомленнями про вручення поштового відправлення, однак повернулися до суду без вручення із зазначенням на конвертах написів відділу поштового зв'язку "адресат відсутній за вказаною адресою" (по адресі с. Мала Скельова, Світловоський район, Кіровоградська область) та "за закінченням терміну зберігання" (по адресі вул. Героїв Маріуполя, 79, кв. 6, м. Кременчук, Полтавська область).
Відповідно до частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
3. Процесуальні дії по справі
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 28.03.2025 відкрито спрощене позовне провадження (без виклику сторін).
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 01.04.2025 вирішено передати справу на розгляд Полтавського окружного адміністративного суду.
Справа №340/1941/25 надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду від Кіровоградського окружного адміністративного суду 29.04.2025, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі та за результатами автоматизованого розподілу справи між суддями передана до провадження судді Довгопол М.В.
В період з 05.05.2025 по 09.05.2025 суддя Довгопол М.В. перебувала на лікарняному.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12.05.2025 адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Кіровоградській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу прийнято до провадження. Розгляд справи постановлено розпочати спочатку та проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
У подальшому, іншою ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12.05.2025 позовну заяву Головного управління ДПС у Кіровоградській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу залишено без руху. Позивачеві вказано усунути недоліки позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до Полтавського окружного адміністративного суду доказів надіслання листом з описом вкладення ОСОБА_1 копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу: АДРЕСА_1 .
27.05.2025 позивач усунув недоліки позовної заяви.
Як наслідок, ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 27.05.2025 продовжено розгляд справи за адміністративним позовом Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
ІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини справи та відповідні правовідносини.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ДПС у Кіровоградській області.
Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код класифікації доходів бюджету 18010300) та інтегрованої картки ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) має заборгованість в сумі 26373,60 грн, який сформувався за рахунок несплати грошових зобов'язань, а саме:
- по податковому повідомленню-рішенню від 14.09.2022 форми "Ф" №0531561-2410-1127, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов'язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у розмірі 586,08 грн;
- по податковому повідомленню-рішенню від 03.04.2023 форми "Ф" №0032831-2410-1127, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов'язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у розмірі 12698,40 грн;
- по податковому повідомленню-рішенню від 15.05.2024 форми "Ф" №0225951-2410-1127- НОМЕР_2 , яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов'язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у розмірі 13089,12 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення направлялися на податкову адресу відповідача, однак повернулися до податкового органу без вручення із зазначенням на конвертах написів відділу поштового зв'язку "адресат відсутній за вказаною адресою" (щодо ППР від 14.09.2022 форми "Ф" №0531561-2410-1127 та від 15.05.2024 форми "Ф" №0225951-2410-1127-UA35080170000077673) та "за закінченням терміну зберігання" (щодо ППР від 03.04.2023 форми "Ф" №0032831-2410-1127).
22.09.2023 ГУ ДПС у Кіровоградській області виставлено відповідачу податкову вимогу форми "Ф" №0008445-1307-1128, яка направлялася на адресу ОСОБА_1 , однак повернулася до податкового органу без вручення із зазначенням на конверті напису відділу поштового зв'язку "неправильно зазначена (відсутня) адреса".
Посилаючись на несплату відповідачем податкового зобов'язання у строки, визначені Податковим кодексом України, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення податкового боргу.
ІІІ. ДЖЕРЕЛА ПРАВА
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За змістом підпунктів 14.1.39, 14.1.156, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (тут і надалі - у редакції, чинній на час спірних правовідносин) грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня; податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України; податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно із підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний, зокрема сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
За змістом підпункту 54.3.3. пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо: згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
В силу вимог пп. 266.1.1. п. 266.1. статті 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (пп. 266.2.1. п. 266.1. статті 266 Податкового кодексу України).
Згідно з пп. 266.3.1., 266.3.2. п. 266.3. статті 266 Податкового кодексу України базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Підпунктом 266.5.1. п. 266.5. статті 266 Податкового кодексу України визначено, що ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.
За приписами пп. 266.7.1. п. 266.7. статті 266 Податкового кодексу України обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
Відповідно до пп. а) пп. 266.10.1. п. 266.10. статті 266 Податкового кодексу України податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України встановлено, що податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
При цьому, згідно з пунктом 42.2 статті 42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
За змістом пункту 42.5. статті 42 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Відповідно до положень пункту 45.1 статті 45 Податкового кодексу України платник податків - фізична особа зобов'язаний визначити свою податкову адресу.
Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
Згідно з пунктом 66.3 статті 66 Податкового кодексу України у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків, а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.
Підставою для зняття з обліку платника податків в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.
