Справа № 462/8682/25
Іменем України
18 листопада 2025 року Суддя Залізничного районного суду м. Львова Боровков Д.О., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України,
який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.164 КУпАП,
27 жовтня 2025 р., о 11 год. 45 хв., ОСОБА_2 , керуючи транспортним засабом «Fiat», державний номерний знак НОМЕР_1 , на пл.Двірцева, 1 у м.Львові, надавав послуги з перевезення пасажирів без державної реєстрації як суб'єкт господарювання, чим порушив вимоги ст.58 Господарського кодексу України та ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та без ліцензії, передбаченої п.24 ст.7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Правопорушник до суду не з'явився, однак подав до суду письмові заперечення, в яких зазначив, що просить розглядати справу у його відсутності, а також закрити провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення. Оскільки матеріалів справи достатньо для прийняття рішення по суті, тому справу слід розглянути без участі правопорушника.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі, тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі, тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягає такий вид господарської діяльності, як перевезення пасажирів.
Так, відповідно до ст. 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" послуга з перевезення пасажирів чи вантажів - перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами на договірних умовах із замовником послуги за плату.
При цьому наведеним законом передбачено надання послуг з перевезення пасажирів різних видів: для регулярних, спеціальних, не регулярних пасажирських перевезень, також перевезень на замовлення, таксі, тощо, в залежності від чого у ст. 39 цього закону визначений перелік документів, які мають бути наявні у водія.
Згідно з ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, інші документи, передбачені законодавством України.
З письмових заперечень ОСОБА_2 вбачається, що автомобіль належить не йому, а він його взяв, щоб підвезти знайомих, а не надавати послуги з перевезення за грошову винагороду.
Проте, ОСОБА_2 жодних клопотань про виклик в якості свідків осіб, яких він підвозив та власника автомобіля, в якого він взяв зазначений автомобіль у користування не подавав.
Окрім цього, з відеозапису з нагрудних камер спостереження працівників поліції та фотокопії долученої до матеріалів адміністративної справи вбачається, що автомобіль «Fiat», державний номерний знак НОМЕР_1 , яким керував ОСОБА_2 має позначки «Bolt», що є сервісом виклику послуг таксі.
ОСОБА_2 не подав суду жодних доказів, пояснень, які б спростовували факти та обставини вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП.
Таким чином, винуватість ОСОБА_2 у вчиненому стверджується зібраними матеріалами по справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серія № ПП000911 та відеозаписом з нагрудних камер спостереження працівників поліції.
Вивчивши матеріали справи, встановивши в діях ОСОБА_2 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, вважаю за необхідне накласти на нього стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. 283, 284 КУпАП,
Визнати ОСОБА_3 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, і накласти на нього стягнення - штраф у розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 /сімнадцять тисяч/ грн.
Стягнути з ОСОБА_1 605 грн. 60 коп. судового збору в дохід держави.
У випадку несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст. 307, 308 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова.
Суддя:
Оригінал постанови.