Справа № 357/18986/25
3/357/7307/25
20.11.2025 м. Біла Церква
Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Клепа Тетяна Володимирівна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення,які надійшли з Військової частини НОМЕР_1 , стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця, сержанта, командира відділення роти охорони ВЧ НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , паспорт серії НОМЕР_3 виданий 13.12.2007 Білоцерківським РВ ГУ МВС України в Київській області, 09.04.2025 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 гривень,
за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
15.11.2025 о 21:00 год на території військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_1 головний сержант ОСОБА_1 , проходячи військову службу на посаді командира відділення роти охорони військової частини НОМЕР_1 , перебуваючи на службі у добовому наряді, всупереч вимогам ст. 11, 13, 120, 241 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України та в умовах воєнного стану, перебував у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується актом фіксації відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у закладах охорони здоров'я. 15.11.2025 був оглянутий начальником медичної служби - начальником медичного пункту молодшим лейтенантом скрабутом ОСОБА_2 . Висновок та діагноз огляду: у сержанта ОСОБА_1 виявлені ознаки алкогольного сп'яніння. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
За вказаним фактом стосовно ОСОБА_1 було складено протокол про військове адміністративне правопорушення серії А4927 № 7 від 16.11.2025 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні правопорушення не визнав та повідомив, що того дня він разом із ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 були у добовому наряді мобільної вогневої групи, старшим якої є він. ОСОБА_6 був черговим по частині, а ОСОБА_7 - черговим по підрозділу. Оскільки того дня не було тривог, вони перебували у частині і смажили картоплю. ОСОБА_7 робив доповідь , надавав списки, цю доповідь приймав ОСОБА_8 , помічник чергового по частині, якому не сподобався як він доповідав, здалося, що він у стані алкогольного сп'яніння. Потім приїхав замполіт, капітан ОСОБА_9 , з яким у нього неприязні особисті відносини, разом із фельдшером Гопайцею, які на його думку також були у стані алкогольного сп'яніння, та запропонували пройти огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння. Оскільки він вважає, що це були злочинні накази, тому повідомив, що поїде на огляд разом з ними і вони також пройдуть огляд, але проходити огляд не відмовлявся. Він заперечує, що перебував у стані алкогольного сп'яніння, оскільки його ніхто не оглядав, тиск не міряв.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оборону України" особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій;
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14.07.2025 № 478/2025 на часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами, внесеними останній раз Указом від 06 травня 2024 № 49/2024, затвердженого Законом України від 15.07.2025 № 4524-ІХ) строк дії воєнного стану в Україні продовжено на 90 діб з 05 години 30 хвилин з 7 серпня 2025 року.
Окрім того, особливий період діє в Україні з 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 "Про часткову мобілізацію". Президент України рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу не приймав. Отже, наразі в Україні діє особливий період.
Отже, наразі в Україні діє особливий період.
Відповідно до пп. 11, 13 підрозділу «Загальні обов'язки військовослужбовців» розділу 2 частини 1 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України Необхідність виконання завдань оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності, а також завдань, визначених міжнародними зобов'язаннями України покладає на військовослужбовців такі обов'язки: свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок; бути хоробрим, ініціативним і дисциплінованим; беззастережно виконувати накази командирів (начальників) і захищати їх у бою, як святиню оберігати Бойовий Прапор своєї частини; постійно підвищувати рівень військових професійних знань, вдосконалювати свою виучку і майстерність, знати та виконувати свої обов'язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; знати й утримувати в готовності до застосування закріплене озброєння, бойову та іншу техніку, берегти державне майно; дорожити бойовою славою Збройних Сил України та своєї військової частини, честю і гідністю військовослужбовця Збройних Сил України; поважати бойові та військові традиції, допомагати іншим військовослужбовцям, які перебувають у небезпеці, стримувати їх від вчинення протиправних дій, поважати честь і гідність кожної людини, не допускати порушень, пов'язаних із дискримінацією за ознакою статі, сексуальним домаганням, насильством за ознакою статі, правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості; вести бойові дії ініціативно, наполегливо, до повного виконання поставленого завдання; виявляти повагу до командирів (начальників) і старших за військовим званням, сприяти їм у підтриманні порядку і дисципліни; додержуватися правил військового вітання, ввічливості й поведінки військовослужбовців, завжди бути одягненим за формою, чисто й охайно.
