Рішення від 19.11.2025 по справі 200/6314/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2025 року Справа№200/6314/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волгіної Н.П., розглянувши в письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до ІНФОРМАЦІЯ_1

про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через представника, адвоката Бебешка Андрія Станіславовича, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про:

- визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення позивачем правил військового обліку та даних про розшук ТЦК;

- зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення позивачем правил військового обліку, даних про перебування у розшуку ТЦК та повідомити Національну поліцію про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення для складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Ухвалою суду від 25 серпня 2025 року відкрито провадження у справі; призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи; запропоновано відповідачу надати суду відзив на позовну заяву та документи, що підтверджують заперечення проти позову; зобов'язано відповідача надати додаткові доказі по справі: копію особової справи ОСОБА_1 разом з усіма наявними в ній документами (в т.ч. [але не виключно]): витяг з реєстру «ОБЕРІГ» стосовно ОСОБА_1 , витяг з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів із даними про порушення позивачем правил військового обліку, відомостей про дії ТЦК з розшуку позивача).

18 серпня 2025 року до суду від ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшов відзив на позов.

Станом на час розгляду справи судом не отримано від відповідача витребуваних ухвалою суду від 25 серпня 2025 року документів.

Частиною 5 ст. 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що учасники справи зобов'язані: […] 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи; […] 4) подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; […] 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; […].

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу; в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача; суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи, які можуть бути використані як докази у справі.

Згідно з ч. 4 ст. 159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Частиною 9 ст. 80 КАС України визначено, що у разі не подання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами […].

Відповідно до ч. 2 ст. 175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Суд вирішує справу із врахуванням наведених вище приписів на підставі наявних у справі матеріалів.

В обґрунтування позовних вимог у позовній заяві зазначено наступне.

Позивач перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 (Донецьк), військово-облікові данні уточнив вчасно, що підтверджується електронним військово-обліковим документом із застосунку призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Резерв+».

Разом із цим в зазначеному застосунку з'явилась інформація про порушення позивачем правил військового обліку та про розшук ТЦК з 21 лютого 2025 року.

У відповідь на адвокатський запит представника позивача відповідач листом від 29 липня 2025 року повідомив, що з метою дотримання вимог, встановлених чинним законодавством України, ОСОБА_1 необхідно звернутися до ТЦК та СП за місцем фактичного проживання.

Зі змісту зазначеного листа вбачається, що протоколів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 не складалось.

Позивач зазначив, що інформація про його розшук ТЦК була для нього неочікуваною, оскільки повісток з викликом про прибуття до відповідача, де він перебуває на обліку, позивач не отримував, поштових сповіщень щодо отримання листів від відповідача позивачу не надходило, про існування будь-яких викликів відповідача позивачу невідомо.

На переконання позивача, дії відповідача, які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку та про розшук є незаконними та порушують права позивача.

Також у позові зазначено, що у зв'язку із внесенням до Реєстру даних про порушення позивачем військового обліку та про перебування його у розшуку ТЦК, уповноваженими особами відповідача до Національної поліції надсилалося звернення про доставлення позивача за вчинення правопорушень, які передбачені ст.ст. 210, 210-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Оскільки факту притягнення ОСОБА_1 до відповідальності не існує, звернення відповідача до Національної поліції щодо доставлення позивача для складання протоколу про адміністративну правопорушення є безпідставним.

Просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі (а.с. 1-5).

У відзиві на позов відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , обґрунтовуючи свої заперечення наступним.

Позивач відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів має статус порушника правил військового обліку у зв'язку із порушенням вимог п. 4 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», п. 7, п. 8, п. 101 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (зі змінами). Також позивач порушив вимоги п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 21 березня 2024 року № 3621-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», а саме: з дня набрання чинності зазначеним Законом в термін до 5 червня 2025 року не пройшов повторний медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби.

Також у відзиві зазначено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки […], який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік. У випадку зміни персональних даних, зазначених у п.п. 7 та 7-1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», повідомляти про такі зміни в семиденний строк через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або особисто шляхом прибуття до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки чи його відділу.

За порушення правил військового обліку відповідно до ст.ст. 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність.

Враховуючи викладене, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача в повному обсязі (а.с. 23-24).

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , є громадянином України, паспорт серії НОМЕР_2 від 21 серпня 2001 року, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 (а.с. 10-11, 30).

Відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_5 (далі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_6 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , місцезнаходження відповідно до зазначеного у відзиві на позов: АДРЕСА_2 , є відокремленим підрозділом ІНФОРМАЦІЯ_7 без статусу юридичної особи, органом державної влади та належним відповідачем у справі (а.с. 23, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/154-2022-%D0%BF#Text).

Відповідно до електронного військово-облікового документа, сформованого позивачем 26 червня 2025 року в застосунку «Резерв+», ОСОБА_1 перебуває на обліку як військовозобов'язаний у ІНФОРМАЦІЯ_3 (Донецьк); згідно з постановою ВЛК від 2 квітня 2003 року непридатний в мирний час, обмежено придатний у воєнний час; звання: рядовий; ВОС (військово-облікова спеціальність): 790037 - перевезення автомобільним транспортом, водій; номер в реєстрі «Оберіг»: 191020231464438600196; дані уточнено вчасно: дата уточнення даних: 1 червня 2024 року; «порушення правил військового обліку» (а.с. 8).

Згідно із головною сторінкою електронного військово-облікового документа в застосунку «Резерв+», військовозобов'язаний ОСОБА_1 перебуває у розшуку ТЦК від 21 лютого 2025 року (а.с. 9).

Відповідно до пояснень, наведених у позовній заяві, протоколів про адміністративне правопорушення відносно позивача відповідачем не складалось, будь-яких викликів до ТЦК (повістки, листи та т.і.) він не отримував.

21 липня 2025 року представником позивача, адвокатом Бебешком А.С., був направлений адвокатський запит до ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якому адвокат просив надати, в тому числі, наступну інформацію:

- щодо підстав внесення до застосунку «Резерв +» інформації щодо порушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , правил військового обліку;

- у разі оголошення ОСОБА_1 у розшук ІНФОРМАЦІЯ_6 (Донецьк) надати завірену належним чином копію відповідного (постанови, рішення посадової особи) про оголошення в розшук;

- у разі притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку, надати завірену належним чином копію постанови керівника ІНФОРМАЦІЯ_2 (Донецьк) (а.с. 12-13).

Листом від 29 липня 2025 року (вих. № 09/3240) ІНФОРМАЦІЯ_6 адвокату було повідомлено, що відповідно до п.п. 8 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2024 року 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, визначених у ст. 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, призначених у ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Зокрема, згідно з пп. 1 п. 1 Правил призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) ТЦК та СП […]. Крім того, призовники, військовозобов'язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) ТЦК та СП, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад. Відповідно до п. 10-1 зазначених Правил, у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану призовники, військовозобов'язані та резервісти зобов'язані у разі залишення свого місця проживання стати в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на військовий облік у районному (міському) ТЦК та СП за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи […]. За порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку відповідно до ст.ст. 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність. З метою дотримання вимог, встановлених чинним законодавством України, ОСОБА_1 необхідно звернутись до ТЦК та СП за місцем фактичного проживання (а.с. 7).

Будучи не згодним із діями відповідача, які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку та оголошення позивача у розшук, останній звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із наступного.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку із військовою агресією російської федерації в Україні введено воєнний стан із 5 год 30 хв 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указами Президента України “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженими відповідними законами, дія воєнного стану неодноразово продовжувалась та станом на час розгляду справи в Україні продовжує діяти воєнний стан.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12 травня 2015 № 389-VIII (далі - Закон № 389-VIII) воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Указом Президента України № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» від 24 лютого 2022 року в Україні оголошено загальну мобілізацію.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (тут і надалі в редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, Закон № 3543-XII) мобілізаційна підготовка та мобілізація є складовими частинами комплексу заходів, які здійснюються з метою забезпечення оборони держави, за винятком цільової мобілізації.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку із виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (тут і надалі в редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, Закон № 2232-ХІІ).

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 1 Закону № 2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону № 2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Частиною 10 ст. 1 Закону № 2232-XII встановлено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема, виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 33 Закону № 2232-ХІІ військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання.

Частиною 5 ст. 33 Закону № 2232-ХІІ визначено, що військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону № 2232-ХІІ персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - ЄДРПВР, Реєстр). Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) ТЦК та СП.

Пунктом 8 Положення про ТЦК та СП, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154 (тут і надалі в редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, Положення № 154), також визначено, що завданнями РТЦК та СП є, крім іншого, ведення ЄДРПВР.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (тут і надалі в редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, Порядок № 1487).

