Справа № 752/27426/25
Провадження №: 2-а/752/432/25
про передачу адміністративної справи
з одного адміністративного суду до іншого
21.11.2025 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Данілова Т.М., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 звернулася до Голосіївського районного суду м. Києа з адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову від 23 жовтня 2025 року про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 122 КУпАП.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі відповідно до приписів ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддею встановлено наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України визначено справи, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів. Положеннями статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України розмежовано юрисдикцію адміністративних судів між місцевими загальними судами та окружними адміністративними судами.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно з абз.1 ч.1 ст. 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 26 Кодексу адміністративного судочинства України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частиною першою ст. 286 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно інформації про задеклароване/зареєстроване місце проживання, наданої відділом з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Дарницької РДА, позивач ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
При цьому, відповідач Управління патрульної поліції у м. Києві знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго, 9.
За вказаних підстав слід дійти висновку про те, що зазначена справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Голосіївського районного суду міста Києва.
За встановлених обставин вищевказаний позов належить до територіальної юрисдикції Дарницького районного суду міста Києва, якому законом визначена територіальна підсудність справ за місцезнаходженням позивача.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з ч. 5 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне передати вищевказану справу за підсудністю для розгляду до Дарницького районного суду міста Києва, якому визначена територіальна підсудність справ за місцезнаходженням позивача, у зв'язку з тим, що позовна заява подана позивачем з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).
Керуючись ст.ст. 5-7, 25, 26, 29, 241-243, 248, 256, 286, 292-295 КАС України, суд, -
передати за підсудністю для розгляду до Дарницького районного суду міста Києва (м. Київ, вул. О.Кошиця, 5-А) справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п"ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя