печерський районний суд міста києва
Справа № 757/51242/25-п
13 листопада 2025 року м. Київ
Суддя Печерського районного суду м. Києва Гречана С.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ;
за ст. 124 та ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Учасники судового провадження:
особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1
26.09.2025 о 21 год. 33 хв. у м. Києві проїзд Бессарабський, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «Volvo XC 60» д.н.з. НОМЕР_2 під час руху та зміною його напрямку, виконуючи маневр перестроювання не переконався, що це буде безпечним та не надав перевагу у русі автомобілю «Renault Espace» д.н.з. НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_2 , який рухався у попутному напрямку по тій смузі, на яку мав намір перестроїтися, внаслідок чого відбулося їх зіткнення. Внаслідок ДТП обидва транспортні засоби отримані механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п. 10.1, п. 10.3 Правил дорожнього руху, відповідальність за що передбачена ст. 124 КУпАП.
Разом з тим, 26.09.2025 о 21 год. 33 хв. у м. Києві проїзд Бессарабський, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «Volvo XC 60» д.н.з. НОМЕР_2 під час руху став учасником дорожньо-транспортної пригоди, до якої будучи причетним місце пригоди залишив, чим порушив вимоги п. 2.10а, Правил дорожнього руху, відповідальність за що передбачена ст. 122- 4 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні проти обставин, викладених у протоколі заперечив, суду пояснив, що факт ДТП не помітив, умислу на залишення місця ДТП не мав.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення та матеріали додані до них, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого дотримання законності.
Згідно положень ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справі про адміністративне правопорушення є повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до п. 2.10а Правил дорожнього руху України, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний, зокрема: негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Пунктом 10.1. Правил дорожнього руху визначено, що перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
Згідно п. 10.3 Правил дорожнього руху у разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися. За одночасного перестроювання транспортних засобів, що рухаються в одному напрямку, водій, який знаходиться ліворуч, повинен дати дорогу транспортному засобу, що знаходиться праворуч.
З письмових пояснень ОСОБА_1 вбачається, що 26.09.2025 близько 21 год. 30 хв. він керуючи транспортним засобом «Volvo XC 60» д.н.з. НОМЕР_2 у м. Києві по проїзд Бессарабський рухався у крайній правій полосі. Під час руху автомобіль, що рухався попереду різко затормозив. З метою уникнення зіткнення ОСОБА_1 теж різко затормозив. Коли автомобіль від'їхав, переконався, що не зачепив його та теж поїхав. Пошкодження на своему автомобілі помітив лише зранку.
Відеозаписом, долученим до матеріалів справи повністю підтверджено викладені у протоколі обставини вчинення ОСОБА_1 інкримінованих адміністративних правопорушень.
Вивчивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих правопорушень, передбачених ст. 124 КУпАП, як порушення учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу та шлагбауму та за ст. 122-4 КУпАП, як залишення водієм транспортного засобу на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний.
Вина ОСОБА_1 також підтверджується фактичними даними протоколів про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 № 475159 та серії ЕПР1 № 475167 від 06.10.2025; схемою дорожньо-транспортної пригоди; письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , рапортом інспектора УПП у м. Києві ДПП, довідкою з АРМОР, відеозаписом, долученим до матеріалів справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За такого, суд приходить до висновку про необхідність призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції ст. 122-4 КУпАП у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн.
На підставі викладеного та керуючись, ст.ст. 122-4, 124, 283-287 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ст. 124 КУпАП, ст. 122-4 КУпАП, та призначити стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 3400,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Світлана ГРЕЧАНА