Пунктом 2 Порядку № 1487 встановлено, що військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення ЄДРПВР.

Відповідно до п. 16 Порядку № 1487 персонально-якісний військовий облік передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до ЄДРПВР. Ведення персонально-якісного військового обліку покладається на відповідні районні (міські) ТЦК та СП, органи СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів. Персонально-первинний військовий облік передбачає облік відомостей стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці. У селах та селищах, а також у містах ведення такого обліку покладається на виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Персональний військовий облік передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх роботи (служби) або навчання та покладається на керівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.

Частиною 1 ст. 6 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16 березня 2017 року № 1951-VIII (тут і надалі в редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, Закон № 1951-VIII) встановлено, що до ЄДРПВР заносяться та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів: 1) персональні дані; 2) службові дані.

Згідно із п.п. 17-1, 20-1 ч. 1 ст. 7 Закону № 1951-VIII до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку (п. 17-1); відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення) (п. 20-1).

Відповідно до ст. 8 Закону № 1951-VIII до службових даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: 1) відомості про виконання військового обов'язку; 2) відомості про результати проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи); 3) відомості про проходження альтернативної (невійськової) служби відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу»; 4) відомості про участь у бойових діях.

Згідно із ч. 3 ст. 13 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться відомості, визначені ст. 6 цього Закону, одержані від призовників, військовозобов'язаних та резервістів або шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені ч. 3 ст. 14 цього Закону.

Пунктом 79 Порядку № 1487 передбачено, що районні (міські) ТЦК та СП, крім іншого:

• організовують оповіщення […] призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання тощо) шляхом вручення повісток під їх особистий підпис та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) ТЦК та СП для оформлення військово-облікових документів, […] п р о х о д ж е н н я м е д и ч н о г о о г л я д у, […] і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям;

• розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням призовниками, військовозобов'язаними та резервістами, […] правил військового обліку, […];

• звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 210, 210-1 КУпАП, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) ТЦК та СП, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абз. 3 п. 56 цього Порядку;

• повідомляють Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, щодо яких надсилалося звернення відповідно до вимог абз. 3 п. 56 цього Порядку; […]

• виконують функції з ведення ЄДРПВР.

Згідно з п. 3 Порядку № 1487 для забезпечення військового обліку громадян України використовується ЄДРПВР, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1951-VIII основними засадами ведення ЄДРПВР є: обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; повнота та актуалізація відомостей Реєстру.

Згідно з ч. 8 ст. 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) ТЦК та СП, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.

Частиною 9 ст. 5 Закону № 1951-VIII визначено, що органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Згідно із ч. 1 ст. 22 Закону № 3543-ХІІ громадяни зобов'язані: з'являтися за викликом до ТЦК та СП у строк та місце, зазначені в повістці […], для направлення для проходження медичного огляду; […].

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі - Порядок № 560).

Згідно з п. 21 Порядку № 560 за викликом районного (міського) ТЦК та СП […] резервісти та військовозобов'язані зобов'язані з'являтися у строк та місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними ЄДРПВР (ТЦК та СП), проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

Відповідно до п. 28 Порядку № 560 виклик громадян до районних (міських) ТЦК та СП чи їх відділів, […] під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання) повістки (додаток 1).

Як вбачається з ч. 3 ст. 22 Закону № 3543-ХІІ у разі отримання повістки про виклик до ТЦК та СП громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк.

Згідно із п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку № 1487, далі - Правила військового обліку) військовозобов'язані та резервісти повинні:

1) перебувати на військовому обліку:

за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) ТЦК та СП […];

2) прибувати за викликом районних (міських) ТЦК та СП, […] до ТЦК та СП, […] у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) ТЦК та СП, […] для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, […];

4) проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров'я згідно з рішеннями комісій з питань взяття на військовий облік, направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарських комісій районних (міських) ТЦК та СП, закладів охорони здоров'я СБУ, […];

[…]

7) особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) ТЦК та СП […], який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік;

8) у випадку зміни персональних даних, зазначених у п.п. 7 та 7-1 ч. 1 ст. 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», повідомляти про такі зміни в семиденний строк через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або особисто шляхом прибуття до районного (міського) ТЦК та СП чи його відділу […]. Такі персональні дані можуть повідомлятися не частіше ніж один раз на сім днів через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;

[…]

10-1) у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану:

• у разі залишення свого місця проживання стати в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на військовий облік у районному (міському) ТЦК та СП за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи […];

• мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред'являти їх за вимогою уповноваженого представника районного (міського) ТЦК та СП або поліцейського, а також представника Держприкордонслужби у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон;

• уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) ТЦК та СП.

