Рішення від 21.11.2025 по справі 200/7146/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2025 року Справа№200/7146/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С. розглянув в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії

ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ ТА ЗАПЕРЕЧЕНЬ

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якому просить:

визнати протиправним та скасувати рішення від 15.07.2025 № 262540019768 про відмову у призначенні пенсії за віком на підставі п. 4 ч. 1 ст. 115 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

зобов'язати призначити та виплачувати пенсію за віком на підставі п. 4 ч. 1 ст. 115 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 04.07.2025.

В обґрунтування вимог позивач зазначив, що рішення про відмову у призначенні пенсії з підстав ненадання довідки про участь у бойових діях є протиправним, оскільки участь у бойових діях підтверджено відповідним посвідченням, копія якого додана до заяви про призначення пенсії.

Відповідач проти задоволення заявлених позивачем вимог заперечував, підстави незгоди із позовом визначив в наданому до суду відзиві. Згідно з відзивом Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою ПФУ від 25.11.2005 №22-2, передбачено, що одним з документів, на підставі якого засвідчується особливий статус особи, якій має бути призначено дострокову пенсію, є довідка про період участі у бойових діях. У зв'язку з відсутністю вказаної довідки позивачеві було відмовлено призначенні пенсії.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою від 22.09.2025 відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).

Згідно з ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ

Позивач, ОСОБА_1 , 08.07.2025 звернувся до Пенсійного фонду України у м. Києві із заявою про призначення пенсії за віком на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з розпискою-повідомленням до заяви по призначення пенсії позивачем додано: довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру, паспорт, диплому про навчання, довідку про грошове забезпечення, наказ № 419 по особовому складу, висновок, архівну довідку про навчання, посвідчення про почесне звання, посвідчення учасника бойових дій та документи про стаж.

Заяву позивача за принципом екстериторіальності розглянуто Головним управлінням пенсійного фонду України в Донецькій області, що є відповідачем у справі.

15.07.2025 відповідачем за наслідком розгляду заяви позивача прийнято рішення № 262540019678 про відмову в призначенні пенсії. Рішення вмотивовано відсутністю довідки про участь у бойових діях.

За змістом рішення на час звернення до територіальних органів пенсійного фонду України - 08.07.2025 пенсійний вік заявника (позивача) становить 55 років, страховий стаж становить 34 роки місяців 16 днів.

ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ

Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян врегульовані Законом України від 09.07.2003 №1058-ІV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058-ІV), іншими законами і нормативно-правовими актами та міжнародними договорами (угодами), що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення.

Згідно з п. 16 Розділу 15 Прикінцеві положення Закону № 1058 до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії.

Частиною 1 ст. 9 Закону № 1058-IV передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника. Відповідно до ч. 1 ст. 10 цього ж Закону особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 115 Закону № 1058-ІV в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції» від 04.12.2019 № 329-ІХ право на призначення дострокової пенсії за віком мають:

військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, особи начальницького і рядового складу Державного бюро розслідувань, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України,

дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, осіб начальницького і рядового складу Державного бюро розслідувань, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України,

особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту",

особи з числа резервістів, військовозобов'язаних і осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус сім'ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України відповідно до абзаців четвертого і п'ятого частини першої статті 10-1 зазначеного Закону, а також абзацу шостого частини першої статті 10-1 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Пунктом 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року за № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1), /надалі - Порядок №22-1 (у відповідній редакції)/, зокрема, встановлено, що заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).

Відповідно до пункту 1.7 Порядку №22-1 звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви /пункт 1.8 Порядку № 22-1/.

За змістом підпункту 6 пункту 2.1 Порядку №22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, які підтверджують право на призначення дострокової пенсії за віком:

- військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, які брали участь у бойових діях, безпосередню участь в АТО/ООС та/або в обороні України у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації додаються:

документи про проходження військової служби (служби);

довідка згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного стажу роботи або документи про безпосередню участь в АТО/ООС, передбачені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій, або документи військових частин (органів, підрозділів), підприємств, установ та організацій про безпосередню участь в обороні України у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації;

посвідчення учасника бойових дій;

- особам, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 19 (з числа резервістів, військовозобов'язаних, осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади), 20, 21 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту":

посвідчення учасника бойових дій (у разі відсутності в посвідченні учасника бойових дій пункту і статті Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до якого надано статус, такі відомості підтверджуються органом, що видав посвідчення, або додаються документи, які підтверджують безпосередню участь цих осіб в АТО/ООС, передбачені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій, або документи військових частин (органів, підрозділів), підприємств, установ та організацій про безпосередню участь в обороні України у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації). Особами з числа резервістів і військовозобов'язаних, особами, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, додаються документи, які підтверджують їх належність до таких осіб (незалежно від наявності в посвідченні зазначених вище відомостей) (при призначенні пенсії учасникам бойових дій згідно з пунктом 4 частини першої статті 115 Закону).

