Справа 165/3867/25
Провадження 3/165/1851/25
13 листопада 2025 року м. Нововолинськ
Суддя Нововолинського міського суду Волинської області Василюк А.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Володимирського РВП ГУНП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,
за ч.3 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВБА №206585 від 22 жовтня 2025 року вбачається, що 20 жовтня 2025 року ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , ухилилась від виконання батьківських обов'язків щодо виховання свого сина ОСОБА_2 , в результаті чого останній 20.10.2025 о 15:00 год. пошкодив віконну шибку у ОСОБА_3 . Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.3 ст. 184 КУпАП.
У суд ОСОБА_1 не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про надіслання поштового відправлення (а.с.11-12) тадовідка про доставку sms-повідомлення (а.с.13).
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата та місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як зазначено у диспозиції ч.3 ст.184 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена в разі вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.
Разом з тим, з матеріалів справи слідує, що син особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на час вчинення правопорушення, був малолітнім, тобто не досяг чотирнадцятирічного віку.
Отже у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВБА №206585 від 22 жовтня 2025 року не викладено обставин стосовно вчинення неповнолітнім віком від 14 до 16 років правопорушення, передбаченого КУпАП та не кваліфіковано його.
Крім того, до матеріалів справи не додано жодного належного та допустимого доказу щодо пошкодження ОСОБА_4 у ОСОБА_3 віконної шибки, у протоколі не зазначено місця його вчинення.
Відповідно до вимог ч.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ч.1, ч.2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
В силу вимог ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Об'єктом правопорушення, передбаченого ст.184 КУпАП, є суспільні відносини у сфері охорони прав та інтересів неповнолітніх. А об'єктивна сторона за ч.3 ст.184 КУпАП полягає у вчиненні неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.
Тому в даній ситуації відсутня суб'єктивна сторона та відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП.
Згідно із вимогами п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, приходжу до висновку про необхідність закриття провадження у справі, у зв'язку з відсутністю в діях особи події і складу адмінправопорушення.
Керуючись ст. ст.247 ч.1, 284 КУпАП
постановив:
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.184 КУпАП провадженням закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях особи події і складу адмінправопорушення.
Постанову можна оскаржити в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду з моменту її винесення відповідно до ст.294 КУпАП.
Суддя підпис А.В. Василюк