21 березня 2024 року Верховною Радою України прийнятий Закон № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набрав чинності 4 травня 2024 року (далі - Закон № 3621-ІХ), яким, крім іншого, з тексу Закону № 2232-ХІІ виключено такі визначення як «обмежено придатний до військової служби» та «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час».

Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону № 3621-ІХ встановлено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев'яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

Відповідно до п. 19 Порядку № 1487 призовники, військовозобов'язані та резервісти, винні в порушенні вимог правил військового обліку, несуть відповідальність згідно із законом.

Пунктом 3 Правил військового обліку встановлено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату, притягуються до адміністративної відповідальності згідно із КУпАП.

Згідно із приписами ст. 235 КУпАП, ТЦК та СП розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, […] (ст.ст. 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України). Від імені ТЦК та СП розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники ТЦК та СП.

Статтями 210, 210-1, 211 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку (210), порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (210-1), зіпсуття або недбале зберігання призовниками, військовозобов'язаними і резервістами військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату (211).

При цьому відповідно до ч. 6 ст. 258 КУпАП протокол [про адміністративне порушення] не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 210, 210-1 цього Кодексу, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК та СП, […], якщо особа не з'явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК та СП, […], будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК та СП, […] підтвердних документів про отримання особою виклику.

Відповідно до ч. 8 ст. 258 КУпАП у випадках, передбачених ч.ч. 6 і 7 цієї статті, уповноважені посадові особи п і с л я о т р и м а н н я підтвердних документів про отримання особою виклику або відповідної заяви виносять постанову у справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 283 цього Кодексу.

Згідно із п. 56 Порядку № 1487 Національна поліція:

за повідомленнями районних (міських) ТЦК та СП, […] (додаток 19) здійснює досудове розслідування стосовно осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, передбачені ст.ст. 335, 336, 337 Кримінального кодексу України;

за зверненням районних (міських) ТЦК та СП, органів СБУ та розвідувальних органів (яке має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), передбачені ст. 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», підставу (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи), надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між ЄДРПВР та єдиною інформаційною системою МВС, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 210, 210-1 КУпАП, до найближчого районного (міського) ТЦК та СП, органів СБУ. У разі відсутності технічної можливості передачі даних такі звернення надсилаються в паперовій формі (додаток 20); […].

Відповідно до пояснень відповідача, наведених у відзиві на позов, позивач порушив правила військового обліку, а саме: порушив вимоги п. 4 ч. 1 ст. 37 Закону № 2232-ХІІ, п. 7, п. 8, п. 101 Правил військового обліку, п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 3621-ІХ (до 5 червня 2025 року не пройшов повторний медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби).

Як вбачається зі змісту ст. 37 Закону № 2232-ХІІ, наявного на сайті Верховної Ради України, ч. 1 зазначеної статті не містить пункту 4.

Також суд зазначає, що пункти 7, 8 та 101 не містяться в Правилах військового обліку.

При цьому, як зазначалось вище, відповідно до підпункту 7 пункту 1 Правил військового обліку призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) ТЦК та СП […], який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік.

Згідно із пп. 8 п. 1 даних Правил у випадку зміни персональних даних, зазначених у п.п. 7 та 7-1 ч. 1 ст. 7 Закону № 1951-VIII, призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні повідомляти про такі зміни в семиденний строк через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або особисто шляхом прибуття до районного (міського) ТЦК та СП чи його відділу […].

Підпунктом 10-1 п. 1 Правил військового обліку передбачено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану:

у разі залишення свого місця проживання стати в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на військовий облік у районному (міському) ТЦК та СП за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи […];

мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред'являти їх за вимогою уповноваженого представника районного (міського) ТЦК та СП або поліцейського, а також представника Держприкордонслужби у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон;

уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) ТЦК та СП. […].

Суд вважає за необхідно зауважити, що пославшись на певні пункти Правил військового обліку відповідач не зазначив - що саме вчинив позивач, порушивши наведені приписи.

Також відповідач всупереч ст. 77 КАС України не надав жодного доказу на підтвердження порушення позивачем наведених приписів.

