Рішення від 18.11.2025 по справі 159/6767/25

Справа № 159/6767/25

Провадження № 2-а/159/240/25

КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2025 року м. Ковель

Ковельський міськрайонний суд Волинської області в складі: головуючого судді Шишиліна О.Г., з участю секретаря судового засідання Сабецька К.О., позивача ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладання стягнення у справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ

Позивач звернувся із позовом про скасування постанови тво. начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 №691 від 10.03.2025 року про накладення адміністративного стягнення за ч.3 ст.210-1 КУпАП у виді штрафу в сумі 17000 грн., як незаконну.

Позивач у судовому засіданні підтримав позов.

Відповідач подав відзив та відповідні докази, в якому просив відмовити у задоволенні позову.

Неявка учасника справи відповідно до ч.3 ст.268 КАС не перешкоджає розгляду справи.

Суд оцінивши доводи позивача та подані суду докази констатує.

03.03.2025р. стосовно позивача складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, а саме за те, що в ході перевірки облікових даних через «Оберіг» було виявлено, що позивач не уточнив свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року на виконання абз. 4 п.1 ч.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України №3633-ІХ від 11.04.2024р..

У вказаному протоколі задеклароване позивачем місце проживання АДРЕСА_1 та йому повідомлено, що розгляд справи відбудеться 14:30 год 10.03.2025р. Копію вказаного протоколу позивач отримав про що розписався.

Додатком до протоколу є звірка даних з ЄДР призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг».

З наданого відповідачем витягу «Оберіг» від 03.03.2025р. вбачається, що інформація стосовно позивача відсутня.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач виявив або повинен був виявити 03.03.2025р., що позивач не виконав вимоги абз. 6 ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за що передбачена відповідальність за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

За правилами ч.9 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Тобто у цьому випадку останнім днем накладення на позивача адміністративного стягнення є 03.06.2025р.

10.03.2025р. Постановою №691 у справі про адміністративне правопорушення позивача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягненні у виді штрафу у розмірі 17000 грн. За змістом оскаржуваної постанови позивач не уточнив свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року на виконання абз. 4 п.1 ч.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України №3633-ІХ від 11.04.2024р.., де зазначено «інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження»

Як зазначено в абз. 6 ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в редакції Закону № 3633-IX від 11.04.2024р., який набув чинності 18.05.2024р. зобов'язує, військовозобов'язаного протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Отже за приписами наведеної норми останній 60 денний строк для уточнення облікових даних для позивача встановлено до 16.07.2024р.

Статтею 210-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Шістдесятиденний строк на уточнення даних, відповідно до абз. 4, п. 1, ч. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 3633-ІХ, сплив 16.07.2024. Протокол про адміністративне правопорушення складений 03.03.2025р., що і є днем виявлення адміністративного правопорушення.

Інших відомостей, які б могли свідчити про виявлення вчиненого позивачем правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, в інший день, аніж 03.03.2025 року, матеріали справи не містять і позивач на такі обставини не посилається.

Аналогічного висновку дійшов Восьмий апеляційний адміністративний суд у Постанові від 12.03.2025р., Справа №159/154/25 та у Постанові від 10.09.2025р., Справа №167/773/25.

Витягу з «Резерв+» позивач суду не надав.

З наданого відповідачем витягу з Оберіг, вбачається, що данні про позивача відсутні, звірка даних 03.03.2025р.

Крім того, позивач у позовній заяві стверджує, що він був доставлений в ІНФОРМАЦІЯ_2 саме 03.03.2025р.

Таким чином під час розгляду справи встановлено, що позивач вимоги наведеного закону не виконав.

Відповідно до ч.3 ст.210-1 КУпАП порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що постанова у справі про адміністративне правопорушення відповідає вимогам закону, досліджені докази підтверджують наявність адміністративного правопорушення та інші обставини, що мають значення для прийняття рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності, а тому є обґрунтованою, у зв'язку з чим позовні вимоги не підлягають задоволенню, а постанова залишенню без змін.

Аналогічного висновку дійшов Восьмий апеляційний адміністративний суд у Постанові від 11.11.2025р., Справа № 305/2327/25.

Інші докази досліджені судом не спростовують висновків суду.

Щодо підставності поновлення строків звернення до адміністративного суду, суд керувався висновком Восьмого апеляційного адміністративного суду викладеного в Постанові від 22 липня 2025 року у справі № 159/1067/25 при аналогічних обставинах на які послався позивач.

Керуючись ст.ст.257-263 КАС України, суд

УХВАЛИВ :

Постанову т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 №691 від 10.03.2025 року залишити без змін, а позовну заяву без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його отримання.

Повний текст рішення складено 18.11.2025р.

Головуючий:О. Г. ШИШИЛІН