Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/3085/25
Провадження № 3/376/1192/2025
14 листопада 2025 року суддя Сквирського районного суду Київської області Ловінська С.С., розглянувши матеріали, які надійшли від полку патрульної поліції в м.Біла Церква та Білоцерківському районі, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , військовий квиток серії НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №474481 від 05.10.2025 року, ОСОБА_1 05.10.2025 року о 19 год. 00 хв., в м. Сквира по вул. Набережна, керував автомобілем "MAZDA MT-50", номерний знак НОМЕР_2 , при цьому не мав права керування таким транспортним засобом та не мав посвідчення водія відповідної категорії на право керування таким траспортним засобом, чим порушив п.п. 2.1а ПДР України. Правопорушення вчинено повторно протягом року від 05.10.2025 р., за що передбачена відповідальність за ч.5 ст.126 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не подавав, а тому з метою уникнення затягування розгляду справи, справа розглядається за наявними в ній письмовими доказами.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, відповідно до положень статті 252 КпАП України, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданим заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно зі статтею 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Стаття 251 КУпАП передбачає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, о мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до статті 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, на підтвердження провини ОСОБА_1 до матеріалів справи додано постанову за ч. 2 ст. 126 КУпАП? яка була складена поліцейським Батальйону №2 ППП в м.Біла Церква та Білоцерківському районі капітаном поліції Поночовною Д.Р. від 05.10.2025 року.
Разом з тим, відповідно до чинного законодавства постанова на момент вчинення даного адміністративного правопорушення не набирає законної сили, а тому не має ще відповідної юридичної сили.
Таким чином, станом на 05.10.2025 ОСОБА_1 не був обмежений у праві керування транспортними засобами, а тому не може бути притягнутим до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч.5 ст.126 КУпАП в зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.245, 247, 251, 252 КУпАП, суддя-
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Сквирський районний суд.
Суддя С. С. Ловінська