Постанова від 25.09.2025 по справі 758/14786/25

Справа № 758/14786/25

3/758/5154/25

Категорія 289

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Київ

25 вересня 2025 року

Суддя Подільського районного суду м. Києва Блащук А. М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань в м. Києві Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

19.09.2025 у провадження судді надійшли матеріали про адміністративні правопорушення за № 758/14786/25, № 758/14787/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

25.09.2025 постановою Подільського районного суду міста Києва у справі № 758/14787/25 об'єднано в одне провадження та присвоїно номер № 758/14786/25 (провадження № 3/758/5154/25).

З протоколу № 4023 від 16.09.2025 про вчинення адміністративного правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , будучи членом резервного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії (далі - ВЛК) ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - РТЦК та СП) являючись суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією, згідно з пп. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 розділу VII Закону № 1700-VII, несвоєчасно 17.04.2025, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вказане правопорушення вчинено при наступних обставинах:

Відповідно до наказу КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» від 25.04.2024 № 90-02-04 «Про організацію проведення медичного огляду осіб, який організовується ІНФОРМАЦІЯ_3 та КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» створено позаштатну постійно діючу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 при КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня». Згідно з додатком № 3 зазначеного наказу затверджено резервний склад позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 , до якого ОСОБА_1 включено, як її члена (лікаря-хірурга КНП КОР «Київської обласної клінічної лікарні»).

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20 вересня 2023 року № 3384-IX (далі - Закон № 3384-IX) пункт 2 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII доповнено підпунктом «ґ».

Згідно з підпунктом «г» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII голови та члени медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 , будучи з 25.04.2024 членом резервного складу позаштатної постійно діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 , є суб?ектом, на якого поширюється дія

Закону № 1700- IІ.

Статтею 1 Закону № 1700-VII визначено, що суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини першої ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Наказом КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» від 30.09.2024 № 163-02-04 «Про внесення змін до наказу від 25.04.2024 N?90-02-04» визначено новий склад членів ВЛК, серед яких вже не було ОСОБА_1 .

ОСОБА_1 як особа, що після набрання чинності Законом № 3384-IX включена 25.04.2024 до резервного складу позаштатної постійно діючої ВЛК, був зобов?язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за 2024 рік до 31.03.2025 включно.

Відповідно до пп. 1 п. 2 розділу І Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК від 23.07.2021 № 449/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.07.2021 за № 987/36609, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону № 1700-VII (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону № 1700-VII (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Тобто у ОСОБА_1 виник обов?язок подати декларацію після звільнення за 2024 рік упродовж часу з 00:00 год. 01.01.2025 по 23:59 год. 31.03.2025 (граничний строк). А вже 01.04.2025 в 00:00 год. ОСОБА_1 порушив порядок, передбачений Законом № 1700- VII.

Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua), декларацію після звільнення за 2024 рік ОСОБА_1 подав лише 17.04.2025 о 12 год. 31 хв., тобто несвоєчасно без поважних причин.

Будучи опитаним ОСОБА_1 повідомив що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік він подав 17.04.2025 по причині, що йому було невідомо про необхідність подання даної декларації. Коли йому стало відомо про необхідність подачі декларації, він невідкладно заповнив та подав зазначену декларацію. Також зазначає те, що його не ознайомлювали з вимогами Закону № 1700-VII .

Абзацом 10 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-VI визначено, що правопорушення, пов?язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною в ч.1 ст. 3 цього закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є формальним, оскільки не передбачає настання наслідків, водночас суб?єкт правопорушення усвідомлює протиправність вчиненого ним діяння (дії або бездіяльності).

Відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог статті 22 КУпАП.

З протоколу № 4022 від 16.09.2025 про вчинення адміністративного правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , будучи до 30.09.2024 членом резервного складу позаштатної постійно діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 , являючись суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією, згідно з пп. «I» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII Закону № 1700-VII, несвоєчасно 17.04.2025, без поважних причин, подав декларацію при звільненні за період (з 01.01.2024 по 30.09.2024), не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вказане правопорушення вчинено при наступних обставинах:

Відповідно до наказу КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» від 25.04.2024 № 90-02-04 «Про організацію проведення медичного огляду осіб, який організовується ІНФОРМАЦІЯ_3 та КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» створено позаштатну постійно діючу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 при КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня». Згідно з додатком № 3 зазначеного наказу затверджено резервний склад позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 , до якого ОСОБА_1 включено, як її члена (лікаря-хірурга КНП КОР «Київської обласної клінічної лікарні»).

