Справа №463/10973/25
Провадження №3/463/2114/25
про повернення матеріалів справи
для визначення територіальної підсудності
26 листопада 2025 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Мармаш В.Я., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
в провадженні Личаківського районного суду м. Львова перебувають матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Оглянувши матеріали справи, вважаю, що такі слід повернути до УПП у Львівській області ДПП з наступних підстав.
Відповідно до ст. 221 КУпАП, розгляд справ про адміністративне правопорушення, передбачені ст. 124 КУпАП здійснюють судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.
Згідно ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Відповідно до ч. 2 ст. 276 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1- 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Судом встановлено, що адміністративне правопорушення вчинене у АДРЕСА_2 , що територіально належить до Львівського району Львівської області. У свою чергу, у протоколі серії ЕПР1 №508281 від 09.11.2025 зазначено, що таке вчинено на вул. Кільцева без зазначення населеного пункту. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально належить до Хустського району Закарпатської області. Місце обліку транспортного засобу не зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №508281 від 09.11.2025.
Відповідно до п.31 Розділу XII Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» вбачається, що До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Село Підберізці до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів належало до Пустомитівського району Львівської області.
Таким чином, судом встановлено, що адміністративне правопорушення вчинено не у Личаківському районі м. Львова. Крім того, правопорушник не проживає у Личаківському районі м. Львова. Місце обліку транспортного засобу суду не відомо.
Таким чином, судом встановлено, справа про адміністративне правопорушення не підсудна Личаківському районному суду м. Львова.
Враховуючи наведене вище суд приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП не підлягають розгляду у Личаківському районному суді у зв'язку з непідсудністю справи цьому суду.
Згідно роз'яснень Пленуму ВСУ, наданих в п. 2 Постанови № 11 від 11.06.2004р. «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення», у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч. 2 ст. 276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Відповідно до п. 18 «Інструкції оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надсилаються (надаються) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
Таким чином, вважаю, що зазначені матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути до УПП у Львівській області ДПП для визначення територіальної підсудності справи про адміністративне правопорушення та направлення таких до належного суду у відповідності до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. 276, 284, 294 КУпАП,-
матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП повернути до УПП у Львівській області ДПП для визначення територіальної підсудності справи про адміністративне правопорушення та направлення таких до належного суду у відповідності до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: Мармаш В.Я.