Ухвала від 17.11.2025 по справі 752/1285/23

Справа № 752/1285/23

Провадження № 1-кс/752/9649/25

УХВАЛА

17 листопада 2025 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду міста Києва подане в рамках кримінального провадження № 42022100000000604 від 25.11.2022 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (чинна до 01.07.2020), клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_6 , погоджене прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Київської міської прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

до слідчого судді Голосіївського районного суду міста Києва надійшло клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_6 , погоджене прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Київської міської прокуратури ОСОБА_3 у якому просить застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Пісків Костопільського р-ну., Рівненської обл., громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту в межах строку досудового розслідування, із покладанням обов'язків на підставі ч. 5 ст. 194 КПК України.

У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримала та просила задовольнити з викладених підстав.

Захисник ОСОБА_4 просила відмовити у задоволенні клопотання. Зазначила, що в підозрі відсутні дата, час, місце вчинення кримінального правопорушення. Збитки фактично нічим не підтверджуються. Досудове розслідування триває три роки, проте за цей час орган досудового розслідування тільки один раз звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ.

Звертала увагу на позитивні характеристики підозрюваного та його міцні соціальні зв'язки, також на те, що підозрюваний має на утриманні батьків похилого віку, на підтвердження чого долучила характеристику підозрюваного, копію наказу № 521к, від 23.07.2025 року про призначення ОСОБА_5 на посаду радника ІНФОРМАЦІЯ_2 , сім'ї та єдності України, медичну документацію підозрюваного, копію свідоцтва про народження підозрюваного, копії паспортів батьків підозрюваного.

Підозрюваний ОСОБА_5 підтримав думку свого захисника.

Заслухавши пояснення прокурора, думку захисника, підозрюваного, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступних висновків.

Слідчим суддею встановлено, що відділом розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 42022100000000604 від 25.11.2022 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (чинна до 01.07.2020).

В рамках зазначеного кримінального провадження, 10.11.2025 повідомлено про підозру ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що він підозрюється у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (чинна до 01.07.2020).

Із матеріалів клопотання вбачається, що ОСОБА_5 , обіймаючи посаду заступника ІНФОРМАЦІЯ_3 у період часу з 01.03.2017 по 06.09.2019, був наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, в т.ч. координувати роботу щодо упровадження проектів міжнародної технічної допомоги, реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями, зокрема ІНФОРМАЦІЯ_4 реконструкції та розвитку, що реалізуються за участю ІНФОРМАЦІЯ_3 , тобто відповідно до частини третьої статті 18 КК України є службовою особою.

Так, у рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» за кошти позики ІНФОРМАЦІЯ_4 реконструкції та розвитку №8404-UA Кабінет Міністрів України Постановою від 17.07.2019 № 676 «Про Єдину інформаційно-аналітичну систему управління соціальною підтримкою населення України (E-SOCIAL)» (далі - Постанова № 676) уповноваживІНФОРМАЦІЯ_5 створити Єдину інформаційно-аналітичну систему управління соціальною підтримкою населення України (E-SOCIAL), для реалізації вказаного Проекту відкрито бюджетну програму 2501630 «Модернізація системи соціальної підтримки населення України (далі - КПКВК 2501630).

На виконання вказаного Проекту ІНФОРМАЦІЯ_5 видає наказ від 12.09.2018 №1334 «Про затвердження списків осіб, які мають право підпису в межах проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», яким уповноважує посадових осіб правом підпису на фінансових і платіжних документах, гарантійних листах, доручень на отримання товарно-матеріальних цінностей, документів на відпуск товарно-матеріальних цінностей зі складу Міністерства в його структурні підрозділи та інші установи, організації за бюджетною програмою 2501630 «Модернізація системи соціальної підтримки населення України». Так, право першого підпису, право затвердження кошторисів та право другого підпису платіжних документів на вибірку коштів за Проектом із рахунка ІНФОРМАЦІЯ_4 реконструкції та розвитку належить, в тому числі, заступнику міністра ОСОБА_5 .