Військовослужбовець зобов'язаний додержуватися вимог безпеки, вживати заходів до запобігання захворюванню, травматизму, повсякденно підвищувати фізичну загартованість і тренованість, утримуватися від шкідливих для здоров'я звичок.
Відповідно до п. 120 підрозділу «Командир взводу (групи, башти)» розділу 3 частини 1 Статуту Командир взводу (групи, башти) зобов'язаний: підтримувати особовий склад взводу (групи, башти), озброєння і техніку в постійній бойовій готовності; проводити з особовим складом взводу (групи, башти) заняття з бойової підготовки і керувати навчанням рядового складу, що проводять командири відділень (старшини команд), вести облік бойової підготовки взводу (групи, башти); знати тактику дій взводу в різних видах бою, управляти взводом (групою, баштою) під час виконання бойових завдань; досконало знати й володіти всіма видами озброєння і техніки взводу (групи, башти), правильно зберігати, експлуатувати, обслуговувати та особисто перевіряти їх бойову готовність; постійно вдосконалювати свої фахові й методичні навички, подавати підлеглим приклад зразкового виконання військового обов'язку; з повагою ставитися до підлеглих, дбати про виховання військовослужбовців рядового, сержантського (старшинського) складу та згуртування військового колективу; знати військове звання, прізвище, ім'я та по батькові кожного підлеглого, число, місяць і рік народження, віросповідання, ділові та морально-психологічні якості, захоплення, рід занять перед військовою службою, родинний стан, адресу батьків (рідних), успіхи й недоліки на службі, постійно вести індивідуальну роботу з виховання, складати іменний список особового складу взводу (групи, башти); здійснювати добір кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом на посадах військовослужбовців рядового, сержантського (старшинського) складу, подавати командирові роти пропозиції щодо кандидатів для вступу до вищих військових навчальних закладів; виховувати особовий склад взводу (групи, башти) в дусі поваги до військової служби, набутого фаху, бережливого ставлення до озброєння, бойової техніки й майна взводу (групи, башти); неухильно стежити за додержанням військовослужбовцями військової дисципліни у взводі (групі, башті), їх зовнішнім виглядом, виконанням правил носіння військової форми одягу, правильним припасуванням спорядження, обмундирування, взуття та за додержанням правил особистої гігієни; піклуватися про підлеглих, знати їх потреби, порушувати перед старшими начальниками питання про задоволення їх прохань, дбати про їх здоров'я, вживати заходів для його зміцнення; постійно вдосконалювати фізичну тренованість особового складу; своєчасно доповідати командирові роти (бойової частини) про потреби підлеглих, а також про застосовані заохочення і накладені стягнення на військовослужбовців рядового, сержантського (старшинського) складу взводу (групи, башти); періодично бути присутнім на ранковому підйомі та вечірній повірці у взводі (групі, башті), за розпорядженням командира роти проводити ранкову фізичну зарядку з ротою; стежити за наявністю і правильною експлуатацією, обслуговуванням і збереженням озброєння, техніки, спорядження, речового та іншого майна у взводі (групі, башті) і не менше ніж раз на два тижні особисто проводити їх огляд і перевірку наявності; готувати особовий склад взводу, озброєння й техніку до виходу на кожне навчання чи заняття, а також перевіряти їх наявність і стан після повернення із занять і навчань; стежити за додержанням заходів безпеки на заняттях, стрільбах, навчаннях і під час роботи з технікою та озброєнням; перевіряти, щоб після занять, стрільб, навчань у підлеглих не залишалося боєприпасів, гранат, запалів, вибухових речовин.
Відповідно до п. 241 підрозділу «Санітарно-гігієнічні і протиепідемічні заходи» розділу 6 частини 2 Статуту Кожний військовослужбовець повинен піклуватися про збереження свого здоров'я, не приховувати хвороб, суворо додержуватися правил особистої, громадської гігієни та утримуватися від шкідливих звичок (куріння і вживання алкоголю).
Кожний командир (начальник) зобов'язаний забезпечити у підпорядкованій йому частині (підрозділі) додержання військовослужбовцями правил особистої і громадської гігієни.
