Справа № 761/14860/23
Провадження №1-кп/761/1668/2025
Іменем України
27 червня 2025 року місто Київ
Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження №42022000000001016 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.12.2022, за обвинуваченням
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Луганськ, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 1111, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України;
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки України, уродженки с. Пентелеймонівка м. Лісозаводськ Приморського краю, РФ, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 1111, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України;
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянки України, уродженки Луганської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_3 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5, ст. 1111, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України;
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянки України, уродженки Луганської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_4 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 1111, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянки України, уродженки Луганської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_5 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 1111, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України,
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , громадянки України, уродженки Луганської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_6 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 1111, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора - ОСОБА_9 ,
захисників - ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13
Статтями 1-3 Конституції України, яка прийнята Верховною Радою України 28.06.1996, визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною та недоторканою.
При цьому ст. 69 Конституції України визначено, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії. Відповідно до ст. 71 Конституції України вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Виборцям гарантується вільне волевиявлення.
Водночас ст. 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішується питання про зміну території України.
Також встановлено, що у березні - квітні 2014 року в м. Луганськ та інших населених пунктах Луганської області розпочалася збройна агресія російської федерації шляхом неоголошених та прихованих вторгнень підрозділів збройних сил та інших силових відомств російської федерації, організації та підтримки терористичної діяльності та діяльності, направленої на окупацію Луганської області та порушення територіальної цілісності України.
В результаті цього, в окремих містах та районах Луганської області всупереч законодавству України 27.04.2014 року оголошено «Декларацію про суверенітет Луганської народної республіки» та 11.05.2014 року проведено незаконний референдум з питання «Про підтримку акту про проголошення державної самостійності Луганської народної республіки», за результатами якого проголошено створення незаконного псевдодержавного утворення «Луганська народна республіка» (далі - «ЛНР»).
Починаючи з травня 2014 року на території так званої «Луганської народної республіки», а саме в м. Луганськ та в інших тимчасово окупованих територіях Луганської області за вказівкою вищого військово-політичного керівництва рф розпочався процес створення незаконних органів влади, зокрема за викладених обставин засновано так зване «державне казначейство Луганської народної республіки».
Так у березні 2016 року громадянка України ОСОБА_3 , зайняла посаду так званого «директора державного казначейства Луганської народної республіки».
Після цього, у порушення вищевказаних умов міжнародних договорів, ігноруючи положення Конституції України, 24.02.2022 вище політичне та військове керівництво російської федерації розпочало агресію та вторгнення до суверенних кордонів України.
Так, за результатами воєнних дій збройними силами російської федерації, а також незаконними збройними формуваннями «ЛНР» незаконно окуповано окремі території Луганської області.
Після окупації територій Луганської області, представниками збройних формувань російської федерації фактично було узурповано всі владні повноваження на тимчасово окупованій ними території області шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, встановлення інституту військових комендатур, запровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності місцевих громад, фактичної ліквідації приватної власності, свободи слова, пересування та волевиявлення, а також шляхом повсякденного залякування населення, застосування фізичного і психологічного впливу до окремих категорій суспільства та верств населення, в тому числі шляхом незаконного позбавлення волі діючих представників органів державної влади України та місцевого самоврядування, правоохоронців, активістів, волонтерів та їх членів сім'ї і близьких родичів.
Крім того, встановлено, що не раніше 24.02.2022, більш точної дати не встановлено, перебуваючи на тимчасово окупованій території України, а саме в м. Луганську, у ОСОБА_3 , яка з березня 2016 року по теперішній час обіймає посаду так званого «директора державного казначейства луганської народної республіки», виник умисел на вчинення пособництва громадянам України у зайнятті ними посад, пов'язаних з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, а саме в так званих «районних управлениях Государственного казначейства Луганской Народной Республики», що безпосередньо полягало у сприянні їх злочинним діям вказівками, наданням засобів та знарядь для зайняття посад і безпосереднього керівництва незаконно створеними органами влади на тимчасово окупованій території Луганської області.
Так, ОСОБА_3 , після 24.02.2022 перебуваючи у м. Луганськ, діючи умисно, усвідомлюючи суспільну небезпеку своїх дій, діючи всупереч інтересам держави Україна, її суверенітетові та територіальній цілісності, маючи на меті забезпечення функціонування на тимчасово окупованій території Луганської області підконтрольних їй як «директору державного казначейства луганської народної республіки» незаконних органів влади, розпочала організацію процесу підшукання осіб серед місцевих мешканців тимчасово окупованих районів Луганської області, які за своїми навичками та здібностями готові були добровільно зайняти керівні посади в «районних управлениях Государственного казначейства Луганской Народной Республики» та здійснювати загальне керівництво діяльністю вказаних незаконних органів влади.
З метою реалізації свого злочинного умислу ОСОБА_3 у березні 2022 року, більш точний час не встановлено, перебуваючи у м. Луганську, надала вказівку невстановленим на даний час особам здійснити підшукання осіб серед мешканців тимчасово окупованих з березня 2022 року Старобільського, Новопсковського, Новоайдарського, Марковського та Міловського районів Луганської області, зокрема серед колишніх працівників районних управлінь Державної казначейської служби України, які б добровільно погодилися обійняти посаду керівників «районных управлений Государственного казначейства Луганской Народной Республики».
У подальшому протягом березня-квітня 2022 року, діючи на виконання вказівки ОСОБА_3 невстановлені особи підшукали в тимчасово окупованих Старобільському, Новопсковському, Новоайдарському, Марковському та Міловському районах Луганської області осіб, які добровільно погодились зайняти посади в незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованих територіях вказаних населених пунктів.
При цьому ОСОБА_3 , будучи «директором державного казначейства Луганської народної республіки», після отримання згоди від громадян України на вчинення вищевказаного кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України, сприяла добровільному зайняттю вказаними особами керівних посад в незаконних органах влади шляхом призначення на посади та надання їм вказівок щодо безпосереднього початку роботи в незаконних органах влади, надання ним службових приміщень для ведення незаконної діяльності, а також комп'ютерної техніки та іншого майна для забезпечення функціонування вищевказаних незаконних органів влади, доступу до комп'ютерного програмного забезпечення, яке надало останнім змогу здійснювати свою незаконну діяльність, пов'язану із виконанням функцій казначейських органів в тимчасово окупованих районах Луганської області.
Так, у невстановлений час, але не пізніше 14.04.2022, громадянка України ОСОБА_4 , колишня працівниця Управління Державної казначейської служби Новопсковського району Луганської області, яка 04.03.2020 звільнилася з вказаного органу за власним бажанням, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх намірів та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, діючи за вказівками та порадами ОСОБА_3 , добровільно зайняла посаду в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, а саме - начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе».
Так, ОСОБА_3 в кінці березня 2022 року, більш точної дати не встановлено, сприяючи ОСОБА_4 у зайнятті нею керівної посади в незаконному органі влади - «Управлении Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе», на спільній нараді в приміщенні Управління Державної казначейської служби у Новопсковському районі, за адресою: Луганська область, Новопсковський район, смт Новопсков, вул. Українська, буд. 39 у присутності колишніх працівників вказаного районного управління ДКСУ, запропонувала ОСОБА_4 зайняти посаду начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной еспублики в Новопсковском районе», на що остання надала згоду.
У подальшому ОСОБА_4 , діючи умисно, протягом квітня-вересня 2022 року очолила та безпосередньо прийняла участь у діяльності вказаного незаконно створеного органу влади, при цьому виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції відповідно до її посадових обов'язків як начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе».
Так, у квітні-червні 2022 року, ОСОБА_4 , перебуваючи на території смт. Новопсков Луганської області, діючи за вказівками та порадами ОСОБА_3 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на кадрове комплектування незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території Новопсковського району Луганської області, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе» підшукувала проросійськи налаштованих колишніх працівників Управління Державної казначейської служби України в Новопсковському районі Луганської області та запропонувала їм посади у вищевказаному незаконно створеному органі під своїм керівництвом.
Також ОСОБА_4 , 20.04.2022 діючи умисно, як керівник незаконного орану влади, створеного на тимчасово окупованій території Новопсковського району Луганської області, з метою фінансового забезпечення очолюваного нею «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе» шляхом надіслання письмових заявок звернулася до очолюваного ОСОБА_3 «Государственного казначейства Луганской Народной Республики» щодо покриття витрат, здійснених за квітень 2022 року.
Так, 21.04.2022 ОСОБА_4 діючи як начальник незаконного органу влади «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе» надіслала заповнені громадянами України, мешканцями тимчасово окупованого Новопсковського району, які виявили бажання працювати під керівництвом ОСОБА_4 у вказаному незаконному органі окупаційної влади, анкети директору «Государственного казначейства Луганской Народной Республики» ОСОБА_3 з метою перевірки їх анкетних даних та подальшого так званого «працевлаштування».
Окрім того, 29.06.2022 та 25.07.2022 ОСОБА_4 , виконуючи вказівки і поради ОСОБА_3 , використовуючи надані останньою засоби та знаряддя, комп'ютерне програмне забезпечення, будучи керівником вищевказаного незаконного органу влади, взяла участь у роботі комісії по конкурсних торгах та затвердила план закупівель канцелярських та паперових виробів, миючих засобів, обчислювальних машин та приладдя до них, блоків пам'яті та інших флеш накопичувачів, електричної апаратури для провідних телефонів чи телеграфного зв'язку (маршрутизаторів), тканини для потреб «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе», а саме для виготовлення державних прапорів російської федерації.
Також ОСОБА_4 , будучи начальником зазначеного незаконного орану влади, діючи за вказівками ОСОБА_3 як «Председатель комиссии по конкурсным торгам» 07.07.2022 та 25.07.2022 затвердила документацію щодо закупівлі послуг по ремонту і технічному обслуговуванню, освітніх послуг, ремонту комп'ютерного та периферійного обладнання для забезпечення діяльності очолюваного нею незаконного органу влади.
Крім того, у невстановлений час, але не пізніше 06.04.2022, громадянка України ОСОБА_5 , колишня працівниця Управління Державної казначейської служби Старобільського району Луганської області, яка 28.03.2020 звільнилася з вказаного органу за власним бажанням, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх намірів та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, діючи за вказівками та порадами ОСОБА_3 , добровільно зайняла посаду в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, а саме - начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе».
У подальшому ОСОБА_5 , діючи умисно, протягом квітня-вересня 2022 року очолила та безпосередньо прийняла участь у діяльності вказаного незаконно створеного органу влади, при цьому виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, відповідно до її посадових обов'язків як начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе».
