Справа № 931/767/25
Провадження № 3/931/417/25
17 листопада 2025 року селище Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Безп'ятко О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектора поліцейської діяльності №1 Володимирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса зареєстрованого та фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , військовослужбовця в/ч НОМЕР_2 , протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічні правопорушення,
за ст.ст. 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 434504 від 20.09.2025 року, ОСОБА_1 20.09.2025 року о 13:51 год. біля кафе «CAFE» в с. Війниця по вул. Центральній, 26 Володимирського району Волинської області висловлювався нецензурною лексикою в сторону працівників поліції погрожував фізичною розправою, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
Дії ОСОБА_1 працівником поліції кваліфіковано, як адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 434503 від 20.09.2025 року, ОСОБА_1 20.09.2025 року о 13:51 год. біля кафе «CAFЕ» в с.Війниця по вул. Центральній, 26 Володимирського району Волинської області, виражався нецензурною лексикою та на зауваження поліцейського офіцера громади капітана поліції ОСОБА_2 не реагував, чим вчинив злісну непокору законній вимозі поліцейського, при цьому висловлювався в грубій формі в сторону поліцейського.
Дії ОСОБА_1 працівником поліції кваліфіковано, як адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
Адмінматеріали надійшли до суду 02.10.2025 та судове засідання призначено на 03.10.2025, у яке ОСОБА_1 не прибув, у зв'язку з чим розгляд справи відкладено на 16 жовтня 2025 року та направлено судову повістку на адресу його зареєстрованого та фактичного місця проживання.
Однак, у судові засідання 16.10.2025 року та 30.10.2025 року ОСОБА_1 не з'явився повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, будь-яких клопотань, заяв від нього до суду не надійшло.
Постановами Локачинського районного суду Волинської області від 30 жовтня 2025 року доручено відділенню поліції №2 (м.Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області здійснити привід ОСОБА_1 до зали судових засідань Локачинського районного суду Волинської області на 17 листопада 2025 року.
17 листопада 2025 року надійшла відповідь начальника відділення поліції № 2 Луцького РУП ГУНП у Волинській області, до якої долучено рапорт старшого ДОП СП ВП № 2 (м. Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області у якому зазначено, що доставити ОСОБА_1 до приміщення Локачинського районного суду Волинської області не виявилось за можливе, оскільки було встановлено, що він за даною адресою не проживав та не проживає, так як там мешкають інші особи. Також встановити місцезнаходження ОСОБА_1 не виявилось за можливе.
В судове засідання 17 листопада 2025 року ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Враховуючи обмежені законом строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.173, 185 КУпАП, та те, що ОСОБА_1 був обізнаний про складання щодо нього протоколів про адміністративне правопорушення, а судом вжито всіх заходів для забезпечення явки ОСОБА_1 в судове засідання, приходжу до висновку про умисне ухилення ОСОБА_1 від явки до суду і можливість розгляду справи без його участі.
Дослідивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, приходжу до наступних висновків.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозиція ст.173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Диспозиція ст.185 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Злісною непокорою є відмова від виконання наполегливих, неодноразово повторюваних законних вимог чи розпоряджень поліцейського при виконанні ним службових обов'язків або відмова, виражена у зухвалій формі, що свідчить про явну зневагу до осіб, які охороняють громадський порядок.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 185 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення від 20.09.2025 року серії ВАД № 434504 та серії ВАД № 434503 року; рапортом ПОГ СВГ Володимирського РВП ГУНП у Волинській області капітана поліції Скучинського Б.П.; рапортом помічника чергового Володимирського РВП ГУНП у Волинській області від 20.09.2025 року; відеозаписом вчинених правопорушень.
Об'єктивних підстав ставити під сумнів досліджені судом докази, які надані органом, що склав протокол про адміністративне правопорушення, у судді не має.
Таким чином, дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 185 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. У даному випадку стягнення слід накласти за правопорушення за ст. 185 КУпАП, зазначене в протоколі серії ВАД № 434503 від 20.09.2025 року.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ст.185 КУпАП. Таке стягнення є необхідним для попередження вчинення особою протиправних дій у майбутньому.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
У зв'язку з ухваленням відносно ОСОБА_1 постанови про накладення адміністративного стягнення, з нього слід стягнути в користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 33, 36, 40-1, 221, 283, 284 КУпАП, на підставі ст.173, 185 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", суддя
Справи про адміністративні правопорушення № 931/767/25, № 931/769/25 об'єднати в одне провадження.
Об'єднаній справі присвоїти єдиний унікальний номер № 931/767/25, провадження №3/931/417/25.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 185 КУпАП та накласти на нього стягнення за ст. 185 КУпАП у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови на рахунок за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/с. Затурці/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009371, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача - UA108999980313030106000003514, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
У порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 340 (триста сорок) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн 60 коп., який має бути сплачений на р/р UА908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Локачинського районного суду О.І. Безп'ятко