27.11.2025 м.Дніпро Справа № 908/2351/23
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Іванова О.Г. (доповідач)
суддів: Верхогляд Т.А., Паруснікова Ю.Б.,
розглянувши апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Запорізькій області на ухвалу Господарського суду Запорізької області від 14.10.2025 (суддя Юлдашев О.О., повний текст якої підписаний 06.11.2025) у справі № 908/2351/23
Кредитори:
1. Дочірнє підприємство "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" м. Житомир
2. Товариство з обмеженою відповідальністю "Дорожньо-будівельна компанія "ВАЛЕМИРА" м. Запоріжжя;
3. Арбітражний керуючий Усачов Олег Миколайович м. Кам'янське, Дніпропетровська область;
4. (заявник 1) Головне управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області м.Запоріжжя;
5. Публічне акціонерне товариство "УКРАЇНСЬКА ІННОВАЦІЙНА КОМПАНІЯ" м. Київ,
6. (заявник 7) Комунальне підприємство "Водоканал" м. Запоріжжя;
7. Товариство з обмеженою відповідальністю "БАРТ" м. Одеса;
8. Дочірнє підприємство "Кіровоградський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" м. Кропивницький, Кіровоградська область;
9. Дочірнє підприємство "Донецький облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" м. Покровськ, Донецька область;
10. (заявник 3) Товариство з обмеженою відповідальністю "Запоріжжяелектропостачання" м. Запоріжжя;
11. Публічне акціонерне товариство "Запоріжжобленерго" м. Запоріжжя;
12. Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) м. Запоріжжя;
13. Дочірнє підприємство "Харківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" м. Харків;
14. Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "САІ" м.Запоріжжя;
15. Фізична особа-підприємець Іващук Олександр Анатолійович;
16. Головне управління ДПС у Запорізькій області м. Запоріжжя;
17. Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРУД" м. Вільнянськ, Вільнянський р-н, Запорізька область;
18. Товариство з обмеженою відповідальністю "Автомагістральбуд" м. Дніпро;
19. Товариство з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль-Південь" м. Одеса;
20. Товариство з обмеженою відповідальністю "ВОГ РЕСУРС" м. Луцьк, Луцький район, Волинська область;
21. Комунальне підприємство "Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів" м.Запоріжжя;
Боржник - Дочірнє підприємство "Запорізький облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" м. Запоріжжя;
Банки, здійснюючі розрахунково-касове обслуговування боржника:
1. АБ "Укргазбанк"
2. АТ "Укрексімбанк"
3. АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК"
4.АТ "Банк Альянс"
5. АКБ "Індустріалбанк"
6. АТ "Банк Кредит Дніпро"
7. АБ "Південний"
8. АТ "Сенс Банк"
9. АТ "Банк інвестицій та заощаджень"
10. АТ АКБ "Конкорд"
11. АТ "Златобанк"
12. ВАТ АКЦІОНЕРНИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "Трансбанк"
13. ПАТ "УКРІНКОМ"
Ліквідатор (заявник 8) - ОСОБА_1 , м.Запоріжжя;
Учасники у справі про банкрутство:
Орган, уповноваженого управляти державним майном - Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України м. Київ;
Державний орган з питань банкрутства - Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) м. Дніпро
про банкрутство
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 14.10.2025 у справі № 908/2351/23 закрито провадження у справі. Скасовано мораторій на задоволення вимог кредиторів. Процедуру розпорядження майном та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Забродіна О.М. - припинено.
Не погодившись із зазначеною ухвалою, до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернулось Головне управління ДПС у Запорізькій, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу та направити справу до суду першої інстанції для подальшого розгляду справи по суті на стадію розпорядження майном.
Одночасно у змісті апеляційної скарги викладене клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду, яке мотивовано отриманням ухвали суду за допомогою системи ЕСІТС 06.11.2025.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному кладу суду від 17.11.2025 для розгляду справи визначена колегія суддів у складі: головуючого судді - Іванова О.Г. (доповідач), судді - Верхогляд Т.А., Парусніков Ю.Б.
