Справа № 931/856/25
Провадження № 3/931/454/25
18 листопада 2025 року селище Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Масляна С.В., за участю прокурора Книш В.В. (в режимі відеоконференції), розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , депутата Затурцівської сільської ради восьмого скликання, приватного підприємця, протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
10.11.2025 року до Локачинського районного суду Волинської області надійшли матеріали справ про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
31.10.2025 року ст. оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань у Волинській області Рудчиком П.О. складено протокол № 387 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП про те, що останній, будучи депутатом Затурцівської сільської ради восьмого скликання, відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, порушив вимоги ч. 1 ст. 45 цього Закону, а саме, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), а саме: 26.03.2024 року, маючи обов'язок подати декларацію не пізніше 31.01.2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, згідно з протоколом № 388 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 31.10.2025 року ОСОБА_1 , будучи депутатом Затурцівської сільської ради восьмого скликання, відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, порушив вимоги ч. 1 ст. 45 цього Закону, а саме, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), а саме: 26.03.2024 року, маючи обов'язок подати декларацію не пізніше 31.01.2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
В зв'язку з цим, приходжу до висновку, що для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справ, дані справи про адміністративне правопорушення доцільно об'єднати в одне провадження для одночасного розгляду.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст 172-6, ч. 1 ст 172-6 КУпАП, визнав, зазначив, що був впевнений, що кінцевий строк для подачі декларацій за 2021 -2022 роки був до 01.04.2024 року, однак, можливо помилився.
Прокурор зазначила, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 КУпАП, вина ОСОБА_1 підтверджується доказами, доданими до протоколу, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, встановлено наступне.
Відповідно до рішення Затурцівської сільської ради Локачинського району Волинської області восьмого скликання «Про початок повноважень депутатів Затурцівської сільської ради» від 24.11.2020 № 1/1 ОСОБА_1 обрано депутатом Затурцівської сільської ради Волинської області восьмого скликання.
Згідно з підпунктом «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VІІ суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є також депутати місцевих рад.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Абзацом 1 пункту 2-7 розділу XІІІ «Прикінцеві положення» Закону встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 47 Закону подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання. Зазначені у декларації відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, місця проживання, дати народження фізичних осіб, щодо яких зазначається інформація в декларації, місцезнаходження об'єктів, які наводяться в декларації (крім області, району, населеного пункту, де знаходиться об'єкт), номера рахунку в банківській чи іншій фінансовій установі, є інформацією з обмеженим доступом та не підлягають відображенню у відкритому доступі.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
Отже, депутат Затурцівської сільської ради VIII скликання ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік та за 2022 рік не пізніше 31 січня 2024 року.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларації за 2021 рік та за 2022 рік подані несвоєчасно, а саме 26 березня 2024 року.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларацій.
Окрім визнання вини, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення №387 від 31.10.2025 року, №388 від 31.10.2025 року; рапортом П.Рудчика від 17.10.2025 року; листом Затурцівської сільської ради від 20.10.2025 року № 977/01-15 з додатками; витягами з Єдиного державного реєстру декларацій, уповноважених на виконання функцій держави, листом НАЗК від 06.08.2024 року №47-10/57396, письмовими та усними поясненнями ОСОБА_1 .
Враховуючи вищезазначене, а також те, що ОСОБА_1 не наведено поважних причин несвоєчасного подання декларацій, приходжу до висновку, що в його діях є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, стягнення слід накласти в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчинених адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, дані про особу порушника, ступінь його вини, те, що він вперше притягається до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, має позитивну характеристику, свою вину визнав, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі.
У зв'язку з ухваленням відносно ОСОБА_1 постанови про накладення адміністративного стягнення, з останнього слід стягнути судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 36, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст. 45, п.2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", ЗУ "Про судовий збір", суддя
Справи про адміністративні правопорушення №№931/856/25, 931/857/25 об'єднати в одне провадження.
Об'єднаній справі присвоїти єдиний унікальний номер № 931/856/25, провадження №3/931/454/25.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови на рахунок за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/с. Затурці/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009371, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача - UA108999980313030106000003514, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
У порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн 60 коп., на р/р UА908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) , код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Строк звернення постанови до виконання становить три місяці з дати винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Локачинського районного суду С.В. Масляна