Згідно наказу ІНФОРМАЦІЯ_5 №768 від 12.05.2017 «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що підтримується коштами ІНФОРМАЦІЯ_4 » координатором Проекту « ІНФОРМАЦІЯ_6 » визначено заступника ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_5 .

Відповідно до Положення про Групу управління проектом « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (далі за текстом - Положення ІНФОРМАЦІЯ_8 ), затвердженого Наказом ІНФОРМАЦІЯ_3 № 1416 від 24.11.2016, координатор проекту - заступник керівника чи інша уповноважена особа відповідального виконавця, яка належним чином уповноважена таким виконавцем забезпечувати організацію, здійснення нагляду і контролю за проведенням роботи з підготовки та реалізації проекту, а також несе персональну відповідальність за підготовку та реалізацію проекту.

27.06.2017 ІНФОРМАЦІЯ_3 розмістило на офіційному сайті ІНФОРМАЦІЯ_9 запрошення до участі у торгах № ІСВ-А1/1 Проект 8404-UA «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» Розробка та удосконалення прикладного програмного забезпечення інформаційної системи управління (перша черга).

Відповідно до витягу з протоколу № 17-12/01 від 01.12.2017 засідання комітету з конкурсних торгів ІНФОРМАЦІЯ_3 для реалізації проектів та грантів, що фінансуються за рахунок коштів міжнародного банку реконструкції та розвитку під головуванням заступника міністра ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 , членами комітету з конкурсних торгів затверджений звіт з оцінки пропозицій конкурсних торгів № ІСВ-А1/1 «Розробка та удосконалення прикладного програмного забезпечення інформаційної системи управління (перша черга)» та визначено переможцем торгів Консорціум у складі: ІНФОРМАЦІЯ_10 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , зареєстрована 21.05.2008); ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), юридична адреса: АДРЕСА_4 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), юридична адреса: АДРЕСА_4 .

При цьому, під час участі у конкурсних торгах Консорціумом у складі ІНФОРМАЦІЯ_10 , ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » 24.10.2017 надало конкурсну пропозицію у сумі 3 264 000, 00 (три мільйони двісті шістдесят чотири тисячі) доларів США 00 центів, що становить більше, ніж надано іншими учасниками, а саме: Спільним підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » та ІНФОРМАЦІЯ_16 . Крім того, спільна пропозиція учасників Консорціуму, відповідно до п. 26.4 Розділу І «Інструкції для Учасників торгів» Документації конкурсних торгів, підлягала відхиленню, як така, що є не повною, належним чином не оформлена та не відповідає усім вимогам, умовам та специфікаціям ДКТ, в тому числі технічним умовам (Консорціум пропонував розробити Проект на основі програмного забезпечення Oracle Database Standard Edition 2, водночас, документацією конкурсних торгів передбачено використання програмного забезпечення рівня Enterprise, що є дорожчим та складнішим); Консорціум не був зареєстрований як окрема юридична особа згідно чинного законодавства України; довіреність на подання спільної пропозиції від учасників торгів « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (Великобританія) ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (Україна), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (Україна) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » була відсутня.

22.11.2017 ІНФОРМАЦІЯ_3 направило запит до Консорціума у складі ІНФОРМАЦІЯ_10 , ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » щодо виправлення арифметичних помилок у конкурсній пропозиції та змінено суму пропозиції на 3 391 300 (три мільйони триста дев'яносто одна тисяча триста) доларів США 00 центів, на що учасником в особі Консорціума на адресу ІНФОРМАЦІЯ_3 було направлено лист № 1/27 від 27.11.2017 «Повідомлення про внесення змін до пропозицій», в якому було змінено загальну суму договору. Таким чином, комітетом з конкурсних торгів ІНФОРМАЦІЯ_3 під головуванням заступника міністра Мінсоцполітики ОСОБА_5 порушено пункт 26.5 Розділ I. «Інструкції для Учасників торгів» Документації конкурсних торгів: «якщо пропозиція конкурсних торгів не відповідає суттєвим вимогам, вона відхиляється Покупцем, а Учаснику торгів не дозволяється приводити її у відповідність шляхом виправлення невідповідностей. Покупець визначає відповідність пропозиції конкурсних торгів на основі її змісту», оскільки після надісланих уточнень та додаткових роз'яснень Учасника, робочою групою з оцінки конкурсних пропозицій Замовника враховано надіслані документи та допущено Учасника до докладного оцінювання, хоча суттєві порушення «Інструкції для Учасників торгів» Документації конкурсних торгів не були виправлені.