Пунктом 4.2 Порядку №22-1 встановлено, що після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Згідно з пунктом 4.3 Порядку №22-1 рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Відповідно до пункту 4.7 Порядку №22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Згідно з частиною першою статті 44 Закону № 1058-IV звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 Закону № 1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Відносини органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, інших суб'єктів, які відповідно до закону уповноважені здійснювати функції публічної адміністрації, з фізичними та юридичними особами щодо розгляду і вирішення адміністративних справ шляхом прийняття та виконання адміністративних актів врегульовані Законом України «Про адміністративну процедуру» від 12.02.2022 № 2073-IX.

Згідно з п. 3, 5 частини 1 ст. 2 Закону № 2073-IX адміністративний акт - рішення або юридично значуща дія індивідуального характеру, прийняте (вчинена) адміністративним органом для вирішення конкретної справи та спрямоване (спрямована) на набуття, зміну, припинення чи реалізацію прав та/або обов'язків окремої особи (осіб); адміністративна процедура - визначений законом порядок розгляду та вирішення справи.

Статтею 4 Закону № 2073-IX встановлено принципи адміністративної процедури, зокрема: 1) верховенство права, у тому числі законності та юридичної визначеності; 2) рівність перед законом; 3) обґрунтованість; 4) безсторонність (неупередженість) адміністративного органу; 5) добросовісність і розсудливість; 6) пропорційність; 7) відкритість; 8) своєчасність і розумний строк; 9) ефективність; 10) презумпція правомірності дій та вимог особи; 11) офіційність; 12) гарантування права особи на участь в адміністративному провадженні; 13) гарантування ефективних засобів правового захисту.

Згідно зі ст. 8 Закону № 2073-IX принцип обґрунтованості полягає в тому, що адміністративний орган забезпечує належність та повноту з'ясування обставин справи, безпосередньо досліджує докази та інші матеріали справи. Адміністративний орган під час здійснення адміністративного провадження враховує всі обставини, що мають значення для вирішення справи. Адміністративний орган зобов'язаний обґрунтовувати адміністративні акти, які він приймає, крім випадків, визначених законом. Адміністративний акт, який може негативно вплинути на право, свободу чи законний інтерес особи, повинен містити мотивувальну частину, що відповідає вимогам цього Закону.

Відповідно до ст. 16 Закону принцип офіційності полягає в тому, що адміністративний орган зобов'язаний встановлювати обставини, що мають значення для вирішення справи, і за необхідності збирати для цього документи та інші докази з власної ініціативи, у тому числі без залучення особи витребовувати документи та відомості, отримувати погодження та висновки, необхідні для вирішення справи.

Згідно зі ст. 72 Закону № 2073-IX адміністративний акт, прийнятий у письмовій формі, або усний адміністративний акт, підтверджений у письмовій формі, повинен мати мотивувальну частину (крім випадків, передбачених частиною шостою цієї статті). Мотивування (обґрунтування) адміністративного акта в письмовій формі повинно забезпечувати особі можливість правильно його зрозуміти та реалізувати своє право на оскарження адміністративного акта. У мотивувальній частині адміністративного акта зазначаються: 1) дата подання заяви або скарги та стислий зміст вимоги, що в ній міститься (у разі прийняття акта за заявою або скаргою особи); 2) фактичні обставини справи; 3) зміст документів та відомості, враховані під час розгляду справи; 4) посилання на докази або інші матеріали справи, на яких ґрунтуються висновки адміністративного органу; 5) детальна правова оцінка обставин, виявлених адміністративним органом, та чітке зазначення висновків, зроблених на підставі такої правової оцінки виявлених обставин. Адміністративний акт може не містити посилання на фактичні обставини справи і результати дослідження доказів та інших матеріалів справи, якщо такий акт прийнято на підставі акта чи іншого документа, складеного за результатами проведення інспекційних (контрольних, наглядових) заходів, якщо цей документ вже містить відповідне мотивування (обґрунтування) та доведений до особи належним чином.

ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ СТОРІН ТА ВИСНОВКИ

При вирішенні спору, що виник між сторонами з приводу правомірності прийнятого відповідачем рішення про відмову в призначенні пенсії позивачу, суд виходить з наведених в оскаржуваному рішенні підстав відмови в призначенні пенсії та документів, що були наявні в відповідача під час його прийняття.

При цьому, суд враховує, що повноваження щодо вирішення питань призначення пенсії є дискреційними повноваженнями органів пенсійного фонду України, з огляду на що перевіряючи рішення відповідача від 15.07.2025 на відповідність закріпленим частиною другою статті 2 КАС України критеріям, суд не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.