Згідно із ст. 1-4 розділу 1 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, 1. Військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених статутами Збройних Сил України та іншим законодавством України. 2. Військова дисципліна грунтується на усвідомленні військовослужбовцями свого військового обов'язку, відповідальності за захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, на їх вірності Військовій присязі. 3. Військова дисципліна досягається шляхом: виховання високих бойових і морально-психологічних якостей військовослужбовців на національно-історичних традиціях українського народу та традиціях Збройних Сил України, патріотизму, свідомого ставлення до виконання військового обов'язку, вірності Військовій присязі; особистої відповідальності кожного військовослужбовця за дотримання Конституції та законів України, Військової присяги, виконання своїх обов'язків, вимог статутів Збройних Сил України; формування правової культури військовослужбовців; умілого поєднання повсякденної вимогливості командирів і начальників (далі - командири) до підлеглих без приниження їх особистої гідності, з дотриманням прав і свобод, постійної турботи про них та правильного застосування засобів переконання, примусу й громадського впливу колективу; зразкового виконання командирами військового обов'язку, їх справедливого ставлення до підлеглих; підтримання у військових з'єднаннях, частинах (підрозділах), закладах та установах необхідних матеріально-побутових умов, статутного порядку; своєчасного і повного постачання військовослужбовців встановленими видами забезпечення; чіткої організації і повного залучення особового складу до бойового навчання. 4. Військова дисципліна зобов'язує кожного військовослужбовця: додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України, накази командирів; бути пильним, зберігати державну таємницю; додержуватися визначених статутами Збройних Сил України правил взаємовідносин між військовослужбовцями, зміцнювати військове товариство; виявляти повагу до командирів і один до одного, бути ввічливими і додержуватися військового етикету; поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків; не вживати під час проходження військової служби (крім медичного призначення) наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх аналоги, а також не вживати спиртні напої під час виконання обов'язків військової служби.
Відповідно до ч. 3 ст. 172-20 КУпАП відповідальність настає за дії передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду. (згідно ч. 1 ст. 172-20 КУпАП відповідальність настає за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння).
Відповідно до ст. 266-1 КУпАП, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також військовослужбовці Збройних Сил України, щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, щодо яких є підстави вважати, що вони у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, виконують обов'язки військової служби або перебувають на території військових частин, проводиться посадовою особою, уповноваженою на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів.
У разі незгоди військовозобов'язаного та резервіста під час проходження зборів, а також військовослужбовця Збройних Сил України на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, уповноваженими особами з використанням спеціальних технічних засобів та тестів або у разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Під час проведення огляду військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів уповноважена посадова особа застосовує спеціальні технічні засоби відеозапису, а в разі їх відсутності або неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. У випадку застосування спеціальних технічних засобів відеозапису матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Порядок направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Попри не визнання своєї винуватості у скоєнні вказаного адмінправопорушення ОСОБА_1 , його винуватість підтверджується змістом протоколу про військове адміністративне правопорушення серії А4927 № 7 від 16.11.2025, у якому викладені фактичні обставини вчинення правопорушення;
актом фіксації відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у закладах охорони здоров'я від 15.11.2025, відповідно до якого 15.11.2025 о 22:24 год на території розташування військового об'єкту (військового табору) ВЧ НОМЕР_1 військовослужбовцем, призваним за контрактом, під час виконання обов'язків військової служби в добовому наряді старшого вогневої групи ОСОБА_1 , який 15.11.2025 о 21:30 год перебував на території військового об'єкту (військового табору) з явними ознаками алкогольного сп'яніння під час виконання обов'язків військової служби. Військовослужбовцю ОСОБА_1 було роз'яснено суть ст. 170-20 КУпАП та про адміністративну відповідальність за її порушення. Від підпису акту в присутності свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 відмовився;
