Справа № 211/13002/25
Провадження № 1-кс/211/1878/25
14 листопада 2025 року м. Кривий Ріг
Слідчий суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської
області ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кривому Розі клопотання слідчого СВ ВП №1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 від 04 листопада 2025 року, погоджене з прокурором Криворізької східної окружної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025041720000231 від 20.02.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
04.11.2025 року до суду надійшло клопотання слідчого СВ ВП №1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025041720000231 від 20.02.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів.
Вимоги клопотання слідча мотивувала наступним. 19.02.2025 до ВП №1 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області з письмовою заявою звернулась ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що її чоловік ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проходив військову службу у ВЧ НОМЕР_1 , під час виконання бойових завдань, 03.02.3035 зник безвісти в районі н.п. Западне Куп'янського району Харківської області, та на даний момент його місцезнаходження невідоме.
Під час допиту потерпілої ОСОБА_5 встановлено, що вона чоловіком підтримувала зв'язок кожного дня через звичайний зв'язок ( НОМЕР_2 , НОМЕР_3 ) та через мобільні додатки «Телеграм». Коли він був у зоні бойових дій вони не спілкувались. Останній раз вони спілкувались 01 лютого 2025 року, приблизно о 13 годині 02 хвилин, та він розповідав, що він знаходиться в зоні бойових дій, потім повідомив, що летить дрон та йому не зручно розмовляти. Був мобільний телефон Redmi Note 11S, сірого кольору з IMEI1: НОМЕР_4 , IMEI2: НОМЕР_5 ».
Виходячи з матеріалів, зібраних в рамках кримінального провадження, встановлено номери телефону, якими користувався безвісті відсутній військовослужбовець ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 : НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, у слідчої виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, (в тому числі електронних), які перебувають (або можуть перебувати) у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Слідча правом на участь у судовому засіданні не скористалася, надала суду заяву, в якій просила клопотання розглянути за її відсутності та задовольнити його.
У відповідності до положень ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з приписами ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
З метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, слідча просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а саме абонентів: НОМЕР_6 , та НОМЕР_7 .
Судом установлено, що вказані речі та документи знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі і отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і оригінали або копії документів, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом.
Слідчою у клопотанні доведено, що самі по собі речі та документи, доступ до яких вона просить надати, а також у сукупності з іншими доказами кримінального провадження, матимуть суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У зазначеному клопотанні слідчою доведено необхідність надання можливості виконання ухвали слідчого судді співробітникам, включеним до слідчо-оперативної групи для розкриття та розслідування саме цього кримінального правопорушення.
Керуючись ст.ст. 131 -132, 152, 159, 162, 163, 164 -166, 268 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання СВ ВП №1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 від 04 листопада 2025 року, погоджене з прокурором Криворізької східної окружної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025041720000231 від 20.02.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати групі слідчих СВ ВП № 1 КРУП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_3 (старший групи), ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні АТ ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » юридична адреса: АДРЕСА_1 , що містять інформацію:
- про абонента: НОМЕР_6 , а саме: адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання абонента НОМЕР_6 з іншими абонентами мобільного зв'язку; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента НОМЕР_6 , а саме унікальний ідентифікатор SIM картки (ІМSІ), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (ІМЕІ); типи з'єднання абонента НОМЕР_6 , а саме: вхідні та вихідні дзвінки, короткі текстові повідомлення (sms), мультимедійні повідомлення (mms), здійснення доступу до мережі Інтернет, із зазначенням ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг з якими відбувались сеанси зв'язку вказаних абонентів, дати, часу, тривалості з'єднань, в тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики), базових станцій та їх адрес, IMEI терміналів даних абонентів, відвіданих веб-ресурсів, дані IP-адрес мережевого обладнання, з якого здійснювався доступ, у період часу з 00:00 годин 25.01.2025 до моменту проведення тимчасового доступу;
- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання абонента IMEI1: НОМЕР_4 , IMEI2: НОМЕР_5 з іншими абонентами мобільного зв'язку; типи з'єднання абонента IMEI1: НОМЕР_4 , IMEI2: НОМЕР_5 , а саме: вхідні та вихідні дзвінки, короткі текстові повідомлення (sms), мультимедійні повідомлення (mms), здійснення доступу до мережі Інтернет, із зазначенням ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг з якими відбувались сеанси зв'язку вказаних абонентів, дати, часу, тривалості з'єднань, в тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики), базових станцій та їх адрес, IMEI терміналів даних абонентів, відвіданих веб-ресурсів, дані IP-адрес мережевого обладнання, з якого здійснювався доступ, у період часу з 00:00 годин 25.01.2025 до моменту проведення тимчасового доступу.
Надати групі слідчих СВ ВП № 1 КРУП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_3 (старший групи), ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_2 , що містять інформацію:
- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання абонента IMEI1: НОМЕР_4 , IMEI2: НОМЕР_5 з іншими абонентами мобільного зв'язку; типи з'єднання абонента IMEI1: НОМЕР_4 , IMEI2: НОМЕР_5 , а саме: вхідні та вихідні дзвінки, короткі текстові повідомлення (sms), мультимедійні повідомлення (mms), здійснення доступу до мережі Інтернет, із зазначенням ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг з якими відбувались сеанси зв'язку вказаних абонентів, дати, часу, тривалості з'єднань, в тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики), базових станцій та їх адрес, IMEI терміналів даних абонентів, відвіданих веб-ресурсів, дані IP-адрес мережевого обладнання, з якого здійснювався доступ, у період часу з 00:00 годин 25.01.2025 до моменту проведення тимчасового доступу.
- про абонента: НОМЕР_7 , а саме: адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання абонента НОМЕР_7 з іншими абонентами мобільного зв'язку; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента НОМЕР_7 , а саме унікальний ідентифікатор SIM картки (ІМSІ), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (ІМЕІ); типи з'єднання абонента НОМЕР_7 , а саме: вхідні та вихідні дзвінки, короткі текстові повідомлення (sms), мультимедійні повідомлення (mms), здійснення доступу до мережі Інтернет, із зазначенням ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг з якими відбувались сеанси зв'язку вказаних абонентів, дати, часу, тривалості з'єднань, в тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики), базових станцій та їх адрес, IMEI терміналів даних абонентів, відвіданих веб-ресурсів, дані IP-адрес мережевого обладнання, з якого здійснювався доступ, у період часу з 00:00 годин 25.01.2025 до моменту проведення тимчасового доступу.
Встановити строк дії ухвали - два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
у