Після чого, протоколом від 01.12.2017 №17-12/01 засідання комітету зконкурсних торгів ІНФОРМАЦІЯ_5 для реалізації проектів та грантів, що фінансуються за рахунок коштів міжнародного банку реконструкції та розвитку під головуванням заступника ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_5 , на засіданні, членами ККТ затверджений Звіт з оцінки пропозицій конкурсних торгів за пакетом закупівель № ICB-A1/1 «Розробка та удосконалення прикладного програмного забезпечення інформаційної системи управління (перша черга)» та визначено переможцем торгів Консорціум у складі ІНФОРМАЦІЯ_17 (Великобританія, відповідальний партнер), ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_11 " (Україна), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_12 " (Україна) та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_13 " (Україна) на суму 3 391 300,00 дол. США, не включаючи ПДВ, розрахункова сума якого становить 282 210,00 дол. США.

В подальшому, 28.02.2018 між ІНФОРМАЦІЯ_3 , в особі заступника Міністра ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_5 та Консорціумом у складі ІНФОРМАЦІЯ_10 , ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », був укладений договір № ІСВ-А1/1 «Розробка та удосконалення прикладного програмного забезпечення інформаційної системи управління (перша черга)». Ціна договору якого складає: 3 787 350 (три мільйони сімсот вісімдесят сім тисяч триста п'ятдесят) доларів США 00 центів з ПДВ.

У подальшому до договору № ІСВ-А1/1 від 28.02.2018 між ІНФОРМАЦІЯ_3 , в особі заступника Міністра ОСОБА_5 , та Консорціумом, у складі ІНФОРМАЦІЯ_10 , ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », укладено додаткові угоди, в тому числі двічі змінювалася ціна договору, яка в остаточній редакції становила 4 072 350 (чотири мільйони сімдесят дві тисячі триста п'ятдесят) доларів США 00 центів з ПДВ, що становить порушення п. 19 Постанови Кабінету Міністрів України №1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування».

Загальний строк реалізації проекту e-Social (до моменту проведення експлуатаційного приймання) становив 33 місяці з моменту укладання Договору (листопад 2020 року), зокрема:

Етап 1 «Аналіз та впровадження ядра системи, створення реєстрів (впровадження першої групи процесів)» термін 15 місяців (травень 2019 року);

Етап 2 «Впровадження другої групи процесів» 21 місяць (листопад 2019 року);

Етап 3 «Впровадження третьої групи процесів» 27 місяців (травень 2020 року);

Етап 4 «Впровадження четвертої групи процесів» 32 місяці (жовтень 2020 року);

Етап 5 передбачав постачання ліцензії;

Етап 6 комплексні приймальні випробування Системи;

Етап 7 та 8 - гарантійна та технічна підтримка програмної Системи (36 місяців після впровадження Системи в цілому);

Комплексні приймальні випробування системи 33 місяці (листопад 2020 року).

На виконання договору № ІСВ-А1/1 від 28.02.2018, посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 з Консорціумом у складі ІНФОРМАЦІЯ_10 , ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (Постачальник) підписано ряд актів здачі-приймання послуг, на підставі яких ІНФОРМАЦІЯ_3 здійснило оплату:

-за актом здачі-приймання послуг № 1 від 13.09.2018 на суму 63 000 (шістдесят три тисячі) доларів США 00 центів;

-за актом здачі-приймання послуг № 2 від 12.10.2018 на суму 60 480 (шістдесят тисяч чотириста вісімдесят) доларів США 00 центів;

-за актом здачі-приймання послуг № 3 від 14.11.2018 на суму 45 900 (сорок п'ять тисяч дев'ятсот) доларів США 00 центів;

