"21" листопада 2025 р. Справа153/1866/25
Провадження2/153/711/25-ц
у залі судових засідань у приміщенні Ямпільського районного суду Вінницької області у місті Ямпіль Могилів-Подільського району Вінницької області
Ямпільський районний суд Вінницької області
у складі головуючого судді Гаврилюк Т. В.
за участі секретаря судового засідання Шарко Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНПРОМ МАРКЕТ» про витребування доказів у цивільній справі №153/1866/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНПРОМ МАРКЕТ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором кредиту №71659747 від 23.06.2025,
У провадженні Ямпільського районного суду Вінницької області перебуває на розгляді вищевказана справа.
Ухвалою Ямпільського районного суду Вінницької області від 21 листопада 2025 року відкрито спрощене позовне провадження.
Представник позивача заявив клопотання про витребування доказів, оскільки позивач не має можливості самостійно отримати докази, оскільки дана інформація містить банківську таємницю та охороняється законом, отже, виникла об'єктивна потреба у витребуванні доказів, а саме просить суд витребувати у АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» наступні документи/інформацію, а саме: інформацію щодо належності ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) карткового рахунку № НОМЕР_2 ; виписку по картковому рахунку № НОМЕР_2 відкритому в АТ «Універсал Банк», ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ), за період з 23.06.2025 до 26.06.2025. Вказує, що позивач позбавлений можливості самостійно звернутися до АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» для отримання інформації та долучити відповідні докази до позовної заяви, тому просить суд задовольнити вказане клопотання.
Розглянувши заявлене клопотання, суд приходить до наступного:
Згідно ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно ч.1 ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
Згідно з ст. 60 Закону України "Про банки і банківську діяльність" від 7 грудня 2000 року N2121-III інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Банківською таємницею, зокрема, є: відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України.
Відповідно до ст.62 Закону України "Про банки і банківську діяльність" інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Суд, дослідивши матеріали справи, беручи до уваги, що для повного, всебічного, об'єктивного розгляду та вирішення справи по суті суду необхідно дослідити письмові докази, що мають значення для справи, а також враховуючи, що для отримання зазначених письмових доказів у позивача є складнощі, суд має підстави для задоволення заявленого клопотання.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.2, 76, 81, 83, 84, 258, 259, 260 ЦПК України, суд
Клопотання позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНПРОМ МАРКЕТ» про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати у Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК», (юридична адреса: 04080, місто Київ вулиця Оленівська,23, ЄДРПОУ 21133352) письмові докази/інформацію, а саме:
-Чи належить банківська карта № НОМЕР_2 ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 );
-Виписку по картковому рахунку № НОМЕР_2 відкритому в АТ «Універсал Банк» ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ), за період з 23.06.2025 до 26.06.2025.
Копію ухвали надіслати керівнику Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК», для виконання.
Зобов'язати керівника Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» надати витребувані докази безпосередньо до суду невідкладно після отримання даної ухвали.
Роз'яснити керівнику Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК», що відповідно до ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Термін виконання ухвали суду по 12 грудня 2025 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий Т. В. Гаврилюк