Згідно з матеріалами справи оскаржуваним позивачем рішенням від 15.07.2025 відмовлено у призначенні позивачу дострокової пенсії на підставі п. 4 ст. 115 Закону № 1058 з підстав ненадання довідки про участь у бойових дій.

Суд зазначає, що п. 4 ст. 115 Закону № 1058 визначено перелік осіб, що мають право на призначення дострокової пенсії.

Підпунктом 6 пункту 2.1. Порядку № 22-1 визначено перелік документів, що надаються на підтвердження наявності права на призначення дострокової пенсії згідно з п. 4 ст. 115 Закону № 1058, в залежності від категорії, до якої віднесено особу, що звернулась за призначенням пенсії та особливий статус якої визначається. При цьому, жоден з цих пунктів не містить вимоги надання довідки про участь у бойових діях.

Суд зазначає, що оскаржуване позивачем рішення від 15.07.2025 про відмову в призначенні пенсії не містить інформації про віднесення позивача до будь-якої з категорій осіб, що мають право на призначення пенсії відповідно до пункту 4 ст.115 Закону № 1058, обґрунтування необхідності надання довідки про участь позивача в бойових діях та положень чинного законодавства, якими встановлено необхідність надання цієї довідки.

Згідно з позовом позивач наполягає на наявності в нього права на призначенні дострокової пенсії за віком згідно з. п. 4 ст. 115 Закону № 1058 як особі начальницького та рядового складу органів внутрішніх справи, які брали участь у бойових діях. На підтвердження участі у бойових діях до заяви про призначення пенсії позивачем надані посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_1 від 18.07.2022 та висновок Центральної комісії МВС України про визнання капітана міліції ОСОБА_1 учасником бойових дій від 12.12.1997. Згідно з висновком Центральної комісії МВС України про визнання капітана міліції ОСОБА_1 учасником бойових дій позивач у зв'язку зі службовою необхідністю з 05.10.1997 по 12.10.1997 перебував на території колишньої Югославії у відрядженні, що підтверджується наказами МВС України від 02.10.1997 №396о/с та від 20.10.1997 № 419 о/с. У висновку зазначено, що на підставі п. 2 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу», постанови КМУ від 16.12.1994 № 894», постанови КМУ від 16.02.1994 № 94 «Про порядок надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу» капітан поліції ОСОБА_1 визнається учасником бойових дій. Тобто, наведені документи надають можливість встановити набуття позивачем статусу учасника бойових дій та підстави його набуття.

Втім, оскаржуване позивачем рішення не містить в собі відомостей про розгляд цих документів, висновків про можливість/неможливість їх врахування під час вирішення питання про призначення позивачу пенсії. Зазначене свідчить про недотримання під час розгляду відповідачем заяви позивача про призначення пенсії принципу обґрунтованості через відсутність в спірному рішенні мотивувальної частини, що згідно з положеннями ст. 84 Закону України «Про адміністративну процедуру» є підставою для визнання рішення відповідача від 15.07.2025 протиправним та його скасування.

Суд не приймає посилання позивача на висновки у постановах Верховного Суду від 09.06.2021 у справі 340/576/19 та від 17.01.2023 у справі № 580/8208/21, оскільки під час розгляду зазначених справи судами не встановлено факту відсутності мотивувальної частини у рішеннях про відмову в призначенні пенсії. Застосування наведених у зазначених постановах висновків можливе за умови встановлення дотримання суб'єктом владних повноважень (відповідними теруправліннями пенсійного фонду) вимог до адміністративного акту під час оформлення рішення.

Із врахуванням наведеного вище, на підставі ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне з метою забезпечення захисту прав позивача зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії за віком від 08.07.2025 із врахуванням висновків суду, викладених в цьому рішенні.

Беручи до уваги встановлення судом порушень, допущених відповідачем під час оформлення рішення за наслідком розгляду заяви позивача про призначення пенсії, та віднесення вирішення питання про призначення пенсії до дискреційних повноважень відповідача, вимоги позивача про зобов'язання відповідача призначити пенсію за віком не підлягають задоволенню через їх передчасність.

Таким чином, позов підлягає задоволенню частково.

Підстави для здійснення розподілу судових витрат відсутні, оскільки позивач звільнений від його сплати.

Беручи до уваги викладене вище, на підставі положень Законів України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про адміністративну процедуру» та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії , - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій від 15.07.2025 № 262540019768 про відмову у призначенні пенсії за віком на підставі п. 4 ч. 1 ст. 115 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 08.07.2025 про призначення пенсії за віком на підставі п. 4 ч. 1 ст. 115 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із врахуванням висновків суду.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відомості про сторін:

ОСОБА_1 (позивач) - адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (відповідач) - 84122, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010.

Суддя А.С. Михайлик