Так, 27.04.2022 ОСОБА_5 , з метою інтеграції працівників очолюваного нею незаконного органу влади - «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе» у інформатизовану систему «Государственного казначейства Луганской Народной Республики», очолюваного ОСОБА_3 , використовуючи електронну пошту, направила останній інформацію щодо згоди «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе» на електронну взаємодію між іншими незаконно створеними територіальними управліннями казначейської служби.
22.04.2022 та 26.04.2022, ОСОБА_5 , будучи начальником незаконного органу влади - «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе», продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на впровадження в очолюваному нею незаконному органі влади вимог «Министерства финансов Луганской Народной Республики» щодо розподілу функціональних ролей та електронних підписів між співробітниками, видала наказ, яким визначила алгоритм користування електронною інформаційною системою «Державного казначейства Луганської Народної Республіки» між підлеглими їй співробітниками.
Так, 08.07.2022, 20.07.2022 та 22.07.2022 ОСОБА_5 , виконуючи вказівки і поради ОСОБА_3 щодо матеріального та господарського забезпечення діяльності незаконного казначейського органу, використовуючи надані останньою засоби та знаряддя, будучи керівником вищевказаного незаконного органу влади, діючи у складі комісії по конкурсних торгах відповідала за закупівлю «Управлением Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе» послуг по ремонту та технічному обслуговуванню і випробовуванню машин загального призначення, а також за закупівлю послуг по навчанню підлеглих їй співробітників.
Крім того, у невстановлений час, але не пізніше 06.04.2022 громадянка України ОСОБА_6 , колишня працівниця Управління державної казначейської служби Марківського району Луганської області, яка 04.03.2020 звільнилася з вказаного органу за власним бажанням, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх намірів та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, діючи за вказівками та порадами ОСОБА_3 , добровільно зайняла посаду в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, а саме - начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе».
Так, невстановлені особи - представники так званої «ЛНР», діючи за вказівкою ОСОБА_3 , в кінці березня 2022 року, більш точної дати не встановлено, організували проведення наради із колишніми працівниками Управління Державної казначейської служби у Марківському районі, у приміщенні вказаного управління, за адресою: Луганська обл., Старобільский р-н., смт. Марківка, провулок Лермонтова, буд. 20 на яку запросили ОСОБА_6 . На вказаній нараді невстановлені особи, діючи за вказівкою ОСОБА_3 , запропонували ОСОБА_6 та іншим присутнім зайняти посаду начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе», а також інші посади у вищевказаному незаконному органу владі. На вказану пропозицію ОСОБА_6 надала свою добровільну згоду та після цього була призначена на посаду начальника Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе».
У подальшому ОСОБА_6 , діючи умисно, протягом квітня-вересня 2022 року очолила та безпосередньо прийняла участь у діяльності вказаного незаконно створеного органу влади, при цьому виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, відповідно до її посадових обов'язків як начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе».
Так, у квітні-червні 2022 року ОСОБА_6 , перебуваючи на території смт. Марківка Луганської області, діючи за вказівками та порадами ОСОБА_3 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на кадрове комплектування незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території Марківського району Луганської області, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе» підшукала проросійськи налаштованих колишніх працівників Управління державної казначейської служби України в Новопсковському районі Луганської області та пропонувала їм посади в вищевказаному незаконно створеному органі під своїм керівництвом.
08.04.2022 ОСОБА_3 , продовжуючи сприяння ОСОБА_6 у добровільному зайнятті останньою посади керівника незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, надаючи останній допомогу у виконанні організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, затвердила структуру «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе», визначивши у ній штатні керівні, виконавчі та технічні посади та надіслала затверджену нею штатну структуру ОСОБА_6 для виконання.
У подальшому 20.04.2022 ОСОБА_14 , діючи як керівник «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе», переслідуючи мету організаційного забезпечення діяльності вказаного незаконного органу влади, діючи на виконання вказівок і порад ОСОБА_3 , направила останній фотографічні копії карток із зразками підписів «посадових осіб» очолюваного нею незаконного орану, цим самим поінформувавши останню про перелік осіб, уповноважених на підписання платіжних документів.
Також ОСОБА_14 29.04.2022, 08.06.2022, 21.06.2022, 11.07.2022, 25.11.2022, 26.09.2022 та 03.10.2022, діючи умисно, як керівник незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території Марківського району Луганської області, з метою фінансового забезпечення діяльності «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе», шляхом надіслання письмових заявок, звернулася до очолюваного ОСОБА_3 «Государственного казначейства Луганской Народной Республики» щодо покриття витрат, здійснених очолюваним нею незаконним органом влади за квітень, червень, липень, вересень, жовтень та листопад 2022 року.
Крім того, 06.07.2022 ОСОБА_6 , виконуючи вказівки і поради ОСОБА_3 щодо матеріально-господарського забезпечення незаконного органу влади, використовуючи надані останньою засоби та знаряддя, будучи керівником вищевказаного незаконного органу влади, взяла участь в роботі комісії по конкурсних торгах та затвердила план закупівель блоків пам'яті та інших флеш-накопичувачів, електричної апаратури для провідних телефонів, телеграфного зв'язку (маршрутизаторів), канцелярських виробів, тканини для потреб «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе», а саме для виготовлення державних прапорів російської федерації.
Також того ж дня ОСОБА_6 , будучи керівником зазначеного незаконного орану влади, діючи за вказівками ОСОБА_3 з метою забезпечення діяльності очолюваного нею незаконного органу влади, як «Председатель комиссии по конкурсным торгам» затвердила документацію щодо закупівлі послуг по ремонту і технічному обслуговуванню майна, освітніх послугах, ремонту комп'ютерного та периферійного обладнання.
Крім того, у невстановлений час, але не пізніше 06.04.2022, громадянка України ОСОБА_7 , колишня працівниця Управління державної казначейської служби Новоайдарського району Луганської області, яка 28.03.2020 звільнилася з вказаного органу за власним бажанням, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх намірів та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, діючи за вказівками та порадами ОСОБА_3 , добровільно зайняла посаду в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, а саме - начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе».
Так, ОСОБА_3 в кінці березня 2022 року, більш точної дати не встановлено, сприяючи ОСОБА_7 у зайнятті нею керівної посади в незаконному органі влади - «Управлении Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе», на спільній нараді в приміщенні Управління Державної казначейської служби у Новоайдарському районі, за адресою: Луганська обл., Щастинський район, смт Новоайдар, вул. Центральна, буд. 27 у присутності колишніх працівників вказаного районного управління ДКСУ, запропонувала ОСОБА_7 зайняти посаду начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе», на що остання надала згоду.
У подальшому ОСОБА_7 , діючи умисно, протягом квітня-вересня 2022 року очолила та безпосередньо прийняла участь у діяльності вказаного незаконно створеного органу влади, при цьому виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, відповідно до її посадових обов'язків як начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе».
Так, у квітні-червні 2022 року ОСОБА_7 ,, перебуваючи на території смт. Новоайдар Луганської області, діючи за вказівками та порадами ОСОБА_3 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на кадрове комплектування незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території Новоайдарського району Луганської області, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе» підшукала проросійськи налаштованих колишніх працівників правління Державної казначейської служби України в Новоайдарському районі Луганської області та пропонувала їм посади в вищевказаному незаконно створеному органі під своїм керівництвом.
Також 21.11.2022 ОСОБА_7 як керівник незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, виконуючи вказівки директора «Государственного казначейства Луганской Народной Республики» ОСОБА_3 , відзвітувала останній про діяльність очолюваного нею незаконного органу, надавши відомості про наявне на балансі «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе» обладнання, інвентар та інше рухоме майно.
Крім того, ОСОБА_7 05.05.2022, 07.06.2022, 21.07.2022, 23.08.2022, 09.09.2022 та 13.12.2022, діючи умисно, як керівник незаконного орану влади, створеного на тимчасово окупованій території Новоайдарського району Луганської області, з метою фінансового забезпечення очолюваного нею «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе» шляхом надіслання письмових заявок звернулася до очолюваного ОСОБА_3 «Государственного казначейства Луганской Народной Республики» щодо покриття витрат, здійснених очолюваним нею незаконним органом влади за травень, червень, липень, серпень, вересень та грудень 2022 року.
Крім того, 05.05.2022 ОСОБА_7 як керівник «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе», переслідуючи мету організаційного забезпечення діяльності вказаного незаконного органу влади, діючи на виконання вказівок і порад ОСОБА_3 , направила останній фотографічні копії карток із зразками підписів «посадових осіб» очолюваного нею незаконного органу, цим самим поінформувавши останню про перелік осіб, уповноважених на підписання платіжних документів.
Крім того, у невстановлений час, але не пізніше 14.04.2022 громадянка України ОСОБА_8 , колишня працівниця Управління державної казначейської служби Міловського району Луганської області, яка у невстановлений час звільнилася з вказаного органу за власним бажанням, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх намірів та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, діючи за вказівками та порадами ОСОБА_3 , добровільно зайняла посаду в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, а саме - начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе».
Так, ОСОБА_3 в кінці березня 2022 року, більш точної дати не встановлено, сприяючи ОСОБА_8 у зайнятті нею керівної посади в незаконному органі влади - «Управлении Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе», на спільній нараді в приміщенні Управління Державної казначейської служби у Міловському районі, за адресою: Луганська обл., Міловський р-н., смт. Мілове, вул. Центральна, буд. 73 у присутності колишніх працівників вказаного районного управління ДКСУ, запропонувала ОСОБА_8 зайняти посаду начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе», на що остання надала згоду.
У подальшому ОСОБА_8 , діючи умисно, протягом квітня-вересня 2022 року очолила та безпосередньо прийняла участь у діяльності вказаного незаконно створеного органу влади, при цьому виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, відповідно до її посадових обов'язків як начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе».
Так, у квітні-червні 2022 року, ОСОБА_8 , перебуваючи на території смт. Мілове Луганської обл., діючи за вказівками та порадами ОСОБА_3 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на кадрове комплектування незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території Міловського району Луганської області, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе» підшукувала проросійськи налаштованих колишніх працівників Управління державної казначейської служби України в Міловскому районі Луганської області та пропонувала їм посади в вищевказаному незаконно створеному органі під своїм керівництвом.