Згідно із п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 3621-ІХ (норму якого також за поясненням відповідача порушив ОСОБА_1 ) громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев'яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

Як вбачається з електронного військово-облікового документа, сформованого позивачем 26 червня 2025 року в застосунку «Резерв+», остання дата проходження позивачем ВЛК - 2 квітня 2003 року (а.с. 8).

Отже, позивач після набрання чинності Законом № 3621-ІХ у визначений у законі строк (по 5 червня 2025 року) не пройшов ВЛК.

Разом із цим суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 10 ст. 1 Закону № 2232-ХІІ громадяни України, які […] перебувають на військовому обліку призовників […] зобов'язані:

• прибувати за в и к л и к о м районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) ТЦК та СП […] для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, п р о х о д ж е н н я м е д и ч н о г о о г л я д у, […];

• проходити медичний огляд згідно з рішеннями комісії з питань взяття на військовий облік, комісії з питань направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) ТЦК та СП, […] - за рішенням керівників відповідних підрозділів […].

Згідно із п. 79 Порядку № 1487 районні (міські) ТЦК та СП […] організовують оповіщення та у разі потреби можуть здійснювати безпосередньо через військових посадових осіб, військовослужбовців, державних службовців, працівників, визначених рішенням керівника відповідного районного (міського) ТЦК та СП, оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання тощо) шляхом вручення повісток під їх особистий підпис (додаток 11) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) ТЦК та СП для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, п р о х о д ж е н н я м е д и ч н о г о о г л я д у, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям.

Підпунктами 2 та 4 п. 1 Правил військового обліку також передбачено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні прибувати за викликом районних (міських) ТЦК та СП, […] до ТЦК та СП, […] у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) ТЦК та СП, […] для […] оформлення військово-облікових документів, п р о х о д ж е н н я м е д и ч н о г о о г л я д у, […]; проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров'я згідно з рішеннями комісій з питань взяття на військовий облік, направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарських комісій районних (міських) ТЦК та СП, […].

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону № 3543-XII громадяни зобов'язані: з'являтися за викликом до ТЦК та СП у строк та місце, зазначені в повістці […], для […] проходження медичного огляду; […] проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) ТЦК та СП, […].

Отже, передумовою проходження військовозобов'язаними, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності Законом № 3621-ІХ (в т.ч. позивачем), повторного медичного огляду є направлення відповідним ТЦК та СП (в даному випадку - відповідачем) належним чином оформленої повістки (повідомлення).

На зазначеному наголошено, зокрема, і Міністерством оборони України у роз'ясненнях, опублікованих на офіційному сайті (https://mod.gov.ua/news/obmezheno-pridatni-mayut-povtorno-projti-vlk-do-4-lyutogo-roz-yasnennya-minoboroni).

Пунктом 30 Порядку № 560 передбачено, що повістка може формуватися за допомогою ЄДРПВР, або оформлюватися на бланку, який заповнюється представником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У разі формування повістки за допомогою ЄДРПВР керівник районного (міського) ТЦК та СП або його відділу накладає на повістку кваліфікований електронний підпис у день її формування.

У разі оформлення повістки на бланку керівник районного (міського) ТЦК та СП або його відділу засвідчує її особистим підписом та скріплює гербовою печаткою.

Реєстраційний номер повістки фіксується в ЄДРПВР.

Абзацом 3 п. 30-1 Порядку № 560 встановлено, що повістка, сформована за допомогою ЄДРПВР, може бути роздрукована. У такому разі її паперова форма повинна містити придатний для зчитування QR-код з відповідною інформацією.

Згідно із п. 30-2 Порядку № 560 повістки, сформовані за допомогою ЄДРПВР, можуть:

- централізовано друкуватися і надсилатися військовозобов'язаним та резервістам засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення;

- друкуватися та вручатися військовозобов'язаним та резервістам під час оповіщення у роздрукованому вигляді.

Відповідно до п. 30-3 Порядку № 560 у разі надсилання повістки, сформованої за допомогою ЄДРПВР, засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення, на такому відправленні повинні зазначатися штриховий кодовий ідентифікатор оператора поштового зв'язку, прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається повістка.

В описі вкладення зазначається інформація про найменування поштового відправлення, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається поштове відправлення, найменування вкладення із кількістю аркушів, власне ім'я та прізвище керівника районного (міського) ТЦК та СП або його відділу, інформація про дату накладення кваліфікованого електронного підпису.