письмовими поясненнями ОСОБА_11 від 16.11.2025, відповідно до яких 15.11.2025 перебував у наряді по медичному пункту, надійшло звернення, що два військовослужбовця підозрюються в алкогольному сп'янінні. Ним були оглянуті військовослужбовці ОСОБА_1 та ОСОБА_13 .. При огляді ОСОБА_1 поводився агресивно, відмовився від проходження освідування у ВСП на факт вживання алкоголю, у нього були присутні видимі ознаки вживання алкоголю: млява, незв'язна мова, хитка хода, запах із рота, агресивна поведінка. При огляді у ОСОБА_13 були виявлені ознаки алкогольного сп'яніння: хитка хода, незв'язна мова, факт вживання алкоголю визнав.; письмовими поясненнями ОСОБА_12 від 16.11.2025, відповідно до якого 15.11.2025 перебуваючи в наряді по АТІ став свідком події, що відбулася у приміщенні роти. Військовослужбовець ОСОБА_1 поводив себе агресивно, проїхати до ВСП для огляду на факт алкогольного сп'яніння у присутності свідків відмовився.;
письмовими поясненнями ОСОБА_10 від 16.11.2025, відповідно до яких під час перевірки добового наряду було виявлено в РО двох осіб в стані алкогольного сп'яніння, а саме: чергового РО командира зенітного ракетного взводу роти охорони головного сержанта ОСОБА_13 та старшого мобільної вогневої групи головного сержанта командира відділення взводу охорони роти охорони, старшого сержанта ОСОБА_1 дані дії передав та доповів командиру частини, на що він йому сказав та наказав діяти згідно алгоритму освідчення військовослужбовців. Він визвав майора ОСОБА_14 , заступника командира з психологічної підтримки персоналу та дані дії були зафіксовано на відео для подальшого вирішення даного питання.; письмовими поясненнями ОСОБА_15 від 16.11.2025, відповідно до якого перебуваючи у добовому наряді черговий водій після перевірки з черговим частини постів у вечірній час прибув до роти охорони. Старший вогневої групи ОСОБА_1 та ОСОБА_13 були з ознаками алкогольного сп'яніння. Він відчув від них запах алкоголю та непрозбірливо розмовляли, мали нестійку ходу. Івахненку пропонували пройти медичний огляд для встановлення факту алкоголю, від чого він категорично відмовився.;
рапортом т.в.о. командира роти охорони ВЧ НОМЕР_1 ОСОБА_16 від 16.11.2025, відповідно до якого 15.11.2025 близько 21:00 год черговим по частині ОСОБА_10 при перевірці несення служби добовим нарядом було виявлено, що черговий роти охорони ОСОБА_13 та командир МВГ ОСОБА_1 перебували в наряді з ознаками алкогольного сп'яніння, тому просить провести службове розслідування по даному факту.;
відеозаписом події, доданим до протоколу про адміністративне правопорушення, у якому зафіксовані обставини вчинення правопорушення.
Також суддею досліджено характеризуючи дані особи ОСОБА_1 , додані до протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином, суддею встановлено, що при оформленні матеріалів про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення дотримано вимоги ст. 266-1 КУпАП.
До позиції ОСОБА_1 про те, що він не визнає своєї вини, не перебував у стані алкогольного сп'яніння, а відмовився від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння, тому що командир ОСОБА_9 також відмовився пройти огляд, суд ставиться критично та вважає такі доводи безпідставними і такими, що не відповідають фактичним обставинам справи, та такими що спрямовані на уникнення адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , оскільки спростовуються письмовими поясненнями свідків та переглянутим в судовому засіданні відеозаписом.
У відповідності до рішення ЄСПЛ від 21 липня 2011 року по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів Суд, як правило, застосовує критерії доведення «поза розумним сумнівом». Проте, така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростованих презумцій факту.
Суддя, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, визнає доведеним належними та допустимими доказами вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Суддя, дії ОСОБА_1 кваліфікує за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП - як відмова військовослужбовця від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду.
Відповідно до положень ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Суддя, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який раніше 09.04.2025 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, дійшов висновку, що з метою виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, необхідним і достатнім буде застосування до нього адміністративного стягнення в межах санкції, передбаченої ч. 3 ст. 172-20 КУпАП у виді арешту з утриманням на гауптвахті на строк 10 діб.
Згідно із п. 12 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суддя приходить до висновку про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, оскільки останній є військовослужбовцем, що підтверджується матеріалами справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33,40-1, ст.172-20 ч. 3, 221, 246, 248, 249, 251, 256, 279, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 5 Закону України "Про судовий збір", суддя
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті на строк 10 діб.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п. 12 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
Суддя Тетяна КЛЕПА