Крім того, 30.06.2022, 07.07.2022, 01.08.2022 та 04.08.2022 ОСОБА_8 , виконуючи вказівки і поради ОСОБА_3 , використовуючи надані останньою засоби та знаряддя, будучи керівником вищевказаного незаконного органу влади, взяла участь в роботі комісії по конкурсних торгах та затвердила план закупівель частин та приладів для обчислювальних машин, електричної апаратури для провідних телефонів чи телеграфного зв'язку, канцелярських та паперових виробів, виробів з недорогоцінних металів, блоків пам'яті та інших флеш-накопичувачів для потреб «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе». Також ОСОБА_8 , будучи керівником зазначеного незаконного органу влади, діючи за вказівками ОСОБА_3 як «Председатель комиссии по конкурсным торгам» у вищевказані дні затвердила документацію щодо закупівлі послуг по ремонту і технічному обслуговуванню майна, освітніх послуг, ремонту комп'ютерного та периферійного обладнання для забезпечення діяльності очолюваного нею незаконного органу влади.
Таким чином, ОСОБА_3 у період березня-вересня 2022 року, перебуваючи на території тимчасово окупованої Луганської області, шляхом надання порад, вказівок, засобів та знарядь сприяла ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 добровільному зайняттю останніми посад, пов'язаних з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, а саме в так званих «Управлении Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе», «Управлении Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе», «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе», «Управлении Государственного казначейства Луганской Народной республики в Старобельском районе», «Управлении Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе» відповідно.
Кримінальна відповідальність за вказане кримінальне правопорушення передбачена ч. 5 ст. 1111 КК України, а саме, як добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території,
Крім того встановлено, що у березні 2016 року громадянка України ОСОБА_3 , зайняла посаду так званого «директора державного казначейства луганської народної республіки».
Установлено, що у період з березня 2022 по 03.10.2022 року ОСОБА_3 за викладених вище обставин, діючи умисно, як « директор державного казначейства луганської народної республіки», перебуваючи в м. Луганську, більш точне місце не встановлено, за час здійснення нею фактичного керівництва діяльністю начальників незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованих територіях Старобільського, Новопсковського, Новоайдарського, Марківського та Міловського районів Луганської області, для вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору та окупаційній адміністрації держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації рішень і дій держави-агресора, зорганізувала діяльність підлеглих їй ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , а також інших невстановлених осіб у стійке об'єднання, розробила єдиний план, згідно якого обрала роль організатора у вчиненні цього та інших злочинів, розподілила ролі та функції кожного із учасників групи, надавши їм ролі виконавців, які спрямовані на досягнення цього плану, відомого усім співучасникам злочину.
Відповідно до розробленого ОСОБА_3 за вищевикладених обставин злочинного плану, на ОСОБА_4 , як на начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе», покладалися функції реалізації рішень і дій держави-агресора у сфері казначейського обслуговування тимчасово окупованого Новопсковського району Луганської області.
На ОСОБА_5 , як на начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной республики в Старобельском районе», покладалося реалізовувати рішення і дії держави-агресора у сфері казначейського обслуговування тимчасово окупованого Старобільського району Луганської області.
На ОСОБА_14 , як на начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе», відповідно до узгодженого злочинного плану, покладалося реалізовувати рішення і дії держави-агресора у сфері казначейського обслуговування тимчасово окупованого Марківського району Луганської області.
У свою чергу на ОСОБА_7 , як на начальника «УправленияГосударственного казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе», покладалося реалізовувати рішення і дії держави-агресора у сфері казначейського обслуговування тимчасово окупованого Новоайдарського району Луганської області.
На ОСОБА_8 , як на начальника «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе», згідно вказаного злочинного плану, покладалася функція реалізації рішень і дій держави-агресора у сфері казначейського обслуговування тимчасово окупованого Міловського району Луганської області.
Будучи повідомленими ОСОБА_3 про розроблений нею злочинний план, а також про визначені для кожної із них функції направлені на його реалізацію, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_14 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 погодилися на його виконання шляхом впровадження рішень і дій держави-агресора у сфері казначейської діяльності на території тимчасово-окупованих районів Луганської області.
Таким чином, ОСОБА_3 , за викладених вище обставин утворила організовану групу та керувала нею.
Відповідно до частини 4, статті 8 «Федерального конституционного закона от 04.10.2022 №6-ФКЗ «О принятии в российскую федерацію Луганской Народной Республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта - Луганской Народной Республики» було прийнято рішення про прийняття нового суб'єкта, а саме «Луганську Народну Республіку» до складу рф.
Після прийняття вказаного рішення незаконні органи влади, які були створені та діяли на території тимчасово окупованої Луганської області, були перейменовані з урахуванням так званого вступу «Луганської народної республіки» до рф, як суб'єкта федерації. Так, незаконний орган влади, створений та діючий на тимчасово окупованій території Луганської області - «Государственное казначейство Луганської Народной Республики» був перейменований в «Управление Федерального казначейства по Луганской Народной Республике». Так само й вищевказані незаконні районні казначейські органи влади були перейменовані в «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе», «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе», «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе», «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе», «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе».
Так встановлено, що у невстановлений час, але не пізніше жовтня 2022 року, громадянка України ОСОБА_4 , будучи начальником незаконного органу влади - «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе», діючи у складі організованої групи, реалізовуючи спільний злочинний план, розроблений ОСОБА_3 , усвідомлюючи протиправність своїх намірів та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, надавала допомогу державі-агресору шляхом реалізації рішень, пов'язаних із створенням та забезпеченням діяльності незаконного органу влади, та подальшого вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.
13.10.2022 ОСОБА_4 , діючи на виконання розробленого ОСОБА_3 плану злочинних дій, виконуючи при цьому відведену їй роль по реалізації рішень держави-агресора на території Новопсковського району Луганської області, використовуючи електронну пошту направила ОСОБА_3 запит про виділення бюджетних асигнувань на потреби діяльності очолюваного нею незаконного орану влади, а саме з метою сплати екологічних податків за впровадженою в районі систему російського оподаткування.
Після цього, 02.12.2022 ОСОБА_4 , діючи умисно, на шкоду України, реалізовуючи рішення держави-агресора щодо кадрового забезпечення казначейських органів, які діють вже нібито як державні органи суб'єкта російської федерації, направила ОСОБА_3 документи щодо зайняття своєю підлеглою посади в так званому «Управлении Федерального казначейства по Луганской Народной Республике» із зазначенням для здійснення подальших виплат грошового забезпечення реквізити банківської карти російського банку «Промсвязьбанк».
У подальшому, 19.12.2022 ОСОБА_4 , реалізуючи рішення держави-агресора по забезпеченню діяльності незаконних органів влади на території тимчасово окупованих районів Луганської області звернулася до ОСОБА_3 , як до організатора вчинення злочину, а також як до керівника так званого «Федерального казначейства Луганской Народной Республики» із заявкою на фінансування витрат поточної діяльності очолюваного нею незаконного казначейського органу.
Також, 27.12.2022 ОСОБА_3 , діючи як організатор, будучи керівником так званого «Федерального казначейства Луганской Народной Республики», з метою реалізації рішень держави-агресора щодо кадрового укомплектування та грошового забезпечення працівників незаконних органів влади, надала ОСОБА_4 зразки документів, а саме: згоду на обробку персональних даних, заяви на працевлаштування до «Управления Федерального казначейства по Луганской Народной Республике», заяви на перерахунок заробітної платні з використанням платіжної системи держави-агресора «МИР», які у подальшому були використані ОСОБА_4 та її підлеглими.
14.12.2022 ОСОБА_3 , продовжуючи реалізацію розробленого нею злочинного плану, будучи директором «Федерального казначейства Луганской Народной Республики», надіслала ОСОБА_4 зразки та бланки документів щодо відмови від громадянства України, інструкції щодо перекладу паспорту з української мови на російську мову, які остання, відповідно до раніше досягнутої злочинної домовленості, розповсюдила серед працівників очолюваного нею незаконного органу влади, таким чином виконуючи відведену їй роль у реалізації рішень держави-агресора серед мешканців тимчасово окупованого Новопсковського району Луганської області.
Крім того, 20.12.2022 ОСОБА_3 проінформувала керівника незаконного органу влади ОСОБА_4 про проведення «Всероссийского совещания с территориальными органами Федерального казначейства по вопросам ведения казначейського учета, составления бюджетной отчетности и отчетности по операціям системы платежей в 2023 году» з метою реалізації рішень і дій держави-агресора у казначейській галузі на території тимчасово окупованого Новопсковського району Луганської області. При цьому, в подальшому, ОСОБА_4 опрацювала вказані настанови держави-агресора, довела їх зміст до своїх підлеглих, та 29.12.2022 року електронною поштою прозвітувала ОСОБА_3 про це, надіславши на її робочу електронну пошту методичні рекомендації щодо бюджетної звітності фінансових органів і фінансового органу, уповноваженого на формування бюджетної звітності про виконання відповідного консолідованого бюджету російської федерації.
У подальшому 29.12.2022, ОСОБА_3 , діючи як організатор, на виконання заздалегідь узгодженого плану злочинної діяльності, спрямованого на реалізацію рішень держави-агресора, надіслала ОСОБА_4 зразки згод на обробку персональних даних працівників «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе» згідно вимог трудового кодексу та інших нормативно-правових актів рф.
Крім того встановлено, що у невстановлений час, але не пізніше жовтня 2022 року, громадянка України ОСОБА_5 , будучи начальником незаконного органу влади - «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе», діючи у складі організованої групи, реалізовуючи спільний злочинний план, розроблений ОСОБА_3 , усвідомлюючи протиправність своїх намірів та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, надавала допомогу державі-агресору, шляхом реалізації рішень, пов'язаних із створенням та забезпеченням діяльності незаконного органу влади, та подальшого вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.
Крім того 20.12.2022 ОСОБА_3 інформувала керівника незаконного органу влади ОСОБА_5 про проведення «Всероссийского совещания с территориальными органами Федерального казначейства по вопросам ведения казначейського учета, составления бюджетной отчетности и отчетности по операціям системы платежей в 2023 году» з метою реалізації рішень і дій держави-агресора у казначейській галузі на території тимчасово окупованого Старобільського району Луганської області.
Також 14.12.2022 ОСОБА_3 , будучи директором «Федерального казначейства Луганской Народной Республики», надіслала ОСОБА_5 зразки та бланки документів щодо відмови від громадянства України, інструкції щодо перекладу паспорту з української мови на російську мову, які остання, відповідно до раніше досягнутої злочинної домовленості, розповсюдила серед працівників очолюваного нею незаконного органу влади, таким чином виконуючи відведену їй роль у реалізації рішень держави-агресора серед мешканців тимчасово окупованого Старобільського району Луганської області.
У подальшому 29.12.2022, ОСОБА_3 діючи як організатор, на виконання заздалегідь узгодженого плану злочинної діяльності, спрямованого на реалізацію рішень держави-агресора, надіслала ОСОБА_5 зразки згод на обробку персональних даних працівників «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе» згідно вимог трудового кодексу та інших нормативно-правових актів рф.