Повістка про виклик резервіста або військовозобов'язаного до районного (міського) ТЦК та СП або його відділу […] надсилається адресату протягом 48 годин після підпису повістки відповідним керівником. При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов'язаного з населеного пункту, що є адміністративним центром області, визначається протягом семи діб, а з інших населених пунктів - протягом десяти діб від дня надсилання повістки засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Згідно з пп. 2 п. 41 Порядку № 560 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) ТЦК та СП або його відділу […] є:

у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку:

день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;

день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

Матеріали справи не містять доказів на підтвердження направлення відповідачем позивачеві відповідної повістки (повідомлення).

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про відсутність доказів на підтвердження порушення ОСОБА_1 правил військового обліку.

Крім цього, як зазначалось вище, ст.ст. 6, 7, 8 Закону № 1951-VIII містять перелік відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які заносяться та зберігаються в базі даних Реєстру, в т.ч. (п.п. 20-1 ч. 1 ст. 7 Закону № 1951-VIII) відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення (протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).

Доказів притягнення позивача до адміністративної відповідальності в установленому законом порядку за порушення правил військового обліку відповідач не надав.

Також суд зазначає, що ані Законом № 1951-VIII, ані Положенням № 154 не передбачено оголошення ТЦК та СП у розшук призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а статтями 6, 7, 8 Закону № 1951-VIII не передбачено внесення у ЄДРПВР відомостей про оголошення такого розшуку.

На підставі встановлених судом обставин, враховуючи наведені вище нормативно-правові приписи, суд приходить до висновку, що наявними у справі доказами не підтверджено правомірності внесення відповідачем до ЄДРПВР відомостей про порушення позивачем правил військового обліку та даних про розшук ТЦК.

Відповідно, позовні вимоги позивача в частині визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_2 з внесенні до ЄДРПВР даних про порушення позивачем правил військового обліку та даних про його розшук ТЦК є обґрунтованими.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду не спростовують.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини та зокрема, п. 58 рішення у справі “Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року (заява 4909/04), згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “РуїсТоріха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п. 29).

Згідно з п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.

Відповідно до приписів ч.ч. 1-2 ст. 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: […] 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; […] 10) інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, […] від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Згідно із правовою позицією, викладеної у постанові Верховного Суду України від 16 вересня 2015 року по справі № 21-1465а15, спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникла б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Беручи до уваги наведене, суд вважає за необхідне задовольнити і позовні вимоги позивача про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 виключити з ЄДРПВР відомостей про порушення позивачем правил військового обліку та відомостей про перебування ОСОБА_1 у розшуку ТЦК.

Щодо позовних вимог позивача про зобов'язання відповідача повідомити Національну поліцію про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення для складання протоколу про адміністративну правопорушення, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

[…]

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними т а зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною т а зобов'язання вчинити певні дії; […].

Відповідно до п. 23 ч. 1 ст. 4 КАС України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Наведена вище позовна вимога позивача є похідною вимогою, при цьому позивач не заявляв позовної вимоги про оскарження дій відповідача щодо направлення до органів Національну поліцію звернень про доставлення позивача за вчинення правопорушень, які передбачені ст.ст. 210, 210-1 КУпАП, з метою складення протоколу про адміністративні правопорушення до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Також матеріали справи не містять доказів направлення відповідачем до органів Національної поліції звернень про доставлення позивача, як особи, що скоїла адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 210, 210-1 КУпАП, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Враховуючи наведене, позовні вимоги позивача в цій частині є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.

Визначаючись щодо розподілу судових витрат суд виходить з такого.

Відповідно до квитанції про сплату № 2106-5022-5084-4291 від 18 серпня 2025 року та виписки про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, при зверненні до суду з даним позовом позивачем було сплачено судовий збір у сумі 968,96 грн (а.с. 14, 17).

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог […].

Разом із цим, згідно із ч. 8 ст. 139 КАС України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Беручи до уваги наведені нормативно-правові приписи та встановлені судом обставини, враховуючи, що даний спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача витрати останнього зі сплати судового збору в повному обсязі, тобто в розмірі 968,96 грн.

На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 12, 72-77, 94, 139, 192-193, 242-246, 255, 262, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , зареєстроване місцезнаходження: АДРЕСА_3 ) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 з внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку та відомостей про його розшук територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку та про його розшук територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , зареєстроване місцезнаходження: , АДРЕСА_3 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн 96 коп.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.П. Волгіна