У зв'язку з витребуванням ухвалою суду від 18.11.2025 матеріалів справи з Господарського суду Запорізької області за скаргою Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області, ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 18.11.2025 відкладено вирішення питання про рух апеляційної скарги ГУ ДПС у Запорізькій області до надходження матеріалів справи до суду апеляційної інстанції.
21.11.2025 до суду апеляційної інстанції надійшов лист Господарського суду Запорізької області в якому зазначено, що матеріали справи №908/2351/23 були направлені до Верховного Суду на виконання ухвали від 28.10.2025.
Щодо заявленого апелянтом клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду, то суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (частина 2). Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині 2 статті 261 цього Кодексу (частина 3).
Згідно з матеріалами справи, у судовому засіданні 14.10.2025 проголошено вступну та резолютивну частину ухвали суду, повний текст якої виготовлено та підписано 06.11.2025. Таким чином, з урахуванням норм ст.256 ГПК України, апеляційна скарга мала бути подана у строк до 17.11.2025 (оскільки 16.11.2025 - неділя, вихідний день). Згідно з матеріалами апеляційної скарги її подано через систему ЄСІКС «Електронний суд» 17.11.2025, тобто, у межах строку на апеляційне оскарження ухвали суду.
Враховуючи наведене, клопотання апелянта про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду відхиляється як безпідставне.
Як вбачається з поданих документів, апеляційна скарга оформлена у відповідності до вимог, встановлених ст. 258 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частин 1, 4 ст. 262 Господарського процесуального кодексу України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу.
Разом з тим, як слідує з листа господарського суду, матеріали справи №908/2351/23 направлені до Верховного Суду на виконання ухвали від 28.10.2025 у цій справі, відповідно до якої відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою ГУ ДПС у Запорізькій області на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 26.08.2025; призначено до розгляду касаційні скарги на 25 листопада 2025 року о 14:00 год; витребувано з Господарського суду Дніпропетровської області та/або Центрального апеляційного господарського суду матеріали справи № 908/2351/23.
Згідно даних комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» розгляд справи у судовому засіданні КГС ВС 25.11.2025 відкладений на 09.12.2025.
Згідно з пунктом 4 ч.1 ст.287 Господарського процесуального кодексу України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки, мають право подати касаційну скаргу на ухвали і постанови суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку та постанови суду апеляційної інстанції у справах про банкрутство (неплатоспроможність) у випадках, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
За приписами п.п. 17.3 п.17 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами у формах, визначених Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Згідно з п.п.17.11, 17.12 Перехідних положень ГПК України подання апеляційних або касаційних скарг на ухвали суду першої або апеляційної інстанції не перешкоджає продовженню розгляду справи цим судом, крім випадків, коли до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються всі матеріали справи. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд першої інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню; суд зобов'язаний зупинити провадження у справі до перегляду ухвали у справі в порядку апеляційного чи касаційного провадження, якщо відповідно до підпункту 17.10 цього підпункту до суду апеляційної чи касаційної інстанції направляються всі матеріали справи.
Зазначені норми застосовуються і в разі подання скарги на ухвали/постанови суду у справі про банкрутство.
Отже, в зв'язку з направленням всіх матеріалів справи №908/2351/23 до суду касаційної інстанції, що об'єктивно унеможливлює розгляд скарги ГУ ДПС у Запорізькій області на ухвалу Господарського суду Запорізької області від 14.10.2025, згідно з п.5 ч.1 ст.227 ГПК України апеляційне провадження у цій справі слід зупинити до повернення матеріалів справи з Верховного Суду.
З огляду на неможливість розгляду апеляційної скарги ГУ ДПС у Запорізькій області на ухвалу Господарського суду Запорізької області від 14.10.2025 до розгляду касаційної скарги ГУ ДПС у Запорізькій області на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 26.08.2025 у даній справі, апеляційний господарський суд вважає за необхідне зупинити апеляційне провадження.
Керуючись ст.ст. 119, 227, 228, 234, 235, 256, 262, 268 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд -
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Запорізькій області на ухвалу Господарського суду Запорізької області від 14.10.2025 у справі №908/2351/23.
Апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Запорізькій області на ухвалу Господарського суду Запорізької області від 14.10.2025 у справі №908/2351/23 зупинити до повернення справи № 908/2351/23 до Центрального апеляційного господарського суду.