Крім того, ОСОБА_3 діючи умисно, як директор незаконного органу влади «Федерального казначейства Луганской Народной Республики» проінформувала начальника «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе» ОСОБА_5 про «Постановление Правительства РФ от 24.12.2007 №922, об особенностях порядка начислення средней заработной платы», таким чином вчинила дії, направлені на реалізацію на території тимчасово окупованого Старобільського району Луганської області рішень держави-агресора, зокрема щодо матеріального забезпечення працівників незаконних створених органів влади зазначеного району.
Крім того встановлено, що у невстановлений час, але не пізніше жовтня 2022 року, громадянка України ОСОБА_6 , будучи начальником незаконного органу влади - «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе», діючи у складі організованої групи, реалізовуючи спільний злочинний план, розроблений ОСОБА_3 , усвідомлюючи протиправність своїх намірів та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, надавала допомогу державі-агресору, шляхом реалізації рішень, пов'язаних із створенням та забезпеченням діяльності незаконного органу влади, та подальшого вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.
Так, 20.12.2022 ОСОБА_3 проінформувала керівника незаконного органу влади ОСОБА_6 про проведення «Всероссийского совещания с территориальными органами Федерального казначейства по вопросам ведения казначейського учета, составления бюджетной отчетности и отчетности по операціям системы платежей в 2023 году» з метою реалізації рішень і дій держави-агресора у казначейській галузі на території тимчасово окупованого Марківського району Луганської області.
У подальшому, 22.11.2022 ОСОБА_6 , діючи на виконання розробленого ОСОБА_3 злочинного плану, спрямованого на надання допомоги державі-агресору у реалізації її рішень, використовуючи службову електронну пошту надала ОСОБА_3 зведену інформацію про державне майно станом на 01.10.2022, в якій зазначила відомості про балансову вартість споруд, що обліковувалися очолюваним нею незаконним органом влади у Марківському районі Луганської області. Того ж дня ОСОБА_6 направила ОСОБА_3 протоколи інвентаризаційної комісії незаконного органу влади, а також інвентарні описи майна (будівлі, споруди, машини, устаткування, господарські матеріали та обладнання) із зазначенням його кількості та вартості, яке обліковувалося за так званим «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе» з метою підготовки та подальшої передачі матеріальних ресурсів управління представникам держави-агресора.
Так, 14.12.2022 ОСОБА_3 , будучи директором «Федерального казначейства Луганской Народной Республики», надіслала ОСОБА_6 зразки та бланки документів щодо відмови від громадянства України, інструкції щодо перекладу паспорту з української мови на російську мову, які остання, відповідно до раніше досягнутої злочинної домовленості, розповсюдила серед працівників очолюваного нею незаконного органу влади, таким чином виконуючи відведену їй роль у реалізації рішень держави-агресора серед мешканців тимчасово окупованого Марківського району Луганської області.
Далі, 29.12.2022 ОСОБА_3 діючи як організатор, на виконання заздалегідь узгодженого плану злочинної діяльності, спрямованого на реалізацію рішень держави-агресора, надіслала ОСОБА_6 зразки згод на обробку персональних даних працівників «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе» згідно вимог трудового кодексу та інших нормативно-правових актів рф.
Крім того, ОСОБА_3 діючи умисно, як директор незаконного органу влади «Федерального казначейства Луганской Народной Республики» проінформувала начальника «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе» ОСОБА_6 про «Постановление Правительства РФ от 24.12.2007 №922, об особенностях порядка начислення средней заработной платы», таким чином вчинила дії, направлені на реалізацію на території тимчасово окупованого Марківського району Луганської області рішень держави-агресора, зокрема щодо матеріального забезпечення працівників незаконних створених органів влади зазначеного району.
У свою чергу ОСОБА_6 , 29.12.2022, виконуючи вищевказані розпорядження організатора вчинення злочину, діючи умисно, переслідуючи злочинний умисел, спрямований на реалізацію рішень держави-агресора щодо впровадження фінансової системи російської федерації на тимчасово окупованих районах Луганської області, зокрема в частині ведення бухгалтерського обліку та виконання вимог трудового законодавства за законами рф, надала ОСОБА_3 аналітичні відомості чисельності та фонду оплати праці працівників вищевказаного незаконного органу влади за грудень 2022 року із зазначенням посад працівників, їх посадових окладів, набавок та грошових заохочень у розрахунку в валюті російської федерації «російських рублях».
Крім того встановлено, що у невстановлений час, але не пізніше жовтня 2022 року, громадянка України ОСОБА_7 , будучи начальником незаконного органу влади - «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе», діючи у складі організованої групи, реалізовуючи спільний злочинний план, розроблений ОСОБА_3 , усвідомлюючи протиправність своїх намірів та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, надавала допомогу державі-агресору, шляхом реалізації рішень, пов'язаних із створенням та забезпеченням діяльності незаконного органу влади, та подальшого вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.
Так, 20.12.2022 ОСОБА_3 проінформувала керівника незаконного органу влади ОСОБА_7 про проведення «Всероссийского совещания с территориальными органами Федерального казначейства по вопросам ведения казначейського учета, составления бюджетной отчетности и отчетности по операціям системы платежей в 2023 году» з метою реалізації рішень і дій держави-агресора у казначейській галузі на території тимчасово окупованого Новоайдарського району Луганської області.
Також 14.12.2022 ОСОБА_3 , будучи директором «Федерального казначейства Луганской Народной Республики», надіслала ОСОБА_7 зразки та бланки документів щодо відмови від громадянства України, інструкції щодо перекладу паспорту з української мови на російську мову, які остання, відповідно до раніше досягнутої злочинної домовленості, розповсюдила серед працівників очолюваного нею незаконного органу влади, таким чином виконуючи відведену їй роль у реалізації рішень держави-агресора серед мешканців тимчасово окупованого Новоайдарського району Луганської області.
У подальшому, діючи на виконання вказівок ОСОБА_3 , ОСОБА_7 направила останній анкету та заяву підлеглого їй співробітника про працевлаштування в незаконному казначейському органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, на підставі трудового кодексу та інших нормативно-правових актів російської федерації.
29.12.2022 ОСОБА_3 , діючи як організатор, на виконання заздалегідь узгодженого плану злочинної діяльності, спрямованого на реалізацію рішень держави-агресора, надіслала ОСОБА_7 зразки згод на обробку персональних даних працівників «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе» згідно вимог трудового кодексу та інших нормативно-правових актів рф.
Крім того, ОСОБА_3 діючи умисно, як директор незаконного органу влади «Федерального казначейства Луганской Народной Республики» проінформувала начальника «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе» ОСОБА_7 про «Постановление Правительства РФ от 24.12.2007 №922, об особенностях порядка начислення средней заработной платы», таким чином вчинила дії, направлені на реалізацію на території тимчасово окупованого Новоайдарського району Луганської області рішень держави-агресора, зокрема щодо матеріального забезпечення працівників незаконних створених органів влади зазначеного району.
У свою чергу ОСОБА_7 , на виконання вищевказаних вказівок ОСОБА_3 , 29.12.2022, умисно, переслідуючи злочинний умисел, спрямований на реалізацію рішень держави-агресора щодо впровадження фінансової системи російської федерації на тимчасово окупованих районах Луганської області, зокрема в частині ведення бухгалтерського обліку та виконання вимог трудового законодавства за законами рф, надала ОСОБА_3 аналітичні відомості чисельності та фонду оплати праці працівників вищевказаного незаконного органу влади за грудень 2022 року із зазначенням посад працівників, їх посадових окладів, набавок та грошових заохочень у розрахунку в валюті російської федерації «російських рублях».
Крім того, у невстановлений час, але не пізніше жовтня 2022 року, громадянка України ОСОБА_8 , будучи начальником незаконного органу влади - «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе», діючи у складі організованої групи, реалізовуючи спільний злочинний план, розроблений ОСОБА_3 , усвідомлюючи протиправність своїх намірів та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, надавала допомогу державі-агресору, шляхом реалізації рішень, пов'язаних із створенням та забезпеченням діяльності незаконного органу влади, та подальшого вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.
Так, 20.12.2022, ОСОБА_3 проінформувала керівника незаконного органу влади ОСОБА_8 про проведення «Всероссийского совещания с территориальными органами Федерального казначейства по вопросам ведения казначейського учета, составления бюджетной отчетности и отчетности по операціям системы платежей в 2023» з метою реалізації рішень і дій держави-агресора у казначейській галузі на території тимчасово окупованого Міловського району Луганської області.
Також 14.12.2022 ОСОБА_3 , будучи директором «Федерального казначейства Луганской Народной Республики», надіслала ОСОБА_8 зразки та бланки документів щодо відмови від громадянства України, інструкції щодо перекладу паспорту з української мови на російську мову, які остання, відповідно до раніше досягнутої злочинної домовленості, розповсюдила серед працівників очолюваного нею незаконного органу влади, таким чином виконуючи відведену їй роль у реалізації рішень держави-агресора серед мешканців тимчасово окупованого Міловського району Луганської області.
Так, 29.12.2022 ОСОБА_3 , діючи як організатор, на виконання заздалегідь узгодженого плану злочинної діяльності, спрямованого на реалізацію рішень держави-агресора, надіслала ОСОБА_8 зразки згод на обробку персональних даних працівників «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе» згідно вимог трудового кодексу та інших нормативно-правових актів рф.
Крім того, директор незаконного органу влади «Федерального казначейства Луганской Народной Республики» ОСОБА_3 проінформувала начальника «Управления Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе» ОСОБА_8 про «Постановление Правительства РФ от 24.12.2007 №922, об особенностях порядка начислення средней заработной платы», таким чином вчинила дії, направлені на реалізацію на території тимчасово окупованого Міловського району Луганської області рішень держави-агресора, зокрема щодо матеріального забезпечення працівників незаконних створених органів влади зазначеного району, яке остання впровадила у діяльності очолюваного нею незаконного органу, таким чином реалізовуючи рішення держави-агресора.
Отже, у такий спосіб, залучивши до вчинення злочинів проти основ національної безпеки України вищевказаних осіб та утворивши організовану групу, заздалегідь розподіливши ролі та обов'язки, ОСОБА_3 за участі виконавців злочину ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , з метою завдання шкоді Україні, бажаючи здійснювати дискредитацію органів державної влади України та для встановлення на окупованих територіях проросійських напрямків діяльності та ідей, реалізовуючи дії та рішення держави-агресора, забезпечували казначейське обслуговування «бюджетних» коштів окупаційної влади, створили та забезпечили діяльність незаконних органів влади, а саме: «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе», «Управление Федерального казначейства ЛуганскойНароднойРеспублики в Новоайдарском районе», «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе», «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе», «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе» на базі районних управлінь Державної казначейської служби України.