-за актом здачі-приймання послуг № 4 від 30.11.2018 на суму 43 200 (сорок три тисячі двісті) доларів США 00 центів;

-за актом здачі-приймання послуг № 5 від 18.06.2019 на суму 30 000 (тридцять тисяч) доларів США 00 центів;

-за актом здачі-приймання послуг № 6 від 09.12.2019 на суму 30 000 (тридцять тисяч) доларів США 00 центів;

-за актом виконання зобов'язань щодо постачання ліцензій програмного забезпечення «АСКОД» та «ІІТ Користувач ЦСК-1» № 1 від 09.12.2019 на суму 620 000,00 (шістсот двадцять тисяч) доларів США 00 центів.

Отже, вартість оплачених послуг ІНФОРМАЦІЯ_3 за договором № ІСВ-А1/1 від 28.02.2018 «Розробка та удосконалення прикладного програмного забезпечення інформаційної системи управління (перша черга)» складає 969 417,18 (дев'ятсот шістдесят дев'ять тисяч чотириста сімнадцять) доларів США 18 центів, з яких 910 177,18 (дев'ятсот десять тисяч сто сімдесят сім) доларів США 18 центів за послуги/ліцензії) та 59 240,00 (п'ятдесят дев'ять тисяч двісті сорок) доларів США 00 центів - податок, що становить еквівалент у гривні 23 763 954 (двадцять три мільйони сімсот шістдесят три тисячі дев'ятсот п'ятдесят чотири) гривні 64 копійки, з них 22 137 279 (двадцять два мільйони сто тридцять сім тисяч двісті сімдесят дев'ять) гривень 64 копійки за послуги/ліцензії) та 1 626 675 (один мільйон шістсот двадцять шість тисяч шістсот сімдесят п'ять гривень) 00 копійок - податок.

Разом з тим, відповідно до Порядку проведення експертизи Національної програми та окремих її завдань (проектів), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1048 від 25.07.2002 та Порядку реалізації експериментального проекту з організації проведення експертизи Національної програми інформатизації та окремих її завдань (проектів), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 228 від 17.03.2021, ІНФОРМАЦІЯ_18 на виконання функцій Генерального державного замовника Національної програми інформатизації, було організовано та проведено первинну експертизу наданих ІНФОРМАЦІЯ_3 матеріалів щодо виконання договору № ІСВ-А1/1 від 28.02.2018 «Розробка та удосконалення прикладного програмного забезпечення інформаційної системи управління (перша черга)», за результатами якої встановлено, що вони не відповідають вимогам діючого законодавства, чинних нормативно-правових документів, зокрема Постанови Кабінету Міністрів України № 1278 від 11.11.2020 та Постанови Кабінету Міністрів України № 373 від 29.03.2006 та тенденціям науково-технічного розвитку, закріплених як частина державної політики в ІНФОРМАЦІЯ_19 .

Після чого, укладений між ІНФОРМАЦІЯ_3 , в особі заступника Міністра ОСОБА_5 , та Консорціумом, у складі ІНФОРМАЦІЯ_10 , ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », договір № ІСВ-А1/1 від 28.02.2018 «Розробка та удосконалення прикладного програмного забезпечення інформаційної системи управління (перша черга)» 21.01.2021 був припинений у зв'язку зі спливом строків виконання договору понад 33 (тридцять три) місяці від дати набуття чинності Договору, а також у зв'язку із тим, що: у ході виконання договору створено виключно ядро системи «E-social» і розроблено специфікації підсистеми ведення на тестовому середовищі Мінсоцполітики лише 12 зі 213 передбачених ділових процесів; початок процесу автоматизованої інтеграції системи «E-social» та існуючих інформаційних систем, які експлуатуються іншими установами, та отримання даних із зовнішніх систем у режимі он-лайн не відбувся; система «E-social» що використовує застарілі технології, які унеможливлюють інтеграцію значної кількості інформаційно-комунікаційних систем ІНФОРМАЦІЯ_3 та підпорядкованих йому підприємств.

