Справа № 183/1999/20
№ 1-кп/183/281/25
25 листопада 2025 року м. Самар
Самарівський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянув у підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області клопотання прокурора про оголошення обвинуваченого у розшук по розгляду обвинувального акта у кримінальному провадженні № 42019040010000318 від 20.12.2019 стосовно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Новомосковська (нині м. Самар) Дніпропетровської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 407 КК України,
У провадженні Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 42019040010000318 від 20.12.2019 стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 407 КК України.
В судове засідання обвинувачений ОСОБА_4 не з'явився, хоча повідомлявся про місце та час проведення судового засідання належним чином. За повідомленням прокурора місцезнаходження обвинуваченого невідомо, у зв'язку з чим прокурором заявлено клопотання про оголошення обвинуваченого ОСОБА_4 у розшук.
Суд, розглянувши клопотання прокурора, дослідивши матеріали справи в частині необхідній для вирішення заявленого клопотання, дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 318 КПК України судовий розгляд здійснюється у судовому засіданні з обов'язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до ч. 1 ст. 323 КПК України, якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду.
Судом на адресу місця роживання обвинуваченого ОСОБА_4 неодноразово направлялися судові повістки про виклик, однак останній до суду не з'являвся, причини неявок суду не повідомляв, його місце перебування не відоме, що свідчить про ухилення ОСОБА_4 від суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 335 КПК України у разі якщо обвинувачений ухилився від явки до суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, або був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його розшуку, видужання або звільнення з військової служби і продовжує судове провадження стосовно інших обвинувачених, якщо воно здійснюється щодо декількох осіб. Розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору.
Тому, суд доходить висновку, що клопотання прокурора про оголошення розшуку обвинуваченого обґрунтоване й підлягає задоволенню, оскільки ОСОБА_4 до суду за викликами неодноразово не з'являється, його місцеперебування невідоме, таким чином є всі підстави вважати, що обвинувачений ОСОБА_4 переховується від суду, чим перешкоджає розгляду справи по суті, що впливає на її розгляд у розумні строки. Вказані обставини свідчать про необхідність оголошення обвинуваченого у розшук.
Керуючись ст. ст. 323, 335, 372 КПК України, суд
Клопотання прокурора про оголошення обвинуваченого у розшук - задовольнити.
Оголосити розшук обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який згідно з обвинувальним актом проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Зупинити судове провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 407 КК України, до його розшуку.
Організацію виконання розшуку обвинуваченого ОСОБА_4 доручити прокурору, який здійснює повноваження прокурора у цьому кримінальному провадженні.
Контроль за виконанням розшуку покласти на прокурора, який здійснює повноваження прокурора у цьому кримінальному провадженні.
Про результати розшуку повідомляти Самарівський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1