Кримінальна відповідальність за вказане кримінальне правопорушення передбачена ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України, як вчинення умисних дій у складі організованої групи, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації рішень і дій держави-агресора, підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора та окупаційній адміністрації держави-агресора.
Обвинувачені ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , будучи обізнаними, що відносно них розпочато кримінальне провадження, винесено повідомлення про підозру, у судові засідання не з'явилися. На судові повістки (оголошення), опубліковані в газеті «Урядовий кур'єр», розміщених на сайті Офісу Генерального прокурора та сайті Шевченківського районного суду міста Києва, не прибули без поважної причини.
Згідно ухвали Шевченківського районного суду міста Києва від 05.02.2025 відносно ОСОБА_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 1111, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , у вчиненні кримінальних правопорушення, передбачених ч. 5 ст. 1111, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України, здійснювалося відповідно до ч. 3 ст. 323 КПК України, в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинувачених (inabsentia).
На підтвердження встановлених судом обставин вчинення обвинуваченими кримінальних правопорушень свідчать докази, дослідженні безпосередньо під час судового розгляду та оцінені судом в порядку ст. 94 КПК України. Такими доказами є.
На підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду місті Києва від 22.09.2022, та відповідно до протоколу тимчасового доступу до речей та документів від 30.09.2022 здійснено доступ до документів із Державної казначейської служби України в м. Києві та вилучено оригінали особових справ працівників казначейства ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 . Особові справи вказаних осіб містять документи про їх призначення та звільнення з посад Державної казначейської служби України, присвоєння рангів, попередження про спеціальні обмеження, встановлені законом України «Про державну службу» та інше. Зокрема, накази Державної казначейської служби України від 13.04.2022 про звільнення ОСОБА_7 з посади заступника начальника управління Державної казначейської служби України у Новойдарському районі Луганської області; ОСОБА_5 з посади заступника начальника управління Державної казначейської служби України у Старобільському у районі Луганської області; ОСОБА_4 з посади заступника начальника управління Державної казначейської служби України у Новопсковському районі Луганської області.(т.3 ) .
Ухвалою слідчого судді Київського апеляційного суду від 16.12.2022 у кримінальному провадженню №42022000000001016 від 16.12.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст.1111 КК України надано дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, негласної слідчої (розшукової) дії, які тимчасово обмежують права і свободи людини у виді - зняття інформації з електронних інформаційних систем, а саме електронної поштової скриньки « ІНФОРМАЦІЯ_7 », якою користується ОСОБА_5 (т.5 а.с.220-222).
Ухвалою слідчого судді Київського апеляційного суду від 16.12.2022 у кримінальному провадженню №42022000000001016 від 16.12.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст.1111 КК України надано дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, негласної слідчої (розшукової) дії, які тимчасово обмежують права і свободи людини у виді - зняття інформації з електронних інформаційних систем, а саме електронної поштової скриньки « ІНФОРМАЦІЯ_8 », якою користується ОСОБА_7 (т.5 а.с.223-225).
Ухвалою слідчого судді Київського апеляційного суду від 16.12.2022 у кримінальному провадженню №42022000000001016 від 16.12.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 1111 КК України надано дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, негласної слідчої (розшукової) дії, які тимчасово обмежують права і свободи людини у виді - зняття інформації з електронних інформаційних систем, а саме електронної поштової скриньки « ІНФОРМАЦІЯ_9 », якою користується ОСОБА_6 (т.5 а.с.226-228).
Ухвалою слідчого судді Київського апеляційного суду від 16.12.2022 у кримінальному провадженню №42022000000001016 від 16.12.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 1111 КК України надано дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, негласної слідчої (розшукової) дії, які тимчасово обмежують права і свободи людини у виді - зняття інформації з електронних інформаційних систем, а саме електронної поштової скриньки « ІНФОРМАЦІЯ_10 », якою користується ОСОБА_15 (т.5 а.с.229-231).
Ухвалою слідчого судді Київського апеляційного суду від 16.12.2022 у кримінальному провадженню №42022000000001016 від 16.12.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 1111 КК України надано дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, негласної слідчої (розшукової) дії, які тимчасово обмежують права і свободи людини у виді - зняття інформації з електронних інформаційних систем, а саме електронної поштової скриньки « ІНФОРМАЦІЯ_11 », якою користується ОСОБА_16 (т.5 а.с.232-234).
Протокол за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 17.01.2023 у кримінальному провадженню №42022000000001016. За результатами проведення нсрд, знято інформацію з електронних інформаційних систем, стосовно електронної поштової скриньки з адресом - « ІНФОРМАЦІЯ_7 », якою користується ОСОБА_5 . Матеріалі негласної слідчої (розшукової) дії записані на носії інформації DVD-R диск № 5/6/1-76 від 12.01.2023 (т.5 а.с.236-242).
Протокол за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 18.01.2023. В якому містяться дані про результати проведення нсрд, відповідно до яких знято інформацію з електронних інформаційних систем, стосовно електронної поштової скриньки - електронна адреса « ІНФОРМАЦІЯ_11 », якою користується ОСОБА_4 . Матеріалі негласної слідчої (розшукової) дії записані на носії інформації DVD-R диск № 5/6/1-77 від 12.01.2023 (т.7 а.с.1-41).
Протокол за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 19.01.2023. В якому містяться дані про результати проведення нсрд, відповідно до яких знято інформацію з електронних інформаційних систем, стосовно електронної поштової скриньки - електронна адреса « ІНФОРМАЦІЯ_12 », якою користується ОСОБА_7 . Матеріалі негласної слідчої (розшукової) дії записані на носії інформації DVD-R диск № 5/6/1-78 від 12.01.2023 (т.7 а.с.42-66).
Протокол за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 25.01.2023. В якому містяться дані про результати проведення нсрд, відповідно до яких знято інформацію з електронних інформаційних систем, стосовно електронної поштової скриньки - електронна адреса « ІНФОРМАЦІЯ_9 », якою користується ОСОБА_6 . Матеріалі негласної слідчої (розшукової) дії записані на носії інформації DVD-R диск № 5/6/1-88 від 24.01.2023 (т.7 а.с.67-117).
Дані протоколу огляду від 19.02.2023, відповідно до якого, слідчим оглянуто DVD-R диск №5/6/1-76, від 12.01.20023, на якому виявлено папку «ІНФОРМАЦІЯ_7». У вказаній папці містяться файли, зміст яких свідчить про використання посадовою особою незаконного органу влади «Управление Государственного казначейства в Старобельском районе Луганской Народной Республики» ОСОБА_5 , електронної пошти Mail.ru. - електронна адреса: «ІНФОРМАЦІЯ_7» та посадовою особою «Государственное казначейство Луганской Народной Республики» ОСОБА_3 - електронна адреса: «ІНФОРМАЦІЯ_14» Листування між посадовими особами ОСОБА_5 та ОСОБА_3 стосувалося забезпечення діяльності незаконного органу влади, починаючі з квітня 2022 року. Зокрема, містять дані про відправлення та отримання електронних листів підписаних ОСОБА_5 , як начальником «Управления Государственного казначейства в Старобельском районе Луганской Народной Республики», та ОСОБА_3 , як «директором Государственного казначейства Луганской Народной Республики», серед іншого: «Согласие на обратку персональних данных», «Заявки на аннулирование сертификатов», «Заявления на создание сертификата ключа проверки электронной подписи для администрацииСтаробельскогорайона», «Приказ Управления Государственного казначейства в Старобельском районе - О предоставлении права подписи платежных, расчетных, банковских и других распорядительных документов», «Информация по соглашениям об элекронном взаимодействии», «Штатное расписание Управления Государственного казначейства в Старобельском районе», «Приказ «Об утверждении нормы продолжительности рабочего времени» на 2022 год», зразки та бланки документів щодо відмови від громадянства України, інструкції щодо перекладу паспорту з української мови на російську мову. (т.5 а.с.1-80).
Дані протоколу огляду від 22.02.2023, відповідно до якого, слідчим оглянуто DVD-R диск №5/6/1-77, від 12.01.20023, на якому виявлено папку «ІНФОРМАЦІЯ_11». У вказаній папці містяться файли з листуваннями посадових осіб незаконного органу влади: ОСОБА_3 , як «директором Государственного казначейства Луганской Народной Республики» - електронна адреса: « ІНФОРМАЦІЯ_13 » та ОСОБА_4 , як начальником «Управления Государственного казначейства в Новопсковском районе Луганской Народной Республики» - електронна адреса « ІНФОРМАЦІЯ_11 », починаючи з квітня 2022 року. Листування стосується забезпечення діяльності незаконного органу влади, зокрема: «Заявка на финансирование расходов от 20.04.2025», «расчетно-платежные ведомости», «приказ о приеме на работу ОСОБА_17 ». Також містяться відомості про відправлення електронних листів за підписом ОСОБА_3 , щодо забезпечення діяльності незаконного органу влади на ім'я начальників районних управлінь казначейства лнр: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , серед іншого: «Приказ «Об утверждении нормы продолжительности рабочего времени на 2022 год», «О проведении видеоконференции всероссийского совещания с территориальными органами Федерального казначейства по вопросам ведения казначейського учета, составления бюджетной отчетности», дата направлення 20.12.2022. «Заявка на финансирование расходов», «выход из гражданства Украины», зразки та бланки документів щодо відмови від громадянства України, інструкції щодо перекладу паспорту з української мови на російську мову. ( т.5 а.с.81-181).
Дані протоколу огляду від 20.02.2023, відповідно до яких, слідчим оглянуто DVD-R диск №5/6/1-88, від 24.01.20023, на якому виявлено папку «kazna.mark@mail.ru». У вказаній папці містяться файли з листуваннями посадових осіб незаконного органу влади: ОСОБА_3 , як «директором Государственного казначейства Луганской Народной Республики» - електронна адреса: « ІНФОРМАЦІЯ_13 ». та ОСОБА_6 , як начальником «Управления Государственного казначейства в Марковском районе Луганской Народной Республики» - електронна адреса « ІНФОРМАЦІЯ_9 ». Листування стосується забезпечення діяльності незаконного органу влади, починаючи з квітня 2022 року. Зміст листування аналогічний змісту листування між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 і ОСОБА_5 (т.5 а.с.181-217).