Таким чином, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду заступника ІНФОРМАЦІЯ_3 у період часу з 12.05.2017 і не пізніше 28.02.2018, будучи службовою особою, діючи неумисно, тобто неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, як голова комітету з конкурсних торгів в порушення вимог п. 26.4 та п.26.5 Розділу І «Інструкції для Учасників торгів» Документації конкурсних торгів прийняв спільну пропозицію від учасників торгів « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (Великобританія) ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (Україна), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (Україна) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », яка повинна була бути відхилена, дозволив учасникам торгів « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (Великобританія) ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (Україна), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (Україна) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » виправляти невідповідності у пропозиції, уклав від імені Мінсоцполітики з « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (Великобританія) ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (Україна), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (Україна) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » Договір №ІСВ-А1/1 від 28.02.2018 «Розробка та удосконалення прикладного програмного забезпечення інформаційної системи управління», не забезпечив вжиття оперативних та обґрунтованих заходів для активізації створення системи проекту e-Social, тим самим чим наніс збитків Державному бюджету в особі ІНФОРМАЦІЯ_5 на суму 23 763 954 (двадцять три мільйони сімсот шістдесят три тисячі дев'ятсот п'ятдесят чотири) гривні 64 копійки, з них 22 137 279 (двадцять два мільйони сто тридцять сім тисяч двісті сімдесят дев'ять) гривень 64 копійки - за надані послуги та 1 626 675 (один мільйон шістсот двадцять шість тисяч шістсот сімдесят п'ять) гривень 00 копійок - сплата ПДВ.

Підозра ОСОБА_5 , обґрунтовується доказами, які зібрані у кримінальному провадженні, а саме: повідомленням ІНФОРМАЦІЯ_20 про вчинення кримінального правопорушення від 17.11.2022; протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 24.01.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 07.02.2024; проведеним тимчасовий доступом до речей і документів у ІНФОРМАЦІЯ_5 від 14.03.2023; довідкою ІНФОРМАЦІЯ_21 від 02.07.2024; висновком експертів № 604/1-2/24 за результатом проведення комісійної судової економічної експертизи від 29.11.2024; іншими матеріалами досудового розслідування в сукупності.

Слідчий у клопотанні зазначає, що відносно ОСОБА_9 , необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, оскільки під час досудового розслідування встановлені ризики передбачені п.п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст.177 КПК України, які вимагають застосування зазначеного запобіжного заходу.

Відповідно до ст.181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.

Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Частиною 4 статті 194 КПК України передбачено, що якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.

Таким чином, закон покладає обов'язок доказування протягом розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу наявності вказаних у клопотанні ризиків та недостатності застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання цим ризикам на прокурора.

В судовому засіданні стороною обвинувачення не доведена недостатність застосування більш м'якого запобіжного заходу.

Також, слідчий суддя ураховує те, що підозрюваний має позитивні характеристики та міцні соціальні зв'язки, раніше не судимий, також підозрюваний має на утриманні батьків похилого віку.

Тому слідчий суддявважає необхідним застосувати відносно підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, оскільки при цьому, суд враховує всі обставини кримінального правопорушення.

Відповідно до ст. 179 КПК України, особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов'язки та роз'яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України, обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 176-178, 181, 184, 186, 194 -196, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

у задоволенні клопотання - відмовити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Пісків Костопільського р-ну., Рівненської обл., громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_6 ", раніше не судимого, запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , на підставі ч. 5 ст. 194 КПК України наступні обов'язки:

- прибувати до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою;

- повідомляти слідчого, прокурора про зміну свого місця проживання;

-утримуватись від спілкування зі свідками, експертами та спеціалістами в рамках вказаного кримінального провадження;

-не відлучатися за межі Київської області без дозволу слідчого, прокурора;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Визначити строк дії ухвали в межах строку досудового розслідування, до 10.01.2026 року включно.

Роз'яснити підозрюваному, що в разі невиконання покладених на нього обов'язків до нього може бути застосовано більш суворий запобіжний захід.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1