Зобов'язати сторони повідомити Центральний апеляційний господарський суд про результати розгляду Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду касаційної скарги Головного управління ДПС у Запорізькій області на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 26.08.2025 у даній справі та надати відповідні докази.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та підлягає оскарженню в частині зупинення апеляційного провадження в порядку і строки, визначені ст.ст.288, 289 ГПК України.
Головуючий суддя О.Г. Іванов
Суддя Т.А. Верхогляд
Суддя Ю.Б. Парусніков
| № рішення: | 132114627 |
| № справи: | 908/2351/23 |
| Дата рішення: | 27.11.2025 |
| Дата публікації: | 28.11.2025 |
| Форма документу: | Ухвала |
| Форма судочинства: | Господарське |
| Суд: | Центральний апеляційний господарський суд |
| Категорія справи: | Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про банкрутство, з них: |
| Стадія розгляду: | Призначено до судового розгляду (07.10.2025) |
| Дата надходження: | 19.07.2023 |
| Предмет позову: | Заява про визнання банкрутом |
| 07.08.2023 11:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 17.08.2023 09:15 | Господарський суд Запорізької області |
| 12.09.2023 11:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 24.10.2023 10:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 24.10.2023 10:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 26.10.2023 10:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 30.10.2023 10:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 08.11.2023 12:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 09.11.2023 11:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 09.11.2023 11:45 | Господарський суд Запорізької області |
| 09.11.2023 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 13.11.2023 11:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 15.11.2023 10:55 | Господарський суд Запорізької області |
| 15.11.2023 11:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 15.11.2023 11:15 | Господарський суд Запорізької області |
| 15.11.2023 11:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 16.11.2023 11:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 21.11.2023 10:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 21.11.2023 10:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 29.11.2023 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.12.2023 09:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.12.2023 09:45 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.12.2023 10:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.12.2023 10:15 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.12.2023 10:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.12.2023 10:45 | Господарський суд Запорізької області |
| 14.12.2023 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 22.12.2023 11:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 22.12.2023 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 08.01.2024 11:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 08.01.2024 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 23.01.2024 11:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 23.01.2024 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 01.02.2024 12:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 01.02.2024 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 14.02.2024 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 26.02.2024 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.03.2024 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 08.04.2024 10:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 08.04.2024 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 25.04.2024 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 25.04.2024 15:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 22.05.2024 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 22.05.2024 12:45 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.06.2024 10:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.06.2024 10:15 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.06.2024 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 12.06.2024 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 08.07.2024 10:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 08.08.2024 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 19.09.2024 11:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 08.10.2024 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 24.10.2024 10:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 18.11.2024 15:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.12.2024 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 29.01.2025 10:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 27.02.2025 10:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 04.03.2025 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.03.2025 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 18.03.2025 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 18.03.2025 15:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 10.04.2025 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 17.04.2025 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 21.04.2025 11:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 21.04.2025 14:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 30.04.2025 10:45 | Господарський суд Запорізької області |
| 30.04.2025 11:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 30.04.2025 11:15 | Господарський суд Запорізької області |
| 07.05.2025 12:45 | Господарський суд Запорізької області |
| 08.05.2025 14:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 09.06.2025 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 16.06.2025 15:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 30.06.2025 14:15 | Центральний апеляційний господарський суд |
| 07.07.2025 14:15 | Центральний апеляційний господарський суд |
| 21.07.2025 12:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 30.07.2025 11:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 05.08.2025 16:00 | Центральний апеляційний господарський суд |
| 05.08.2025 16:30 | Центральний апеляційний господарський суд |
| 12.08.2025 11:00 | Господарський суд Запорізької області |
| 12.08.2025 12:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 14.08.2025 16:40 | Центральний апеляційний господарський суд |
| 26.08.2025 14:30 | Центральний апеляційний господарський суд |
| 09.09.2025 10:30 | Господарський суд Запорізької області |
| 14.10.2025 10:25 | Господарський суд Запорізької області |
| 06.11.2025 16:00 | Центральний апеляційний господарський суд |
| 25.11.2025 14:00 | Касаційний господарський суд |
| 09.12.2025 14:00 | Касаційний господарський суд |
| 05.03.2026 11:00 | Центральний апеляційний господарський суд |