Дані протоколу огляду від 21.02.2023, відповідно до якого, слідчим оглянуто DVD-R диск №5/6/1-78, від 12.01.20023, на якому виявлено папку « ІНФОРМАЦІЯ_8 », якою користується ОСОБА_7 . У вказаній папці містяться файли з Государственного казначейства Луганской Народной Республики» - електронна адреса: « ІНФОРМАЦІЯ_13 » та ОСОБА_7 , як начальником «Управления Государственного казначейства в Новайдарском районе Луганской Народной Республики» - електронна адреса: « ІНФОРМАЦІЯ_8 ». Листування направлено на забезпечення діяльності незаконного органу влади, починаючи з квітня 2022 року, серед іншого: «информация о задолженности по комунальним платежам и об оплате текучих платежем, за предоставленные коммунальные услуги по состоянию на 01.05.2022», «заявка на финансирование расходов», тощо. В більшості зміст листування аналогічний змісту листування між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , ОСОБА_5 (т.4 а.с.1-195).
Дані, які містяться у протоколі огляду від 09.11.2022, про огляд публікації в інтернет-мережі під назвою « Государственное казначейство Луганской Народной Республики », на якому виявлено загальнодоступний матеріал під назвою «План допороговых закупок на 2022 год», «Управление Государственного казначейства Луганской Народной Республикив Меловском районе», в розділі «Утвержден протоколом заседания комиссии по конкурсным торгам от 01.08.2022», «Председатель комиссии по конкурсным торгам ОСОБА_8 » - дата створення публікації 01.08.2022 (т.4 а.с.107-112).
Дані, які містяться у протоколі огляду від 11.11.2022, про огляд публікації в інтернет-мережі під назвою « Государственное казначейство Луганской Народной Республики », на якому виявлено загальнодоступний матеріал під назвою «План допороговых закупок на 2022 год», «Управление Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе», в розділі «Утвержден протоколом заседания комиссии по конкурсным торгам от 06.07.2022», «Председатель комиссии по конкурсным торгам ОСОБА_8 » - дата створення публікації 06.07.2022 (т.4 а.с.153-158).
Дані, які містяться у протоколах огляду від 09.11.2022, 11.11.2023, про огляд публікації в інтернет-мережі під назвою « Государственное казначейство Луганской Народной Республики », де виявлено аналогічну публікацію під назвою «План допороговых закупок на 2022 год», «Управление Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе», в розділі «Утвержден протоколом заседаниякомиссии по конкурсным торгам від 04.08.2022, 30.07.2022, 07.07.2022, 24.08.2022, 07.07.2022 «Председатель комиссии по конкурсным торгам ОСОБА_8 » - дата створення публікації: 04.08.2022, 30.07.2022, 07.07.2022, 24.08.2022, 07.07.2022 (т.4 а.с.159-156).
Дані в протоколу огляду від 09.11.2022, про огляд публікації в інтернет-мережі під назвою « Государственное казначейство Луганской Народной Республики », на якому виявлено загальнодоступний матеріал під назвою «План допороговых закупок (с изменениями) на 2022 год», « Государственного казначейства Луганской Народной Республикив Новопсковском районе », в розділі «Утвержден протоколом заседания комиссии по конкурсным торгам от 25.07.2022», «Председатель комиссии по конкурсным торгам ОСОБА_4 » дата створення публікації 29.07.2022 (т.4 а.с.113-119).
Дані протоколу огляду від 15.11.2022, про огляд публікації в інтернет-мережі під назвою « Государственное казначейство Луганской Народной Республики », де виявлено загальнодоступний матеріал під назвою Новини: «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе приглашает на обслуживание главных распорядителей и получателей бюджетних средств в границах административно-территориального подчинения Новопсковского района Луганской Народной Республики», дата створення публікації 29.07.2022 (т.4 а.с.120-124).
Дані протоколу огляду від 10.11.2022, про огляд публікації в інтернет-мережі під назвою « Государственное казначейство Луганской Народной Республики », де виявлено загальнодоступний матеріал під назвою «План допороговых закупок (с изменениями) на 2022 год», «Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе», в розділі «Утвержден протоколом заседания комиссии по конкурсным торгам №3 от 07.07.2022», «Председатель комиссии по конкурсным торгам ОСОБА_4 » дата створення публікації 07.07.2022 (т.4 а.с.125-132).
Дані, які містяться у протоколі огляду від 11.11.2022, про огляд публікації в інтернет-мережі під назвою « Государственное казначейство Луганской Народной Республики », де виявлено загальнодоступний матеріал під назвою «План допороговых закупок на 2022 год», «Управление Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе», в розділі «Утвержден протоколом заседания комиссии по конкурсным торгам от 06.07.2022», «Председатель комиссии по конкурсным торгам ОСОБА_14 » - дата створення публікації 06.07.2022 (т.4 а.с.139-145).
Дані, які містяться у протоколі огляду від 06.09.2022, про огляд публікації в інтернет-мережі під назвою «Государственное казначейство Луганской Народной Республики», де виявлено загальнодоступний матеріал під назвою «План допороговых закупок на 2022 год», «Территориальные Управление» за посиланням, де містяться контакти та адреси знаходження районних управлінь казначейства лнр та прізвища начальників управлінь, зокрема: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 (т.4 а.с.145-152).
Протокол пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 18.02.2023, відповідно до якого свідок ОСОБА_18 серед чотирьох фотознімків з зображенням осіб жіночої статі на фотознімку під номер 1 (один) впізнала ОСОБА_3 , як особу, яка 24.03.2022 відвідувала управління ДКСУ у Новоайдарському районі Луганської області та представилася керівником «казначейства лнр». (т.4 а.с37-39).
Протокол пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 03.04.2023, відповідно до якого свідок ОСОБА_19 серед чотирьох фотознімків з зображенням осіб жіночої статі на фотознімку під номер 1 (один) впізнала ОСОБА_3 , як особу, яка була працівником ГУ ДКС України в Луганській області, на даний час працює на посаді директора «Государственного казначейства лнр». (т.4 а.с.40-42).
Протокол пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 03.04.2023, відповідно до якого свідок ОСОБА_19 серед чотирьох фотознімків з зображенням осіб жіночої статі на фотознімку під номер 4 (чотири) впізнала ОСОБА_4 , як особу, яка раніше працювала в органі казначейства в селищні раді, а на даний час працює на посаді начальника «Государственного казначейства лнр в Новопсковском районе». (т.4 а.с.43-45).
Протокол пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 22.12.2023, відповідно до якого свідок ОСОБА_20 серед чотирьох фотознімків з зображенням осіб жіночої статі на фотознімку під номер 3 (три) впізнала ОСОБА_7 , як особу, яка залишилася на окупованій території в лнр».(т.4 а.с.46-49).
Протокол пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 01.03.2023, відповідно до якого свідок ОСОБА_21 серед чотирьох фотознімків з зображенням осіб жіночої статі на фотознімку під номер 1 (один) впізнала ОСОБА_3 , як особу з якою раніше певний час працювала, та яка залишилася на окупованій території в лнр». (т.4).
Протокол пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 28.02.2023, відповідно до якого свідок ОСОБА_18 серед чотирьох фотознімків з зображенням осіб жіночої статі на фотознімку під номер 3 (три) впізнала ОСОБА_7 , як особу, яка була заступником начальника управління ДКСУ у Новоайдарському районі Луганської області. (т.4).
Протокол пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 01.03.2023, відповідно до якого свідок ОСОБА_21 серед чотирьох фотознімків з зображенням осіб жіночої статі на фотознімку під номер 1 (один) впізнала ОСОБА_5 (т.4).
Протокол пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 01.03.2023, відповідно до якого свідок ОСОБА_18 серед чотирьох фотознімків з зображенням осіб жіночої статі на фотознімку під номер 1 (один) впізнала ОСОБА_5 , колишнього заступника управління ДКСУ у Старобільському районі Луганської області. (т.4)
На підтвердження встановлених судом обставин вчинення обвинуваченими кримінальних правопорушень свідчать також показання допитаних в судовому засіданні свідків.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_20 , суду пояснила, що з 2011 по 2022 рік працювала разом з ОСОБА_7 в управлінні державної казначейської служби у Новоайдарском районі Луганської області. ОСОБА_7 була заступником управління, а вона начальником відділу звітності бухгалтерського обліку. Після повномасштабного вторгнення весь колектив працівників управління продовжив приходити на роботу. 24.03.2022 до приміщення управління приїхала делегація «казначейства лнр» та запропонували всім працівникам співпрацю. Хто погодився той залишався в кабінеті, хто ні, той виходив. Вона була єдиною хто відмовився і вийшов з кабінету. Їй відомо, що ОСОБА_7 залишилася співпрацювати з лнр та стала начальником управління. ОСОБА_3 вона також знає, як працівника управління казначейства в Луганській області. ОСОБА_3 була у складі делегації казначейства лнр, представилася, як керівник казначейства лнр, пропонувала співпрацю іншим працівникам.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_19 суду пояснила, що вона знає ОСОБА_4 , раніше вони разом працювали в управлінні державної казначейської служби у Новопсковскому районі Луганської області. ОСОБА_4 була заступником начальника управління, а вона начальником одного із відділів. Вона знає, що ОСОБА_4 пішла на співпрацю з окупаційною владою лнр. До співпраці в казначействі лнр нікого силою не примушували, все відбувалося за добровільною згодою. ОСОБА_4 дуже довго працювала заступником управління, тому стати начальником було її мрією.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_21 суду пояснила, що з 2014 року працює начальником головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області. Особисто знайома та працювала з ОСОБА_5 , та ОСОБА_7 , з іншими могла зустрічатися на спільних нарадах. Їй відомо по доповідним записка працівників казначейства, що ОСОБА_6 була звільнена 28.03.2022 та працює ДКС в лнр. Також їй відомо, що ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 були звільнені 04.04.2022. ОСОБА_4 звільнилася раніше. Всіх працівників казначейства, після звільнення попереджали про наслідки за колабораційну діяльність. Від працівників казначейства, які виїхали з окупованої території їй відомо, що будь-якого примусу з боку окупаційної влади до осіб, які пішли на співпрацю з лнр не було, всі хто залишилися, зробили це добровільно.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_18 суду пояснила, що з 2000 року працювала разом з ОСОБА_7 в управлінні державної казначейської служби у Новоайдарском районі Луганської області. ОСОБА_7 була заступником управління. Також вона знає ОСОБА_3 24-25 лютого 2022 року місто Новоайдар було окуповану, відповідно до наказу керівництва працівники продовжували виходити на роботу. 24.03.2022 до приміщення управління прибула делегація лнр, яка проводила співбесіду з працівниками казначейства, в ході якої пропонували співпрацю. Особисто їй пропонувала залишитися і працювати, а вона (свідок) відмовилася, пізніше вона виїхала з окупованої території. Насильно її не змушували співпрацювати. Вважає, що рішення про співпрацю з лнр ОСОБА_7 та ОСОБА_5 прийняли добровільно.