У такому разі платник податків, визначений у пункті 64.2 статті 64 цього Кодексу, зобов'язаний подати контролюючому органу за новим місцезнаходженням відповідну заяву у десятиденний строк від дня реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) згідно з порядком обліку платників податків. У разі неподання такої заяви протягом 10 календарних днів платник податків або посадові особи платника податків несуть відповідальність відповідно до закону.
Згідно з пунктом 42.3 статті 42 Податкового кодексу України якщо платник податків у порядку та у строки, визначені статтею 66 цього Кодексу, повідомив контролюючий орган про зміну податкової адреси, він на період з дня державної реєстрації зміни податкової адреси до дня внесення змін до облікових даних такого платника податків звільняється від виконання вимог документів, надісланих йому контролюючим органом за попередньою податковою адресою та в подальшому повернених як таких, що не знайшли адресата.
Підпунктом 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право: застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно з підпунктом 41.1.1 пункту 41.1. статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.
Відповідно до пункту 41.4 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Згідно з пунктом 87.11 статті 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
ІV. ВИСНОВКИ СУДУ
Аналіз наведених норм Податкового кодексу України дає підстави для висновку, що статусу податкового боргу набуває узгоджена сума грошового (податкового) зобов'язання, не сплачена платником податків у визначений строк. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Матеріалами справи підтверджено, що контролюючим органом за основним місцем обліку відповідача прийняті податкові повідомлення-рішення від 14.09.2022 форми "Ф" №0531561-2410-1127, від 03.04.2023 форми "Ф" №0032831-2410-1127 та від 15.05.2024 форми "Ф" №0225951-2410-1127-UA35080170000077673, якими ОСОБА_1 визначено суми податкового зобов'язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості у загальному розмірі 26373,60 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення направлялися на податкову адресу відповідача, однак повернулися до податкового органу без вручення із зазначенням на конвертах написів відділу поштового зв'язку "адресат відсутній за вказаною адресою" (щодо ППР від 14.09.2022 форми "Ф" №0531561-2410-1127 та від 15.05.2024 форми "Ф" №0225951-2410-1127-UA35080170000077673) та "за закінченням терміну зберігання" (щодо ППР від 03.04.2023 форми "Ф" №0032831-2410-1127).
В силу приписів пункту 42.2 статті 42, пункту 45.1 статті 45, пункту 66.3 статі 66 Податкового кодексу України вищевказані податкові повідомлення-рішення вважаються врученими відповідачу.
У строк, встановлений Податковим кодексом України, суми податкових зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості за 2022, 2023, 2024 роки відповідачем не сплачено, а тому набули статусу податкового боргу, який складає 26373,60 грн.
22.09.2023 ГУ ДПС у Кіровоградській області виставлено відповідачу податкову вимогу форми "Ф" №0008445-1307-1128, яка направлялася на адресу ОСОБА_1 , однак повернулася до податкового органу без вручення із зазначенням на конверті напису відділу поштового зв'язку "неправильна зазначена (відсутня) адреса".
В силу приписів пункту 42.2 статті 42, пункту 45.1 статті 45, пункту 66.3 статі 66 Податкового кодексу України вищевказана податкова вимога вважається врученими відповідачу.
Доказів оскарження податкових повідомлень-рішень та податкової вимоги в судовому або адміністративному порядку сторонами у справі не надано.
Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач доказів сплати суми податкового боргу до суду не надав.
Наявність у відповідача податкового боргу з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, за 2022, 2023 та 2024 роки у загальній сумі 26373,60 грн, підтверджується довідкою та розрахунком про суму податкового боргу, а також відомостями з інтегрованої картки платника податків.
Повноваження Головного управління ДПС у Кіровоградській області, як органу стягнення, на здійснення заходів щодо забезпечення погашення податкового боргу, зокрема, шляхом стягнення податкового боргу з фізичної особи, визначені статтями 20, 41, 87 Податкового кодексу України.
За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог Головного управління ДПС у Кіровоградській області про стягнення з відповідача податкового боргу.
Отже, позов належить задовольнити у повному обсязі.
V. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ
Відповідно до статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно з частиною 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Зважаючи на те, що позивачем є суб'єкт владних повноважень, доказів на підтвердження понесення судових витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз не надано, тому суд не вбачає підстав для розподілу судових витрат.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
Позов Головного управління ДПС у Кіровоградській області (вул. Велика Перспективна, 55, м. Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ ВП 43995486) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) податковий борг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, у розмірі 26373,60 грн (двадцять шість тисяч триста сімдесят три гривні шістдесят копійок) на розрахунковий рахунок №UА888999980314080512000011563, отримувач ГУК у Кіров.обл./тгм.Світлов/18010300, банк Казначейство України (ЕАП), ЗКПО банку 37918230, код платежу 5018010300 (місцевий бюджет).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя М.В. Довгопол