Справа № 444/4311/25
Провадження № 3/444/2190/2025
24 листопада 2025 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., за участю потерпілого ОСОБА_1 , представника потерпілого ОСОБА_1 - Брунець Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Відділення поліції №2 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , згідно з протоколом про адміністративне правопорушення - військовослужбовець, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_3 22.10.2025 року о 11 год. 00 хв. в м.Жовква по вул.Є.Козака, 2, Львівського району Львівської області керував транспортним засобом марки "FORD TRANSIT" д.н.з. НОМЕР_2 , не був уважним, не переконався, що це буде безпечним і не створить перешкоду або небезпеку іншим учасникам руху, виїхав на зустрічну смугу руху та здійснив зіткнення із тз «TOYOTA RAV 4» д.н.з НОМЕР_3 , який рухався в зустрічному напрямку під керуванням ОСОБА_1 , із пасажиром ОСОБА_4 . В результаті ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження, а ОСОБА_1 отримав тілесні ушкодження, а саме забій м?язів шиї, забій грудної клітки.
Своїми діями ОСОБА_2 порушив п. 10.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_2 в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
ОСОБА_2 був обізнаний про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, мав можливість отримати судові повістки за місцем проживання, проте не вживав заходів для явки до суду.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою.
Підстав для відкладення розгляду справи немає.
Потерпілий ОСОБА_1 та його представник - адвокат Брунець Н.М. щодо розгляду справи у відсутності ОСОБА_2 не заперечили.
А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, оскільки його неявка не перешкоджає розгляду справи.
19.11.2025 року адвокат Брунець Н.М. подав до суду заяву, в якій просить залучити до участі в справі у якості потерпілої особи - ОСОБА_1 , оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №491023 від 22 жовтня 2025 року, а саме у графі "свідки чи потерпілі" даних про потерпілого ОСОБА_1 не зазначено.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник - адвокат Брунець Н.М. вказану вище заяву підтримали, просили суд таку задовольнити.
Ураховуючи наведене вище, а також викладені у протоколі обставини події, яка мала місце 22 жовтня 2025 року, суд дійшов висновку про необхідність залучення у даній справі в якості потерпілого ОСОБА_1 .
В судовому засіданні потерпілий ОСОБА_1 дав усні пояснення щодо ДТП: він рухався по вул. Є.Козака в сторону центру м. Жовква з помірною швидкістю, з повороту на великій швидкості вискочила машина та вдарилася в його автомобіль, а в подальшому він викликав поліцію.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Брунець Назарій Миколайович в судовому засіданні підтримав надані пояснення потерпілим ОСОБА_1 .
Факт вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується: 1) протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕРП1 № 491023 від 22.10.2025 року; 2) рапортами від 22.10.2025 року; 3) схемою місця ДТП від 22.10.2025 року; 4) письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 22.10.2025 року, які знаходяться в матеріалах справи; 5)протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 22.10.2025 року; 6) фототаблицями до протоколу огляду місця події від 22.10.2025 року; 7) висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп?яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №002198, що підтверджує наркотичне сп?яніння.
Відповідно до ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення застосовується до осіб, які як учасники дорожнього руху порушили правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Вина ОСОБА_2 полягає в тому, що він як учасник дорожнього руху, порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, а тому його дії правильно кваліфіковані за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_2 , не встановлено.
Санкція ст.124 КУпАП передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Призначаючи вид та міру стягнення, враховую обставини вчинення правопорушення, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а відтак приходжу до висновку, що на ОСОБА_2 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності, що буде достатнім для його виправлення та запобігатиме вчиненню ним інших адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір» з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2025 рік" становить 3028, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись статтями 40-1, 124, 283, 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) 605 грн. 60 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: Олещук М. М.