Ухвала від 26.11.2025 по справі 345/6588/25

Справа № 345/6588/25

Провадження № 2-а/345/106/2025

УХВАЛА

26.11.2025 року м. Калуш

Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Юрчак Л.Б., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про оскарження постанови про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом, а саме просить ухвалити рішення, яким скасувати постанову № 932 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП винесену 04 червня 2025 року, а провадження у даній справі закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху з огляду на таке.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношення до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Положеннями п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» закріплено, що за подання до суду позовної заяви про скасування постанови про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП повинен бути сплачений судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» з 01 січня 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 гривень, а відтак, виходячи з вимог п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір за подання до суду заяви про скасування постанови про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП становить 1211,20 гривень.

Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі який складає 605 грн. 60 коп.

З огляду на викладене, зазначені вище вимоги адміністративного процесуального законодавства України позивачем при пред'явленні позовної заяви до суду дотримані не були.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160 і 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Виходячи з наведеного, керуючись положеннями ст. 169 ЦПК України, заява підлягає залишенню без руху із зазначенням недоліків заяви та наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст. 160, 161, 169 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про оскарження постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху.

Установити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - десять днів з дня вручення копії ухвали.

Роз'яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заяви, вона вважатиметься неподаною та буде повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Суддя:

Попередній документ
132112850
Наступний документ
132112852
Інформація про рішення:
№ рішення: 132112851
№ справи: 345/6588/25
Дата рішення: 26.11.2025
Дата публікації: 28.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (22.01.2026)
Результат розгляду: у задоволенні позову відмовлено повністю
Дата надходження: 18.11.2025
Розклад засідань:
07.01.2026 09:30 Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
15.01.2026 09:45 Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
22.01.2026 11:30 Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЮРЧАК ЛЮБОМИР БОГДАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ЮРЧАК ЛЮБОМИР БОГДАНОВИЧ