Постанова від 19.11.2025 по справі 938/1264/25

Справа № 938/1264/25

Провадження № 33/4808/751/25

Категорія ст.172-7 ч.2 КУпАП

Головуючий у 1 інстанції Чекан Н. М.

Суддя-доповідач Кукурудз

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2025 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського апеляційного суду Кукурудз Б.І. з участю прокурора Ляхович Д.С., захисника Баландіної Ю.Ю. в інтересах ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Верховинського районного суду від 14.10.2025 року,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст.28 цього Закону, не повідомив у встановленому законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а також вчинив дії при прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинив правопорушення, передбачені ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Правопорушення вчинено при таких обставинах.

Відповідно до рішення Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області від 03.12.2020 року №2-1/2020 «Про початок повноважень Верховинського селищного голови» ОСОБА_1 визнано обраним селищним головою Верховинської селищної ради, в зв'язку з чим відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» він є суб'єктом, на якого поширюється дія цього закону.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №287-к від 31.10.2023 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 15% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №287-к від 31.10.2023 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 15% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №342-к від 22.11.2023 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 30% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №342-к від 22.11.2023 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 30% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №365-к від 18.12.2023 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №365-к від 18.12.2023 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №16-к від 25.01.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №16-к від 25.01.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №40-к від 23.02.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №40-к від 23.02.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №66-к від 29.03.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №66-к від 29.03.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №88-к від 25.04.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №88-к від 25.04.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №106-к від 27.05.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №106-к від 27.05.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №141-к від 26.06.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №141-к від 26.06.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №179-к від 24.07.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №179-к від 24.07.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №215-к від 16.08.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №215-к від 16.08.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №260-к від 25.09.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №260-к від 25.09.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №302-к від 25.10.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №302-к від 25.10.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №347-к від 26.11.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №347-к від 26.11.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №367-к від 19.12.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №367-к від 19.12.2024 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 50% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №12-к від 27.01.2025 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №12-к від 27.01.2025 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», під час видачі розпорядження №31-к від 24.02.2025 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини), не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 , працюючи селищним головою Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме розпорядження №31-к від 24.02.2025 року «Про преміювання працівників Верховинської селищної ради», яким надав премію ОСОБА_2 в розмірі 10% від нарахованої заробітної плати, яка згідно зі ч.1 ст.1 вищевказаного Закону, є його близьким родичем (рідною сестрою дружини).

Постановою Верховинського районного суду ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП, та зі застосуванням ст.36 КУпАП накладено стягнення у виді штрафу у розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6800 (шість тисяч вісімсот ) гривень.

Стягнуто зі ОСОБА_1 судовий збір у дохід держави в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Не погоджуючись з постановою судді, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить таку скасувати, а провадження у справі закрити у зв'язку, що строки для накладення стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією спливли. Стверджує, що суддя першої інстанції невірно встановив дату виявлення правопорушення. Просить апеляційну скаргу задовольнити, постанову Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 14 жовтня 2025 року скасувати, провадження по справі закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у звязку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністраивного стягнення.

Заслухавши суддю-доповідача, захисника який підтримав подану апеляційну скаргу ОСОБА_1 з посиланням на зазначені в ній доводи, прокурора, яка вважає, що законні підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні, дослідивши матеріали справи, та перевіривши доводи апеляційної скарги, приходжу до переконання, що апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Однак, вказані вимоги при розгляді даної справи суддею першої інстанції в повній мірі виконанні не були.

Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладене протягом шести місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Як вбачається зі змісту ст. 38 КУпАП початком відліку строку для накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, є день виявлення адміністративного правопорушення. Вказана стаття не передбачає інших умов відліку цього строку, крім як для триваючих правопорушень.

Днем виявлення правопорушення слід вважати день, коли до уповноваженого органу надійшли будь-які відомості про можливе вчинення адміністративного правопорушення.

Суддя першої інстанції у своїй постанові, дату виявлення правопорушення повязаних з корупцією, вчинених ОСОБА_3 встановив 19.05.2025 року

Як встановлено в процесі апеляційного розгляду, в листі №938/1264/25ЕП-323/25 від 29.09.2025 року який УСР в Івано-Франківській області направило на вимогу суду вказано, що до них із Верховинської селищної ради 24.03.2025 року надійшов лист-відповідь №918/04/36/10 від 19.03.2025 року із запитуваною інформацією та копіями документів, які стали підставою для складання протоколів про адміністративне правопорушення за ч.1 ч.2 ст.172-7 КУпАП щодо ОСОБА_1 , тому саме 24.03.2025 року слід вважати датою виявлення правопорушення. Протоколи про адміністраивні правопорушення складено 18.08.2025 року.

В той же час, правоохоронні органи 24.03.2025 року маючи запитувану інформацію достовірно знаючи і за період з 24.03.2025 року до 18.08.2025 року жодного процесуального рішення з цього приводу не прийняли.

Зазначене, дає підстави для висновку, що УСР в Івано-Франківській області, як органу уповноваженому на складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, достеменно стало відомо про можливе вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, ОСОБА_1 24 березня 2025 року, коли правоохоронний орган отримав від Верховинської селищної ради запитувану інформацію.

Тому, моментом виявлення адміністративних правопорушень слід вважати 24.03.2025 року, день, коли УСР в Івано-Франківській області як органу уповноваженому на складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, достеменно стало відомо про можливе вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, ОСОБА_1 , тобто час, коли правоохоронний орган отримав від Верховинської селищної ради запитувану інформацію.

Як вбачається з матеріалів справи, постанова судді про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1,ч.2 ст. 172-7 КУпАП відносно ОСОБА_1 винесена поза межами строків, встановлених ч. 4 ст. 38 КУпАП, який сплив в вересні 2025 року.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

За таких обставин, постанова судді першої інстанції підлягає скасуванню з закриттям провадження у справі на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КупАП, у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

З огляду на те, що в силу вимог закону, поза встановленими строками, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, що є в даному випадку, інші апеляційні вимоги сторони захисту не розглядаються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 38, 294 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.

Постанову судді Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 14 жовтня 2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП скасувати.

Провадження по справі закрити на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.

Постанова набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.

Суддя: Б.І. Кукурудз