Вищезазначені докази у кримінальному провадженні, суд вважає належними, достатніми та допустимими, які підтверджують існування обставин, щодо вчинення обвинуваченими ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , кримінальних правопорушень при обставинах встановлених судом.
Надаючи оцінку діям обвинувачених ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , які виразилася у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, суд виходить з наступного.
Частиною 5 ст. 1111 КК України передбачена кримінальна відповідальність, за добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.
Окупаційна адміністрація Російської Федерації це сукупність державних органів і структур Російської Федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг (п. 6 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод та правовий режим на тимчасово окупованій території України»).
У складі цього правопорушення важливим для кваліфікації є місце його вчинення - тимчасово окупована територія України.
У кримінальному праві добровільним вважається діяння, яке вчинено при можливості вибрати декілька варіантів поведінки, з урахуванням сукупності обставин, які можуть виключати кримінальну протиправність за приписами статей 39, 40 КК України, однак суд у цьому кримінальному провадженні таких обставин не встановив.
Організаційно-розпорядчі обов'язки - це обов'язки зі здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності.
Адміністративно-господарські обов'язки це обов'язки з управління чи розпорядження державним, колективним або приватним майном.
Дослідивши наведені вище докази, суд не знайшов підтвердження того, що ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , були вимушені зайняти посади в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, а саме:
ОСОБА_3 , як «директор державного казначейства луганської народної республіки»;
ОСОБА_4 , як начальник «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе»;
ОСОБА_5 , як начальник «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе»;
ОСОБА_14 , як начальник «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе;
ОСОБА_7 , як начальник «Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе»;
ОСОБА_8 , як начальник « Управления Государственного казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе»,
як і не знайшов підтвердження того, що вони діяли під фізичним чи психічним примусом з боку осіб, які представляли іноземну державу - Росію.
Так, за показаннями свідків ОСОБА_21 , ОСОБА_18 , ОСОБА_20 , ОСОБА_19 , кожна із обвинувачених після окупації територій Луганської області добровільно залишилася працювати в «державному казначействі луганської народної республіки» та «Управлениях Государственного казначейства Луганской Народной Республики» в Старобільському, Новопсковському, Новоайдарському, Марковському та Міловському районах Луганської області.
За показаннями свідків, будь-якого примусу з боку окупаційної влади до осіб, які залишилися працювати на певних посадах в казначействі лнр не було. Після окупації територій Луганської області, всі хто бажав звільнилися, інші добровільно залишилися, серед них обвинувачені.
З цих показань вбачається відсутність факту примушування з боку окупантів займати відповідну посаду.
Всі докази, досліджені безпосередньо судом, у своїй сукупності дають обґрунтовані підстави вважати, що ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 добровільно зайняли відповідні посади в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території.
Надаючи оцінку діям обвинуваченої ОСОБА_3 у вчинені вказаного кримінального правопорушення, суд виходить з наступного.
Згідно з частинами 1, 3 ст. 27 КК України співучасниками кримінального правопорушення, поряд із виконавцем, є організатор, підбурювач та пособник. Пособником є особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню кримінального правопорушення іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, знаряддя чи засоби вчинення кримінального правопорушення, сліди кримінального правопорушення чи предмети, здобуті кримінально протиправним шляхом, придбати чи збути такі предмети або іншим чином сприяти приховуванню кримінального правопорушення
Розглядом даної справи встановлено, що саме ОСОБА_3 , як «директор державного казначейства луганської народної республіки» пропонувала, давала поради та вказівки, чим сприяла ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у добровільному зайняттю посад, пов'язаних з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.
Згідно з ч. 2 ст. 29 КК України, пособник підлягає кримінальній відповідальності за відповідною частиною ст. 27 і тією статтею (частиною статті) Особливої частини цього Кодексу, яка передбачає кримінальне правопорушення, вчинене виконавцем.
Надаючи оцінку діям обвинувачених: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , які виразилася у вчиненні умисних дій у складі організованої групи, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації рішень і дій держави-агресора, підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора та окупаційній адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 1112 КК України, суд виходить з наступного.
Частиною 1 ст. 1112 КК України передбачена кримінальна відповідальність за умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені громадянином України, іноземцем чи особою без громадянства, за винятком громадян держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації чи підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора; добровільного збору, підготовки та/або передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора.
Об'єкт злочину - надання допомоги державі-агресору.
Об'єктивна сторона - реалізація або постійна підтримка рішень та дій країни-агресора, її військових формувань та окупаційної адміністрації; підготовка, збір та передача будь-яких матеріальних ресурсів добровільно представникам країни-агресора, її військових формувань та окупаційної адміністрації.
Злочин вважається вчиненим з моменту наявності бажання допомогти державі-агресору, навіть якщо негативні наслідки ще не настали.
Суб'єкт злочину - злочин може бути вчинений громадянином України.
При цьому суд виходить із того, що окупаційна адміністрація держави-агресора, це будь-які квазі-органи влади, створені РФ на окупованих територіях України.
Завдання шкоди Україні, слід розуміти, як завдання Україні політичної, економічної, екологічної чи будь-якої іншої шкоди.
Рішення держави-агресора це політичні заяви, закони, укази, постанови, накази, розпорядження та інші відповідні рішення, що приймаються органами влади рф чи окупаційною адміністрацією.
Дії держави-агресора, це будь-які дії вчинені повністю чи частково на виконання зазначених рішень, а реалізація рішень та/або дій - здійснення, втілення їх у життя.
Розглядом справи встановлено, що відповідно до частини 4, статті 8 «Федерального конституционного закона от 04.10.2022 №6-ФКЗ «О принятии в российскую федерацию Луганской Народной Республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта - Луганской Народной Республики» було прийнято рішення про прийняття нового суб'єкта, а саме «Луганську Народну Республіку» до складу рф.
Після прийняття вказаного рішення незаконні органи влади, які були створені та діяли на території тимчасово окупованої Луганської області, були перейменовані з урахуванням так званого вступу «Луганської народної республіки» до рф, як суб'єкта федерації. Так, незаконний орган влади, створений та діючий на тимчасово окупованій території Луганської області - «Государственное казначейство Луганської Народной Республики» був перейменований в «Управление Федерального казначейства по Луганской Народной Республике». Так само й вищевказані незаконні районні казначейські органи влади були перейменовані в «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Новопсковском районе», «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Новоайдарском районе», «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Старобельском районе», «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Меловском районе», «Управление Федерального казначейства Луганской Народной Республики в Марковском районе».
Також досліджені під час судового розгляду докази свідчать, що обвинувачені ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 добровільно зайнявши відповідні посади в «державному казначействі луганської народної республіки» та відповідних районних управліннях, тобто в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, діючи у складі організованої групи, реалізовуючи спільний злочинний план, розроблений ОСОБА_3 , надавали допомогу державі-агресору шляхом реалізації рішень, пов'язаних із створенням та забезпеченням діяльності незаконного органу влади.
Перевіряючи чи мала місце співучасть при вчиненні кримінального правопорушення ч. 1 ст. 1112 КК України суд виходить з такого.
Відповідно до ст. 26 КК України, співучастю у кримінальному правопорушенні є умисна спільна участь декількох суб'єктів кримінального правопорушення у вчиненні умисного кримінального правопорушення.
Види співучасті поділяються на форми залежно від характеру зв'язків між учасниками та характеру розподілу ролей. За ступенем стійкості зв'язків це: проста співучасть (група осіб), співучасть за попередньою змовою групою осіб, організована група та злочинна організація.
Згідно з частинами 1, 3 ст. 27 КК України співучасниками кримінального правопорушення, поряд із виконавцем, є організатор, підбурювач та пособник. Організатором є особа, яка організувала вчинення кримінального правопорушення (кримінальних правопорушень) або керувала його (їх) підготовкою чи вчиненням. Організатором також є особа, яка утворила організовану групу чи злочинну організацію або керувала нею, або особа, яка забезпечувала фінансування чи організовувала приховування кримінально протиправної діяльності організованої групи або злочинної організації.
Відповідно до ч. 3 ст. 28 КК України, кримінальне правопорушення визнається вчиненим організованою групою, якщо в його готуванні або вчиненні брали участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення цього та іншого (інших) кримінальних правопорушень, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.
Згідно п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами кримінальних справ про злочини, вчинені стійкими злочинними об'єднаннями» від 23.12.2005 №13 утворення (створення) організованої групи чи злочинної організації слід розуміти як сукупність дій з організації (формування, заснування) стійкого злочинного об'єднання для заняття злочинною діяльністю. В частині ж участі у злочинній чи терористичній організації, то відповідно до п. 13 вказаної постанови Пленуму вступ особи до організованої групи чи злочинної організації (участь у ній) означає надання цією особою згоди на участь у такому об'єднанні за умови, що вона усвідомлювала факт його існування і підтвердила певними діями реальність своїх намірів.
Беручи до уваги зазначені положення, суд дійшов висновку, що кожна із обвинувачених вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1112 КК України за встановлених судом обставин у складі організованої групи. При цьому, ОСОБА_22 була організатором вчинення кримінального правопорушення у складі організованої групи, оскільки вона, діючи як «директор державного казначейства луганської народної республіки», залучила до вчинення злочинів проти основ національної безпеки України ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 та, утворивши таким чином організовану групу, заздалегідь розподіливши ролі та обов'язки, розподілила ролі та функції кожного із учасників групи, надавши їм ролі виконавців, які спрямовані на досягнення цього плану, відомого усім співучасникам злочину.
Відповідно до розробленого ОСОБА_3 плану на ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , як на начальників «Управлений Государственного казначейства Луганской Народной Республики» в Старобільському, Новопсковському, Новоайдарському, Марковському та Меловському районах Луганської області, покладалися функції реалізації рішень і дій держави-агресора у сфері казначейського обслуговування тимчасово окупованих районів Луганської області.
ОСОБА_3 за участі виконавців злочину ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , з метою з метою завдання шкоді Україні, бажаючи здійснювати дискредитацію органів державної влади України та для встановлення на окупованих територіях проросійських напрямків діяльності та ідей, реалізовуючи дії та рішення держави-агресора, забезпечували казначейське обслуговування «бюджетних» коштів окупаційної влади, створила та забезпечила діяльність незаконних органів влади на базі районних управлінь Державної казначейської служби України.
Відповідно до ч. 2 ст. 29 КК України, організатор, підбурювач та пособник підлягають кримінальній відповідальності за відповідною частиною статті 27 і тією статтею (частиною статті) Особливої частини цього Кодексу, яка передбачає кримінальне правопорушення, вчинене виконавцем.