Законом № 3384-IX пункт 2 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII доповнено пп. «ґ».

Згідно з підпунктом «г» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII голови та члени медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 , будучи з 25.04.2024 членом резервного складу позаштатної постійно діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 , є суб?ектом, на якого поширюється дія

Закону № 1700-VIІ.

Статтею 1 Закону № 1700-VII визначено, що суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини першої ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Наказом КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» від 30.09.2024 № 163-02-04 «Про внесення змін до наказу від 25.04.2024 № 90-02-04» визначено новий склад членів ВЛК, серед яких вже не було ОСОБА_1 .

ОСОБА_1 як особа, що після набрання чинності Законом № 3384-IX включена 25.04.2024 до резервного складу позаштатної постійно діючої ВЛК, був зобов?язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні, упродовж часу з 00:00 год. 31.09.2024 (наступний день після звільнення) по 23:59 год. 29.10.2024 (граничний строк).

Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua), декларацію при звільненні за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, ОСОБА_1 подав лише 17.04.2025 о 12 год. 31 хв., тобто несвоєчасно без поважних причин.

Будучи опитаним ОСОБА_1 повідомив, що декларацію при звільненні він подав 17.04.2025 по причині, що йому було невідомо про необхідність подання даної декларації. Коли йому стало відомо про необхідність подачі декларації, він невідкладно заповнив та подав зазначену декларацію. Також зазначає те, що його не ознайомлювали з вимогами

Закону № 1700-VII.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав; повідомив, що декларації при звільненні та після звільнення за 2024 рік він подав 17.04.2025 по причині, що йому було невідомо про необхідність подання даної декларації, а коли йому стало відомо про необхідність подачі декларації, він невідкладно заповнив та подав зазначену декларацію. Також зазначає те, що його не ознайомлювали з вимогами Закону № 1700-VII за місцем роботи. Більше того, він був, відповідно до наказу КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» від 25.04.2024 № 90-02-04, членом резервного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 , що передбачає формальне включення та ніколи не виконував такі функціональні обов'язки члена ВЛК.

Прокурор просив визнати ОСОБА_1 винним та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченому положеннями ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши думку прокурора, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративно відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується належними та допустимими доказами у справі.

Про факти, встановлені під час складання вказаних адміністративних протоколів, зазначено вище. Вказані у них обставини справи відповідають долученим до них матеріалам.

Враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та те, що останнім не вчинено дій та не надано доказів, які б свідчили про його невинуватість, є всі підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вказаними статтями.

За таких обставин суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, ступінь вини, обставини, які пом'якшують покарання та які обтяжують покарання, його майновий стан та інші вимоги ст.ст. 33-35 КУпАП, суд вважає за необхідне застосувати до правопорушників адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу.

Суд вважає, що саме таке обране йому стягнення, відповідно до ст. 23 КУпАП, буде мірою відповідальності та застосовано з метою виховання порушника в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, та запобігати вчиненню нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами.

Статтею 36 КУпАП передбачено, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 33-35, 172, 280, 283, 284, 291 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та остаточно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі 80 (восьмидесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1360 (одна тисяча триста шістдесят) гривень 00 копійок (отримувач коштів - ГУК у м. Києві/Подільс. р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) UA358999980313060106000026008, код класифікації доходів бюджету: 21081100; без деталізації за відомчою ознакою «00»).

Стягнути з ОСОБА_1 - судовий збір у дохід держави в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп, який підлягає сплаті за такими реквізитами: (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Подільс.р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (IBAN) UA468999980313151206000026008; код класифікації доходів бюджету: 22030101 (суд. збір), найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір (державна судова адміністрація України, 050; без деталізації за відомчою ознакою «00»).

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз'яснити, що у випадку несплати накладеного штрафу в передбачений законом строк, до особи може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду в десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.

Суддя А. М. Блащук