Згідно з ч. 1 ст. 30 КК України, організатор організованої групи чи злочинної організації підлягає кримінальній відповідальності за всі кримінальні правопорушення, вчинені організованою групою чи злочинною організацією, якщо вони охоплювалися його умислом.
Неможливість проведення допиту обвинувачених ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 жодним чином не впливає на повноту судового розгляду, оскільки сукупність безпосередньо досліджених в судовому засіданні доказів прямо і опосередковано свідчить про вчинення ними інкримінованих кримінальних правопорушень.
Суд також враховує правові позиції, викладені в рішенні ЄСПЛ у справі «Броуґан та інші проти Сполученого Королівства», відповідно до яких розслідування терористичних правопорушень, безсумнівно, ставить перед органами влади особливі проблеми. Забезпечення справедливої рівноваги між інтересами суспільства, яке страждає від тероризму, та інтересами конкретної людини є надзвичайно складним завданням. Беручи до уваги факт посилення тероризму в сучасному світі, визнана необхідність, яка випливає із самої суті системи Конвенції, забезпечення належної рівноваги між захистом інститутів демократії в інтересах суспільства і захистом прав окремої людини. У контексті статті 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, саме суд має визначити значимість таких обставин, а також з'ясувати, чи було забезпечено в цій справі рівновагу між застосовними положеннями цієї статті у світлі її конкретного формулювання та її загальним предметом і метою.
Вважаючи достатньо забезпеченими в ході судового розгляду процесуальні права сторони захисту та сторони обвинувачення на надання ними доказів на підтвердження та спростування висунутого обвинувачення, суд виходить із принципів реалізації права особи на справедливий суд, яке закріплено в ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, за яким винуватість особи у вчиненні злочину має бути доведена поза розумним сумнівом.
Суд також враховує, що дане кримінальне провадження розглядалось в порядку спеціального судового провадження, згідно вимог ст. 323 КПК України, за відсутності обвинуваченої (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом.
Відповідно до вимог закону, обвинувачені: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 про час та дату всіх судових засідань повідомлялися у передбачений законом спосіб, через опублікування виклику у газеті «Урядовий кур'єр» та сайті суду.
Інтереси ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 захищались адвокатами, як на досудовому слідстві так і в суді, що свідчить про те, що права обвинувачених в ході досудового слідства, а також у судовому засіданні порушені не були.
Стороною обвинувачення використані всі передбачені законом можливості для дотримання прав обвинувачених, зокрема, права на захист, на доступ до правосуддя, таємницю спілкування, невтручання у приватне життя.
Будь яких істотних порушень КПК України, під час досудового слідства, які б вплинули на кваліфікацію дій обвинувачених та поставили б під сумнів зібрані по справі докази, судом не встановлено.
Зважаючи на положення, закріплені у ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», судом враховується позиція Європейського суду з прав людини, відображені у п. 175 рішення від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої «термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення».
Таким чином, аналізуючи зібрані у кримінальному провадженні та досліджені під час судового розгляду докази, оцінюючи їх кожен з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність з точки зору достатності та взаємозв'язку, суд дійшов висновку, що подія кримінального правопорушення мала місце, вина ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 кожної у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, а ОСОБА_3 у пособництві у добровільному зайнятті посад, пов'язаних з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території , доведена повністю поза розумним сумнівом, а їх дії обґрунтовано кваліфіковані за ч. 5 ст. 1111 КК України, а ОСОБА_3 за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 1111 КК України.
Також, суд дійшов висновку, що подія кримінального правопорушення мала місце, вина ОСОБА_3 ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 кожної у вчиненні умисних дій у складі організованої групи, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації рішень і дій держави-агресора, підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора та окупаційній адміністрації держави-агресора, доведена повністю поза розумним сумнівом, а їх дії обґрунтовано кваліфіковані за ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України, а ОСОБА_3 за ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України.
При призначенні покарання обвинуваченим ОСОБА_3 ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винних та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Згідно з ч. 2 ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 65 КК України суд призначає покарання: 1) у межах, установлених у санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, що передбачає відповідальність за вчинене кримінальне правопорушення, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 53 цього Кодексу; 2) відповідно до положень Загальної частини цього Кодексу; 3) враховуючи ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень. Більш суворий вид покарання з числа передбачених за вчинене кримінальне правопорушення призначається лише у разі, якщо менш суворий вид покарання буде недостатній для виправлення особи та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.
Так, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 кожна вчинили кримінальні правопорушення передбачені ч. 5 ст.1111 КК України та ч. 1 ст.1112 КК України, які відповідно до ч. 5 та ч. 6 ст. 12 КК України є тяжким злочином та особливо тяжким злочином. Покарання за ч. 5 ст. 1111 КК України передбачене у виді позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років, з конфіскацією майна або без такої; за ч. 1 ст. 1112 КК України у виді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 кожна окремо раніше не судима, вчинили кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання кожній обвинуваченій судом не встановлено.
Враховуючи наведене, зважаючи на те, що кожна із обвинувачених: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 переховуються від суду, з урахуванням тяжкості і обставин вчинених ними кримінальних правопорушень, ролі кожної, відсутності обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання, з урахуванням особи винних, суд приходить до висновку про необхідність призначення покарання обвинуваченій
- ОСОБА_3 за ч. 5 ст. 27 ч. 5. ст. 1111 КК України у виді позбавлення волі з позбавленням права займати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк в межах санкції статей за якими визнав її винуватою;
- ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , кожній за ч. 5. ст. 1111 КК України у виді позбавлення волі з позбавленням права займати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк в межах санкції статей за якими визнав їх винуватими;
- ОСОБА_3 за ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України у виді позбавлення волі з позбавленням права займати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк в межах санкції статей за якими визнав її винуватою;
- ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , кожній за ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України покарання у виді позбавлення волі з позбавленням права займати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк в межах санкції статей за якими визнав їх винуватим.
Суд вважає, що саме таке покарання буде необхідним і достатнім для виправлення кожної із обвинувачених: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та попередження вчинення ними нових кримінальним правопорушень.
Остаточне покарання кожній обвинуваченій суд призначає відповідно до ст. 70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим.
Підстав для застосування положень ст. ст. 69, 75 КК України при призначенні обвинуваченим покарання суд не знаходить, оскільки відсутні обставини, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого обвинуваченими кримінальних правопорушень.
З приводу призначення додаткового покарання передбаченого ч. 5 ст. 1111 КК України та ч. 1 ст. 1112 КК України у вигляді конфіскації майна суд зазначає, що відповідно до ст. 59 КК України конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, а також за злочини проти основ національної безпеки України та громадської безпеки незалежно від ступеня їх тяжкості і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в Особливій частині цього Кодексу.
З метою забезпечення виконання вироку суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 18.04.2023 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_3 необхідно залишити без змін.
З метою забезпечення виконання вироку суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 12.04.2023 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_7 необхідно залишити без змін.
З метою забезпечення виконання вироку суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 12.04.2023 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_8 необхідно залишити без змін.
З метою забезпечення виконання вироку суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 12.04.2023 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_6 необхідно залишити без змін.
З метою забезпечення виконання вироку суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 18.04.2023 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_5 необхідно залишити без змін.
З метою забезпечення виконання вироку суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 18.04.2023 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_4 необхідно залишити без змін.
Цивільний позов по кримінальному провадженню не заявлено.
Долю речових доказів суд вирішую відповідно до ст. 100 КПК України.
Судові витрати відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 373, 374 КПК України, суд,
ОСОБА_3 визнати винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 1111 КК України, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України та призначити їй покарання,
за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 1111 КК України у виді позбавлення волі на строк 8 (вісім) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 12 (дванадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України у виді позбавлення волі на строк 12 (двадцять) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі на строк 12 (дванадцять) років з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
Початок строку відбування покарання у вигляді позбавлення волі ОСОБА_3 рахувати з дня її фактичного затримання та реального виконання покарання у вигляді позбавлення волі.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 18.04.2023 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_3 залишити без змін.
ОСОБА_4 визнати винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 1111 КК України, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України та призначити їй покарання,
за ч. 5 ст. 1111 КК України у виді позбавлення волі на строк 7 (сім) років з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 10 (десять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк 11 (одинадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_4 покарання у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 11 (одинадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
Початок строку відбування покарання у вигляді позбавлення волі ОСОБА_4 рахувати з дня її затримання та реального виконання покарання у вигляді позбавлення волі.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 18.04.2023 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_4 залишити без змін.
ОСОБА_5 визнати винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 1111 КК України, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України та призначити їй покарання,
за ч. 5 ст. 1111 КК України у виді позбавлення волі на строк 7 (сім) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 10 (десять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
за ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій на строк 11 (одинадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_5 покарання у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 11 (одинадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
Початок строку відбування покарання у вигляді позбавлення волі ОСОБА_5 рахувати з дня її затримання та реального виконання покарання у вигляді позбавлення волі.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 18.04.2023 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_5 залишити без змін.
ОСОБА_6 визнати винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 1111 КК України, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України та призначити їй покарання,
за ч. 5 ст. 1111 КК України у виді позбавлення волі на строк 7 (сім) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 10 (десять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк 11 (одинадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_6 покарання у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 11 (одинадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
Початок строку відбування покарання у вигляді позбавлення волі ОСОБА_6 рахувати з дня її затримання та реального виконання покарання у вигляді позбавлення волі.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 12.04.2023 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_6 залишити без змін.
ОСОБА_7 визнати винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 1111 КК України та ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 1112 КК України та призначити їй покарання,
за ч. 5 ст. 1111 КК України у виді позбавлення волі на строк 7 (сім) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 10 (десять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк 11 (одинадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
На підставі ст.70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_7 покарання у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 11 (одинадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
Початок строку відбування покарання у вигляді позбавлення волі ОСОБА_7 рахувати з дня її затримання та реального виконання покарання у вигляді позбавлення волі.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 12.04.2023 в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_7 залишити без змін.
ОСОБА_8 визнати винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 1111 КК України, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України та призначити їй покарання,
за ч. 5 ст. 1111 КК України у виді позбавлення волі на строк 7 (сім) років, з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 10 (десять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 1112 КК України у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк 11 (одинадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_8 покарання у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у державних органах України на строк 11 (одинадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна.
Початок строку відбування покарання у вигляді позбавлення волі ОСОБА_8 рахувати з дня її затримання та реального виконання покарання у вигляді позбавлення волі.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 12.04.2023 в порядку ч.6 ст. 193 КПК України відносно ОСОБА_8 залишити без змін.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається до Київського Апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Києва протягом тридцяти діб з дня його проголошення, а засудженим, що перебуває під вартою, - в той самий строк з моменту отримання копії вироку.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку, обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення.
Головуючий суддя ОСОБА_1